nehoda

Pozor! V Olomoucké u přejezdu nehoda!

ilustrační foto

Dnes krátce před desátou hodinou došlo v Olomoucké ulici v Prostějově ke střetu dvou vozidel. Na místě je PČR a tvoří se kolony! 

Podle posledních informací se střetlo osobní auto s dodávkou, nehoda se obešla bez zranění. Na místě je PČR, z důvodů šetření bude komunikace plně průjezdná v jedenáct hodin. Pokud spěcháte, raději to vezměte jinou trasou. (red)

Volkswagen byl při dopravní nehodě odhozen na rodinný dům

Foto PČR

V sobotu 18. března 2017 před jedenáctou hodinou dopolední došlo v obci Dětkovice k dopravní nehodě dvou osobních automobilů.

"Jednašedesátiletá řidička automobilu značky Škoda do tříramenné křižovatky proti dopravní značce „Dej přednost v jízdě“ vjela v době, kdy tudy po hlavní komunikaci projížděl osobní automobil značky Volkswagen. Při střetu vozidel byl automobil Volkswagen odhozen vlevo mimo komunikaci, kde porazil dopravní zařízení – zrcadlo a poté narazil do rodinného domu," popsal nehodu policejní mluvčí František Kořínek. Ke zranění osob při dopravní nehodě nedošlo. Výše způsobené hmotné škody na vozidlech, dopravním zařízení a rodinném domu byla předběžně vyčíslena na 60 tisíc korun.

Od nehody na Brněnské se pokusil ujet!

Foto PČR

V sobotu 18. března 2017 krátce před čtvrtou hodinou ráno došlo v okružní křižovatce ulic Brněnské a Okružní v Prostějově k dopravní nehodě dvou osobních automobilů typu Škoda Octavia. 

"Řidič, který je dle prvotního šetření podezřelý, že dopravní nehodu způsobil, z místa bez zastavení ujel. Poté dojel do obce Dřevnovice, kde vozidlo odstavil a utekl od něho do polí. Řidič druhého automobilu prchající vozidlo pronásledoval a na místo přivolal policisty. Do pátrání po uprchlém řidiči se zapojili policisté z obvodního oddělení v Němčicích nad Hanou a služební psovod. Ti muže následně vypátrali u železničního viaduktu. Provedenou dechovou zkouškou policisté u dvaadvacetiletého majitele poškozeného automobilu změřili hodnotu 1,4 ‰ alkoholu v dechu.

Tragédie na silnici. Zemřel osmnáctiletý řidič

foto HZS OLK

V pátek 17. března před půlnocí došlo u Studené Loučky k dopravní nehodě, při které zemřel 18letý řidič. Mladý řidič jel s vozem zn. VW Bora ve směru od Moravské Třebové.

"Při předjíždění nákladního vozidla měl najet do protisměru, kde se čelně střetl s protijedoucím nákladním vozidlem zn. Mercedes. Osmnáctiletý řidič utrpěl zranění neslučitelná se životem. Na havarovaných vozidlech je předběžně vyčíslena škoda na 1.600.000 Kč. Příčinu a bližší okolnosti nehody policisté dále vyšetřují", popsala nešťastnou událost mluvčí PČR Olomouckého kraje Tereza Neubauerová.

Havaroval cyklista. Opilý a zdrogovaný

Foto PČR

V úterý 14. března 2017 krátce po poledni došlo v Plumlovské ulici v Prostějově k havárii pětatřicetiletého cyklisty. Muž z dosud přesně nezjištěných příčin v prostoru autobusové zastávky městské hromadné dopravy „Plumlovská sídliště“ nezvládl řízení a upadl na komunikaci.

Při pádu si způsobil zranění, se kterým byl převezen do prostějovské nemocnice. Výše způsobené hmotné škody byla vyčíslena na 1 tisíc korun. "Provedenou dechovou zkouškou policisté u muže změřili hodnotu 0,89 ‰ alkoholu v dechu. Test na přítomnost jiných návykových látek byl pozitivní na látky cannabis a amphetamin. Muž přiznal vypití jednoho piva. Užití drog popřel a dobrovolně se podrobil odbornému lékařskému vyšetření na zjištění jejich přítomnosti," konstatoval policejní mluvčí František Kořínek.

Za nehodu mohlo slunce

Foto PČR

V pondělí 13. března 2017 v 7:30 hodin došlo v křižovatce mezi obcemi Jednov, Runářov a Lhota u Konice k dopravní nehodě dvou osobních automobilů.

Třiadvacetiletá řidička automobilu značky Ford křižovatkou projížděla od obce Lhota u Konice k obci Runářov. "Dle svých slov vlivem oslnění sluncem přehlédla po hlavní komunikaci od obce Jednov přijíždějící automobil značky Peugeot. Došlo k nárazu přední části Peugeotu do pravého boku Fordu a k poražení směrového sloupku u pravé krajnice," popsal nehodu policejní mluvčí František Kořínek s tím, že ke zranění osob při dopravní nehodě nedošlo. Výše způsobené hmotné škody na vozidlech a směrovém sloupku byla předběžně vyčíslena na 29 tisíc korun.

Další nehoda na trati! Vlak srazil mladého muže!

ilustrační foto znak policie

V Prostějově se ve večerních nehodách stala další dramatická nehoda. Dějištěm se opět staly koleje, tentokrát ty u místního nádraží v Prostějově.

"v sobotu 11. 3. 2017 krátce před jedenadvacátou hodinou za zatím nezjištěných okolností srazil na železniční trati v ulici Za Místním nádražím v Prostějově projíždějící vlak mladého muže. Třiadvacetiletý mladík utrpěl zranění, se kterými byl převezen do Fakultní nemocnice Olomouc. U strojvedoucího byla provedena orientační dechová zkouška na alkohol s negativním výsledkem. Okolnosti této nehody jsou předmětem dalšího šetření", popsala událost Marie Šafářová. (red)

OBRAZEM: U myší díry nehoda. Řidič skončil na urgentním příjmu v Olomouci

Foto čtenář

Jak jsme již informovali, dnes, kolem půl desáté ráno, se stala nehoda na vlakovém přejezdu u tzv. myší díry. Osobní automobil vjel pod projíždějící vlak.

"Řidič osobního automobilu skončil se zraněním hrudníku na Oddělení urgentního příjmu Fakultní nemocnice Olomouc", uvedl k nehodě mluvčí ZZS Olomouckého kraje Zdeněk Hošák.

Jak již dříve uvedla mluvčí PČR Olomouckého kraje Marie Šafářová, řidič nebyl pod vlivem alkoholu. Další okolnosti a příčiny nehody jsou předmětem vyšetřování. (red)

Nehoda u "myší díry"! Automobil se střetl s vlakem!

ilustrační foto

Před hodinou, kolem půl desáté, se u tzv. myší díry stala nehoda. Střetl se osobní automobil s projíždějícím vlakem!

"Nehoda se stala přibližně před hodinou, kolem půl desáté. Došlo ke střeu osobního automobilu s vlakem, další okolnosti se teprve šetří na místě," uvedla mluvčí PČR Marie Šafářová. "Jedná se o jednu zraněnou osobu ve vozidle. Pětatřicet osob, které cestovalo ve vlaku, opustilo vlak, těm se nic nestalo. Na místě zasahavali jak hasiči, tak záchranka. Pasažer byl převezen k následné péči do nemocnice", uvedl mluvčí ZZS Olomouckého kraje.

OBRAZEM: Nezabrzděný Fiat se sám rozjel z kopce

Foto PČR

Ve čtvrtek v 6:20 hodin zaparkovala řidička dodávku značky Fiat ve svahu v obci Slatinky. Protože však řádně nezabrzdila, vozidlo se samo bez řidičky z kopce rozjelo.

"O několik desítek metrů níž z boku narazilo do zaparkovaného automobilu značky BMW, o který se zastavilo. Výše způsobené hmotné škody byla předběžně vyčíslena na 200 tisíc korun," uvedl policejní mluvčí František Kořínek. Alkohol u řidičky přivolaní policisté vyloučili provedenou dechovou zkouškou. Její přestupek vyřešili na místě uložením blokové pokuty. (red)