Krimi

S odcizeným vozem havaroval!

ilustrační foto

Neznámý pachatel si v Prostějově chtěl „vypůjčit“ vůz zn. Peugeot 306. V noci na pátek 19. ledna u vozu, který byl zaparkován na ulici Stanislava Manharda, vypáčil dveře a nastartoval.

"Při vyjíždění od kraje vozovky však nezvládl řízení a naboural do vozidla zn. Hyundai. Po ujetí cca deseti metrů s vozidlem vyjel mimo silnici, kde naboural do sloupu veřejného osvětlení. Poté pachatel z vozidla odcizil autorádio a batoh s věcmi," informovala policejní mluvčí Tereza Neubauerová. Při dopravní nehodě a krádeži vznikla škoda ve výši 32.000 Kč. (red)

 

Při kontrole nadýchal 1,52 promile

ilustrační foto

Čtyřiadvacetiletého řidiče automobilu značky Daewoo kontrolovali v Mlýnské ulici v Prostějově ve středu 17. ledna před druhou hodinou v noci policisté obvodního oddělení Prostějov 2. Provedenou dechovou zkouškou u něho změřili hodnotu 1,52 ‰ alkoholu v dechu. 

„Muž se změřenou hodnotou souhlasil a přiznal vypití tří dvanáctistupňových piv a čtyř odlivek rumu v restauraci v Plumlovské ulici bezprostředně před jízdou," uvedl policejní mluvčí František Kořínek. S ohledem na změřenou hodnotu je podezřelý z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky. Za ten mu v případě prokázání viny a odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok, peněžitý trest nebo zákaz činnosti. Další jízdu policisté muži zakázali a na místě zadrželi jeho řidičský průkaz. (red)

Ilustrační foto: PČR

Jízdní kolo do obchodu nepatří

ilustrační foto

Dne 14. ledna byli prostějovští strážníci přivolání ke kurióznímu případu do obchodního domu Zlatá brána. Ve druhém patře galerie se dle oznamovatele nacházel mladík s jízdním kolem a odmítl ho vyvézt ven z objektu.

Strážníci muže nalezli v restauraci při konzumaci objednaného jídla. „Kolo měl u sebe z důvodu, že neměl zámek a bylo hodně drahé, proto ho nechtěl nechat venku bez dozoru. Strážníci šestadvacetiletému muži vysvětlili, že jeho jednání není vhodné. Poté muž objekt opustil," uvedla strážník Tereza Greplová s tím, že o protiprávní jednání se nejednalo. (red)

Ilustrační foto: MP

Strážníci spolupracovali s hasiči. Kvůli ženám

ilustrační foto

Dne 13. ledna hodinu po půlnoci vyjížděli strážníci na pomoc hasičům při vynesení ženy z bytu. Dotyčná si při pádu na zem zlomila krček. Pacientka byla snesena, umístěna do sanitky a odvezena do nemocnice na ošetření.

Druhý den v dopoledních hodinách strážníci asistovali hasičům znovu. Tentokrát se jednalo o otevření bytu. „Čtyřiašedesátiletá žena vařila oběd a omylem si zabouchla dveře. Hasiči dveře otevřeli," uvedla strážník Tereza Greplová s tím, že ke škodě na majetku nedošlo. (red)

Ilustrační foto: HZS

Vánoční stromeček skončil v koruně listnáče. Sundali ho hasiči

ilustrační foto

V pátek 19. ledna 2018 vyjeli profesionální hasiči z požární stanice v Olomouci k zásahu, který měl souvislost s vánočními svátky.

Některý z obyvatel Fischerovy ulice v Olomouci likvidoval vánoční stromeček tím, že ho vyhodil z okna. Jenže stromek se zasekl v koruně listnáče a dolů na volné prostranství už nedopadl. Hrozilo, že ho silný vítr odnese na dětské hřiště, proto všímavý občan zavolal hasiče. „Ti obešli dům, zjistili, kterým oknem se dostanou ke stromku nejblíže a stromeček asi z osmimetrové výšky shodili hákem dolů," informovala mluvčí hasičů Vladimíra Hacsiková. (red)

Foto: HZS Olk

Stáhl kilometry na voze. Čeká ho soud

ilustrační foto

Z trestného činu podvodu se bude zodpovídat 29letý muž z Přerovska. Prostřednictvím exekutorského úřadu nechal loni v září v dobrovolné dražbě vydražit osobní motorové vozidlo značky Volvo XC60 s deklarovaným počtem 250 129 ujetých kilometrů. Jenže všechno bylo jinak. Muž totiž stav tachometru výrazně upravil.

„Dobře věděl, že stav kilometrů se nezakládá na pravdě, protože vozidlo zakoupil o osm dní dříve, než proběhla dražba a na tachometru bylo při koupi 350 644 ujetých kilometrů. Vydražiteli tak způsobil škodu 70 000 Kč," uvedla policejní mluvčí Miluše Zajícová. Případ policisté šetří pro trestný čin podvod, za který dle trestního zákoníku hrozí maximální trest odnětí svobody od jednoho roku do pěti let. (red)

Ilustrační foto: volvocars.com

Policie pátrá po šestnáctiletém Davidu Malíškovi!

Foto PČR

Šestnáctiletý David Malíšek odešel v úterý 16. ledna 2018 kolem 14:30 hod z místa trvalého bydliště v Olomouci neznámo kam. Ve středu 17. ledna 2018 nepřišel ani do školy. Od doby svého odchodu nepodal o sobě žádnou zprávu a jeho mobilní telefon je vypnutý. Pohřešovaný rád chodí do obchodních center a stýká se i s bezdomovci. V minulosti již takto z domu odešel.

Pohřešovaný je vysoký 175 cm, střední postavy, má kulatý obličej s výraznými pihami, malý nos, krátké hnědé vlasy, česané na bok a hnědozelené oči.

V době odchodu měl na sobě modro-černou bundu, šedou mikinu s kapucí, tmavě modré rifle a černé botasky. U sebe má osobní doklady a mobilní telefon, který je vypnutý.

"Prosíme občany, kteří by pohřešovaného někde viděli, nebo by věděli, kde se zdržuje, aby ihned kontaktovali nejbližší policejní služebnu, nebo volali na bezplatnou telefonní linku 158," uvedla policejní mluvčí Irena Urbánková. (red)

 

 

Poničil hroby, podpálil kontejnery. Přitom měl sedět ve vězení

Foto PČR

Policisté obvodního oddělení Lutín objasnili v krátkém čase, v rozmezí dvou dnů, poškození jedenácti hrobů na místním hřbitově ve Slatinicích. Třicetiletý pachatel toho měl na svědomí víc. Navíc měl už dávno sedět ve vězení. 

Oznámení o poškození náhrobků a pískovcového kříže jsme přijali v pondělí 15. ledna 2018. Z ohledání místa události a zjištěných skutečností vyplynulo, že k jejich poškození došlo někdy v noci z 14. 1. na 15. 1. 2018. Policisté na případu usilovně pracovali. Prověřovali všechny získané informace a poznatky a velmi úzce spolupracovali také s místní samosprávou. Na základě důkladné a pečlivé operativní činnosti a také místní a osobní znalosti během dvou dnů zjistili, kdo má poškození na svědomí. "Jednalo se o třicetiletého muže z Uničovska, který se ke svému jednání přiznal.

Po vloupání do chaty se policistům pokusil ujet na kole

ilustrační foto

Z přečinu porušování domovní svobody podezírají plumlovští policisté pětatřicetiletého muže z Prostějova. Tohoto skutku se měl podezřelý dopustit v nejméně pěti případech v období od 30. listopadu 2017 do 17. ledna 2018. Policisté muže podezírají, že pomocí „paklíče“ domácí výroby neoprávněně opakovaně vnikal do rekreační chaty v katastru obce Ptení. 

"V chatě podezřelý muž přebýval také ve středu 17. ledna v odpoledních hodinách. Když zjistil, že chatovou oblastí procházejí v rámci preventivní činnosti policisté, pokusil se jim nepozorovaně ujet na jízdním kole. Policistům však jeho přítomnost neunikla a po krátkém stíhání muže dostihli. V muži zjistili osobu s kriminální minulostí, která jim nebyla neznámá. Provedenou orientační zkouškou na přítomnost jiných návykových látek u muže zjistili ovlivnění látkou amphetamin/metamphetamin. K užití drogy zvané pervitin se muž přiznal.

Oběť z tragické nehody na dálnici není známa

ilustrační foto

Při včerejší tragické nehodě na D35 u Kocourovce byla na komunikaci nalezena usmrcená osoba. Řidič který střet ohlásil, se domníval, že přejel sražené zvíře. Nehodu si převzali kriminalisté územního odboru Olomouc, kteří v této souvislosti zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu usmrcení z nedbalosti, na který trestní zákoník stanoví trest odnětí svobody až na šest let.

"U zemřelé osoby byla nařízena soudní pitva, která by měla určit i její totožnost," uvedla policejní mluvčí Irena Urbánková. Tragickou nehodou se zabývají a veškeré okolnosti a souvislosti zjišťují. (red)