Krimi

Žena utekla z nemocnice. V pyžamu

ilustrační foto

Dne 11. 8. 2019 v dopoledních hodinách přijali prostějovští strážníci prostřednictvím linky 156 oznámení o pacientce, která odešla z nemocnice.

„Ženy oděné v nemocniční košili a v županu si povšiml všímavý občan, který její polohu nahlásil prostřednictvím linky 156 na městskou policii," uvedla strážník Terez Greplová.

Strážníci v uvedené lokalitě nalezli třicetiletou ženu. O nalezení pacientky byl informován zdravotnický personál. „Žena byla následně sanitkou převezena k hospitalizaci do Fakultní nemocnice Olomouc,“ doplnila Greplová. (red)

Ilustrační foto: ZZS

Pobili se na zahrádce restaurace

ilustrační foto

Dne 12. 8. 2019 v odpoledních hodinách vyjížděli strážníci do provozovny v centru města Prostějova, prověřit telefonické oznámení o potyčce mezi dvěma muži. Hlídkou byla na místě napadající se dvojice zkontaktována. Jednalo se o muže ve věku 49 a 66 let.

„Bylo zjištěno, že mladší muž nejprve nadával obsluze, která po něm chtěla zaplatit útratu. Poté došlo i ke slovnímu konfliktu mezi oběma muži. Slovní rozepře vyústila až k fyzickému napadení. I v přítomnosti strážníků starší muž slovně útočil na mladšího,“ uvedla strážník Tereza Greplová. Svým jednáním jsou oba pánové podezřelí z přestupku proti občanskému soužití. Oba vyzváni k opuštění prostor a zanechání protiprávního jednání. Záležitost předána k dořešení příslušnému správnímu orgánu. O tom strážníci všechny přítomné poučili. (red)

Zraněnou labuť odchytili strážníci

ilustrační foto

Dne 13. srpna v dopoledních hodinách přijali prostějovští strážníci prostřednictvím linky 156 oznámení o ležící zraněné labuti u rybníka.

Na místo byla vyslána hlídka s odchytovými pomůckami. Mladá labuť měla poraněné křídlo. „Strážníci ptáka odchytili. Následně byl opeřenec převezen a předán ochráncům přírody Iris na Husově náměstí," uvedla strážník Tereza Greplová. (red)

Foto: MPPv

Za hádku mohl alkohol

ilustrační foto

Dne 15. srpna po druhé hodině ranní vyjížděli prostějovští strážníci prověřit přijaté oznámení o rušení nočního klidu do okrajové části města. Před uvedeným domem strážníci slyšeli hádku mezi mužem a ženou.

„Zkontaktovali obyvatele domu. Jednatřicetiletá žena uvedla, že její manžel je v podnapilém stavu, nadává jí, hází po ní různé věci a napadá ji fyzicky. V okamžiku, kdy strážníci zjišťovali od ženy skutečný stav věci, přišel i podnapilý muž. Pokoušel se ženu chytit a zatáhnout zpět do domu. To se mu nepovedlo. Hlasitě nadával a pobíhal po ulici. Na výzvy k zanechání protiprávního jednání nereagoval, v průběhu jednání se le nakonec zklidnil," konstatovala strážník Tereza Greplová.

Řidička přejela do protisměru. Čelně narazila do druhého vozu

ilustrační foto

Ve čtvrtek po 13 hodině jela 71letá řidička s osobním vozidlem Hyundai od Prostějova směrem na Kostelec na Hané. Z prozatím nezjištěných příčin přejela do protisměru, kde se čelně střetla s vozidlem VW Caddy, které řídil 45letý muž.

„Řidička při nehodě byla zraněna a převezena do prostějovské nemocnice. Do stejné nemocnice byl převezen i řidič s dalšími dvěma spolujezdci k preventivnímu vyšetření," uvedla policejní mluvčí Miluše Zajícová

V době šetření nehody byla komunikace od křižovatky Kostelec na Hané - Čelechovice na Hané po křižovatku Smržice - Mostkovice - Prostějov uzavřena a byl zajištěn odklon dopravy. Dechová zkouška na alkohol byla u obou negativní. Škoda na vozidlech byla předběžně vyčíslena na 240 000 Kč. (red)

Foto: PČR

Senior na invalidním vozíku se ztratil při houbaření

ilustrační foto

Ve středu po 21. hodině na linku tísňového volání Policie ČR oznámila žena, že postrádá svého tchána, který si ráno vyrazil na houby do lesa k obci Alojzov na elektrickém vozíku a doposud se nevrátil. Invalidní muž v seniorském věku neměl u sebe ani mobilní telefon, prostřednictvím kterého by se mohl kontaktovat s rodinou, pro případ, že by nastala nějaká nepředvídatelná situace.

Na základě tohoto oznámení se hned rozjelo pátrání v obcích Alojzov, Seloutky, Dětkovice a Určice a v jejích okolí. Do pátrání se mimo policistů a psovoda zapojil i známý pohřešovaného, který věděl o místech, kam pohřešovaný chodil na houby. Pátrání bylo ale bezvýsledné. „Do pátrací akce byla proto nasazena i letecká služba PČR a vrtulník s termovizí propátrával okolí. S jeho pomocí se podařilo identifikovat místo, kde by se muž mohl nacházet.

Hasiči vyklidili nádraží. Kvůli látce způsobující dýchací obtíže a slzení

ilustrační foto

Dnes krátce před půl čtvrtou odpoledne přijali policisté oznámení, že prozatím neznámá osoba rozptýlila ve vestibulu Hl. n. v Olomouci prozatím neznámou látku, která cestujícím způsobovala dýchací obtíže a slzení. 

Na místo byli ihned vysláni policisté, hasiči a strážníci olomoucké městské policie, kteří z důvodu detekce prostředí zhruba na dvacet minut prostor nádraží uzavřeli. V rámci provedeného šetření nebyla detekována žádná látka, která by mohla být zdraví nebezpečná a provoz nádraží mohl být plně obnoven. V souvislosti s touto událostí nemusel být aktuálně nikdo ošetřen. 

Policisté na Prostějovsku pátrají po čtyřiasedmdesátiletém seniorovi! Pomozme!

Foto PČR

Od dnešního dopoledne (desáté hodiny 16. 8. 2019) pátrají policisté na Prostějovsku po čtyřiasedmdesátiletém seniorovi. Se žádostí o pomoc se na linku 158 obrátili rodinní příslušníci, kteří muže postrádají od včerejší devatenácté hodiny, kdy odešel z domu v Horním Štěpánově neznámo kam.

"Předpokládáme, že by se mohl pohybovat nejen na Prostějovsku, ale také případně na Olomoucku, Blanensku nebo Vyškovsku. Muž by měl mít na nohou černé botasky, na sobě světle modré rifle, tmavě modrou košili se třemi knoflíky a dlouhým rukávem a přes ni černou mikinu bez kapuce. Pod košilí by mohl mít zelenkavé tričko s krátkým rukávem a pod riflemi domácí, černé kalhoty. Krátce střižené šedivé vlasy nocí česané na patku. Má kulatý obličej, modré oči, husté černé obočí a aktuálně měl na tváři „strniště“.

Při kontrole se vydával za svého bratra. Měl zákaz řízení

ilustrační foto

Z přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání je důvodně podezřelý 26letý řidič osobního vozidla Audi, kterého kontrolovali policisté ve středu 14. srpna 2019, krátce po sedmnácté hodině na dálnici D35.

„Při kontrole jim nepředložil žádné doklady a vydával se za někoho jiného. Jak policisté bezprostředně po kontrole zjistili, muž se vydával za svého staršího bratra. Zjistili také, proč. 26letý muž má od začátku července letošního roku příslušným správním orgánem vysloven platný zákaz řízení všech motorových vozidel, a to až do května 2020. Další jízdu mu zakázali," uvedla policejní mluvčí Irena Urbánková. V případě prokázání viny a odsouzení mu tak hrozí až dva roky za mřížemi. (red)

Ilustrační foto: ber

Policisté hledají pohřešovanou dívku. Je těhotná

ilustrační foto

Policisté územního odboru Olomouc pátrají po pohřešované mladistvé Kateřině Rehovičové (rozené Mikové). Patnáctiletá dívka s trvalým pobytem v okrese Prostějov svévolně odešla dne 15. srpna 2019 z hospitalizace ve Fakultní nemocnici v Olomouci, ve společnosti svého přítele. Má rizikové těhotenství a může být v ohrožení života. Mohla by se pohybovat se svým přítelem na Přerovsku (Kojetín, Přerov) a na Prostějovsku (Nezamyslice, Prostějov).

Vypadá zdánlivě na 18 let, je vysoká kolem 158 cm, má střední postavu. Vlasy má černé, vlnité, středně dlouhé po ramena, češe si pěšinku vlevo. Oči má výrazné - hnědo-černé tmavé, obočí má husté. Může nosit dioptrické brýle. K popisu oblečení v době jejího odchodu nejsou bližší informace.