nehoda

Řidičky nepřizpůsobily rychlost jízdy stavu a povaze vozovky

Foto PČR

Dvě havárie osobních automobilů řešili o víkendu prostějovští polciisté. V obou případech seděly za volantem ženy.

V pátek 16. února 2018 v 10:30 hodin došlo v Revoluční ulici v Kostelci na Hané k havárii osobního automobilu značky Renault. "Třicetiletá řidička nepřizpůsobila rychlost své jízdy stavu a povaze vozovky a následkem toho s vozidlem dostala smyk. Vozidlo, nad kterým ztratila kontrolu, pak vyjelo vpravo mimo komunikaci, kde bočně narazilo do sloupu veřejného osvětlení. Poté vozidlo pokračovalo v jízdě, přejelo komunikaci a pravým bokem narazilo do oplocení u rodinného domu," popsal první nehodu policejní mluvčí František Kořínek s tím, že ke zranění osob při havárii nedošlo.

Na dálnici mezi Olomoucí a Vyškovem se jezdí jedním pruhem!

ilustrační foto internet

Na 29. kilometru D46 ve směru z Olomouce na Prostějov čekejte zdržení. Vozovka je zde zúžena na jeden pruh.

Je zde odstavena porouchaná dodávka, označená šipkou. Překážka by měla být odstraněna do 12,30 hodin. (red)

 

Lekl se auta policie a naboural do zdi domu

ilustrační foto

V sobotu 17. února 2018 po osmé hodině prováděli policisté hlídkovou činnost ve městě Kostelci na Hané. Při jízdě za osobním automobilem typu Škoda Octavia se policistům nezdál styl jízdy vozidla a rozhodli se provést kontrolu jeho řidiče. 

Na služebním vozidle proto zapnuli maják a světelný nápis „STOP POLICIE“. Na to řidič Octavie reagoval stržením řízení doprava. "Následkem toho vozidlo vyjelo mimo komunikaci a po přejetí chodníku narazilo do oplocení u rodinného domu. Ke zranění osob při havárii nedošlo. Výše způsobené hmotné škody byla předběžně vyčíslena na 40 tisíc korun. Policisté u sedmačtyřicetiletého řidiče následně provedli dechovou zkoušku, kterou změřili hodnotu 2,39 ‰ alkoholu v dechu. Muž s naměřenou hodnotou souhlasil a přiznal vypití čtyř desetistupňových piv během předchozí noci.

Policisté žádají o pomoc případné svědky dopravní nehody

Foto PČR

Dne 13. února 2018 zablokovala dopravní nehoda dvou nákladních vozidel na celé dopoledne provoz na 239. kilometru dálnice D 35 ve směru z Mohelnici na Olomouc, v katastru obce Loštice. Oba řidiči byli zraněni. Policisté hledají svědky nehody.

"Řidič nákladního vozu Iveco byl podle svého vyjádření nucen z důvodu poruchy odstavit vůz při pravém okraji komunikace ve směru na Olomouc, a to již v 04:15 hodin. V 06:00 hod. pak na místě došlo k dopravní nehodě, kdy do odstaveného vozu zezadu narazil řidič nákladní jízdní soupravy Iveco s přívěsem," popsala policejní mluvčí Jiřina Vybíhalová.

Dopravní nehoda u KFC skončila škodou tři sta tisíc a zraněním!

Foto PČR

V neděli 11. února 2018 před jednadvacátou hodinou došlo na parkovišti u nákupní zóny v Konečné ulici v Prostějově k dopravní nehodě dvou osobních automobilů. Při nehodě byli zraněni dva lidé.

"Po parkovišti jedoucí automobil značky Audi z dosud přesně nezjištěných příčin narazil do pravé přední části automobilu značky Seat, který vyjížděl z parkovacího místa. Seat byl nárazem odhozen částečně mimo komunikaci do nízkého křoví. Vozidlo Audi po střetu pokračovalo v jízdě ještě několik metrů, než se zastavilo o vyvýšený travnatý pás a dopravní značku. Dle svědků měla z Audi ihned po nehodě utéct neznámá osoba," informoval policejní mluvčí František Kořínek. Osmadvacetiletý řidič Audi byl k ošetření převezen do Fakultní nemocnice v Olomouci.

Nehoda dvou osobáků na Ohrozimské

Foto PČR

V neděli 11. února 2018 před sedmnáctou hodinou došlo na komunikaci mezi obcemi Prostějov a Ohrozim k dopravní nehodě dvou osobních automobilů. 

"Dvaatřicetiletá řidička Škody Octavie na uvedenou komunikaci vyjela od benzínové čerpací stanice u obce Mostkovice. Řidička od čerpací stanice vyjela směrem k obci Ohrozim. Pětašedesátiletý řidič automobilu značky Dacia jedoucí ve stejném směru od Prostějova měl vyšší rychlost. Proto začal Octavii předjíždět. Řidička Octavie však po asi 20 metrech začala odbočovat doleva, zpět do prostor čerpací stanice. Následkem toho došlo k bočnímu střetu obou vozidel", popsal dopravní kolizi mluvčí PČR Olomouckého kraje František Kořínek.

Mladík s Jaguárem nedal přednost. Na Bulharské

Foto PČR

V pátek 9. února 2018 v 16:35 hodin došlo v křižovatce ulic Dr. Horáka a Bulharské v Prostějově k dopravní nehodě dvou osobních automobilů. 

"Osmnáctiletý řidič automobilu značky Jaguar do křižovatky vjel z ulice Dr. Horáka a přitom nedal přednost zprava po hlavní komunikaci jedoucímu automobilu značky Fiat, jehož dvaačtyřicetiletá řidička střetu již nedokázala zabránit. Ke zranění osob při dopravní nehodě nedošlo. Výše způsobené hmotné škody na Fiatu byla předběžně vyčíslena na 150 tisíc korun. Na Jaguaru pak na 20 tisíc korun. Alkohol u obou řidičů policisté vyloučili provedenými dechovými zkouškami.

Na dálnici havarovala sanitka

Foto PČR

Ve středu 7. února 2018 v 16:45 hodin došlo na sedmadvacátém kilometru dálnice D46 ve směru na Prostějov k havárii dodávky značky Volkswagen. Dle dosavadního šetření dvaačtyřicetiletý řidič nepřizpůsobil rychlost jízdy stavu a povaze vozovky a na mokrém povrchu dostal smyk.

"Následkem toho se vozidlo stalo neovladatelným a narazilo přední částí do pravých svodidel. Poté se automobil roztočil a do pravých svodidel narazil také zadní částí a zastavil v pravém jízdním pruhu," uvedl policejní mluvčí František Kořínek s tím, že ke zranění osob při havárii nedošlo. Výše způsobené hmotné škody na vozidle a svodidlech byla předběžně vyčíslena na 120 tisíc korun. Alkohol u řidiče policisté vyloučili provedenými dechovými zkouškami. Přesné příčiny, okolnosti i míra zavinění havárie jsou předmětem dalšího policejního šetření.

Felicie nabořila v Kostelecké autobus! Cestující museli pěšky

ilustrační foto HZS

Dnes krátce po osmé hodině došlo v Kostelecké ulici v Prostějově k dopravní nehodě linkového autobusu s osobním automobilem Škoda Felicia. Dvaadvacetiletý řidič osobního automobilu nedodržel bezpečnou vzdálenost za před ním jedoucím autobusem a narazil do něj. Cestující museli do cíle dojít pěšky.

"V okamžiku, kdy ten zpomalil z důvodu vyvolaného silničním provozem, tak nestihl včas zareagovat a zezadu do autobusu narazil. V době nehody v autobusu cestovalo asi dvacet cestujících," uvedl policejní mluvčí František Kořínek s tím, že ke zranění osob nedošlo. Výše způsobené hmotné škody byla předběžně odhadnuta na třicet tisíc korun.

"Jeli jsme s kolegou do práce, tak jsme museli dál pěšky. Hlavní je, že se nikomu nic nestalo," sdělil PvNovinkám jeden z cestujících.

Auto skončilo v poli, řidič v nemocnici

Foto PČR

V úterý 6. února 2018 krátce po páté hodině ranní došlo na 17. kilometru dálnice D46 ve směru na Prostějov k havárii osobního automobilu typu Volkswagen Golf. Jednadvacetiletý řidič z dosud přesně nezjištěných příčin nezvládl řízení a dostal smyk.

"Následně vozidlo vyjelo vpravo mimo komunikaci do pole, kde se několikrát přetočilo přes střechu," uvedl policejní mluvčí František Kořínek. Při havárii utrpěl řidič vozidla lehké zranění, se kterým byl převezen do Fakultní nemocnice v Olomouci. Ke zranění dalších osob nedošlo. Výše způsobené hmotné škody byla předběžně vyčíslena na padesát tisíc korun. Alkohol u řidiče policisté vyloučili provedenými dechovými zkouškami. Po prohlídce poškození vozidla na místě zadrželi osvědčení o jeho registraci.