Krimi

Další opilec za volantem

ilustrační foto

V pondělí 26. června 2017 v deset hodin dopoledne kontrolovali policisté obvodního oddělení Prostějov 2 u obce Vranovice-Kelčice osobní automobil značky Peugeot a jeho padesátiletého řidiče. Provedenou dechovou zkouškou policisté u muže změřili hodnotu 1,40 ‰ alkoholu v dechu.

Řidič se poté dobrovolně podrobil odbornému lékařskému vyšetření v prostějovské nemocnici. Policisté muži na místě zadrželi řidičské oprávnění a zakázali další jízdu.

„Muž je pro své jednání podezřelý z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky. Za ten mu v případě prokázání viny a odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok," dodal policejní mluvčí František Kořínek. (red)

Ilustrační foto: ber

Střet automobilu s motocyklem

Foto PČR

V sobotu 24. června 2017 v 15 hodin došlo na silniční komunikaci mezi obcemi Výšovice a Prostějov k dopravní nehodě osobního automobilu a motocyklu.

"Devatenáctiletý řidič osobního automobilu značky Kia za obcí Výšovice začal odbočovat vlevo na místo ležící mimo komunikaci v době, kdy byl již předjížděn čtyřicetiletým řidičem na motocyklu značky Kawasaki. Ten na vzniklou situaci reagoval prudkým brzděním, přesto se mu střetu již nepodařilo zabránit. Motocyklista vlivem toho dostal smyk, upadl na komunikaci a následně narazil do levého boku odbočujícího automobilu," popsal nehodu policejní mluvčí František Kořínek.

OBRAZEM: Nehoda v Martinákově ulici fotoaparátem policistů

Foto PČR

Jak jsme již psali, v pátek 23. června krátce před dvaadvacátou hodinou došlo v ulici Martinákově v Prostějově k dopravní nehodě osobního vozidla BMW. Vůz postupně narazil do domu, značky a sloupu. Řidič byl opilý.

"Z prvotního šetření vyplývá, že 36letý řidič vozidla, který jel ve směru od ulice Olomoucké, po najetí do levotočivé zatáčky z prozatím přesně nezjištěných příčin vyjel vpravo, mimo komunikaci, kde pravou stranou narazil do domu. Po nárazu jel částečně po chodníku, kde narazil do dopravní značky a poté čelně do sloupu veřejného osvětlení. Policisté u něj provedli orientační dechovou zkoušku, která byla pozitivní, a naměřili mu kolem 1,4 ‰ alkoholu v dechu.

Opilý a zdrogovaný. Z místa za volantem skončil v policejní cele

ilustrační foto ber

V sobotu 24. června 2017 krátce po půlnoci kontrolovali policisté obvodního oddělení Němčice nad Hanou v obci Vrchoslavice osobní automobil typu Fiat Stilo a jeho jednadvacetiletého řidiče. Provedenou dechovou zkouškou policisté u muže změřili hodnotu 2,32 ‰ alkoholu v dechu. Následně provedený orientační test na přítomnost jiných návykových látek byl pak pozitivní na látky amphetamin/metamphetamin. 

"Řidič s policisty nespolupracoval a k užití alkoholu a jiných omamných látek se odmítl vyjádřit. Taktéž se odmítl podrobit odbornému lékařskému vyšetření ke zjištění ovlivnění zakázanými látkami. Policisté muži na místě zadrželi řidičské oprávnění a zakázali další jízdu. Vzhledem k následné agresivitě a důvodné obavě, že bude pokračovat v trestné činnosti, byl řidič policisty zajištěn a k dalším úkonům eskortován na obvodní oddělení v Němčicích nad Hanou.

Žena na kolejích na Vrahovické vyhrožovala sebevraždou. Byla na mol

ilustrační foto pajzly.cz

V neděli kolem dvaadvacáté hodiny obdrželi prostějovští policisté oznámení o pohybu ženy u kolejí ve Vrahovické ulici v Prostějově. Skončila na záchytce.

"Přivolaná hlídka na místě zjistila devětatřicetiletou ženu, zjevně pod vlivem alkoholu. Provedenou dechovou zkouškou změřili hodnotu 2,65 ‰ alkoholu v dechu. Během probíhajícího šetření žena mluvila i o sebevraždě," sdělil redakci policejní mluvčí František Kořínek. Na místo byl přivolaný lékař, který po vyšetření povolil její převoz do protialkoholní záchytné stanice v Olomouci. "Provoz na trati omezen nebyl," dodal Kořínek. (ber)

 

Tragická sobota. Na silnicích zemřelo devět lidí

ilustrační foto ZZS

Jako zatím nejtragičtější den v letošním roce policejní statistiky uvedly sobotu 24. června. V důsledku nehod zemřeli dva lidé v Pardubickém a Libereckém kraji, jednu oběť si vyžádaly nehody v Karlovarském, Plzeňském, Ústeckém, Královéhradeckém a Olomouckém.

"Sedmadvacetiletého chodce srazila v noci na D46 u Olšan dodávka. Muž na místě zemřel," potvrdila informaci mluvčí policie Irena Urbánková.

Z hlediska měsíců byl letos zatím nejtragičtější květen se dvaačtyřiceti usmrcenými. Červen však tuto statistiku přepíše. Podle dostupných policejních statistik na silnicích zahynulo už 49 lidí. Nejméně lidí zemřelo v únoru - 28. (ber)

 

Nehoda v Martinákově ulici. Řidič byl opilý!

ilustrační foto Týdeník policie

V pátek 23. června krátce před dvaadvacátou hodinou došlo v ulici Martinákově v Prostějově k dopravní nehodě osobního vozidla BMW. Vůz postupně narazil do domu, značky a sloupu. Řidič byl opilý.

"Z prvotního šetření vyplývá, že 36letý řidič vozidla, který jel ve směru od ulice Olomoucké, po najetí do levotočivé zatáčky z prozatím přesně nezjištěných příčin vyjel vpravo, mimo komunikaci, kde pravou stranou narazil do domu. Po nárazu jel částečně po chodníku, kde narazil do dopravní značky a poté čelně do sloupu veřejného osvětlení. Policisté u něj provedli orientační dechovou zkoušku, která byla pozitivní, a naměřili mu kolem 1,4 ‰ alkoholu v dechu.

Při nehodě se zranili tři lidé

ilustrační foto ZZS

V sobotu kolem půl čtvrté v noci došlo na komunikaci ve směru z Bělotína na Nejdek k dopravní nehodě osobního vozidla s tříčlennou osádkou. Osobní vůz sjel do příkopu a narazil do vodárenského domku.

"Z prvotního šetření vyplývá, že osobní vozidlo z prozatím přesně nezjištěných příčin sjelo do příkopu a narazilo do vodárenského domku. Při nehodě došlo ke zranění tříčlenné osádky," uvedla policejní mluvčí Irena Urbánková. Přesné příčiny nehody, její okolnosti a souvislosti, stejně jako to, kdo vozidlo řídil, jsou v šetření policistů. U všech zraněných byl ke zjištění, zda byli nebo nebyli pod vlivem alkoholu, nařízen odběr krve v nemocnici. Celková škoda byla předběžně vyčíslena na 100 000 korun. (red)

Smrt na dálnici D46 u Olšan u Prostějova

ilustrační foto

Dnes kolem půl druhé v noci došlo na komunikaci D46, ve směru z Prostějova na Olomouc, na čtyřiatřicátém kilometru, k tragické dopravní nehodě. 

Došlo zde ke střetu osobního vozidla s chodcem - mladým mužem, který se pohyboval v uvedeném úseku. Na následky střetu zemřel. Alkohol byl u řidiče vyloučen orientační dechovou zkouškou. Přesné příčiny nehody, její souvislosti a okolnosti jsou v šetření policistů. Po dobu šetření nehody byla komunikace v místě nehody uzavřena a byl prováděn odklon dopravy ve směru na Olšany", uvedla Irena Urbánková, mluvčí PČR Olomuckého kraje. (red)

Organizovaná skupina působící ve více státech odhalena! Pachatelům hrozí až osmnáct let!

Foto PČR

Pracovníci protidrogového oddělení Generálního ředitelství cel, odboru pátrání Olomou,c zahájili v říjnu 2016 práci na případu s krycím názvem „KOGO". Prověřovali osoby podezřelé z páchání zvlášť závažného zločinu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. V rámci prověřování odhalili celníci organizovanou skupinu osob působící ve více státech, která byla řízena hlavním organizátorem z Olomouce. Podezřelí obchodovali se sušeným konopím, které dodávali do Polska. 

Závěrečná část operace vyvrcholila minulý týden 12. a 13. června zásahem českých celníků za dozoru státního zástupce, při kterém byl na kurýrní cestě do Polska zadržen protidrogovou a operativní složkou Celní správy ČR hlavní organizátor skupiny. Ve vakuovém pytli přepravoval osobním vozidlem Audi A8 tři kilogramy sušené marihuany určené k distribuci.