Krimi

Omluva Janu Dlouhému

ilustrační foto

Prostějovské novinky se touto cestou omlouvají všem nositelům jména Jan Dlouhý, kterým mohla na základě článku, uveřejněného v říjnu 2015 na webu pvnovinky.cz, vzniknout jakákoli újma.

Redakce

Policie hledá Jana GRÖPLA

Foto PČR

Pětatřicetiletého Jana GRÖPLA hledají prostějovští policisté od 11. ledna 2017.

Muž s trvalým bydlištěm v okrese Prostějov je 175 až 185 cm vysoký, hubené postavy. Má hnědé vlasy, jedno oko modré a druhé šedé. 

Jakékoli informace o pobytu hledaného muže sdělte Policii ČR na bezplatné lince 158. (red)

Řidič zemřel po střetu s nákladním vozem

Foto HZS

Vážná dopravní nehoda na silnici mezi obcemi Bukovice a Mlýnický Dvůr byla oznámena na operační středisko HZS Olomouckého kraje v úterý 17. ledna 2017 v 11:38 hodin. 

Na místo vyjeli profesionální hasiči ze Zábřehu, k události byly povolány také jednotky hasičů z Pardubického kraje. "Hasiči po příjezdu zjistili, že při nehodě se střetlo osobní a nákladní vozidlo. V osobním vozidle zůstal zaklíněný řidič, hasiči ho pomocí hydraulického vyprošťovacího zařízení vyprostili. Řidič při nehodě utrpěl zranění, kterým na místě podlehl," informovala mluvčí hasičů Vladimíra Hacsiková. (red)

Řidiči pod vlivem drog. Hned tři

ilustrační foto PČR

Hned tři řidiče pod vlivem zakázaných látek odhalili během pondělí policisté na silnicích Prostějovska.

Prvním byl dvacetiletý řidič vozidla typu Škoda Felicia, který byl policejní hlídkou kontrolován po sedmé hodině ráno v obci Vrbátky. Provedený test na přítomnost zakázaných látek byl pozitivní na látku amphetamin/metamphetamin. Řidič s výsledkem testu nesouhlasil a dobrovolně se podrobil odbornému lékařskému vyšetření.

U Vrbátek došlo k další nehodě. Opět se zraněním

Foto PČR

V pátek 13. ledna 2017 ve 13:40 hodin došlo v křižovatce mezi obcemi Vrbátky, Kralice na Hané, Prostějov a Dub nad Moravou k dopravní nehodě dvou osobních automobilů. Skončila zraněním dvou lidí.

"Sedmačtyřicetiletý řidič automobilu značky Fiat do křižovatky proti dopravní značce „Stůj, dej přednost v jízdě!“ od obce Vrbátky vjel v době, kdy tudy po hlavní komunikaci od obce Prostějov řídil jednapadesátiletý muž automobil značky Škoda. Došlo ke střetu vozidel, po kterém vozidlo Fiat zůstalo stát na vozovce. Vozidlo Škoda bylo odhozeno vpravo mimo komunikaci, kde poškodilo mramorový pomník a svislou dopravní značku. Poté pokračovalo na pole, kde se zastavilo," popsal nehodu policejní mluvčí František Kořínek s tím, že došlo ke zranění řidiče a spolujezdkyně z vozidla Škoda.

OBRAZEM: Řidič neuhlídal rozměry kamionu

Foto PČR

V pondělí v devět hodin došlo v křižovatce ulic Kojetínské a Rovné v Prostějově k havárii nákladního automobilu do světla sloupu veřejného osvětlení. Jeho řidič podcenil rozměry vozu.

"Třiatřicetiletý řidič při odbočování do ulice Rovné věnoval pozornost levé straně vozidla a nepostřehl, že pravá strana návěsu vyjela vpravo mimo komunikaci, kde porazila sloup veřejného osvětlení. Ke zranění osob při havárii nedošlo. Výše způsobené hmotné škody byla předběžně vyčíslena na dvaatřicet tisíc korun," popsal nehodu policejní mluvčí František Kořínek s tím, že alkohol u řidiče vyloučila provedená dechová zkouška. Přestupek řidiče vyřešili policisté na místě uložením blokové pokuty. (red)

 

Viník ujel od dopravní nehody. Patříte mezi svědky? Pomozte!

Foto PČR

V dosud přesně nezjištěné době od pátku 13. do soboty 14. ledna 2017 došlo v ulici Emila Králíka v Prostějově k dopravní nehodě. Dosud nezjištěný řidič s nezjištěným vozidlem poškodil zde zaparkovaný nákladní automobil typu Renault Master a od nehody ujel.

Výše způsobené hmotné škody byla vyčíslena na třicet tisíc korun. "Po jeho totožnosti pátrají policisté skupiny dopravních nehod, kteří od případných svědků nehody přivítají jakoukoliv informaci, která povede k jejímu objasnění a dopadení viníka. Případní svědci se mohou přihlásit osobně v sídle dopravního inspektorátu v Havlíčkově ulici 16b v Prostějově, případně na telefonní čísla 974 781 251, nebo 725 861 968. Za pomoc při pátrání děkujeme," vzkazuje policejní mluvčí František Kořínek. (red)

 

V Pujmanově ulici nalezeni dva mrtví muži

ilustrační foto

V rozmezí několika dnů zemřeli v Pujmanově ulici v Prostějově dva muži. Mladší z nich zvolil dobrovolný odchod ze světa.

Podle informací redakce muž ve věku kolem třiceti let zvolil dobrovolný odchod ze světa. Druhý muž, který měl přes padesát let, byl nalezen ve svém bytě bez známek života. Podle zdroje byl mrtev několik dnů.

„Dosavadním šetřením nebyly zjištěny žádné skutečnosti, které by nasvědčovaly cizímu zavinění", sdělil redakci policejní mluvčí František Kořínek s tím, že u mladšího z mužů byla vzhledem k okolnostem jeho úmrtí a věku  nařízena soudní pitva. (ber)

Pokusil se vloupat do lékárny!

ilustrační foto PČR

V sobotu 14. ledna 2017 před třetí hodinou v noci se dosud neznámý pachatel pokusil vloupat do lékárny v nákupní zóně v Konečné ulici v Prostějově. Nepovedlo se mu to. 

Pachatel násilím poškodil bezpečnostní kování dveří, ale do prodejny se mu vniknout nepodařilo. "Přesto je pro své jednání podezřelý ze spáchání přečinu krádež ve stádiu pokusu. V případě dopadení a prokázání viny mu za tento skutek hrozí trest odnětí svobody až na dvě léta," konstatoval policejní mluvčí František Kořínek. (red)

Devatenáctiletý řidič nezvládl jízdu Určickou. Narazil do stromu a skončil v plotě

Foto PČR

V neděli 15. ledna 2017 krátce po osmnácté hodině došlo v Určické ulici v Prostějově k havárii automobilu značka Kia. Devatenáctiletý řidič vyvázl bez zranění.

"Řidič při jízdě směrem od centra města z dosud přesně nezjištěných příčin v pravotočivé zatáčce s vozidlem dostal smyk. Následkem toho vozidlo přejelo do protisměru a poté vlevo mimo komunikaci, kde narazilo do stromu. Od stromu se vozidlo odrazilo zpět, přejelo vozovku a sjelo vpravo mimo komunikaci, kde poškodilo oplocení zahrady a zastavilo," uvedl policejní mluvčí František Kořínek. Výše způsobené hmotné škody na vozidle, stromu a oplocení byla předběžně vyčíslena na 46 tisíc korun. Alkohol byl u řidiče vyloučen provedenou dechovou zkouškou.