Konice

Staré stanici v Konici odzvonilo aneb poslední střídání směn

Foto HZS Ol. kraje

V pondělí 4. prosince 2017 v sedm hodin ráno vystřídali hasiči naposledy směnu na staré požární stanici v Konici (ul. Hřbitovní) a dnešní směnu odslouží poprvé na stanici nové (ul. Chmelnice). Mezního historického okamžiku se zúčastnil krajský ředitel HZS Olomouckého kraje Karel Kolářík a Vladimír Kubíček, bývalý velitel požární stanice v Konici. Oba hasičům popřáli, aby se jim v nové moderní budově dobře sloužilo, aby jim přirostla k srdci stejně tak, jako stávající stanice a od zásahů se do ní vždy ve zdraví vraceli. 

Nová stanice byla slavnostně otevřena 13. listopadu 2017, hasiči postupně do nových prostor stěhovali vybavení ze stávající stanice. Nová stanice HZS vyrostla na "zelené louce" za třináct měsíců. Profesionální hasiči získali budovu s odpovídajícím zázemím pro jednotku požární ochrany, garáže pro požární techniku, dílny speciálních služeb a zázemí pro fyzickou přípravu.

Konice zve na Divadlo na zámku

ilustrační foto plakát

Neděle 6. srpna bude na zámku Konici patřit divadlům. Už po deváté se zde koná festival Divadla na Zámku.

Začne ve 14 hodin na nádvoří a těšit se můžete mimo jiné na Obrázky ze života hmyzu - Řád Červených Nosů – divadlo pro děti (www.cervenenosy.sweb.cz), Manželské vraždění - Divadelní soubor E. Vojana Brněnec (www.ochotnici.brnenec.cz), Miloš Z aneb já nejsem prezident - Konrád Popel - ONE MAN SHOW.

Festival moderuje Láďa Sovjet Rus, vstupné 60/30 Kč. Organizátoři rovněž nabízejí bohaté občerstvení, včetně zmrzliny.

Požární stanice v Konici má základní kámen

foto HZS OLK

V pondělí 3. října 2016 byla v Konici na ulici Chmelnice slavnostně zahájena výstavba požární stanice Konice. Poklepání základního kamene se zúčastnili mimo jiné generální ředitel HZS ČR genmjr.. Ing. Drahoslav Ryba, hejtman Olomouckého kraje Ing. Jiří Rozbořil a starosta města Konice František Novák.

Smlouva o dílo na dodávku stavby nové požární stanice Konice byla podepsána začátkem srpna 2016. Zhotovitelem je společnost OHL ŽS, a. s. Cena díla dosáhne částky podle uzavřené smlouvy o dílo 44 415 418,66 Kč s DPH.

Dne 12. září 2016 bylo zhotoviteli předáno staveniště s tím, že předpokládaná doba realizace je 360 dnů ode dne předání staveniště (tj. na podzim roku 2017 by se měli profesionální hasiči z Konice nastěhovat do nového objektu). Příprava celé akce byla zahájena již v roce 2014. 

Pozor! Na Finančním úřadě v Konici dochází ke změnám!

ilustrační foto firmy.cz

V rámci změny organizace práce malých územních pracovišť informuje Finanční úřad pro Olomoucký kraj o skutečnosti, že od 1. června 2016 tato změna postihne i Územní pracoviště v Konici.

Od 1. června 2016 bude Územní pracoviště v Konici zajišťovat příjem veškerých podání a poskytovat součinnosti občanům. Dále bude poskytovat informace ve věcech daní, jako je zejména pořizování a ověřování výpisů zdigitalizované části spisu v rozsahu Daňové informační schránky, zajištění vystavování potvrzení včetně potvrzování stavu osobního daňového účtu, poskytování základních informací koblastem činnosti Finanční správy a distribuci daňových tiskopisů. Všechny tyto činnosti bude územní pracoviště zajišťovat vúřední dny pondělí a středu od 8:00 do 17:00 hodin.

Konickou radnici vyklidila bomba!

ilustrační foto PČR

Výbušný nástražný systém byl v pondělí ráno nahlášen v budově městského úřadu v Konici v Masarykově náměstí 27. Bomba měla vybuchnout v 9 hodin ráno. Naštěstí se tak nestalo.

Informaci o bombě obdrželi policisté v ranních hodinách. "Na místo ihned vyjely všechny složky IZS, úřady byly evakuovány a objekt prohledán. Nástražný systém zatím nalezen nebyl," sdělil krátce po 10. hodině ranní PvNovinkám mluvčí Policie ČR František Kořínek.
I když by šlo jen o legraci, pachatel bez trestu nevyvázne. "Jde zde o šíření poplašné zprávy, kde je trestní sazba dle závažnosti od půl roku do pěti let," dodal Kořínek. (ber)

Jak poskytnout první pomoc se budou učit řidiči v Konici

ilustrační foto

Po úspěšných akcích v Prostějově a Němčicích na Hanou proběhne další dopravní preventivní akce policistů v Konici. 

Dne 11. května 2012 v době 9:00 do 11:30 hodin proběhne v Konici na výjezdu silnice č. 366 (na Jesenec)  preventivní akce s názvem „Zachraň život“. Tato akce probíhá na okrese Prostějov každoročně ve dvou termínech ve spolupráci dopravní policie Prostějov, Střední zdravotnické školy Prostějov, Centra služeb pro silniční dopravu Prostějov a koordinátora BESIPu pro Olomoucký kraj.

Policisté vykázali muže ze společného obydlí

ilustrační foto

V Konici včera policisté řešili případ domácího násilí. Pětatřicetiletý muž delší dobu týral svoji matku. Policie zvolila krajní řešení.

Dlouhodobé trápení přivedlo včera, 24. dubna, šestapadesátiletou ženu k tomu, aby vše oznámila na služebně Policie ČR v Konici. Nešťastná matka uvedla, že ji slovně a následně i fyzicky napadá její 35letý syn. Policisté během vyšetřování zjistili, že napadání ze strany jejího syna se děje již delší dobu a neustále se stupňuje. "Z těchto důvodů policisté muže zadrželi a následně vykázali ze společného obydlí," uvedl Josef Bednařík, tiskový mluvčí Policie ČR.

(red)

Místo zločinu: 
Czech Republic
49° 35' 30.8688" N, 16° 53' 19.4388" E

Náklaďák při vyklápění lehl na bok

Foto HZS Olomouckého kraje

V pátek 13. ledna se krátce před desátou hodinou dopolední v Konici převrátilo nákladní auto. Při nehodě řidič utrpěl zranění a byl transportován do nemocnice. Na místě zasahovali hasiči. 

K převrácení nákladního vozidla na bok došlo na skládce, když řidič v těžkém terénu vyklápěl hlínu z valníku. Řidič se po pádu zranil, po prvotním ošetření záchranářů ho transportovalo sanitní vozidlo k následné nemocniční péči. 

Výstava v Zámecké galerii v Konici připomene pravou zimu

Josef Franc na snímku z archivu

Krajina zahalená do zimy – to je název výstavy fotografa Josefa France, kterou otevře vernisáž ve čtvrtek 12. ledna v 18 hodin v Zámecké galerii v Konici. Známý cestovatel, kameraman a fotograf nabídne na třicítku snímků, kterými chce provést návštěvníky výstavy  zimními pohořími od Jeseníků až po rakouská pohoří Kalkalpen, Totes Gebirge a Hohe Tauern. 

Jelikož letošní zimní období v ničem nepřipomíná pravou ladovskou zimu, rozhodl se Josef Franc do Konice dovézt na ukázku fůry krásného, bílého sněhu. Samozřejmě ne ve skutečnosti, ale alespoň na svých snímcích ze zimních horských putování na sněžnicích, na které každoročně vyráží  se svými kamarády. 

Zaměstnanci prodejny v Konici honili zloděje

ilustrační foto

Předevčírem odpoledne se v poklidné Konici strhla honička jak z gangsterky. Zaměstnanci prodejny smíšeného zboží po krádeži pronásledovali zloděje až na hřbitov, lupič cestou odhazoval odcizené čokolády a nakonec pronásledovatelům zmizel. Nakonec byl podle popisu týž den lapen policisty. 

Dne 13. prosince v odpoledních hodinách bylo oznámeno na Policii ČR, že v samoobslužné prodejně smíšeného zboží v Konici na Masarykově náměstí přistihli při krádeži zboží - čokolád, dvě osoby, muže a ženu, kteří poté z prodejny utekli. 

Muž při pronásledování ze strany zaměstnanců prodejny zboží odhodil venku před prodejnou a na místním hřbitově v Konici. Cukrovinky byly v hodnotě 5.500 korun.

Místo zločinu: 
Czech Republic
49° 35' 15.5472" N, 16° 53' 29.3244" E