Krimi

Po hře s pyrotechnikou hořela sláma. Podpálily ji děti

ilustrační foto

V neděli 9. prosince 2018 před patnáctou hodinou došlo na zahradě rodinného domu v obci na Přerovsku k požáru 30 balíků slámy a sena.

Provedeným šetřením policisté v součinnosti s vyšetřovatelem HZS zjistili, že příčinou vzniku požáru byla neopatrná manipulace se zábavní pyrotechnikou. „Té se dle dosavadního šetření měli dopustit dva chlapci ve věku 9 a 13 let. Výše způsobené škody byla vyčíslena na 25 tisíc korun," podotkl policejní mluvčí František Kořínek. Přesné příčiny, okolnosti a míra zavinění požáru jsou předmětem dalšího šetření. (red)

Ilustrační foto: SDH Jedovnice

Téměř 1,5 milionu šlo k podvodníkovi

ilustrační foto

Kriminalisté z oddělení kybernetické kriminality SKPV Krajského ředitelství policie Olomouckého kraje v pátek 7. prosince 2018 zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu podvod.

Na policisty se v pátek obrátil spolumajitel přerovské společnosti s tím, že neznámý pachatel vylákal od 13. listopadu z podniku přes 1 420 000 korun. Podvodník vystupoval jako jejich dlouholetý obchodní partner ze zahraničí. Z podvržené e-mailové adresy, která byla téměř shodná s adresou zahraničního partnera, zaslal zprávu, v níž uvedl, že v bance, kde mají veden bankovní účet, je prováděn vnitřní audit. Přerovská organizace měla v tu dobu partnerovi uhradit fakturu ve výši 62 000 USD.

Zloděj šel po cigaretách. V kantýně

ilustrační foto

K násilnému vloupání do kantýny ve firmě v Dolní ulici v Prostějově došlo v době od 7. do 10. 12 2018. Zloděj odnesl cigarety a peníze.

K vloupání došlo v průběhu víkendu. Pracovnice kantýny PvNovnkám potvrdila, že zloději padl za oběť automat na cigarety. „Moc jich tam nebylo, vybral ale hotovost. Z pokladny sebral asi 3 tisíce korun," uvedla žena.

„Škoda poškozením nebyla dosud stanovena," doplnil policejní mluvčí František Kořínek s tím, že policisté případ šetří. (ber)

Ilustrační foto: PČR

Vloupání do dílny přišlo na osmdesát tisíc

ilustrační foto

Přes noc z 9. na 10. prosince 2018 se dosud nezjištěný pachatel vloupal do autodílny zemědělského družstva v obci na Prostějovsku. Po násilném vniknutí pachatel z budovy odcizil nářadí v celkové hodnotě vyčíslené na 80 300 korun. 

Za dalších 1 200 korun pak způsobil škodu poškozením. Policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření z přečinu krádež. "Za ten pachateli v případě dopadení a prokázání viny hrozí trest odnětí svobody na jeden rok až pět let," doplnil informaci policejní mluvčí František Kořínek. (red)

Vloupání do dílny i krádež v baru přiznal

ilustrační foto

Z přečinů porušování domovní svobody a přečinu krádež podezírají prostějovští policisté šestadvacetiletého muže z Prostějovska. Uvedeného jednání se měl podezřelý dopustit při dvou skutcích.

Při prvním z nich se v červenci tohoto roku násilím vloupal do dílny rodinného domu, ze které však odcizil pouze svazek klíčů. Při druhém pak v listopadu v provozovně baru nedaleko centra města Prostějova měl z peněženky uložené v kabelce zavěšené na opěradle židle odcizit finanční hotovost 3 300 korun.

Nebezpečné vyhrožování. Manžela ohrožovala nožem

ilustrační foto

 

Z přečinu nebezpečné vyhrožování podezírají němčičtí policisté jednašedesátiletou ženu z obce na Němčicku. Tohoto skutku se podezřelá měla dopustit v sobotu 8. prosince 2018 v podvečerních hodinách v rodinném domě obývaném se svým manželem.

 

 

„Toho po předchozí slovní rozepři měla žena ohrožovat kuchyňským nožem a přitom mu vyhrožovat zabitím," uvedl policejní mluvčí František Kořínek. Věc šetří policisté obvodního oddělení v Němčicích nad Hanou. V případě prokázání viny a odsouzení podezřelé za uvedený přečin hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok. (red)

Ilustrační foto: PČR

 

Několik hodin po nehodě se opilý řidič proháněl po dálnici

ilustrační foto PČR

Z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky podezírají policisté osmnáctiletého muže z Hranic. Tohoto skutku se měl podezřelý dopustit v pátek 7. prosince 2018 v ranních hodinách tím, že řídil pod vlivem alkoholu.

V 8:30 hodin byl kontrolován ve vozidle Audi na sjezdu z dálnice D46 u Brodku u Prostějova policisty dálničního oddělení. Provedenou dechovou zkouškou policisté u muže změřili hodnotu 1,66 ‰ alkoholu v dechu. Další jízdu mu zakázali. Řidičský průkaz zadržen nebyl, protože ho řidič nepředložil. "Dalším šetřením policisté zjistili, že o průkaz přišel o několik hodin dříve, když na Brněnsku způsobil dopravní nehodu," informoval policejní mluvčí František Kořínek.

Kapsář si vydělal. Okradl chovatele z Prostějovska

ilustrační foto

Dne 9. prosince 2018 navštívil šestapadesátiletý muž z Prostějovska chovatelskou burzu v areálu přerovského výstaviště. Před sedmou hodinou ranní dosud nezjištěný pachatel využil jeho nepozornosti a z vnější kapsy bundy mu odcizil peněženku. 

"S tou poškozený muž přišel i o osobní doklady, platební kartu a finanční hotovost 2 500 korun. Celkem způsobenou škodu vyčíslil na tři tisíce korun. Policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření z přečinu krádež a přečinu neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku," uvedl policejní mluvčí František Kořínek s tím, že pachateli v případě dopadení a prokázání viny hrozí trest odnětí svobody až na dvě léta. (red)

 

Muž zvolil dobrovolný odchod ze života

ilustrační foto

V minulém týdnu se rozhodl ukončit svůj život 55letý muž z Prostějova. Spáchal sebevraždu oběšením.

„Věc šetříme. Byla nařízena soudní pitva, ale nic nenasvědčuje cizímu zavinění," potvrdil informaci policejní mluvčí František Kořínek. Podle zdroje PvNovinek byly za dobrovolným odchodem pracovní a finanční problémy. (ber)

Ilustrační foto: Pohrebnictvi.cz

Seniora ráno srazilo auto. V Plumlovské

ilustrační foto

Dnes krátce před sedmou hodinou ranní došlo v Plumlovské ulici v Prostějově k dopravní nehodě osobního automobilu s dvaasedmdesátiletým chodcem. Chodec při střetu utrpěl zranění, se kterým byl převezen do prostějovské nemocnice.

Ke zranění dalších osob nedošlo. Výše způsobené hmotné škody byla předběžně vyčíslena na 5 tisíc korun. Alkohol u obou účastníků nehody policisté vyloučili provedenými dechovými zkouškami. Příčiny a okolnosti jsou v šetření. „Předběžně měl chodec v domnění, že to stihne, přebíhat přes komunikaci před projíždějícím autem. Nestihl to," doplnil pro PvNovinky policejní mluvčí František Kořínek. (ber)

Ilustrační foto: ZZS