Krimi

Srazily se dvě cyklistky. Na chodníku

Foto PČR

Ve čtvrtek 16. srpna 2018 před patnáctou hodinou došlo na chodníku v ulici U Spořitelny v Prostějově k dopravní nehodě dvou cyklistek ve věku 54 a 58 let. 

Starší z žen jela po chodníku ve směru od Žižkova náměstí k ulici Palackého. Asi 30 metrů před křižovatkou s ulicí Palackého jí do cesty náhle zpoza rohu vyjela druhá cyklistka. Ta jela po vyšlapané pěšině od budovy základní školy v Palackého ulici. Došlo k jejich čelnímu střetu, po kterém obě upadly na chodník. Při nehodě obě cyklistky utrpěly zranění, se kterými byly převezeny do prostějovské nemocnice k ošetření. Ke zranění dalších osob nedošlo. Výše způsobené hmotné škody byla předběžně vyčíslena na 200 korun. Alkohol řidiček policisté vyloučili provedenými dechovými zkouškami.

Ranní nehoda dvou automobilů mezi Prostějovem a Kostelcem

ilustrační foto

Na základě diskusních příspěvků pod článkem, ve kterém informujeme o úmrtí člověka po střetu s vlakem v kolejišti, jsme našli příspěvky čtenářů, zda nehoda nesouvisí s havárií vozidel, která se odehrála v ranních hodinách. 

O informace jsme požádali mluvčí PČR Olomuckého kraje Irenu Urbánkovou. Ta nám sdělila následující: "Na komunikaci z Prostějova na Kostelec na Hané se stala dopravní nehoda dvou osobních vozidel. Oznámení jsme přijali krátce po páté hodině v sobotu ráno. Nehoda se obešla bez zranění". (red)

Případ dítěte, které vypadlo z okna ubytovny, je stále v šetření

ilustrační foto Radek Kadlčík

Ubytovna v Olomoucké ulici v Prostějově se již několik let řadí mezi místa, která jsou na seznamu problematických. Před několika lety byl na chodbě domu málem ukopán starší muž, policisté a strážníci zde každou chvíli řeší případy výtržnictví. 20. července zde složky IZS zasahovaly znovu. Kvůli dítěti, které vypadlo z okna.

"Mohu potvrdit, že dnes dopoledne došlo k pádu nezletilého dítěte z okna ubytovny. Dítě bylo letecky přepraveno do brněnské fakultní nemocnice," sdělila tehdy PvNovinkám policejní mluvčí Miluše Zajícová. 

"Věc je stále ve fázi prověřování pro podezření z přečinu ublížení na zdraví z nedbalosti. V případě prokázání viny konkrétního pachatele mu hrozí trest odnětí svobody až na dvě léta," odpověděl včera (tj. pátek 17.8.2018) na otázku ohledně vyšetřování policejní mluvčí František Kořínek. Dítě podle jeho slov naštěstí pád přežilo bez zranění. (ber)

Další zmařený život. Mezi Kostelcem a Prostějovem zemřel člověk v kolejišti

ilustrační foto pohrebnictvi.cz

Od řidiče projíždějícího směrem na Kostelec jsme se právě dozvěděli, že vlak jedoucí mezi Prostějovem a Kostelcem na Hané byl zastaven mezi zastávkami, a to nedaleko silnice ve směru na Smržice. Přítomni byli na místě policisté, hasiči i záchranný vůz, cestující z vozu byli nuceni vystoupit z vlaku.

"Šlo o srážku člověka s vlakem, který na místě svým zraněním podlehl", uvedl pro Prostějovské novinky mluvčí HZS Olomouckého kraje Zdeněk Hošák. "Mohu potvrdit, že došlo k tragické události dnes ráno před sedmou hodinou, a to ke střetu vlaku s osobou v kolejišti. Osoba utrpěla vážná zranění, kterým na místě podlehla. Veškeré okolnosti nehody jsou v šetření", uvedla mluvčí PČR Olomouckého kraje Irena Urbánková. (red)

Dceři na výživném dluží bezmála 50 tisíc korun

ilustrační foto archiv PvNovinky.cz

Z přečinu zanedbání povinné výživy podezírají prostějovští policisté jednačtyřicetiletého muže z Teplic. Tohoto skutku se měl muž dopustit tím, že od listopadu roku 2016 řádně neplní svou vyživovací povinnost ke své dnes dvacetileté dceři žijící v Prostějově.

Rozsudkem Krajského soudu v Brně mu tato povinnost byla stanovena na 2 600 korun měsíčně. „Své plnoleté dceři tak v současnosti dluží částku 49 400 korun. V případě prokázání viny a odsouzení podezřelému za tento skutek hrozí trest odnětí svobody až na dvě léta," uvedl policejní mluvčí František Kořínek. (red)

Zdemolovaná Fábie a tři zranění

Foto PČR

Ve čtvrtek 16. srpna 2018 přibližně 2,5 hodiny po půlnoci došlo na komunikaci z obce Lutín k obci Olšany u Prostějova k dopravní nehodě osobního automobilu značky Škoda. Třicetiletý řidič při projíždění pravotočivou zatáčkou z dosud přesně nezjištěných příčin nezvládl řízení a vyjel vlevo mimo komunikaci.

"Tam narazil do stromu, od kterého se vozidlo odrazilo do příkopu, kde se zastavilo přední částí proti směru jízdy. Zadní částí při tom poškodilo oplocení místního fotbalového hřiště. Při nehodě utrpěly zranění tři osoby. Kromě řidiče to byla i patnáctiletá dívka na sedadle spolujezdce a čtrnáctiletá dívka na sedadle za řidičem. Jediným, kdo vyvázl bez zranění, byl devatenáctiletý muž sedící na zadním sedadle za spolujezdcem," uvedl policejní mluvčí František Kořínek s tím, že všichni zranění byli k ošetření sanitkami převezeni do prostějovské a olomoucké nemocnice.

Policisté pátrají po svědcích střetu cyklistů

ilustrační foto

V úterý 14. srpna 2018 v 5:40 hodin došlo na cyklostezce u křižovatky ulic Nerudovy a Melantrichovy v Prostějově k dopravní nehodě dvou cyklistů. Jeden z nich z místa ujel. Policisté nyní pátrají po svědcích střetu.

„Dosud nezjištěný cyklista jedoucí po chodníku ulicí Nerudovou ve směru od ulice Resslovy měl při najetí na cyklostezku ve směru k sídlišti Hloučela z dosud přesně nezjištěných příčin narazit do boku jízdního kola třiapadesátileté ženy. Ta jela po cyklostezce ve směru do centra města. Žena po střetu upadla, přičemž si způsobila zranění. S tím byla převezena do prostějovské nemocnice k ošetření.

Do vězení se mu nechtělo, tak to měl s policejní eskortou

ilustrační foto PČR

Dne 1. srpna 2018 měl čtyřiačtyřicetiletý muž nastoupit do vězení pro přečin zanedbání povinné výživy. Protože tak dobrovolně neučinil, vydal 8. srpna soudce prostějovského okresního soudu příkaz k jeho dodání do výkonu trestu odnětí svobody. 

Již týden po vydání příkazu hledaného muže vypátrali plumlovští policisté v jedné plumlovské firmě. Po provedení nezbytných úkonů pak odsouzeného předali do Vazební věznice v Olomouci. "Provedeným šetřením k muži dále policisté zjistili, v uplynulých letech v rámci zaměstnání řídil automobil. A to přes zákaz řízení motorových vozidel z důvodu dosažení 12 bodů v rámci tzv. bodového systému řidičů. Proto je podezřelý z přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání," uvedl policejní mluvčí František Kořínek.

Řidič, který při nehodě zabil dvě děti, si vyslechl rozsudek

Foto HZS Olomouckého kraje

Za tragickou nehodu v Olomouci, při které na konci března zemřely dvě děti, potrestal olomoucký okresní soud osmatřicetiletého Josefa O. 6,5 lety vězení. Soud mu zároveň na deset let zakázal usednout za volant. Řidič byl obžalován z usmrcení z nedbalosti a z ohrožení pod vlivem návykové látky, hrozilo mu až deset let vězení. Nehoda se stala na periferii města v Holici, obžalovaný měl v krvi podle obžaloby kolem dvou promile alkoholu. Soud o případu rozhodl během jediného líčení minulý týden v pátek. 

Rozsudek je nepravomocný, obě strany si ponechaly lhůtu pro případné odvolání, potvrdil soudce Petr Bednář a žalobce Jaroslav Rašendorfer. „Soud uložil trest odnětí svobody 6,5 let nepodmíněně, vyslovil zároveň zákaz činnosti na deset let a uložil také náhradu nemajetkové újmy pozůstalým. Obě strany si ponechaly lhůtu," řekl soudce Petr Bednář. Soud jednání zvládl za jeden den. „Obžalovaný si nechal vypracovat svůj znalecký posudek, který však soud nepřesvědčil. Nebylo tak třeba dělat revizní znalecký posudek a bylo tak možné rozhodnout v jednom hlavním líčení," doplnil soudce.

Vyhýbal se zajíci a skončil na střeše v řepě

Foto PČR

Ve středu 15. srpna 2018 před osmou hodinou ranní došlo na komunikaci mezi obcemi Němčice nad Hanou a Hruška k havárii osobního automobilu Renault. 

Dvaaosmdesátiletý řidič z dosud přesně nezjištěných příčin po projetí levotočivé zatáčky vyjel vpravo mimo komunikaci. Vozidlo vyjelo až do pole, kde se převrátilo na střechu a v této poloze se zastavilo. "Dle slov řidiče k havárii došlo, protože mu do cesty náhle vběhl zajíc a on se mu snažil vyhnout. Při havárii utrpěl řidič zranění, se kterým byl převezen k ošetření do nemocnice. K preventivnímu vyšetření byla převezena také šestasedmdesátiletá spolujezdkyně – manželka řidiče. Ke zranění dalších osob nedošlo.