Krimi

Pozor na podvodníky. Mladík čeká na vytoužený mobil marně!

ilustrační foto internet

Začátkem srpna nabízela zatím neznámá osoba prostřednictvím jednoho z internetových portálů k prodeji mobilní telefon zn. Apple IPhone SE 32GB Space Grey za částku 6200 Kč. Na tuto nabídku zareagoval 7. srpna třiadvacetiletý muž. Mobil zaplatil, ale nedostal. 

Po předchozí vzájemné e-mailové komunikaci zaplatil požadovanou částku předem na účet prodávajícího. Poté měl mobil obdržet. Do dnešního dne se tak však nestalo, prodávající s ním přestal komunikovat a ani neobdržel případně zpět své peníze. "Policisté případ prověřují pro podezření ze spáchání trestného činu podvod, za který trestní zákoník stanoví trest odnětí svobody až na dvě léta," uvedla policejní mluvčí Irena Urbánková. (red)

 

Někomu se hodily europalety. Škoda je čtrnáct tisíc

ilustrační foto

Škodu za téměř 14 000 korun způsobil zatím neznámý pachatel, který někdy v době ze 17. na 18. srpna odcizil z uzamčeného dvora jedné z firem v Prostějově, části Krasice, 53 kusů europalet. 

Palety byly volně naskládané na zemi. "Pachateli, v případě jeho zjištění, hrozí za trestný čin krádež až dva roky za mřížemi," uvedla policejní mluvčí Irena Urbánková. (red)

 

Nehoda v Lidické očima policistů. Jak popisují páteční událost?

Foto ber

V pátek 18. srpna krátce před půl pátou odpoledne došlo na ulici Lidické v Prostějově k dopravní nehodě dvou osobních vozidel. 

"Podle prvotních informací k nehodě došlo v okamžiku, kdy sedmapadesátiletá řidička s vozidlem Opel Vectra přijížděla ve směru od ulice Šárka do křižovatky s ulicí Lidickou. Po ulici Lidické jelo v té chvíli osobní vozidlo Škoda Fabia, kterou řídil sedmačtyřicetiletý řidič. Došlo ke střetu, po kterém vozidlo Opel Vectra zůstalo na střeše. Ve vozidle Opel Vectra cestovala řidička a malé dítě. To bylo převezeno do nemocnice na pozorování. Ve vozidle Škoda Fabia cestoval řidič se spolujezdkyní. Ta utrpěla zranění.

Na dálnici hořel náklaďák

Foto HZS Ol. kraje

Pět jednotek z řad profesionálních a dobrovolných hasičů se postupně podílelo na likvidaci následků dopravní nehody a požáru nákladního vozidla na rychlostní komunikaci D1 úseku 310. kilometr, poblíž sjezdu na Bělotín.

"Informaci o požáru po dopravní nehodě převzalo operační středisko HZS Olomouckého kraje krátce před druhou hodinou odpolední v sobotu 19. srpna 2017 s upřesněním proražených betonových středových svodidel a demolici nákladního tahače, požár se velmi rychle rozšiřoval," uvedl mluvčí hasičů Zdeněk Hošák. Hasičům se velmi rychle podařilo nebezpečnému počínání plamenů zabránit. V podstatě se jednalo o menší požár v motorové části, nedošlo k zahoření vnitřních prostor kabiny a rovněž byla uchráněna cisterna, ta v době dopravní nehody byla zcela prázdná.

Při nehodě v Lidické se zranili tři lidé!

Foto HZS Ol. kraje

Posádky dvou zásahových vozidel z požární stanice v Prostějově se v pátek 18. srpna 2017 zasahovaly u dopravní nehody dvou osobních vozidel, při které došlo ke zranění tří osob, jedno z vozidel po střetu zůstalo převrácené na střeše. 

"Informaci o dopravní nehodě v křižovatce ulic Dobrovského x Lidická přijala linka tísňové pomoci HZS Olomouckého kraje krátce po sedmnácté hodině. Mezi zraněnými byly dvě dospělé osoby a jedno dítě. Hasiči na místě v první fázi asistovali zdravotnické záchranné službě při ošetřování osob, rovněž provedli nutná bezpečnostní opatření a zajištění uniklých provozních kapalin", popsal nešťastnou událost Zdeněk Hošák, mluvčí HZS Olomouckého kraje. (red)

Lidickou blokuje nehoda dvou osobních aut. Jedno z nich je na střeše

Foto ber

Dnes v sedmnáct hodin došlo v křižovatce ulici Lidická - Šárka k nehodě dvou osobních aut. Podle prvních informací je se zraněním! 

O síle nárazu svědčí fakt, že jeden z vozů skončil na střeše. Na místě je Policie ČR, hasiči i strážníci, kteří řídí provoz. (ber)

 

Kdo vyhrál rodinné vstupné na tento víkend na Sovinec?

ilustrační foto Sovinec

Ve dnech 19. a 20. srpna se na hradě Sovinci uskuteční celodenní program s názvem Přízrak z Temné věže. Čekají vás pověsti a šermířské příběhy ze života Karla IV. S Prostějovskými vstupenkami jste soutěžili o vstupenky!

Po oba dny účinkují těžkooděnci v plné zbroji Memento Mori, kteří připomenou znamenitý šermířský příběh Posel míru. Famózní šermíři Bibus Spiritus srdečně zvou na novou šermířskou pověst Černá rota. Divadelní a šermířská společnost D.B.S odehraje nejúspěšnější šermířskou komedii Prokleté dědictví. Skupina historického šermu Valmont představí šermířskou pověst ze života Karla IV. Král přichází. Pro nejmenší jsou připraveny loutkové pohádky divadla Kašpárkův svět.

Zemědělské stroje neodjely. Jsou bez nafty

ilustrační foto

Ze středy na čtvrtek neznámý pachatel překonal plot o výšce 240 centimetrů a dostal se do areálu farmy v obci Hruška. Z odstavených strojů ukradl naftu.

"Dostal se  k hale, kde byly zaparkované a odstavené zemědělské stroje, konkrétně se jednalo o dva traktory a jeden kombajn, ze kterých odcizil celkem 900 litrů nafty. Z kombajnu ještě ukradl kufr s nářadím," popsala policejní mluvčí Miluše Zajícová. Společnosti vznikla jednáním prozatím neznámého pachatele škoda 31 600 Kč. Případ šetříme pro trestný čin krádež s dvouletou trestní sazbou odnětí svobody. (red)

 

Policisté hledají muže. Znáte ho?

Foto PČR

Od července letošního roku řeší policisté obvodního oddělení Přerov dva případy krádeží v přerovských drogeriích. A pátrají po totožnosti muže, který byl v prodejnách v době krádeží přítomen.

K první krádeži došlo 16. července kolem půl šesté odpoledne v prodejně drogerie v Galerii Přerov. Neznámý pachatel odcizil z regálu jeden kus parfému zn. Versace za částku 949 Kč. K další krádeži, při které zmizela z drogerie na ulici Wilsonova toaletní voda zn. Joop Homme v hodnotě 999 Kč, došlo dne 24. 7. krátce po osmé hodině ranní.

Pozor na telefonické zloděje!

ilustrační foto

Podvodné jednání oznámila na policii třicetiletá žena z Jeseníku. Neznámý pachatel ji připravil o 999 korun. Přes telefon.

Žena na telefonu přijala hovor z neznámého čísla. "Muž na druhé straně se představil jako operátor její mobilní telefonní sítě. Poškozené tvrdil, že získala slevu z vyúčtování svého tarifu a to v maximální výši 999 Kč. Protože žena již dříve různé výhody od operátora čerpala, neměla nejmenších pochyb, že tak vysoký bonus získala. Falešný operátor ženu upozornil na odeslání SMS zprávy. Ta obsahovala slevový kód, který žena musela během hovoru operátorovi nadiktovat. Obratem na telefon poškozené přišla další SMS zpráva, že z jejího účtu proběhlo dobití kreditu neznámého čísla ve výši 999 Kč.