Krimi

Muž na ubytovně zemřel po aplikování omamné látky

ilustrační foto

Kriminalisté Krajského ředitelství policie Olomouckého kraje v těchto dnech obvinili ze spáchání zvlášť závažného zločinu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a jedy třiapadesátiletého cizince. Skutku se měl dopustit tím, že v době od 17. do 19. března tohoto roku nejméně ve třech případech na jedné z ubytoven v Olomouci předal dvaačtyřicetiletému muži ze Šumperska přesně nezjištěné množství tablet přípravku užívaného při substituční léčbě závislosti na opiátech, přičemž věděl, o jakou látku se jedná. Tato účinná látka léčivého přípravku je zařazená v seznamu omamných látek.

Naposledy omamnou látku dotyčnému předal večer v neděli 19. března 2017 a muž zmíněný přípravek na jeho radu užil nasálně." V důsledku takto aplikovaného přípravku došlo k otravě dvaačtyřicetiletého muže, který byl následující den časně ráno nalezen na ubytovně mrtvý. Z prověřování případu je zřejmé, že obviněný poškozenému úmyslně „neoprávněně jinak opatřil“ omamnou látku tak, že mu ji daroval.

Daňový delikt s téměř milionovou škodou vynese až pět let vězení

ilustrační foto

Z trestného činu zkreslování údajů o stavu hospodaření a jmění obvinili prostějovští kriminalisté z oddělení hospodářské kriminality trojici mužů a právnickou osobu z Prostějovska.

"Tohoto činu se měli obvinění dopustit tím, že jako provozovatelé tří prodejen v katastru města Prostějova za období let 2013 a 2014 nevedli řádné účetní záznamy, zápisy a jiné doklady sloužící k přehledu o stavu hospodaření a majetku a jejich kontrole. Tím znemožnili řádné vyměření daně z příjmu fyzických osob a daně z přidané hodnoty. Výše takto způsobené škody byla poté správcem daně vyčíslena na bezmála jeden milion korun," informoval policejní mluvčí František Kořínek.

Poničili mu medvěda. Jen neví, kde

Ilustrační foto mercedes-benz.com

Prostějovští policisté šetří případ poškození osobního automobilu typu Mercedes-Benz S 500. Dosud nezjištěný pachatel měl v období od 19. do 23. března poškodit vozidlo na přesně nezjištěném místě ve městech Prostějov, Brno nebo Olomouc.

"Poškozením zadního víka zavazadlového prostoru, horní hrany zadního nárazníku a chromovaného krytu hrany zavazadlového prostoru pachatel jeho majiteli způsobil škodu předběžně vyčíslenou na 100 tisíc korun," inormoval policejní mluvčí František Kořínek. Policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření z přečinu poškození cizí věci. V případě dopadení a prokázání viny pachateli tohoto skutku hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok. (red)

Na "alimentech" na čtyři děti dluží dvěma matkám téměř 180 tisíc korun

ilustrační foto

Ze spáchání trestného činu zanedbání povinné výživy podezírají policisté z Němčic nad Hanou jednačtyřicetiletého muže z Jindřichova Hradce. 

Tohoto skutku se měl dopustit tím, že v období od října roku 2014 do února roku 2017 řádně neplní svou povinnost a nepřispívá na výživu svých dvou synů, kteří společně s matkou žijí v obci na Prostějovsku. Přestože muž za uvedené období nepravidelnými platbami na výživu svých synů přispěl souhrnnou částkou 36 600 korun, k rukám jejich matky v současnosti dluží částku přesahující 113 tisíc korun.

Zastavili řidiče ke kontrole. V kufru našli sklizenou marjánku

ilustrační foto PČR

V pondělí 13. března 2017 před sedmnáctou hodinou kontrolovali policisté z obvodního oddělení v Konici v obci Budětsko osobní automobil typu Škoda Octavia combi. Při kontrole vozidla a jeho jednapadesátiletého řidiče policisté z vozidla ucítili silný zápach konopí. Následnou kontrolou v zavazadlovém prostoru vozidla zjistili šestnáct čerstvě „sklizených“ rostlin konopí.

Po zjištění zakázané látky si celou věc převzali policisté z prostějovského oddělení obecné kriminality. Ti následným prověřováním všech okolností zjistili, že muž tzv. indoorovým způsobem za použití umělého osvětlení v místě svého trvalého bydliště v obci na Olomoucku a na chalupě v obci na Prostějovsku v období od dubna roku 2014 do současnosti vypěstoval nejméně 300 kusů rostlin konopí. Následným usušením a nadrcením z nich poté vyráběl toxikomansky využitelnou hmotu. K tomuto jednání se muž také doznal.

Pozor! V Olomoucké u přejezdu nehoda!

ilustrační foto

Dnes krátce před desátou hodinou došlo v Olomoucké ulici v Prostějově ke střetu dvou vozidel. Na místě je PČR a tvoří se kolony! 

Podle posledních informací se střetlo osobní auto s dodávkou, nehoda se obešla bez zranění. Na místě je PČR, z důvodů šetření bude komunikace plně průjezdná v jedenáct hodin. Pokud spěcháte, raději to vezměte jinou trasou. (red)

Přijel se „udat“ policistům. Na mol opilý

ilustrační foto

Včera krátce po poledni přijel vozem k budově jednoho obvodního oddělení v rámci územního odboru Prostějov dvaadvacetiletý muž. Chtěl podat oznámení sám na sebe. Jenže toho bylo víc.

"První věcí, kterou na sebe upozornil, bylo zaparkování na vyhrazeném parkovišti pro služební vozidlo policie. Hned při prvním kontaktu se službu konajícím policistou vzbudil podezření na další protiprávní jednání. Protože policista při komunikaci s mužem ucítil silný zápach alkoholu, zeptal se ho, zda něco pil. Ten požití alkoholu přiznal a podrobil se dechové zkoušce, kterou policisté změřili hodnotu 1,16 ‰ alkoholu v dechu.

Alkohol za volant ani řídítka nepatří

ilustrační foto PČR

Od pátku 17. března  při silničních kontrolách zjistili policisté v prostějovském regionu celkem čtrnáct řidičů pod vlivem alkoholu, či jiných návykových látek. Smutným „rekordmanem“ byl již ten první zjištěný. Byl jím čtyřicetiletý řidič dodávky v obci Doloplazy, který po dvanácti pivech „nadýchal“ 2,08 ‰ alkoholu v dechu.

Dechovou zkoušku s výsledkem nad jedno promile alkoholu absolvoval ještě šestačtyřicetiletý řidič Škody Octávie, kontrolovaný v neděli dopoledne v obci Nezamyslice. Tomu policisté změřili hodnotu 1,14 ‰ alkoholu v dechu.

Z bytu na ubytovně odnesl zloděj lup za 45 tisíc

ilustrační foto

Během včerejšího dne vnikl dosud nezjištěný pachatel do bytu v jedné z prostějovských ubytoven.

"Po násilném překonání pachatel byt prohledal a odcizil z něho tři mobilní telefony, tablet, peněženku, osobní doklady, dvě platební karty, finanční hotovost 1 200 euro a šest kartonů cigaret značky Winston. Poškození obyvatelé bytu vzniklou škodu vyčíslili celkem na 45 400 korun," uvedl policejní mluvčí František Kořínek. V případě dopadení a prokázání viny pachateli tohoto skutku za přečin porušování domovní svobody, přečin krádež a přečin neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku hrozí trest odnětí svobody až na tři léta. (red)

Volkswagen byl při dopravní nehodě odhozen na rodinný dům

Foto PČR

V sobotu 18. března 2017 před jedenáctou hodinou dopolední došlo v obci Dětkovice k dopravní nehodě dvou osobních automobilů.

"Jednašedesátiletá řidička automobilu značky Škoda do tříramenné křižovatky proti dopravní značce „Dej přednost v jízdě“ vjela v době, kdy tudy po hlavní komunikaci projížděl osobní automobil značky Volkswagen. Při střetu vozidel byl automobil Volkswagen odhozen vlevo mimo komunikaci, kde porazil dopravní zařízení – zrcadlo a poté narazil do rodinného domu," popsal nehodu policejní mluvčí František Kořínek. Ke zranění osob při dopravní nehodě nedošlo. Výše způsobené hmotné škody na vozidlech, dopravním zařízení a rodinném domu byla předběžně vyčíslena na 60 tisíc korun.