nehoda

Opilý neřidič nezvládl řízení

Foto PČR

V sobotu 9. prosince 2017 ve 20:00 hodin došlo na silnici mezi obcemi Ptení a Ptenský Dvorek k havárii osobního automobilu značky Fiat. Věc telefonicky oznámila náhodná svědkyně, která uvedla, že řidič z místa odchází směrem ke Ptení, ale „zvláštně se motá“. Policisté při příjezdu nedaleko od místa havárie zajistili sedmačtyřicetiletého muže, který se při následném výslechu k řízení vozidla přiznal. Nemá řidičák, byl opilý a auto nemělo STK.

"Dalším šetřením již na místě havárie policisté zjistili, že řidič vozidla zřejmě nepřizpůsobil rychlost jízdy stavu a povaze vozovky. Následkem toho vozidlo dostalo smyk a vyjelo vlevo mimo komunikaci. Tam narazilo do vyvýšeného silničního příkopu. Ke zranění osob při havárii nedošlo. Výše způsobené hmotné škody byla předběžně vyčíslena na 40 tisíc korun.

Aktualizujeme: Vůz narazil do sloupu. Na místě zemřela mladá žena

Foto HZS Olomouckého kraje

8. prosince krátce před jednou hodinou v noci došlo na ulici Wolkerově v Olomouci k tragické dopravní nehodě osobního vozidla. Zemřela při ní mladá žena.

"Z prvotního šetření vyplývá, že osobní vozidlo Mercedes s dvoučlennou osádkou, jedoucí uvedenou ulicí směrem do centra města, z prozatím přesně nezjištěných příčin narazilo do sloupu veřejného osvětlení. Při nehodě zemřela mladá žena - spolujezdkyně z vozidla. Řidič – muž středního věku, byl při nehodě zraněn. Vzhledem k jeho zranění nemohla být u něj provedena orientační dechová zkouška, byl nařízen odběr krve v nemocnici", uvedla policejní mluvčí Irena Urbánková s tím, že vozidlo bylo zajištěno k případnému dalšímu zkoumání.

Felicie skončila ve stromě. Řidič odešel

Foto PČR

V neděli 10. prosince 2017 v dosud přesně nezjištěné době od půlnoci do 5:20 hodin došlo na komunikaci mezi obcemi Seloutky a Domamyslice k havárii osobního automobilu typu Škoda Felicia. Řidič od nehody odešel.

"Dosud nezjištěný řidič z nezjištěných příčin nezvládl řízení a vyjel vlevo mimo komunikaci. V travnatém příkopu poté čelně narazil do vzrostlého listnatého stromu. Po havárii řidič z místa odešel a vozidlo zde ponechal. Policisté prohledali okolí místa havárie, ale řidiče ani jiné osoby z automobilu nenalezli. Zranění osob ani ovlivnění řidiče zakázanými látkami nebylo z důvodu jeho nepřítomnosti na místě zjištěno," uvedl policejní mluvčí František Kořínek. Výše způsobené hmotné škody byla předběžně vyčíslena na patnáct tisíc korun.

Aktualizujeme: Vůz narazil do sloupu. Zemřela mladá žena

Foto PČR

Dnes krátce před jednou hodinou v noci došlo na ulici Wolkerově v Olomouci k tragické dopravní nehodě osobního vozidla. Zemřela při ní mladá žena.

"Z prvotního šetření vyplývá, že osobní vozidlo Mercedes s dvoučlennou osádkou, jedoucí uvedenou ulicí směrem do centra města, z prozatím přesně nezjištěných příčin narazilo do sloupu veřejného osvětlení. Při nehodě zemřela mladá žena - spolujezdkyně z vozidla. Řidič – muž středního věku, byl při nehodě zraněn. Vzhledem k jeho zranění nemohla být u něj provedena orientační dechová zkouška, byl nařízen odběr krve v nemocnici", uvedla policejní mluvčí Irena Urbánková s tím že vozidlo bylo zajištěno k případnému dalšímu zkoumání.

Vůz narazil do sloupu. Na místě zemřela mladá žena

ilustrační foto ZZS

Dnes krátce před jednou hodinou v noci došlo na ulici Wolkerově v Olomouci k tragické dopravní nehodě osobního vozidla. Zemřela při ní mladá žena.

"Z prvotního šetření vyplývá, že osobní vozidlo Mercedes s dvoučlennou osádkou, jedoucí uvedenou ulicí směrem do centra města, z prozatím přesně nezjištěných příčin narazilo do sloupu veřejného osvětlení. Při nehodě zemřela mladá žena - spolujezdkyně z vozidla. Řidič – muž středního věku, byl při nehodě zraněn. Vzhledem k jeho zranění nemohla být u něj provedena orientační dechová zkouška, byl nařízen odběr krve v nemocnici", uvedla policejní mluvčí Irena Urbánková s tím že vozidlo bylo zajištěno k případnému dalšímu zkoumání.

Policisté hledají svědky nehody na Němčické

ilustrační foto

Policisté prostějovského dopravního inspektorátu šetří okolnosti dopravní nehody, ke které došlo ve středu 29. listopadu 2017 v 18:30 hodin na komunikaci mezi obcemi Němčice nad Hanou a Výšovice. U křižovatky s komunikací k obci Vřesovice z dosud přesně nezjištěných příčin došlo k čelnímu střetu osobních automobilů typů Škoda Octavia a Škoda Felicia.

"Po střetu zůstala Octavia na komunikaci a Felicia byla odhozena do příkopu. Při nehodě došlo ke zranění řidiče Octavie. Ten byl poté transportován do prostějovské nemocnice. Výše způsobené hmotné škody byla vyčíslena na 90 tisíc korun. Alkohol byl u řidičů obou vozidel vyloučen provedenými dechovými zkouškami," uvedl policejní mluvčí František Kořínek s tím, že v době, kdy došlo k dopravní nehodě, se v místě měl pohybovat nejméně ještě jeden osobní automobil.

Další havárie na D35

ilustrační foto ŘSD

Dnes kolem šesté hodiny ráno došlo na komunikaci D35, mezi 263. a 263,5 km, ve směru od Mohelnice na Olomouc – před kruhovým objezdem, k dopravní nehodě tří vozidel. Pravý jízdní pruh je neprůjezdný, provoz v levém jízdním pruhu je řízen kyvadlově. Tvoří se kolony.

"Došlo ke střetu dvou osobních a jednoho dodávkového vozidla. Podle prvotních informací byl jeden z řidičů (řidič dodávkového vozidla) převezen na preventivní vyšetření do nemocnice. Alkohol byl u všech účastníků nehody vyloučen orientačními dechovými zkouškami," uvedla policejní mluvčí Irena Urbánková. Přesné příčiny nehody, její okolnosti a souvislosti, stejně jako výše vzniklé škody a míra zavinění jsou předmětem dalšího šetření. (red)

 

Cyklistka narazila do auta. Skončila v nemocnici

ilustrační foto ZZS

Včera po šestnácté hodině jela na jízdním kole v obci Držovice 33letá cyklistka. Při vjíždění na kruhový objezd na ulici Konečná nedala přednost v jízdě vozidlu Ford Focus, do kterého narazila a upadla na komunikaci. 

"Na místo byla ženě přivolána záchranná služba, která ji převezla do nemocnice na ošetření," uvedla policejní muvčí Miluše Zajícová s tím, že dechová zkouška u obou účastníků nehody byla negativní. Škoda byla předběžně vyčíslena na 20 000 Kč. Nehoda je nadále v šetření policistů z dopravního inspektorátu. (red)

Se zákazem řízení a pod vlivem drog ujížděl Olomouckou a pak utíkal!

Foto PČR

Ve čtvrtek 30. listopadu 2017 v jednu hodinu po půlnoci v Olomoucké ulici v Prostějově se policisté předepsaným způsobem pokusili zastavit a zkontrolovat osobní automobil značky Ford a jeho řidiče. Ten však pokyn k zastavení nerespektoval a naopak se se zvýšenou rychlostí pokusil z místa ujet.

"Policisté ujíždějící vozidlo pronásledovali prostějovskými ulicemi. Při odbočování z ulice Slezské do ulice Dolní řidič pronásledovaného automobilu nezvládl řízení a havaroval do zábradlí podél komunikace. Po havárii však pokračoval v jízdě na dálnici D46 ve směru na Vyškov. Na exitu Prostějov Jih pak sjel z dálnice a zastavil poblíž čerpací stanice. Tam vozidlo ponechal a z místa se pokusil utéct. Po přibližně 150 metrech byl však policisty dostižen a zadržen," popsal situaci policejní mluvčí František Kořínek.

Čelní střet dvou osobních aut si vyžádal zranění

Foto PČR

Ve středu 29. listopadu v 18:30 hodin došlo na komunikaci mezi obcemi Němčice nad Hanou a Výšovice k dopravní nehodě dvou osobních automobilů. Jednadvacetiletý řidič automobilu typu Škoda Felicia jedoucí směrem k obci Výšovice zřejmě z důvodu nepřizpůsobení rychlosti vozidla stavu a povaze vozovky přejel do protisměru. Tam se čelně střetl s protijedoucím automobilem typu Škoda Octavia.

"Po střetu Octavia zůstala stát na komunikaci a Felicia byla nárazem odhozena do příkopu. Při dopravní nehodě utrpěl řidič Octavie lehké zranění, se kterým byl převezen do prostějovské nemocnice. Ke zranění dalších osob nedošlo," uvedl policejní mluvčí František Kořínek s tím, že výše způsobené hmotné škody byla předběžně vyčíslena na devadesát tisíc korun. Alkohol byl u obou řidičů vyloučen provedenými dechovými zkouškami. U řidiče Felicie policisté provedli také orientační test na ovlivnění jinými návykovými látkami. Ten byl také negativní.