Krimi

Mladistvá dívenka rozmlátila Octavii. Byla na mol

ilustrační foto

V pátek 21. června v brzkých ranních hodinách vyjížděli policisté k dopravní nehodě do Černé Vody. S vozem zn. Škoda Octavia zde havarovala mladistvá řidička bez řidičského oprávnění.

Dívka jela ve směru od Žulové. Na začátku obce nezvládla řízení. Když pravými koly vyjela na nezpevněnou krajnici, dostalo se vozidlo do smyku. Vůz vyjel vlevo mimo silnici, kde se vyhnul stromům, a poté vjel do pravého příkopu. Zastavil se až nárazem do kamenného propustku. Z dopravní nehody naštěstí dívka vyvázla bez zranění. „Podrobila se také orientační dechové zkoušce na alkohol. Zkouška byla pozitivní s výsledkem 1,9 ‰ alkoholu," uvedla policejní mluvčí Tereza Neubauerová. Na vozidla vznikla škoda za 200 000 Kč a oplocení domu 20 000 Kč. (red)

Síť na okně odradila hmyz. Zloděje ne

ilustrační foto

V dosud přesně nezjištěné době přes noc na pondělí 24. června 2019 dosud nezjištěný pachatel odstranil síť proti hmyzu z okna rodinného domu v obci Čehovice. Poté měl zloděj vniknout oknem do ložnice domu, ze kterého odcizil volně odloženou peněženku.

„S tou její jednašedesátiletá majitelka přišla i o osobní doklady a finanční hotovost 11 tisíc korun. Poškozením škoda způsobená nebyla," informoval policejní mluvčí František Kořínek. Policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření z přečinu porušování domovní svobody a přečinu krádež. Za ty pachateli v případě dopadení a prokázání viny hrozí trest odnětí svobody na šest měsíců až tři léta. (red)

Ilustrační foto: ber

Zranění si zaměstnanec zřejmě přivodil sám

ilustrační foto

V pondělí 24. června 2019 po šesté hodině ráno došlo v areálu firmy v Kralickém Háji k pracovnímu úrazu devětačtyřicetiletého muže. S poraněným lýtkem od železné tyče byl muž převezen do prostějovské nemocnice.

„Okolnosti zranění jsou předmětem šetření, ale zřejmě si jej muž přivodil sám neopatrností. Alkohol u něho policisté vyloučili provedenou dechovou zkouškou," doplnil policejní mluvčí František Kořínek. (red)

Ilustrační foto: ZZS

Po střetu s Peugeotem se Jeep odrazil. A vletěl do Citroënu

ilustrační foto

V pátek 21. června 2019 ve 14:45 hodin došlo na komunikaci mezi obcemi Konice a Štarnov k dopravní nehodě tří osobních vozidel.

„Dle prvotního šetření měl sedmačtyřicetiletý řidič Jeepu Grand Cherokee přehlédnout u krajnice stojící Peugeot 407. Po nárazu do levé zadní části Peugeotu vozidlo Jeep přejelo do protisměru, kde se čelně střetlo s protijedoucím automobilem Citroën Berlingo," uvedl policejní mluvčí František Kořínek s tím, že devětapadesátiletá řidička Citroënu byla k preventivnímu vyšetření převezena do prostějovské nemocnice. Ke zranění dalších osob nedošlo.

Cyklista to napálil do Octavie. Nadýchal 2,5 promile. 

ilustrační foto

V neděli 23. června 2019 před jednadvacátou hodinou došlo na komunikaci v chatové oblasti obce Mostkovice k havárii devětatřicetiletého cyklisty. Ten z důvodu své podnapilosti nezvládl řízení a narazil do boku zaparkovaného osobního automobilu značky Škoda.

„Po nárazu cyklista upadl na komunikaci, při čemž si způsobil zranění hlavy," konstatoval policejní mluvčí František Kořínek. Při dopravní nehodě byla na vozidle způsobena škoda předběžně vyčíslená na 5 tisíc korun.

Výherce soutěže v pití piva havaroval. V dechu měl 2 promile

ilustrační foto

V sobotu 22. června 2019 ve 23:40 hodin došlo na komunikaci v obci Hamry k dopravní nehodě osobního automobilu značky Peugeot se Škodou Octavií.“

„Pětadvacetiletý řidič Peugeotu dle svých slov přehlédl zaparkovaný automobil Škoda, který byl zaparkovaný u domu a částečně zasahoval do komunikace. Po střetu pravého boku Peugeotu s levým bokem Octavie muž s nepojízdným Peugeotem musel zastavit," uvedl policejní mluvčí František Kořínek s tím, že ke zranění osob při dopravní nehodě nedošlo. Výše způsobené hmotné škody byla předběžně vyčíslena na 90 tisíc korun.

S třemi promile klidně sedl za volant

ilustrační foto

V sobotu 22. června 2019 v 8:30 hodin kontrolovali policisté místního obvodního oddělení v Karafiátově ulici v Konici osobní automobil značky Renault a jeho pětačtyřicetiletého řidiče. Provedenými dechovými zkouškami u muže změřili hodnoty 3,11 a 3,01 ‰ alkoholu v dechu.

Se změřenými hodnotami muž souhlasil a přiznal vypití asi šesti piv a 0,3 litru rumu během předchozí noci do brzkých ranních hodin. Dalším šetřením policisté zjistili, že muž má odebraný řidičský průkaz. Pro své jednání je nyní podezřelý z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky. „Za ten mu v případě prokázání viny a odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok, peněžitý trest nebo zákaz činnosti," doplnil policejní mluvčí František Kořínek. (red)

Ilustrační foto: ber

Vandal napadl Octavii. Škoda je 50 tisíc

ilustrační foto

V noci na sobotu 22. června se neznámý pachatel přikradl k vozidlu zaparkovanému v Prostějově. Třiatřicetiletý majitel vůz zn. Škoda Octavia odstavil na kraji silnice před domem.

Neznámý pachatel vůz přes noc poškodil tak, že na bocích vozu a střeše vytvořil rýhy a důlky. Tím se svým řáděním neskončil. Rozbil obě zpětná zrcátka a zadní světla. „Způsobená škoda byla předběžně vyčíslena na 50 000 Kč, uvedla policejní mluvčí Tereza Neubauerová. (red)

Ilustrační foto: ber

Z kolejí rovnou na záchytku

ilustrační foto

 

Dne 15. června ve večerních hodinách vyjížděli prostějovští strážníci prověřit oznámení o rozrušené ženě. Nacházela se na kolejích v Kostelecké ulici.

 

Tři hodiny čekal na manželku. Pak senior otočil auto a odjel domů

ilustrační foto

 

V úterý v podvečer požádal přerovské strážníky o pomoc muž, který uvedl, že se poblíž zahrádkářské kolonie pohybuje zmatená seniorka se psem. Nalézt téměř osmdesátiletou stařenku nebyl problém. Ten začal ve chvíli, kdy seniorka uvedla jen své jméno bez příjmení a sdělila, že před pár hodinami přijela autem se svým osmdesátiletým manželem, který posléze odjel neznámo kam. Jediné další informace, které se strážníci dozvěděli, bylo město, odkud žena pochází – Heřmanův Městec a jména synů. Avšak opět žádné příjmení.

 

Tím začala dvouhodinová pátrací akce. Stálá služba Městské policie Přerov telefonicky kontaktovala Městskou policií Heřmanův Městec. Tamním strážníkům se podařilo vypátrat, o jaké syny by se mohlo jednat. (klobouk dolů v pětitisícovém městě).