Krimi

Alkohol zřejmě ženu připravil o rozumné uvažování

ilustrační foto

Ve středu v nočních hodinách kontrolovali policisté v obci Horní Štěpánov 48letou ženu, která řídila vozidlo značky Renault. Provedenou dechovou zkouškou bylo zřejmé, že je žena nezpůsobilá k tomu, aby řídila vozidlo, protože měla pozitivní výsledky.

„Přístrojem jí byly naměřeny hodnoty 2,97 a 3,16 promile alkoholu v dechu. Lékařskému vyšetření se na výzvu policistů odmítla podrobit. S naměřenými hodnotami souhlasila a na místě přišla o řidičský průkaz," uvedla policejní mluvčí Miluše Zajícová. Nyní se bude zodpovídat z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, ze kterého je podezřelá. (red)

Ilustrační foto: PČR

Při havárii se zranil řidič vozidla

ilustrační foto

Škodou přesahující 300 000 korun a zraněním řidiče skončila havárie osobního vozidla, která se stala ve středu 20. 11. 2019, kolem sedmnácté hodiny v obci Topolany.

„Jak z prvotního šetření vyplývá, 60letý řidič osobního vozidla Audi, který jel ve směru od Hněvotína, měl při průjezdu levotočivé zatáčky v obci Topolany, z prozatím přesně nezjištěných příčin, vyjet vpravo, mimo komunikaci, kde měl postupně přerazit betonový sloup elektrického vedení, sloupek reklamní tabule, oplocení zahrady a zastavit se o další betonový sloup elektrického vedení. Řidič skončil v péči zdravotnické záchranné služby," uvedla policejní mluvčí Irena Urbánková. Alkohol u něj vyloučila orientační dechová zkouška.

Ohňostroj na mole způsobil škodu za 200 tisíc. Policie hledá svědky!

ilustrační foto

V úterý 19. listopadu 2019 ve večerních hodinách došlo na pláži U Vrbiček na břehu Plumlovské přehrady k požáru plastového mola. Na místo přivolaní policisté provedeným šetřením zjistili, že krátce před požárem na místě dosud nezjištěná osoba odpálila ohňostroj.

Zřejmě v důsledku toho došlo k zahoření a ke zničení osmi z deseti dílů plastového mola a k molu přivázané kanoe. Majitel způsobenou škodu předběžně vyčíslil na 195 tisíc korun. Policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření z přečinu poškození cizí věci. Za ten pachateli v případě dopadení a prokázání viny hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok.

Napadl družku. Agresora vykázali policisté

ilustrační foto

V úterý 19. listopadu 2019 v dopoledních hodinách došlo v rodinném domě v obci na Konicku k incidentu mezi třicetiletým mužem a jeho družkou. Hádka se vystupňovala až k fyzickému napadení ženy mužem.

„Ten ji měl udeřit pěstí do ramene, kopnout a poté několikrát udeřit plácačkou na mouchy. Protože se napadená obávala dalšího stupňování násilí, věc oznámila na policii. Přivolaní policisté zabránili dalšímu napadání a provedenou dechovou zkouškou u muže vyloučili ovlivnění alkoholem. Test na jiné návykové látky však ukázal přítomnost látek amphetamin/metamphetamin a cannabis. Provedeným šetřením policisté dále zjistili, že byly naplněny znaky nezbytné pro realizování vykázání osoby.

Rozkopu ti hlavu i ordinaci, vyhrožoval lékaři

ilustrační foto

Z přestupku proti občanskému soužití podezírají policisté obvodního oddělení v Němčicích nad Hanou sedmadvacetiletého muže.

Tohoto přestupku se podezřelý měl dopustit v pondělí 18. listopadu 2019 během telefonického hovoru s praktickým lékařem ordinujícím v jedné z obcí na Němčicku. „Volajícímu se nelíbilo, že lékař při určování pořadí ošetření neupřednostnil jeho přítelkyni. Dožadoval se sjednání nápravy a omluvy jeho přítelkyni s hrozbou, že pokud tak neučiní „rozkope mu hlavu a poté i ordinaci“.

Dělostřelecký granát si pyrotechnik odvezl

ilustrační foto

V pondělí 18. listopadu 2019 v dopoledních hodinách oznámil osmadvacetiletý muž nález vojenské munice v lesním prostoru u obce Nové Sady.

Přivolaní policisté z obvodního oddělení Plumlov potvrdili, že se jedná o vojenskou munici a na místo přivolali policejního pyrotechnika. Ten nález klasifikoval jako dělostřelecký protipancéřový granát ráže 5 centimetrů a převzal si ho k odborné likvidaci. „Vzhledem k odlehlosti místa nebyla nutná evakuace osob a nedošlo k ohrožení majetku," doplnil informaci policejní mluvčí František Kořínek. (red)

Foto: PČR

Podcenila rychlost. A vletěla do reklamního poutače

ilustrační foto

V pátek 15. listopadu 2019 po patnácté hodině došlo na komunikaci mezi obcemi Určice a Prostějov k havárii osobního automobilu značky Peugeot.

„Osmnáctiletá řidička v mírné levotočivé zatáčce zřejmě nepřizpůsobila rychlost jízdy stavu a povaze vozovky a vyjela vpravo mimo komunikaci, kde narazila do konstrukce reklamního poutače," uvedl policejní mluvčí František Kořínek s tím, že ke zranění osob při dopravní nehodě nedošlo. Výše způsobené hmotné škody byla předběžně vyčíslena na 30 tisíc korun. Alkohol u řidičky policisté na místě vyloučili provedenou dechovou zkouškou. (red)

Foto: PČR

Zloděj šel po plynu. A ukradl láhve

ilustrační foto

V dosud přesně nezjištěné době v prvních hodinách dne 15. listopadu 2019 se dosud nezjištěný pachatel násilím vloupal do uzamčené kovové klece u jedné z prostějovských čerpacích stanic.

„Z klece, sloužící jako sklad plynových lahví, měl poté odcizit dvě lahve s obsahem 10 kilogramů a devět lahví s obsahem 2 kilogramů zemního plynu. Majiteli skladu tím způsobil škodu v dosud nevyčíslené výši," uvedl policejní mluvčí František Kořínek. V případě dopadení a prokázání viny pachateli tohoto skutku za přečin krádež hrozí trest odnětí svobody až na dvě léta. (red)

Ilustrační foto: denios.cz

Na kolejích vyhasl další život

ilustrační foto

Na hlavním železničním koridoru u Štěpánova na Olomoucku v neděli dopoledne srazil vlak člověka. Ten na místě zemřel. Tragédie zastavila provoz na trati.

Nehoda se stala v 09:35. „Došlo tam ke střetu osobního vlaku jedoucího z Kout nad Desnou do Nezamyslic s osobou. Člověk byl na místě usmrcen. Nehoda se stala v prostoru veřejnosti nepřístupném," uvedl mluvčí inspekce Martin Drápal.

Nehoda se stala mezi stanicemi Štěpánov - Olomouc hlavní nádraží. Kvůli vyšetřování nehody zavedly dráhy mezi stanicemi náhradní autobusovou dopravu. Ve 12:25 byl obnoven provoz po jedné traťové koleji ze dvou sníženou rychlostí. (red)

Zboží pronesl přes samoobslužnou pokladnu. Chytili ho

ilustrační foto

Dne 9. 11. ve večerních hodinách oznámil prostřednictvím linky 156 pracovník ostrahy obchodního domu na Okružní ulici, že pronásleduje dva muže, kteří odcizili v obchodě alkohol.

Na místo vyslaná hlídka strážníků kontaktovala oznamovatele. „Ten hlídce uvedl, že mladší muž platil zboží u samoobslužné pokladny a pravděpodobně vložil do platebního terminálu bankovku nesprávně. I přes to, že monitor na chybu upozornil, vzal zboží i bankovku a z místa i s kamarádem odešel. Po dvou hodinách se do obchodu dvojice vrátila. Ostrahou byli muži zkontaktováni a požádáni o uhrazení nezaplaceného zboží a setrvání na místě do příjezdu policie. To pánové odmítli a z místa opět odešli.