Krimi

Na Babetě přišel o řidičák pro deset skupin

ilustrační foto

V úterý 16. října 2018 před sedmnáctou hodinou kontrolovali policisté obvodního oddělení Konice v obci Čechy pod Kosířem malý motocykl typu Jawa Babeta a jejího čtyřiapadesátiletého řidiče. Provedenou dechovou zkouškou u něho změřili hodnotu 1,22 ‰ alkoholu v dechu. 

"S naměřenou hodnotou řidič souhlasil a přiznal vypití tří dvanáctistupňových piv mezi třináctou a čtrnáctou hodinou. Další jízdu policisté muži zakázali a na místě zadrželi jeho řidičské oprávnění pro deset kategorií vozidel," uvedl policejní mluvčí František Kořínek. Ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření z přečinu ohrožení pod vlivem návykových látek. Za ten muži v případě prokázání viny a odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok, peněžitý trest a zákaz činnosti. (red)

Matku pohozeného mrtvého dítěte policisté stále hledají

ilustrační foto

Desítky žen z celé České republiky už prověřili policisté v souvislosti s pátráním po matce mrtvého novorozence, jehož tělo bylo nalezeno v první polovině července na poli u Věrovan na Olomoucku. Matku se ani po čtvrt roce policistům nepodařilo ztotožnit. Tělíčko mohlo na poli ležet od 1. června.

Kriminalisté případ vyšetřují, okolnosti úmrtí novorozence stále nechtějí sdělit. Není tak zřejmé, zda zemřel násilnou či přirozenou smrtí. „Pátrání po matce novorozence je stále aktuální. Kriminalisté důkladně a pečlivě prověřují všechny doposud získané informace a poznatky, žádné z nich nepodceňují. Prověřili již několik desítek žen napříč celou Českou republikou. Bohužel se do dnešního dne matku novorozence nepodařilo vypátrat," uvedla policejní mluvčí Irena Urbánková.

Policisté hledají Jarmilu Kolářovou

Foto PČR

Osmačtyřicetiletou Jarmilu Kolářovou hledají prostějovští policisté. Žena s trvalým pobytem v okrese Prostějov je v jejich hledáčku od 1.10.2018.

Hledaná je 160 až 170 cm vysoká, střední postavy. Má hnědé rovné vlasy. Další údaje k popisu osoby se v databázi nevyskytují. Veškeré informace o hledané ženě můžete policistům sdělit na bezplatné lince 158. (red)

Podvodník s legendou „vnuk“ byl dopaden

ilustrační foto

V pátek 29. června 2018 v dopoledních hodinách zazvonil u dveří rodinného domu v obci na Prostějovsku neznámý muž. Když mu sedmaosmdesátiletý majitel přišel otevřít, pod záminkou, že hledá jeho vnuka, se vetřel do domu. Tam svou „legendu“ doplnil tím, že vnukovi veze nějaké náhradní díly na automobil, a že mu je tady nechá za částku 37 tisíc korun. Před důvěřivým seniorem a jeho manželkou dokonce předstíral, že s jejich vnukem telefonuje.

„Při předstíraném telefonním hovoru „se dohodli“, že peníze zaplatí jeho prarodiče a on vnuk je později při převzetí zásilky vrátí. Starý pán tedy přinesl obálku s penězi. Toho podvodník využil, odvedl pozornost seniorů a z obálky všechny peníze nepozorovaně sebral. Celkem se takto zmocnil částky 107 tisíc korun. Poté prohlásil, že jde do auta pro zásilku a z domu odešel. Když se zpět již nevrátil, chtěl starý pán peníze opět uschovat. Při tom však zjistil, že obálka je prázdná," uvedl k případu policejní mluvčí František Kořínek.

Muž hledal přes inzeráty lásku a auto. Podvodnice mu nabídla obojí

ilustrační foto

Pokus 65letého muže najít si známost a zároveň koupit auto zneužila 32letá žena z Přerovska. V novinách objevila dva inzeráty, které spojovalo jeho telefonní číslo. A vydávala se za maminku hledající partnera, která navíc prodává auto.

Dvaatřicetiletá žena z Hranic našla v novinách dva inzeráty pětašedesátiletého muže ze Zlína v červnu. V jednom muž poptával osobní automobil a ve druhém partnerku, přičemž v textu zmínil, že žena může být i těhotná či s dítětem.

„Podezřelá následně nejprve muže kontaktovala s nabídkou prodeje Škody Octavia za částku 60 tisíc korun. Během jejich komunikace pak hovor nasměrovala ke své životní situaci a mimo jiné uvedla, že má malou dceru a zároveň je těhotná,“ popsal policejní mluvčí František Kořínek.

Pozor! V křižovatce ulic Dr. Uhra a Vícovské aktuálně nehoda!

Foto čtenář

Před necelou půlhodinou se v křižovatce ulic Dr. Uhra a Vícovské stala dopravní nehoda dvou osobních automobilů. Nehoda se obešla bez zranění.

"Křižovatka není průjezdná, jedete-li na ulici Jaroslava Kaštila, nejlépe se k ní dostanete ulicí V Polích", napsal k zaslané fotografii čtenář Petr.

Děkujeme! (red)

Policie hledá Jakuba Jančíka

Foto PČR

Prostějovská policie v databázi Pátrání po osobách hledá od 19. září Jakuba Jančíka, narozeného dne devátého března 1982. Dle sdělení policie není Jakub ani nebezpečný, ani ozbrojený a nemá nakažlivou nemoc. Jeho výška je přibližně 180 centimetrů, zdánlivé stáří 36 až 40 let.

Jakub Jančík má střední postavu, hnědé, rovné vlasy a modré oči. Další údaje k popisu osoby se v databázi nevyskytují.

Důvody po hledané osobě policie nesděluje. (red)

Obezřetnost je stále důležitá!

ilustrační foto

V pondělí 15. října 2018 před čtrnáctou hodinou v nákupní zóně v Konečné ulici v Držovicích využil dosud nezjištěný pachatel neopatrnosti nakupující čtyřiašedesátileté ženy. Z tašky, kterou měla žena neustále při sobě, nepozorovaně odcizil příruční dámskou taštičku na doklady.

„S tou žena přišla i o osobní doklady, platební kartu a finanční hotovost 1 tisíc korun. Celková výše způsobené škody byla vyčíslena na 1 500 korun," uvedl policejní mluvčí František Kořínek.. Policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření z přečinu krádež a přečinu neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. Za ty pachateli v případě dopadení a odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na dvě léta. (red)

Ilustrační foto: PČR

Nalezenými kartami třikrát zaplatil, ale když viděl policisty, ozvalo se svědomí

ilustrační foto

Z přečinu neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku podezírají prostějovští policisté osmnáctiletého muže z Prostějova. Tohoto skutku se měl podezřelý dopustit 13. srpna 2018.

„V tento den před čtvrtou hodinou ranní měl v Anglické ulici v Prostějově nalézt pánskou peněženku se dvěma platebními kartami a osobními doklady dvaadvacetiletého muže. Během následující 2,5 hodiny platební karty z nalezené peněženky třikrát použil k bezhotovostní platbě za zboží. Za cigarety a potraviny tak utratil 527 korun. Když po posledním nákupu odcházel z prodejny, zahlédl hlídku policistů. K těm se přihlásil a odevzdal jim nalezenou peněženku i s platebními kartami. Následně se přiznal i k jejich použití," uvedl policení mluvčí František Kořínek.

Po whisky a třech rumech způsobil nehodu

ilustrační foto

V sobotu 13. října 2018 hodinu a půl po půlnoci došlo na komunikaci mezi obcemi Čelechovice na Hané a Smržice k havárii osobního automobilu Škoda Felicia. Dle dosavadního šetření osmnáctiletý řidič zřejmě z důvodu své opilosti v levotočivé zatáčce nezvládl řízení a s vozidlem vyjel vpravo mimo komunikaci.

Tam se vozidlo v příkopu převrátilo na pravý bok. Ke zranění osob při dopravní nehodě nedošlo. Výše způsobené hmotné škody byla předběžně vyčíslena na 20 tisíc korun. Řidič jevil zjevné známky ovlivnění alkoholem. „To potvrdila i provedená dechová zkouška, kterou policisté změřili hodnotu 1,85 ‰ alkoholu v dechu. Muž se změřenou hodnotou souhlasil a přiznal vypití jedné velké odlivky whisky a tří velkých odlivek jamajského rumu během několika hodin před jízdou," uvedl policejní mluvčí František Kořínek.