Krimi

Auto srazilo chodkyni. Skončila v nemocnici

ilustrační foto

V neděli 22. dubna 2018 v 18:50 hodin došlo na přechodu pro chodce ve Sladkovského ulici v Prostějově z dosud přesně nezjištěných příčin ke střetu osobního automobilu značky Mazda se sedmačtyřicetiletou chodkyní.

„Žena při střetu utrpěla zranění, se kterým byla hospitalizována ve Fakultní nemocnici v Olomouci," uvedl policejní mluvčí František Kořínek. Ke zranění dalších osob nedošlo. Výše způsobené hmotné škody na automobilu byla předběžně vyčíslena na 10 tisíc korun. Alkohol byl u obou účastníků nehody vyloučen provedenými dechovými zkouškami. Příčiny, okolnosti i míra zavinění dopravní nehody jsou předmětem dalšího policejního šetření. (red)

Ilustrační foto: ZZS

Někdo jí vybral účet. Platební kartou

ilustrační foto

Ve dnech 13. a 20. dubna 2018 se měl dosud nezjištěný pachatel nezjištěným způsobem zmocnit platební karty sedmačtyřicetileté ženy z obce na Prostějovsku. Pomocí karty pak v pátek 13. dubna 2018 měl provést tři výběry v celkové výši 10 tisíc korun a v pátek 20. dubna 2018 jeden výběr ve výši 9 600 korun.

Po neoprávněných výběrech se karta měla vždy vrátit její majitelce, která její dočasné zmizení nezjistila. „Policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření z přečinu neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku a přečinu krádež. Za ty pachateli v případě dopadení a prokázání viny hrozí trest odnětí svobody až na dvě léta," upozornil policejní mluvčí František Kořínek. (red)

Ilustrační foto: banky.cz

Policie hledá Tomáš Lexmana

ilustrační foto

Od 20. dubna hledají prostějovští policisté Tomáše Lexmana. 

Třiadvacetiletý mladík s trvalým bydlištěm v okrese Prostějov je 165-175 cm vysoký, střední postavy. Má hnědé vlasy. Další údaje k popisu osoby se v databázi nevyskytují.

Pokud o hledaném víte, sdělte to Policii ČR na lince 158. (red)Foto: PČR

Po bočním střetu řidič ujel

Foto PČR

V pátek 20. dubna 2018 po třinácté hodině došlo na komunikaci mezi obcemi Nezamyslice a Těšice k dopravní nehodě osobního a nákladního automobilu. Řidič  osobáku z místa ujel.

"Dle řidiče nákladního automobilu měl dosud nezjištěný řidič s nezjištěným osobním vozidlem při projíždění táhlou pravotočivou zatáčkou přejet částečně do protisměru, kde se bočně střetl s jeho protijedoucím kamionem s návěsem. Po nehodě řidič s osobním automobilem z místa ujel," uvedl policejní mluvčí František Kořínek s tím, že zranění osob ani škoda na osobním vozidle nebyla zjištěna. Škoda způsobená na nákladním automobilu byla předběžně vyčíslena na čtyřicet tisíc korun. Alkohol byl u řidiče nákladního automobilu vyloučen provedenou dechovou zkouškou.

Lupiči přepadli dodávku s penězi. Honička zastavila policisty u Vícova

ilustrační foto PČR

V noci na neděli uzavřela policie dálnici D46 na rozhraní Vyškovska a Prostějovska. Podle informací PvNovinek zde došlo k loupežnému přepadení dodávky s penězi. Ozbrojené lupiči zastavili na dálnici provoz. Jejich stopu sledovali policisté až k Vícovu, kde je zastavily propíchané pneumatiky.

„Kolem jedné hodiny ranní došlo ve vzdálenosti 8,4 kilometru dálnice D 46 ve směru na Olomouc k loupežnému přepadení. Při samotné události nebyl nikdo zraněn,“ uvedl Pavel Šváb z jihomoravské policie. Dálnice kvůli tomu byla zhruba od dvou do devíti hodin uzavřená v obou směrech. Kvůli ohledání místa události. Podle prvotních výsledků prověřování spolupachatelé pravděpodobně zastavili provoz na dálnici tak, aby samotný čin, ke kterému došlo zhruba o 200 metrů dál, proběhl beze svědků.

Policista zachránil život motorkáři. Při velikonoční jízdě v Plumlově

ilustrační foto prvnipomoc.cz

Dne 31. března 2018 jsme krátce před čtrnáctou hodinou přijali oznámení o dopravní nehodě motorkáře v ulici V. B. Plumlovské v Plumlově. Na místo nehody kromě policistů skupiny dopravních nehod ihned vyrazili také kolegové z obvodního oddělení Plumlov. Po příjezdu na místo spatřili na zemi vedle motocyklu ležícího muže. Motocyklistovi, který byl v bezvědomí, poskytovali v době jejich příjezdu laickou první pomoc muž a žena. 

Jeden z policistů po rychlém vyhodnocení situace začal za asistence přítomné dvojice provádět muži zevní masáž srdce. Krátce na to přijela na místo dopravní nehody sanitka Zdravotnické záchranné služby, jejíž posádka si muže převzala do odborné péče a pokračovala v rozšířené kardiopulmonální resuscitaci, která byla úspěšná. Po chvíli muž začal se zdravotníky komunikovat a vrtulníkem letecké záchranné služby byl následně transportován do Fakultní nemocnice v Olomouci.

Jízdu nezvládl, skončil v břehu i s vozidlem

ilustrační foto PČR

V pátek dvě hodiny před půlnocí jel sedmapadesátiletý řidič s vozidlem Mazda v katastru obce Vřesovice. Po najetí do křižovatky ve směru jízdy od Hradčan na Vřesovice z důvodu rychlé jízdy nezvládl řízení a s autem vyjel mimo křižovatku, kde čelně narazil do travnatého břehu.

"Muž byl z místa nehody převezen do prostějovské nemocnice, kde byl jednorázově ošetřen. Šetřením policistů se zjistilo, že muž nebyl za jízdy připoután," uvedla policejní mluvčí Miluše Zajícová. Požití alkoholu před jízdou se nepotvrdilo a škoda na vozidle byla vyčíslena na 1 000 Kč. Havárie byla s řidičem vyřízena uložením blokové pokuty ve výši 1 000 Kč. (red)

 

Cyklista pod vlivem alkoholu. V dechu měl dvě promile

ilustrační foto PČR

V pátek v podvečer sedl na kolo šestačtyřicetiletý cyklista, který se před jízdou posilnil několika pivy a panáky tvrdého alkoholu.

Na ulici Plumlovská v Prostějově ho ale zastavila hlídka policistů a provedla u něho dechovou zkoušku s pozitivním výsledkem 1,91 a 2,20 promile alkoholu v dechu. "Muž se přiznal, že si před jízdou dal pět piv a dva panáky. Pokračovat v jízdě na kole mu policisté zakázali. Z přestupkového jednání se bude zodpovídat u příslušné komise správního orgánu,"  uvedl policejní mluvčí Miluše Zajícová. (red)

Potyčka v baru skončila na policii

ilustrační foto

Patnáctého dubna v brzkých ranních hodinách přijali prostějovští strážníci oznámení o potyčce několika osob v baru. Do uvedené lokality byly vyslány hlídky. Před provozovnou byla zjištěna skupinka verbálně se napadajících osob. 

"Dvaačtyřicetiletý muž před strážníky strčil do jiného muže. Strážníci za pomocí donucovacích prostředků dotyčného zpacifikovali a zamezili v dalším napadání přítomných osob. Po zklidnění celé situace dotyčný uvedl, že chtěl bránit přítelkyni," uvedla strážník Tereza Greplová. Na místě si věc převzala hlídka PČR, která byla rovněž přivolána personálem. (red)

 

Opilci skončili na záchytce. Hned dva

ilustrační foto

Dne 16. dubna během dvou hodin odváželi prostějovští strážníci dvě osoby pod vlivem alkoholu do protialkoholické záchytné stanice v Olomouci.

První opilec byl nahlášen v supermarketu na Plumlovské ulici. „Po kolemjdoucích pokřikoval a verbálně je napadal. Na oznamovatele byl i agresivní. Hlídka muže vyvedla před obchod ven. Provedením orientační dechové zkoušky se prokázalo požití alkoholických nápojů. Změřena byla hodnota 2,71 a 2,91 promile a bylo rozhodnuto o umístění osoby na záchytku do Olomouce," uvedla strážník Tereza Greplová s tím, že před převozem osmačtyřicetiletého bezdomovce byl přivolán na místo lékař, k posouzení zdravotního stavu.