Krimi

Z domu si odnesl desetitisíce!

ilustrační foto

V noci na sobotu 22. dubna 2017 se vloupal neznámý pachatel do rodinného domu v malé obci na Prostějovsku. 

"Z domu odcizil více jak padesát tisíc korun v hotovosti. Ve věci byly zahájeny úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu porušování domovní svobody a trestného činu krádež, za které lze dle trestního zákoníku uložit mimo jiné trest odnětí svobody na jeden rok až pět let", popsala případ mluvčí PČR Olomouckého kraje Marie Šafářová. (red)

 

Dopravně bezpečnostní akce Velikonoce se zaměřila i na cyklisty

ilustrační foto PČR

S obdobím Velikonoc tradičně souvisí i dopravně bezpečnostní akce policistů, zaměřená zejména na dohled nad dodržováním zákazu řízení pod vlivem alkoholu či jiných návykových látek. Celorepubliková akce letos probíhala v období od 12. do 17. dubna. Během části akce konané na silnicích Prostějovska policisté zkontrolovali celkem 1 164 vozidel a jejich řidičů.

"Zjistili celkem 137 přestupků, z nichž 5 bylo oznámeno k dořešení příslušnému správnímu orgánu. Ostatních 132 přestupků policisté vyřešili uložením blokových pokut za více než 70 tisíc korun. Nejčastěji zjištěným přestupkem bylo překročení nejvyšší povolené rychlosti v 73 případech a nevyhovující technický stav vozidel v 31 případech. Šest kontrolovaných řidičů při kontrole nepředložilo řidičský průkaz, přestože jsou jejich držiteli, a čtyři osoby při jízdě nebyly připoutány bezpečnostními pásy.

Policejní manévry v nedalekém Kojetíně. Kvůli muži, podezřelému z vraždy

ilustrační foto

Policejní manévry zažil ve čtvrtek v podvečer Kojetín. Podle informací PvNovinek policisté hledali nebezpečného pachatele podezřelého z vraždy. Mělo k ní dojít v Bezměrově, obci na hranici Zlínského a Olomouckého kraje. 

Podle informací PvNovinek měl muž v restauraci v Bezměrově zavraždit ženu.

Zatímco tisková mluvčí Olomouckého kraje Marie Šafářová redakci sdělila, že se nic nestalo, mluvčí Policie ČR Zlínského kraje Lenka Javorková byla sdílnější. "Uzávěra byla vyhlášena z důvodu pátrání po muži podezřelém z násilného trestného činu na Kroměřížsku. Muže už jsme zadrželi". 

(red)

 

 

 

Policisté kontrolovali železniční přejezdy

Foto PČR

Ve čtvrtek 20. 4. 2017 byla na celém území Olomouckého kraje zrealizovaná dopravně bezpečnostní akce. Při tomto opatření se policisté zaměřili na dodržování pravidel silničního provozu a přetrvávající nekázeň účastníků provozu na pozemních komunikacích, především pak na dodržování pravidel silničního provozu při přejíždění železničních přejezdů.

Během daného dne bylo zkontrolováno celkem 141 vozidel a zjištěno 24 přestupků. "Policisté zaznamenávali přestupky pomocí přidělené dokumentační techniky, a to i formou skrytého dohledu v civilním oděvu. Stanoviště hlídek byla směřována zejména na železniční přejezdy s vysokým dopravním zatížením a na místa se zvýšeným počtem dopravních nehod," uvedl policejní mluvčí Per Piňos.

Policie bude nadále bez ohledu na pozitivní výsledek mimo svůj běžný výkon služby plánovat a uskutečňovat tyto cílené dopravně bezpečnostní akce. (red)

Vážná dopravní nehoda. Jednoho ze zraněných museli vyprošťovat hasiči

ilustrační foto

Krátce po půl páté odpoledne v pátek 21. dubna přijala policejní tísňová linka informaci o nehodě tří vozidel nedaleko Mohelnice. Nehoda se stala mezi Mohelnicí a Stavenicí, u odbočky na Třeštinu.

"Při střetu se zranilo pět osob, jedna z nich byla s vážným zraněním letecky transportována do Fakultní nemocnice v Olomouci. Příčinou dopravní nehody bylo patrně nedání přednosti v jízdě. Okolnosti nehody, přesná příčina i míra zavinění jsou předmětem dalšího šetření", uvedla policejní mluvčí Olomouckého kraje Marie Šafářová. 

"Speed marathon" zachytil na Prostějovsku 38 rychlíků

ilustrační foto PČR

Stejně jako v celé republice proběhla ve středu i na Prostějovsku dopravně bezpečnostní akce pod názvem "Speed marathon", a to v době od 4 do 23 hodin. Akce byla zaměřená zejména na kontrolu dodržování rychlostních limitů v obci i mimo obec.

Zúčastnilo se jí dvanáct policistů dopravního inspektorátu, kteří zkontrolovali 72 motorových vozidel a odhalili 47 přestupků, které byly vyřešeny v blokovém řízení uložením pokut v celkové výši 33 200 Kč. "Z tohoto počtu přestupků byla rychlost překročena v 38 případech," uvedla policejní tisková mluvčí Miluše Zajícová. (red)

Policejní SPEED MARATHON v Olomouckém kraji odhalil hříšníky

ilustrační foto PČR

Desítky dopravních policistů v rámci Olomouckého kraje se ve středu 19. dubna 2017 zapojily do celorepublikové dopravně bezpečnostní akce s názvem SPEED MARATHON. Akce byla zaměřená především na kontrolu dodržování rychlostních limitů na pozemních komunikacích v obcích i mimo ně. Policisté měřili rychlost na dálnicích a silnicích I. a II. třídy.

Na Prostějovsku se měření týkalo dálnice D46, po hranici s Vyškovem, Hvozdu, Hlavní ulice v Čelechovicích na Hané, centra Klenovic na Hané, centra Vrchoslavic, křižovatky Čechůvky-Kralice, Protivanova, Vrahovické ulice v Prostějově, centra Dobrochova a Kostelce na Hané. 

Vloupání do rodinného domu. Další

ilustrační foto

V době mezi 1. a 18. dubnem vnikl neznámý pachatel do rodinného neobydleného domu v Prostějově na ulici Havlíčkova. 

Po přelezení zděného plotu a za použití násilí otevřel zadní vchodové dveře a pohyboval se po domě, kde rozbil na dvou dveřích skleněné výplně a poškodil dřevěnou zárubeň a kování na vstupních dveřích vedoucí do domu z ulice, kterými z domu odešel. Uvnitř prohledal všechny místnosti, prohrabal uložené věci a nakonec odnesl na zdi pověšený obraz a dva obrazy ještě poškodil. Majitelé si předběžně vyčíslili celkovou škodu na 10 000 Kč.

Rychlost a mokrá silnice poslala auto do pole

Foto PČR

V pondělí  před patnáctou hodinou řídil jednadvacetiletý řidič osobní automobil značky Mazda od obce Vícov k obci Ohrozim. Při projíždění pravotočivou zatáčkou nepřizpůsobil rychlost jízdy stavu a povaze vozovky a na mokrém povrchu dostal smyk. Vůz vyjel mimo silnici, přetočil se přes střechu a skončil v poli.

Řidič automobilu nebyl zjevně zraněn, přesto se nechal preventivně ošetřit v prostějovské nemocnici. Ke zranění dalších osob nedošlo. Výše způsobené hmotné škody byla předběžně vyčíslena na 30 tisíc korun. Alkohol byl u řidiče vyloučen provedenou dechovou zkouškou. "Přestupek řidiče policisté vyřešili na místě uložením blokové pokuty. Po prohlídce poškození automobilu policisté na místě zadrželi osvědčení o jeho registraci," konstatoval policejní mluvčí František Kořínek. (red) 

Dvě tragédie za jedinou noc. Jednoho muže usmrtil vlak, dalšího zranil autobus

ilustrační foto pohrebnictvi.cz

Během pozdních hodin v úterý 18. dubna zasahovaly posádky ZZS Olomouckého kraje v Olomouci u dvou vážných událostí. V ulici Na Zákopě usmrtil staršího muže projíždějící vlak, na Hněvotínské ulici pak o několik minut později vážně zranil druhého muže autobus.

"V prvním případě k události také dorazila jednotka profesionálních hasičů, ta zde našla velmi vážně zraněného staršího muže a zahájila oživovací pokusy. Pacient utrpěl velmi vážná poranění postihující více části těla a i přes navazující rozšířenou resuscitaci a snahu zdravotníků o záchranu života na místě po několika minutách zemřel," uvedl mluvčí záchranky Zdeněk Hošák. Podle policejní mluvčí Ireny Urbánkové došlo ke střetu projíždějícího nákladního vlaku se starším mužem, pohybujícím se v kolejišti.