Krimi

Nepozornost přišla ženu na 40 tisíc. Ukradli jí kabelku

ilustrační foto

V úterý 15. října 2019 v odpoledních hodinách v Olomoucké ulici v Prostějově využil dosud nezjištěný pachatel neopatrnosti osmačtyřicetileté ženy. Ta si svou kabelku odložila na lavičku a po celou půlhodinu se jí nijak nevěnovala.

„S odcizenou kabelkou přišla i o platební kartu, osobní doklady, finanční hotovost 6 tisíc korun a mobilní telefon typu iPhone 7S. Celkem způsobenou škodu vyčíslila na bezmála 40 tisíc korun," uvedl policejní mluvčí František Kořínek.

Policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření z přečinu krádež a přečinu neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. Za ten pachateli v případě dopadení a prokázání viny hrozí trest odnětí svobody až na dvě léta. (red)

Kluk dostal pěstí od bezdomovce. Kvůli čurání!

ilustrační foto

V úterý 15. října 2019 ve třináct hodin v Martinákově ulici v Prostějově podlehl čtrnáctiletý chlapec volání svého těla a rozhodl se ulevit si za keřem za rozpadlou budovou u místního vlakového nádraží. Při vykonávání potřeby se na něho obořil dvacetiletý muž, pobývající v místní komunitě lidí bez domova.

„Tomu se nelíbilo, že močí nedaleko od studny, ze které berou vodu na pití. Protože chlapec ihned neuposlechl, celý incident skončil úderem pěstí do obličeje a ošetřením chlapce v prostějovské nemocnici," uvedl policejní mluvčí František Kořínek s tím, že chlapcovo zranění však není vážné a nedojde tak k jeho omezení na běžném způsobu života.

Přesto policisté věc šetří pro podezření z přestupku proti občanskému soužití. Za ten dvacetiletému agresorovi hrozí pokuta až do výše 20 tisíc korun. (red)

Sladké snění předcházelo krutému probuzení

ilustrační foto

V neděli 13. října 2019 v době od 8:00 do 9:00 hodin využil dosud nezjištěný pachatel neopatrnosti šestatřicetiletého muže, který se znaven uložil ke spánku na lavičce na sídlišti Svobody v Prostějově.

„Pachatel spáče prohledal a z kapes oděvu mu odcizil mobilní telefon a peněženku s osobními doklady a finanční hotovostí 2 300 korun. Celkem muž způsobenou škodu vyčíslil na 7 790 korun," konstatoval policejní mluvčí František Kořínek. V případě dopadení a prokázání viny pachateli tohoto skutku za přečin krádež hrozí trest odnětí svobody až na dvě léta. (red)

Ilustrační foto: pixabay.com

Nalezený granát byl jen atrapa

ilustrační foto

V pondělí 14. října 2019 po jedenácté hodině přijali policisté oznámení o nálezu připomínajícím vojenskou munici v obci Krakovec. Na místo vyslaní policisté obvodního oddělení Konice potvrdili, že se jedná o ruční granát, a proto místo zajistili a přivolali policejního pyrotechnika.

„Ten zjistil, že se jedná o atrapu ručního granátu z období druhé světové války a nález si převzal. Evakuace osob nebyla při zákroku nutná," uvedl policejní mluvčí František Kořínek.

DBA odhalila 18 přestupků. A jednoho opilce

ilustrační foto

V pondělí 14. října 2019 v ranních hodinách proběhla na silnicích Prostějovska dopravně bezpečnostní akce dopravního inspektorátu a všech obvodních oddělení. Při akci policisté zkontrolovali celkem 337 vozidel a jejich řidičů.

Při tom zjistili 17 přestupků, které vyřešili na místě uložením pokut v příkazním řízení v souhrnné výši 6 900 korun. Jeden další přestupek, řízení automobilu pod vlivem alkoholu, bude k dořešení postoupen příslušnému správnímu orgánu. „Jednomu řidiči kontrolovanému v Prostějově policisté dechovými zkouškami změřili hodnoty 1,17 a 1,12 ‰ alkoholu v dechu. Vzhledem ke změřené hodnotě je osmatřicetiletý řidič podezřelý z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.

S kradeným Audi policistům neujel. Cizinec byl pod vlivem drog a alkoholu

ilustrační foto

V pátek 11. října 2019 dopoledne policisté na linku 158 přijali oznámení o kličkujícím rychle jedoucím vozidle Audi Q7 na dálnici D 1 ve směru z Brna na Olomouc. Vozidlo se při nestandardní jízdě mělo při jízdě otřít o svodidla. Policisté z dálničního oddělení Ivanovice na Hané se okamžitě vydali vozidlo zkontrolovat. Vozidlo spatřili na 7 km dálnice D 46 (exit Drysice). Řidiči dali pokyn k zastavení vozidla rozsvíceným nápisem „STOP – POLICIE“ současně s použitím výstražného a zvukového zařízení. Řidič nejprve zpomalil, ale vzápětí prudce zrychlil a sjel s vozidlem na 12 km (exit Brodek u Prostějova).

„Při sjezdu v pravotočivé zatáčce nepřizpůsobil rychlost, vyjel mimo komunikaci na travnatý pás, následně zpět na komunikaci, kde narazil do projíždějícího vozidla Iveco Daily. Kolegové z Jihomoravského kraje dálniční oddělení Ivanovice na Hané vzápětí řidiče zajistili a předali událost prostějovským kolegům ke zpracování. Při nehodě byli lehce zraněni oba řidiči vozidel. Celková škoda na vozidlech, svodidlech a dopravní značce přesáhla 3,7 milionu korun," uvedl policejní mluvčí Libor Hejtman.

Superb se rozpáral o zemědělský stroj

Foto PČR

V neděli 13. října 2019 před devatenáctou hodinou došlo na komunikaci mezi obcemi Domamyslice a Smržice (tzv. Tichá) k dopravní nehodě Škody Superb se zemědělským strojem.

"Osobní automobil jedoucí od Domamyslic při vyhýbání se protijedoucímu traktoru Massey Fergusson zachytil levým předním blatníkem za k traktoru připojený pracovní stroj (kompaktor na přípravu půdy před setím). Při tom došlo k poškození automobilu i stroje a následnému vyjetí automobilu vlevo mimo komunikaci," uvedl pro PvNovinky policejní mluvčí František Kořínek s tím, že při dopravní nehodě řidič automobilu utrpěl zranění, se kterým byl převezen do prostějovské nemocnice. Ke zranění dalších osob nedošlo.

Další smrt na silnici. Muž zemřel pod koly osobáku

ilustrační foto

V Přáslavicích na Olomoucku v sobotu brzy ráno zemřel muž po střetu s osobním autem. Muže, zaklíněného pod autem, vyprostili hasiči.

„Tragická nehoda se stala po 5 hodině ranní. „Podle oznámení z tísňového hovoru došlo v obci ke střetu osoby s vozidlem, vyžadující vyproštění zraněného muže z pod vozidla. Hasiči jej vyprostili pomocí hydraulických zvedacích vaků a předali do péče posádky zdravotníků Zdravotnické záchranné služby Olomouckého kraje," uvedl mluvčí hasičů Zdeněk Hošák. Muž nakonec na místě svým zraněním podlehl. (red)

Ilustrační foto: HZS OLk

Občanku do zástavy dát nelze!

ilustrační foto

Dne 8. října 2019 v dopoledních hodinách přijali prostějovští strážníci prostřednictvím linky 156 telefonické oznámení, ve kterém dotyčný uvedl, že jeho syn dal do zástavy svůj občanský průkaz a nyní mu ho v zastavárně odmítají vydat. K prověření celé události byla na místo vyslána hlídka.

„V místě bydliště zkontaktován oznamovatel i jeho syn. Třicetiletý syn hlídce uvedl, že v zastavárně nechal mobilní telefon, ale jelikož potřeboval větší částku peněz, tak tam dobrovolně zastavil i svůj občanský průkaz. Nyní není schopen se prokazovat na úřadech. Proto chtěl občanku vrátit, což v zastavárně odmítli. Strážníci se společně s oběma muži přesunuli do zastavárny. Zde zkontaktovali majitele provozovny. Ten se doznal, že občanský průkaz třicetiletého muže do zástavy přijal, i když věděl, že je to protiprávní.

Zákaz předjíždění řidič Fordu nerespektoval. Skončil v nemocnici

ilustrační foto

V pátek 11. října 2019 v 8:25 hodin došlo na silnici z Prostějova k Ohrozimi k dopravní nehodě dvou vozidel. Šestadvacetiletý řidič Fordu Mondeo při jízdě od Prostějova nerespektoval dopravní značku „Zákaz předjíždění“ a v křižovatce u mostkovického hřbitova se bočně střetl s osobním automobilem značky Toyota.

„Jeho sedmašedesátiletá řidička při jízdě ze stejného směru s ním odbočila vlevo k obci Mostkovice. Po střetu se Ford dostal do smyku a vyjel vpravo mimo komunikaci, kde narazil do travnatého příkopu a stromu. Při nehodě řidič Fordu utrpěl zranění, se kterým byl převezen do prostějovské nemocnice. Ke zranění dalších osob nedošlo," popsal nehodu policejní mluvčí František Kořínek. Výše způsobené hmotné škody byla předběžně vyčíslena na 115 tisíc korun. Alkohol byl u obou řidičů vyloučen provedenými dechovými zkouškami.