Krimi

Po střetu tří aut skončili čtyři lidé v nemocnici

ilustrační foto

V pátek krátce po půl desáté dopoledne přijali policisté oznámení o dopravní nehodě v křižovatce u Drahanovic, ve směru na Nové. Z prozatím přesně nezjištěných příčin se zde střetla tři osobní vozidla. V jednom z vozidel zůstala jedna osoba zaklíněna.

„Podle prvotních informací byly při nehodě zraněny čtyři osoby. Byly převezeny do nemocničního zařízení na ošetření. Přesné příčiny nehody, její okolnosti a souvislosti, stejně jako to, co nehodě předcházelo, celý její průběh a výše vzniklé škody jsou v šetření," popsala situaci policejní mluvčí Irena Urbánková .

„Hasiči ze tří jednotek provedli vyproštění zaklíněné osoby. Návazně asistovali ZZS, místo protipožárně zabezpečili a likvidovali únik PHM," potvrdil informaci za HZS Olk Zdeněk Hošák. (red)

U Držovic  se bouralo. Dálnici zastavila havárie čtyř aut

ilustrační foto

Nehoda tří osobních automobilů a jednoho nákladního vozidla v pátek  na zhruba hodinu zastavila provoz dálnici D46 u obce Držovice nedaleko Prostějova. Provoz byl na dálnici obnoven zhruba ve 12:45. 

„Podle prvotních informací byla při nehodě zraněna jedna osoba," uvedla policejní mluvčí Irena Urbánková. Okolnosti nehody vyšetřuje policie.

Na místě zasahovaly tři jednotky hasičů. „Provoz na komunikaci byl omezen, návazně na místě provedena bezpečnostní opatření, protipožární zajištění a kontrola úniku PHM,“ řekl mluvčí hasičů Zdeněk Hošák.  (red)

Foto: HZS OLk

Opilci skončili na záchytce. Hned tři

ilustrační foto

 

V uplynulém týdnu byli na záchytku v Olomouci odvezeny z Prostějova hned tři muži. První se hádal v baru, druhý nemohl ani stát a třetí budil veřejné pohoršení.

 

 

Porušili vyhlášku města. Pili na veřejnosti

ilustrační foto

Dne 15. 4. 2019 při dohledu na veřejný pořádek v okolí ulice Olomoucké, si strážníci povšimli dvojice osob konzumujících pivo, v místě, kde to zakazuje vyhláška města. O tom byli pánové hlídkou poučeni.

Oba byli vyzváni k prokázání totožnosti. S pětačtyřicetiletým mužem strážníci vyřešili přestupek příkazem na místě. „Protiprávní jednání čtyřiapadesátiletého muže předáno k dořešení příslušnému správnímu orgánu,“ doplnila strážník Tereza Greplová. (red)

Ilustrační foto: MP

Ukradl kamarádovi auto. Ještě se nenašlo

ilustrační foto

Z přečinu krádež podezírají prostějovští policisté osmatřicetiletého muže z Prostějovska. Tohoto skutku se měl podezřelý dopustit dne 17. ledna 2019, když na návštěvě v prostějovském bytě svého jednadvacetiletého známého odcizil klíč od osobního automobilu značky Audi.

„Na nedalekém parkovišti pak měl podezřelý odcizit i zaparkovaný automobil. Jeho majiteli tím způsobil škodu vyčíslenou na 20 tisíc korun. V případě prokázání viny a odsouzení podezřelému za tento skutek hrozí trest odnětí svobody až na dvě léta. Po odcizeném automobilu stále pátráme," doplnil informaci policejní mluvčí František Kořínek. (red)

Ilustrační foto: PČR

Jel rychle a pod vlivem kokainu

ilustrační foto

Ve středu 17. dubna 2019 před patnáctou hodinou řídil jednadvacetiletý muž osobní automobil Škoda Octavia na dálnici D46 ve směru na Vyškov. Na 21,5 kilometru mu policisté v úseku s nejvyšší povolenou rychlostí jízdy 130 kilometrů v hodině změřili rychlost o 23 kilometrů v hodině vyšší.

„Po zastavení se řidič mimo jiné podrobil dechové zkoušce na přítomnost alkoholu a orientační zkoušce na přítomnost jiných návykových látek. Zatímco dechová zkouška na alkohol byla negativní, test na drogy ukázal přítomnost látky kokain. S výsledkem testu muž souhlasil a přiznal vykouření blíže nespecifikovaného množství marihuany před třemi dny a také užití drogy kokain dne 2. dubna 2019. Na výzvu policistů se muž podrobil odbornému lékařskému vyšetření ke zjištění ovlivnění.

Pobili se opilci. Starší napadl francouzskou holí mladšího

ilustrační foto

Ve středu 17. 4. 2019, v odpoledních hodinách, vyjížděli olomoučtí policisté k incidentu mezi dvěma muži na Jeremenkově ulici. Jak z prvotního šetření vyplývá, měl 50letý muž, po předchozí slovní rozepři, fyzicky napadnout na lavičce sedícího 34letého muže.

Toho měl několikrát udeřit francouzskou holí. Mladší z mužů utrpěl zranění, se kterým byl převezen do nemocničního zařízení na ošetření. U obou provedli policisté orientační dechové zkoušky. „Mladšímu z nich naměřili kolem 3,8‰ alkoholu v dechu, staršímu kolem 2,2‰ alkoholu v dechu. Starší z nich byl převezen na protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění," uvedla policejní mluvčí Irena Urbánková. V současné době probíhají další úkony trestního řízení. Okolnosti celého incidentu jsou v šetření.

Policisté hledají škodovku. Veterán má cenu půl milionu!

ilustrační foto

Policisté pátrají po automobilovém veteránu ukradeném v Praze, voze Škoda 110 R z roku 1974 za půl milionu korun. Auto bylo ukradeno již před měsícem, ale vůz ani pachatele se zatím nepodařilo vypátrat. Policisté proto zveřejnili fotografie auta a prosí o pomoc s jeho hledáním veřejnost.

Neznámý pachatel auto ukradl v neděli 17. března z areálu v Praze 5. Hledaný vůz má červenou barvu, registrační značka ACZ 85-16 a výrobní číslo 5037311. „Pokud jste vozidlo viděli, víte, kde by se mohlo nacházet, či máte jakékoliv informace k osobě pachatele, kontaktujte prosím bezplatnou tísňovou linku 158," sdělil mluvčí policie Jan Rybanský.

Kriminálka převzala případ hrůzného nálezu. Jde o miminko

ilustrační foto

Případ mrtvého novorozence, který byl nalezen na konci března u Lhotky na Přerovsku, převzali od přerovských policistů krajští kriminalisté. Policisté zatím s ohledem na vyšetřování nechtějí nic sdělit, mají ale první výsledky pitvy. Po matce novorozence policie stále pátrá.

„Na případ jsem uvalila tiskové embargo, zatím poskytovat informace nebudeme. Vyšetřování je teprve na začátku a mohlo by nám to zmařit další průběh trestního řízení," řekla dozorující státní zástupkyně Michaela Šoková.

Získával peníze, kde se dalo

ilustrační foto

Z přečinu podvod podezírají plumlovští policisté sedmatřicetiletého muže z obce na Prostějovsku. Tohoto skutku se měl podezřelý dopustit nejméně ve dvou případech.

„V prvním případě si v listopadu 2016 od stejně starého známého vypůjčil částku 13 tisíc korun, přestože věděl, že vzhledem ke svým finančním možnostem nebude schopen půjčku vrátit. Ve dvou nepravidelných splátkách splatil 7 tisíc korun a nezaplaceno tak zůstalo 6 tisíc korun.