Krimi

Pozor na internetové podvodníky. Zaplatil počítač a nedostal nic

ilustrační foto

Z trestného činu podvod podezírají němčičtí policisté neznámého pachatele. Tohoto skutku se měl pachatel dopustit tím, že prostřednictvím internetového inzertního portálu k prodeji nabídl počítač typu Apple MacBook Air 13. Počítač zaplatil muž z Němčicka. Do dneška ale nemá počítač ani peníze. 

"O zboží projevil zájem třicetiletý muž z Němčicka. Po -emailové komunikaci s prodejcem mu dne 14. února 2017 prostřednictvím bezhotovostní platby poslal požadovanou částku 13 500 korun. Do dnešního dne však kupující zakoupený předmět neobdržel a prodejce se stal nekontaktním," konstatoval policejní mluvčí František Kořínek.  V případě dopadení a prokázání viny pachateli tohoto skutku za přečin podvod hrozí trest odnětí svobody až na dvě léta.

 

Policie radí: 

OBRAZEM: Havárie BMW uzavřela dálniční sjezd

Foto PČR

Jak PvNovinky včera informovaly, v pondělí 20. února 2017 krátce po poledni došlo v prostoru sjezdu z dálnice D46 Prostějov centrum (exit 24) k havárii osobního automobilu. Dvaadvacetiletý řidič vozidla značky BMW vlivem vysoké rychlosti v pravotočivé zatáčce nezvládl řízení přejel do protisměru a poté havaroval do levých svodidel. Svodidla automobil prorazil a zastavil se o vzrostlé křoví na hraně několikametrové zdi nad ulicí Průmyslovou.

Při havárii řidič utrpěl zranění, přesto z vozidla vylezl sám. Poté byl převezen k vyšetření do Fakultní nemocnice v Olomouci. Ke zranění dalších osob nedošlo. Výše způsobené hmotné škody byla předběžně vyčíslena na 700 tisíc korun na vozidle a na 300 tisíc korun na komunikaci. Alkohol u řidiče policisté vyloučili provedenou dechovou zkouškou.

Po havárii byl dálniční sjezd z důvodů vyšetřování jejích okolností a odklízení následků v obou směrech uzavřen. Provoz zde byl obnoven v 15:50 hodin.

Pozor! Aktuálně na D46 za Držovicemi směr Olomouc nehoda!

ilustrační foto

Právě nám v redakčním e-mailu přistála jedna velmi důležitá informace. Jeden ze čtenářů upozorňuje na nehodu dvou kamionů na dálnici směr Olomouc.

"Nehoda je za obcí Držovicem směr Olšany u Prostějova, 29. kilometr. Srazily se dva kamiony, začínají se tvořit kolony. Na místě ještě nebyla ani policie, připravte se tedy na zdržení", uvádí čtenář Jaromír. Děkujeme! (red)

Vandalové, kteří vloni poničili auta, stanuli před soudem!

ilustrační foto

V únoru loňského roku čelily vozy, zaparkované v lokalitě ulici Olivetského a Manharda v Prostějově, útoku tří vandalů. Tomáš Capay, David Langer a Vojtěch Pelikán se v minulých dnech sešli u soudu. Posledně jmenovaný tam byl dopraven eskortou z Vazební věznice Olomouc.

Večer 24. února 2016 všichni tři prožili divokou jízdu, mimo jiné ovlivněnou požitím alkoholu a drog. Její součástí se stalo i poničení vozidel, zaparkovaných ve zmíněných ulicích a odcizení kamer z budovy Habra v Hliníkách. "Prověřujeme případ poškození několika aut v lokalitě ulic Jana Olivetského a Stanislava Manharda v Prostějově, ke kterému došlo dnes po čtvrté hodině ráno. Bezprostředně po činu jsme v okolních ulicích zjistili pohyb několika osob. V současnosti z tohoto činu podezíráme dva muže.

V Jeseníkách zemřel lyžař. Po nárazu do stromu

ilustrační foto ZZS OK

Devětadvacetiletý lyžař v sobotu dopoledne v plné rychlosti vylétl ze sjezdové trati v Karlově pod Pradědem a utrpěl mnohočetná poranění. Přes pomoc záchranářů jim na místě podlehl.

Na místo ve velice krátké chvíli dorazili záchranáři HS a jeden z jejich kolegů ze Zdravotnické záchranné služby Moravskoslezského kraje. „Zjistili jsme, že si lyžař, který neměl ochrannou přilbu, nárazem do stromu přivodil větší množství zranění. Ve chvíli, kdy jsme přijeli, byl bez známek života, takže jsme s pomocí tzv. laického defibrilátoru ihned zahájili resuscitaci,“ uvedl k zásahu Michal Klimeš, náčelník Horské služby Jeseníky.

Policisté pronásledovali podezřelé vozidlo. Dostihli je v Mostkovicích!

ilustrační foto

V sobotu 18. února 2017 před třiadvacátou hodinou při provádění autohlídky si policisté u obce Mostkovice všimli podezřelého chování řidiče osobního motorového vozidla značky Peugeot a rozhodli se ho zkontrolovat. 

Po dojetí vozidla dali policisté jeho řidiči světelným výstražným zařízením s rozsvíceným nápisem STOP pokyn k zastavení. Tento pokyn řidič nerespektoval a naopak se policistům pokusil ujet. "Policisté vozidlo pronásledovali až do obce Mostkovice, kde řidič vozidlo zastavil. V řidiči policisté zjistili osmnáctiletého muže. Dalším šetřením zjistili, že vozidlo v hodnotě asi 25 tisíc korun mladík užil bez vědomí a svolení jeho majitele, kterým je jeho otec. Pro své jednání je nyní podezřelý ze spáchání přečinu neoprávněné užívání cizí věci.

Pokus o vloupání do rodinného domu

ilustrační foto

V pátek 17. února 2017 po osmnácté hodině vnikl dosud nezjištěný pachatel na pozemek u rodinného domu v ulici Otakara Ostrčila v Prostějově. Pachatel se po překonání zdi kolem pozemku pokusil vloupat i do rodinného domu. 

"Při tom páčením poškodil plastové okno a dveře, do domu však nevnikl. Přestože pachatel při činu nic neodcizil, poškozením způsobil škodu vyčíslenou na 30 tisíc korun. Pro své jednání je podezřelý z přečinu porušování domovní svobody a přečinu krádež ve stádiu pokusu. V případě dopadení a prokázání vinu mu hrozí trest odnětí svobody na šest měsíců až tři léta", popsal událost František Kořínek, mluvčí PČR Olomouckého kraje. (red)

 

Nevrácení omylem zaslané bezhotovostní platby vynese vězení

ilustrační foto

Pro podezření z přečinu zatajení věci prostějovští policisté prověřují případ nevrácení omylem zaslané bezhotovostní platby. Vynese až rok vězení.

"Příkazce své bance dal pokyn k převodu částky 9 376 korun dne 13. prosince 2016. Protože však došlo k chybě při zadávání čísla účtu, příjemcem peněz byla dosud nezjištěná osoba, která však takto získané peníze do dnešního dne nevrátila," vysvětlil policejní mluvčí František Kořínek. Z toho důvodu je příjemce peněz podezřelý z přečinu zatajení věci, za který mu v případě prokázání viny a odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok. (red)

Poškozená zrcátka i rýhy na voze! Během jednoho dne

ilustrační foto

Během čtvrtka tohoto týdne evidují prostějovští policisté tři poškozená vozidla. Oznámení o prvním obdrželi hned po sedmé hodině ráno.

Osobní automobil značky Volkswagen zaparkovaný na sídlišti E. Beneše dosud nezjištěný pachatel během předchozí noci poškodil tím, že na obou bocích vozidla neznámým předmětem vytvořil nepřerušovanou rýhu od předních až po zadní blatníky. Svým jednáním majiteli vozidla způsobil škodu předběžně vyčíslenou na 20 tisíc korun.

U polikliniky shořel Mercedes

ilustrační foto hasici.cz

16. února po patnácté hodině došlo před poliklinikou v Mathonově ulici v Prostějov k požáru parkujícího vozidla zn. Mercedes. Uhasili ho až hasiči.

"Strážníci se v tomto čase pohybovali v nedalekém okolí, a proto byli na místě první. Zmíněný vůz ale při jejich příjezdu již natolik hořel, že použití hasících přístrojů by bylo neúčinné. O požár se postarali hasiči," uvedla strážník Jana Adámková s tím, že hlídka zabezpečila místo proti vstupu nepovolaných osob. Celou událost si převzali na místě policisté. (red)