Václav Obr

Václav Obr skončil v anketě Osobnost Moravy pro rok 2018 třetí!

Foto osobnostmoravy.eu

již po třetí v řadě pořádal spolek Moravská národní obec anketu o Osobnost Moravy pro rok 2018. V minulých letech ocenění získal muzikant Jura Pavlica, v prvním ročníku zvítězil spisovatel a folklorista Jiří Jilík. Letos bylo v ohni i želízko z naší oblasti, mezi nominovanými byl Václav Obr, restaurátor starožitných kočárů a ředitel Muzea kočárů v Čechách pod Kosířem. A skončil třetí! 

Mimo Václava Obra byli nominováni například brněnský herec, dabér a rozhlasový moderátor Zdeněk Junák, Arnošt Goldfam, herec, dramatik, režisér, pedagog a spisovatel, který působil i v Prostějově. Vítězem se stal Radim Slabý, botanik, znalec přírody a zakladatel arboreta Makču Pikču u obce Paseka, který získal 8456 hlasů. Na druhém místě skončil již zíněný Arnošt Goldflam s 3603 hlasy a Václavu Obrovi vyneslo třetí místo 1306 hlasů. Gratulujeme! (ber)

 

Kočár Václava Obra odveze na poslední cestě Jana Kočku

ilustrační foto

Déjà vu. Před deseti lety odvezl jeden ze smutečních kočárů Václava Obra na poslední cestě jednoho z kolotočářských bossů, Václava Kočku mladšího. Ve čtvrtek na cestu do Prahy vyjel znovu. 

Stejnou službu prokáže nedávno zesnulému Janu Kočkovi mladšímu. Kočka zemřel před dvěma týdny při nehodě, kterou podle policie zřejmě způsobil. Na dálnici v protisměru se srazil s jiným autem.