nehoda

Motorka se střetla s autem. Na kruháči u aquaparku

Foto PČR

V neděli 21. října 2018 ve 13:40 hodin došlo v okružní křižovatce ulic Okružní a Krasické v Prostějově k dopravní nehodě osobního automobilu Hyundai a motocyklu Yamaha.

"Sedmatřicetiletá řidička automobilu do křižovatky z ulice Okružní vjela v době, kdy po ní od ulice Krasické jela sedmnáctiletá motocyklistka. Došlo ke střetu přední části automobilu s bokem motocyklu. Po tom motocyklistka upadla na komunikaci, přičemž si způsobila zranění," uvedl policejní mluvčí František Kořínek s tím, že ke  zranění dalších osob nedošlo. Výše způsobené hmotné škody byla předběžně vyčíslena na 50 tisíc korun. Alkohol u obou řidiček policisté na místě vyloučili provedenými dechovými zkouškami.

Přehlédl stopku a smetlo ho Subaru!

Foto PČR

V neděli 21. října 2018 před desátou hodinou dopoledne došlo v křižovatce silnice II/150 mezi obcemi Prostějov, Dub nad Moravou, Vrbátky a Kralice na Hané k dopravní nehodě dvou osobních automobilů.

Dvaadvacetiletý řidič Škody Fabie při jízdě od obce Vrbátky ke Kralicím na Hané do křižovatky proti dopravní značce „STOP, dej přednost v jízdě!“ vjel v době, kdy tudy po hlavní silnici ve směru od Prostějova dvaapadesátiletý muž řídil osobní automobil Subaru. Došlo ke střetu přední části Subaru s pravým bokem Škody. Ta byla střetem odhozena na pole mimo komunikaci.

Agresivní motorkář při silniční kontrole srazil a zranil policistku

ilustrační foto

Ze spáchání zvlášť závažného zločinu násilí proti úřední osobě a přečinu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy obvinili šumperští kriminalisté čtyřiatřicetiletého muže ze Zábřežska. Ten jako řidič motocyklu, ve snaze vyhnout se silniční kontrole, v Mohelnici ve čtvrtek 18. října krátce před devátou hodinou ráno srazil a zranil policistku při výkonu služby.

Hlídka dopravního inspektorátu prováděla na ulici Družstevní v Mohelnici dohled na dodržování pravidel silničního provozu a stanovené rychlosti jízdy v obci. V rámci této kontroly byla řidiči motocyklu naměřena rychlost 92 km/hod. Z tohoto důvodu byl předepsaným způsobem na ulici Uničovské zastavován další hlídkou dopravních policistů. Policistka mu přitom zcela zřetelně a včas dávala zastavovacím terčem se vztyčenou pravou rukou znamení k zastavení motocyklu a levou rukou jej směřovala k pravému okraji vozovky.

Pozor! V křižovatce ulic Dr. Uhra a Vícovské aktuálně nehoda!

Foto čtenář

Před necelou půlhodinou se v křižovatce ulic Dr. Uhra a Vícovské stala dopravní nehoda dvou osobních automobilů. Nehoda se obešla bez zranění.

"Křižovatka není průjezdná, jedete-li na ulici Jaroslava Kaštila, nejlépe se k ní dostanete ulicí V Polích", napsal k zaslané fotografii čtenář Petr.

Děkujeme! (red)

Další nehoda zablokovala D46

ilustrační foto ZZS

Dnes v 10:14 hodin na lince tísňového volání přijali prostějovští policisté oznámení o dopravní nehodě na 10,5 kilometru dálnice D46 ve směru na Vyškov. Z dosud nezjištěných příčin došlo ke střetu přední části dodávky značky Ford se zadní částí návěsu nákladního automobilu.

"Při nehodě došlo ke zranění a zaklínění pětapadesátiletého spolujezdce v dodávce. Po jeho vyproštění byl letecky transportován do Fakultní nemocnice v Olomouci. Ke zranění dalších osob nedošlo," uvedl policejní mluvčí František Kořínek.

Komunikace ve směru na Vyškov byla z důvodu šetření okolností a odstraňování následků nehody uzavřena. Odklon provozu z dálnice byl proveden na sjezdu u obce Brodek u Prostějova. Objízdná trasa vedla přes obce Želeč a Drysice, kde mohli řidiči pokračovat na dálnici D46. Provoz byl  zhruba po dvou hodinách obnoven.

Pod železniční most u Němčic se kontejner nevešel

Foto PČR

V pátek 12. října 2018 v 9:30 hodin řídil pětadvacetiletý řidič nákladní automobil značky MAN na komunikaci mezi obcemi Výšovice a Němčice nad Hanou. Při tom nerespektoval dopravní značku zakazující vjezd vozidel vyšších než 3,6 metru.

Před vjezdem do obce Němčice nad Hanou v důsledku toho došlo ke střetu s na vozidle umístěným kontejnerem. Nárazem do mostu došlo k uvolnění horního víka kontejneru a jeho pádu na komunikaci," popsal policejní mluvčí František Kořínek.

Ke zranění osob při dopravní nehodě nedošlo. Výše způsobené hmotné škody byla předběžně vyčíslena na 60 tisíc korun. Alkohol u řidiče policisté vyloučili provedenou dechovou zkouškou. Jeho přestupek pak vyřešili uložením pokuty v příkazním řízení. (red)

 

Octavie se střetla se čtyřkolkou. Na kruhovém objezdu

Foto PČR

Ve čtvrtek 11. října 2018 po patnácté hodině došlo na okružní křižovatce ulic Olomoucké, Konečné a Za Olomouckou v Prostějově k dopravní nehodě osobního automobilu se čtyřkolkou.

"Pětatřicetiletý řidič Škody Octavie do křižovatky z ulice Za Olomouckou vjel proti dopravní značce „Dej přednost v jízdě“ v době, kdy místem o dva roky starší muž řídil čtyřkolku značky CFMoto. Došlo ke střetu přední části čtyřkolky s levou přední částí Octavie. Čtyřkolka se po střetu převrátila na pravý bok a její řidič upadl na komunikaci," popsal nehodu policejní mluvčí František Kořínek s tím, že ke zranění osob při nehodě nedošlo. Výše způsobené hmotné škody byla předběžně vyčíslena na 190 tisíc korun. Alkohol u obou řidičů policisté vyloučili provedenými dechovými zkouškami.

Cyklistku srazilo vozidlo

ilustrační foto ZZS

V pondělí  brzy ráno jel řidič s vozidlem Citroen Xsara po silnici v obci Dobromilice. V blízkosti jednoho z domů najel s vozidlem na přiléhající místní komunikace a chtěl se otočit. Při vyjíždění z místa ale přehlédl devětatřicetiletou cyklistku a došlo ke srážce.

"Zraněná žena byla z místa sanitkou převezena do prostějovské nemocnice," uvedla policejní mluvčí Miluše Zajícová. Dechová zkouška byla u obou účastníků nehody negativní. Škoda na majetku byla předběžně vyčíslena na 5 000 Kč. Nehoda je nadále v šetření policistů z dopravního inspektorátu. (red)

 

Od tragické smrti policistů uplynulo čtrnáct let

Foto PČR

Tragická dopravní nehoda připravila v pátek 1. října 2004 o život dva policisty obvodního oddělení Policie ČR v Prostějově. Třetí člověk přišel o život ve vozidle, které do felicie policejní hlídky v ostrém smyku narazilo.

K tragickému střetu došlo ve směru od Prostějova na výpadovce za Kosteleckou ulicí. Před policejním vozem jela modrá Škoda 120. V místech, kde je již rychlost omezená na 50 kilometrů v hodině, takřka na rovince, se proti oběma autům vyřítila černá honda a lehce zachytila o projíždějící škodovku. Honda se okamžitě dostala do nekontrolovatelného smyku a pak bokem narazila do policejního vozu. Policisté i řidič hondy utrpěli na místě zranění neslučitelná se životem. 

V policejní felicii zahynuli Radovan Doba a Ivo Kučera. 

Vozidlo skončilo na střeše

Foto PČR

V úterý v ranních hodinách se stala dopravní nehoda mezi obcemi Kostelec na Hané a Stařechovice.

"Řidič osobního vozidla Mitsubishi po projetí pravotočivé zatáčky dostal na mokré vozovce smyk a sjel mimo komunikaci, kde se vůz převrátil na střechu. Při nehodě utrpěl lehké zranění, se kterým byl z místa nehody převezen sanitkou do prostějovské nemocnice," uvedla policejní mluvčí Miluše Zajícová. Dechová zkouška byla negativní. Předběžně vznikla na vozidle škoda 50 000 Kč. Nehoda je nadále v šetření. (red)