Krimi

Žena napadla svého přítele. Měla 3,7 promile v krvi

ilustrační foto MP UL

U přestupkové komise se bude 43letá žena zodpovídat z napadení svého přítele, ke kterému došlo v sobotu ve večerních hodinách v Přerově. 

"Podezřelá byla ve značně podnapilém stavu a muže napadla několika fackami. Zranění mu svými útoky nezpůsobila. Ani policejní hlídka, kterou si poškozený přivolal, nezměnila její agresivní chování a z její strany nebyla ani vůle, aby svého jednání zanechala. Proto byla zajištěna a převezena na základě rozhodnutí lékaře do protialkoholní záchytné stanice v Olomouci, kde byla předána do rukou odborníků," uvedla policejní mluvčí Miluše Zajícová s tím, že dechovou zkouškou jí bylo naměřeno 3,69 promile alkoholu v dechu. Událost byla kvalifikována jako přestupek proti občanskému soužití.

Dopravní nehoda osobního auta s nákladním skončila se zraněním

Foto PČR

V pátek 19. května po čtrnácté hodině došlo na silniční komunikaci mezi obcemi Stínava a Malé Hradisko k dopravní nehodě osobního a nákladního automobilu.

V prudké zatáčce pod obcí Malé Hradisko došlo z dosud přesně nezjištěných příčin ke střetu levé přední části osobního automobilu značky BMW s levým zadním kolem přívěsu protijedoucího nákladního automobilu. "Při dopravní nehodě byli zraněni řidič a dva spolujezdci v osobním automobilu. Ti byli k ošetření převezeni do prostějovské nemocnice. Ke zranění dalších osob nedošlo," uvedl policejní mluvčí František Kořínek.

Po střetu dvou ultralightů zemřel pilot

Foto ZZS

V sobotu 27.8.2016 krátce před devatenáctou hodinou přijalo zdravotnické operační středisko ZZS Olomouckého kraje tísňovou výzvu pro leteckou nehodou dvou ultralightů za obcí Dlouhá Loučka. Jeden z pilotů zemřel, další dva muži skončili s těžkými zraněními v nemocnici.

„Na místě byly nalezeny tři zraněné osoby po předchozím střetu a poté pádu dvou letadel. Následky dopravní nehody jsou tragické. V jednom z havarovaných ultralightů bezprostředně po pádu zahynul pilot stroje. Při nouzovém přistání druhého z letadel došlo ke zranění dvou mužů. U obou došlo k vážným poraněním páteře. Po ošetření byli přepraveni k navazující péči na oddělení urgentního příjmu Fakultní nemocnice v Olomouci,“ uvedl tehdy mluvčí záchranky Zdeněk Hošák.

Vloupání do rekreační chaty na Plumlovské přehradě přijde až na dva roky

ilustrační foto

V době od poloviny dubna do současnosti se dosud nezjištěný pachatel vloupal do rekreační chaty v lokalitě u Plumlovské přehrady. Způsobil majiteli škodu za bezmála 40 tisíc korun.

Pachatel při vniknutí do chaty poškodil prosklenou verandu, kovovou mříž a vstupní dveře. Z chaty poté odcizil čtyři obrazy – reprodukce děl Jana Zrzavého, sadu montážních klíčů GOLA, elektrický vařič, dvě stará rádia a dvě lahve alkoholu. Svým činem pachatel způsobil škodu předběžně vyčíslenou na 37 tisíc korun. "Za přečin krádež a přečin porušování domovní svobody pachateli tohoto skutku v případě dopadení hrozí trest odnětí svobody až na dvě léta," uvedl policejní mluvčí František Kořínek. (red)

Vloupal se do dvou bytů na sídlišti Hloučela. Zmizely šperky, hotovost, hodinky...

ilustrační foto

Ve čtvrtek v dopoledních hodinách se dosud nezjištěný pachatel vloupal do dvou bytů ve třetím patře panelového domu na sídlišti Hloučela v Prostějově. Pachatel do bytů vnikl po vypáčení vstupních dveří.

" Byty následně prohledal a odcizil z nich na čtyři desítky kusů šperků z cenných kovů, dámské pozlacené hodinky a finanční hotovost v americké, polské a ukrajinské měně," uvedl policejní mluvčí rantišek Kořínek s tím, že celková výše způsobené škody nebyla dosud přesně vyčíslena. V případě dopadení a prokázání viny pachateli tohoto skutku za přečin porušování domovní svobody a přečin krádež hrozí trest odnětí svobody na šest měsíců až tři léta. (red)

Hasiči zasahovali u vážné dopravní nehody

ilustrační foto

Dvě jednotky hasičů zasahovaly v brzkých ranních hodinách u vážné dopravní nehody osobního vozidla po nárazu do stromu nedaleko Štěpánova. Oznámení o dopravní nehodě s upřesněním více osob zaklíněných a zraněných ve vozidle převzalo operační středisko HZS Olomouckého kraje krátce před pátou hodinou ranní v sobotu 20.5.2017. K místu nehody ihned vyrazila profesionální jednotka požární stanice Šternberk a návazně na ně také dobrovolní hasiči Bohuňovice. 

"Jednotka hasičů po příjezdu z vozidla vyprostila zraněnou spolujezdkyni a předala ji do péče zdravotnické záchranné služby, ta celkově na místě ošetřila dvě zraněné osoby a poté je transportovala k nemocniční péči do Olomouce. Hasiči u události rovněž provedli nutná bezpečnostní opatření, zajištění vozidla proti vzniku požáru a asistovali Policii ČR při dokumentaci události", popsal nešťastnou událost Zdeněk Hošák, mluvčí HZS Olomouckého kraje. (red)

Na benzínce neuhlídal rozměry kamionu

Foto PČR

Ve čtvrtek po dvacáté hodině došlo na benzínové čerpací stanici v obci Vranovice-Kelčice k dopravní nehodě nákladního automobilu s návěsem. Padesátiletý řidič při jízdě v prostoru čerpací stanice neodhadl boční odstup a bokem návěsu najel do výdejního stojanu pohonných hmot.

Ke zranění osob při dopravní nehodě nedošlo. "Výše způsobené hmotné škody na návěsu a výdejním stojanu byla předběžně vyčíslena na 155 tisíc korun," konstatoval policejní mluvčí František Kořínek. Alkohol u řidiče policisté vyloučili provedenou dechovou zkouškou. Jeho přestupek pak vyřešili uložením blokové pokuty ve výši 2 tisíce korun. (red)

 

Dopravní nehoda dvou automobilů skončila těžkým zraněním dvou osob!

Foto PČR

Ve čtvrtek po dvaadvacáté hodině došlo na křižovatce mezi obcemi Hrubčice, Bedihošť a Čehovice k vážné dopravní nehodě dvou osobních automobilů. Dva lidé skončili s těžkým zraněním v nemocnici.

"Dle výsledků dosavadního šetření řídil třiadvacetiletý řidič automobil typu Škoda Felicia od obce Hrubčice k obci Bedihošť. Po projetí křižovatkou z dosud přesně nezjištěných příčin, pravděpodobně vlivem vysoké rychlosti, nezvládl řízení, s vozidlem dostal smyk a přejel do protisměru. Tam se čelně střetl s protijedoucím vozidlem značky Hyundai. Řidič Škody i čtyřicetiletá řidička Hyundaie při nehodě utrpěli zranění, se kterými byli převezeni do Fakultní nemocnice v Olomouci," uvedl policejní mluvčí František Kořínek s tím, že ke zranění dalších osob nedošlo.

"Vloupal" se do kaple sv. Anny. Odcizil hotovost 110 korun

ilustrační foto

V době od 11. do 18. května 2017 došlo ke vloupání do kaple sv. Anny v místní části Prostějova – Čechovicích. 

Dosud nezjištěný pachatel na okně rozbil tabulku skla a vzniklým otvorem pak z otevřené misky položené na vnitřním parapetu odcizil finanční hotovost ve výši 110 korun. Policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu krádež. "Za ten pachateli, i přes zanedbatelnou výši způsobené škody, v případě dopadení a odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na dvě léta," upozornil policejní mlvčí František Kořínek. (red)

Dopravní nehoda policejního vozidla

ilustrační foto

Dnes kolem půl desáté dopoledne došlo na sjezdu z D35 v úrovni Velké Bystřice k dopravní nehodě dvou osobních vozidel, kdy jedním z účastníků nehody bylo služební vozidlo Policie ČR.

"Z průběžného šetření vyplývá, že policejní vozidlo šetřilo jinou dopravní nehodu (jednalo se o střet nákladního vozidla se zvěří), kdy stálo při pravém okraji pravého jízdního pruhu, přičemž policisté měli na vozidle rozsvícena výstražná světla. Z prozatím přesně nezjištěných příčin do nich měla zezadu narazit řidička druhého osobního vozidla. Přesné příčiny nehody, její okolnosti, stejně jako míru zavinění a výši vzniklé škody zjišťujeme. Alkohol byl u všech vyloučen dechovými zkouškami", popsal dopravní nehodu mluvčí PČR Olomouckého kraje Petr Piňos. (red)