Krimi

Kamion narazil do policejního auta. Tři policisté jsou zraněni

ilustrační foto

Kamion narazil ve čtvrtek odpoledne na dálnici D35 na Olomoucku do policejního auta. Tři policisté byli převezeni do nemocnice. Hlídka tam jela označit jiný porouchaný kamion.

Policisté přijeli pomoci řidiči kamionu u obce Náklo, který se na dálnici D35 porouchal a zůstal stát. Měli označit místo jeho odstavení, aby na překážku upozornili projíždějící řidiče. „Přijeli tam služebním vozidlem, a když místo označovali, tak do nich narazil jiný kamion. Při nehodě byli zraněni tři policisté, všichni byli převezeni do nemocnice," uvedl mluvčí policie Libor Hejtman.

Zemřel motorkář. Po střetu s nákladním autem

Foto HZS Ol. kraje

Dnes kolem půl jedné odpoledne došlo na komunikaci I/46, ve směru z Lipiny na Horní Loděnice, k tragické dopravní nehodě. Z prvotního šetření vyplývá, že motocyklista, jedoucí ve směru z Lipiny na Horní Loděnice, měl po průjezdu pravotočivou zatáčkou z prozatím přesně nezjištěných příčin přejet do protisměru, kde se čelně střetl s protijedoucím nákladním vozidlem, převážejícím dřevo. Motorkář na místě zemřel.

"Dle prvotních informací z tísňového hovoru řidič motocyklu narazil čelně do nákladního vozidla a zůstal pod ním zaklíněn, návazně na to došlo ke vznícení motocyklu, plameny pak velmi rychle pohltily celou kabinu nákladního vozidla a částečně převážené kládové dřevo. Při dopravní nehodě došlo ke smrtelnému zranění motocyklisty, řidič nákladního vozidla se včas dostal do bezpečí," potvrdil informaci mluvčí hasičů Zdeněk Hošák.

Případ uhynulých labutí a kachen řeší Policie ČR

ilustrační foto HZS Ol. kraje

Ve středu byla u rybníka v Drozdovicích nalezena mrtvá těla mladých labutí, kachen a ježků. Příčiny jejich úhynu řeší Policie ČR. 

"Včerejší nález uhynulých šesti kachen, pěti labutí a dvou ježků u městského rybníka v ulici Bohumíra Šmerala mohu potvrdit. Na místě zasahovali kromě policistů také hasiči, městská policie a veterinární správa. Příčiny úhynu zvířat, a tedy i případné protiprávní jednání, jsou v šetření," sdělil redakci policejní mluvčí František Kořínek.

Podle mediální referentky prostějovské radnice Anny Kajlíkové se Odbor životního prostředí případem nezabývá. "Nemají nic hlášeno," konstatovala. 

Dopolední nehoda na Kostelecké. Co se událo?

Foto čtenář

Jak jsme psali dopoledne ihned po události, u Strojní traktorové stanice směrem na Kostelec na Hané se stala nehoda dvou automobilů. Dopravu řídila na místě policie kyvadlově.

Policie ČR se k dopolední nehodě vyjádřila slovy svého mluvčího Františka Kořínka: 

"Došlo ke střetu osobního vozu a dodávky, který se obešel bez zranění. Osobní vůz jel ve směru od Prostějova, dodávka mu vjela do cesty ve směru od Smržic. Ze zavinění nehody je podezřelý její řidič. Nehoda je nadále v šetření. Ani jeden z řidičů nebyl pod vlivem alkoholu, škoda se vyšplhala na padesát tisíc korun". (red)

Pozor! U STS aktuálně nehoda! Policie řídí dopravu kyvadlově!

Foto čtenář

Do redakční pošty právě dorazila fotografie nehody, která se uktálně udála u Strojní traktorové stanice směrem na Kostelec na Hané. Policie řídí dopravu kyvadlově.

"Nehoda se stala před krátkou chvílí, na místo právě dorazili policisté a řídí dopravu kyvadlově", napsala k zaslané fotografii čtenářka Alena.

Bližší informace zjišťujeme. (red)

Po vypití půllitru slivovice sedl na kolo a jel

ilustrační foto PČR

Ve středu 20. června 2018 po třiadvacáté hodině kontrolovali policisté v Určické ulici v Prostějově čtyřiačtyřicetiletého cyklistu, jehož styl jízdy vykazoval známky snížené schopnosti ovládání těla. Byl na mol.

Podezření policistů se potvrdilo ihned po zastavení muže. "Následně provedenými dechovými zkouškami pak u něho změřili hodnoty 2,64 a 2,69 ‰ alkoholu v dechu. Cyklista s naměřenými hodnotami souhlasil a přiznal vypití půllitru slivovice a půllitru desetistupňového piva bezprostředně před jízdou. Další jízdu policisté muži zakázali," uvedl policejní mluvčí František Kořínek. Pro své jednání je nyní podezřelý z přestupku podle zákona o silničním provozu. Za ten mu hrozí pokuta 2 500 až 20 tisíc korun. (red)

Rodina zvolila svérázný způsob, jak našetřit na pracovní cestu do zahraničí

ilustrační foto PvNovinky.cz

Z přečinu úvěrový podvod podezírají prostějovští kriminalisté z oddělení hospodářské kriminality trojici rodinných příslušníků z Přerovska. Těchto skutků se měli obvinění dopustit tím, že si v různých prostějovských prodejnách sjednávali úvěry na nákup různého zboží. 

"Celkem se jednalo o sedmnáct smluv v celkové výši přesahující 320 tisíc korun, které si třicetiletý syn, jeho jednapadesátiletý otec a osmačtyřicetiletá matka sjednali v únoru a březnu 2017," uvedl policejní mluvčí František Kořínek s tím, že policisté obviněné viní z toho, že již při sjednávání smluv měli v úmyslu zakoupené zboží prodat a utržené peníze použít na úhradu nákladu spojených s vyřízením a zajištěním práce v zahraničí. Se zakoupeným zbožím takhle měli opravdu naložit a za prací skutečně odjeli. Smluvené splátky však nehradili.

Děti rozdávaly řidičům jablka a citrony

Foto PČR

V úterý 20. června 2018 v dopoledních hodinách proběhla v centru obce Brodek u Konice dopravně preventivní akce s názvem „Jablko nebo citron“, kterou uspořádali policisté prostějovského dopravního inspektorátu ve spolupráci s dětmi místní základní školy a pojišťovnou Generali. Akce byla zaměřená na kontrolu technického stavu vozidel, dokladů potřebných k řízení a provozu na pozemních komunikacích a dodržování ostatních ustanovení zákona o silničním provozu. Policisté každé vozidlo a řidiče zkontrolovali.

Řidiči, kteří měli vše v pořádku, byli odměněni žáky školy sladkými jablíčky. Kdo vše úplně v pořádku neměl, obdržel od nich kyselý citron společně s domluvou, ať příště dodržují všechna zákonná ustanovení. 

"V průběhu akce bylo zastaveno a zkontrolováno celkem 38 automobilů a jeden traktor. 29 řidičů si vysloužilo jablko - měli tedy vše v pořádku. Ti ostatní dostali citron. Našli se i tací, kteří citron považovali za lepší odměnu, přesto všichni do jednoho dětem slíbili, že se polepší," uvedl policejní mluvčí František Kořínek.

Krádež jízdního kola přišla na devatenáct tisíc

ilustrační foto okolokola.cz

V úterý 19. června 2018 mezi 13:30 a 14:00 hodinou odcizil dosud nezjištěný pachatel před obchodním domem v Konečné ulici v Prostějově pánské crossové jízdní kolo typu Leader Fox Point 19.

To bylo svým majitelem umístěno do stojanu na kola a uzamčeno lankovým zámkem. Vzniklou škodu majitel vyčíslil na bezmála devatenáct tisíc korun. Policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření z přečinu krádež. "Za ten pachateli v případě dopadení a odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na dvě léta," upozornil policejní mluvčí František Kořínek. (red)

 

Okresní bezpečnostní akce odhalila hříšníky. Opět

ilustrační foto PČR

V pondělí 18. června 2018 v době od 5 do 9 hodin proběhla v rámci okresu Prostějov dopravně bezpečnostní akce všech základních útvarů územního odboru Prostějov. Při akci se policisté zaměřili především na dodržování zákazu řízení pod vlivem alkoholu a jiných návykových látek.

Během akce policisté zkontrolovali asi 530 vozidel a jejich řidičů. Při tom zjistili pětadvacet přestupků, které vyřešili na místě uložením pokut v souhrnné výši 3 400 korun. "U dalších dvou řidičů pak policisté zjistili ovlivnění zakázanými látkami. V jednom případě to byl alkoholem, ve druhém pak opiáty. Tyto případy byly k dořešení předány příslušnému správnímu orgánu," konstatoval policejní mluvčí František Kořínek. (red)