Krimi

Policisté hledají muže na fotografii!

ilustrační foto

Prostějovští policisté žádají veřejnost o pomoc při zjištění totožnosti důležitého svědka protiprávního jednání za účelem podání svědecké výpovědi. Dle dosud zjištěných informací by se měl muž na přiložené fotografii pohybovat zejména na Prostějovsku.

„Obracíme se tímto na širokou veřejnost se žádostí o pomoc při pátrání po jeho totožnosti. Jakékoli poznatky k totožnosti muže je možno sdělit telefonicky na číslo 725 575 559 nebo na linku tísňového volání číslo 158. Zároveň žádáme i muže zachyceného na fotografii, aby se přihlásil na jakékoli policejní služebně, případně na lince 158," uvedl policejní mluvčí František Kořínek. (red)

Foto: PČR

Kácel bez patřičného povolení

ilustrační foto

Dne 11. února 2019 přijali prostějovští strážníci na lince 156 oznámení o muži, který před domem na pozemku města kácí stromy. Strážníci na místě událost potvrdili.

Zkontaktován byl osmapadesátiletý muž. „Uvedl, že mu větve túje bránily k pohodlnému zaparkování vozidla, proto vzrostlou dřevinu odstranil. Povolení ke kácení nebyl schopen hlídce předložit," uvedla strážník Tereza Greplová. Strážníci muže poučili o protiprávním jednání a o předání celé záležitosti správnímu orgánu k dořešení. (red)

Poškrábal Mercedes. Škoda je 35 tisíc

ilustrační foto

Přes noc ze 13. na 14. února 2019 na parkovišti nedaleko centra města Prostějova poškodil dosud nezjištěný pachatel zaparkovaný osobní automobil značky Mercedes-Benz.

Vyrytím celkem deseti rýh do laku na různých částech karoserie pachatel majiteli vozu způsobil škodu předběžně vyčíslenou na 35 tisíc korun. Policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření z přečinu poškození cizí věci. „V případě dopadení a odsouzení pachateli tohoto jednání, kromě povinnosti škodu uhradit, hrozí také trest odnětí svobody až na jeden rok," uvedl policejní mluvčí František Kořínek. (red)

Ilustrační foto: PČR

V Netušilově ulici dnes přepadl muž ženu. Policie hledá svědky!

ilustrační foto

Dnes v době od 13:00 do 13:20 hodin došlo v Netušilově ulici v Prostějově, nedaleko křižovatky s ulicí Komenskou, k pokusu o odcizení kabelky šedesátileté ženy. Pokusu krádeže se měl dopustit mladý muž, vysoký asi 170 – 180 centimetrů, štíhlé postavy. Při neúspěšném pokusu o odcizení kabelky žena upadla na chodník. Muž poté z místa utekl směrem do ulice Sádky.

Policisté touto cestou žádají případné svědky události, nebo útěku muže z místa činu, aby se se svými poznatky obrátili na policisty obvodního oddělení Prostějov 1 na adrese Újezd 12, Prostějov, nebo telefonicky na čísle 974 781 650. Případně na bezplatnou linku číslo 158.

Dopravní nehoda zablokovala silnici

Foto PČR

Ve středu v 13:30 hodin došlo na komunikaci mezi obcemi Malé Hradisko a Stínava k dopravní nehodě dvou nákladních automobilů a traktoru s přívěsem. Při dopravní nehodě došlo k lehkému zranění řidiče nákladního automobilu značky Avia. Ke zranění dalších osob nedošlo.

Alkohol u všech řidičů policisté vyloučili provedenými dechovými zkouškami. Přesné příčiny, okolnosti i míra zavinění dopravní nehody jsou předmětem dalšího policejního šetření.

"Z důvodu havárie byla komunikace uzavřená," uvedl policejní mluvčí František Kořínek. (red)

Granát našli dělníci ve vojenském prostoru

ilustrační foto PČR

Ve středu 13. února 2019 v dopoledních hodinách nalezli lesní dělníci ve vojenském výcvikovém prostoru mezi obcemi Žárovice a Drahany dělostřelecký granát. 

Na místo přivolaný policejní pyrotechnik nález klasifikoval jako dělostřelecký granát OF ráže 100 milimetrů československé výroby. Na místě ho zajistil a odvezl k odborné likvidaci. "Při zákroku nebyla nutná evakuace osob a nedošlo k ohrožení zdraví ani majetku," dodal policejní mluvčí František Kořínek. (red)

Řidička zřejmě podcenila vliv léků. Narazila na Dobrovského do dvou vozů i lavičky

Foto PČR

V úterý 12. ledna 2019 před polednem došlo v Dobrovského ulici v Prostějově k dopravní nehodě osobního automobilu značky Dacia. Šedesátiletá řidička při couvání najela na chodník, kde narazila do lavičky.

"Poté pokračovala v jízdě a na přilehlém parkovišti narazila do zaparkovaného automobilu značky Hyundai a při opouštění parkoviště do jedoucího nákladního automobilu značky Iveco," uvedl policejní mluvčí František Kořínek s tím, že ke zranění osob při incidentu nedošlo. Výše způsobené hmotné škody byla předběžně vyčíslena na 50 tisíc korun.

Po sjezdu z dálnice nedala přednost. Řidič druhého auta skončil v nemocnici

ilustrační foto

V pondělí 11. února 2019 po třinácté hodině došlo na sjezdu z dálnice D46 u obce Olšany u Prostějova k dopravní nehodě dvou osobních automobilů.

„Dle dosavadního šetření pětapadesátiletá řidička automobilu značky Fiat při jízdě z dálnice na tříramenné křižovatce tvaru „T“ z dosud přesně nezjištěných příčin nedala přednost po hlavní komunikaci od obce Olšany u Prostějova jedoucímu automobilu značky Škoda. V důsledku toho došlo ke střetu vozidel. Čtyřiatřicetiletý řidič automobilu Škoda byl převezen k preventivnímu vyšetření do prostějovské nemocnice. Ke zranění dalších osob nedošlo," uvedl policejní mluvčí František Kořínek. Výše způsobené hmotné škody byla předběžně vyčíslena na 150 tisíc korun.

Se třemi zákazy si jel nakoupit

ilustrační foto

Z přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání podezírají policisté obvodního oddělení Prostějov 2 osmatřicetiletého muže z Vřesovic. Tohoto skutku se měl podezřelý dopustit v sobotu 9. února 2019 dopoledne tím, že i přes vyslovený zákaz řízení si jel z místa bydliště do jednoho z prostějovských supermarketů nakoupit.

„Při tom však neunikl pozornosti policistů, protože ti ho již velice dobře znají. Při dalším šetření policisté zjistili, že muž má zákaz řízení vysloven již třemi rozsudky soudů. První z nich zněl na 48 měsíců a další dva po 60 měsících. Legálně tedy muž za volant může usednout až v prosinci 2029," uvedl policejní mluvčí František Kořínek.

Jel rychle a pod vlivem

ilustrační foto

V neděli 10. února 2019 před desátou hodinou v Klenovicích na Hané změřili policisté prostějovského dopravního inspektorátu projíždějícímu osobnímu automobilu rychlost jízdy o dvacet kilometrů v hodině překračující povolenou padesátku.

Po zastavení vozidla policisté u šestadvacetiletého řidiče provedenými zkouškami změřili hodnotu 0,53 ‰ alkoholu v dechu a pozitivní hodnotu přítomnosti látky amphetamin. S výsledkem zkoušky na alkohol muž souhlasil a přiznal vypití pěti piv a čtyř decilitrů vína během předchozího večera. S výsledkem testu na jiné návykové látky však nesouhlasil a užití drog popřel. Na výzvu policistů se dobrovolně podrobil odbornému lékařskému vyšetření ke zjištění ovlivnění zakázanými látkami. Další jízdu policisté muži zakázali.