nehoda

Hned čtyři nehody v jeden den! Zraněno několik dospělých i tříleté dítě

Foto PČR

V neděli 22. ledna 2017 došlo na silnicích Prostějovska ke čtyřem dopravním nehodám. Společným znakem všech je to, že významný vliv na jejich vzniku mohl mít i stav komunikací. Zraněno bylo několik dospělých a tříleté dítě. 

K první včerejší dopravní nehodě došlo krátce po čtvrté hodině ráno na silniční komunikaci v obci Čelčice. Jednalo se o havárii osobního automobilu značky Škoda. Pětadvacetiletý řidič nepřizpůsobil rychlost své jízdy stavu a povaze vozovky a na namrzlé komunikaci s vozidlem dostal smyk. Vozidlo poté vyjelo vpravo mimo komunikaci, kde čelně narazilo do stromu. Ke zranění osob při havárii nedošlo. Výše způsobené hmotné škody byla vyčíslena na 61 tisíc korun. Alkohol i ovlivnění jinými návykovými látkami bylo u řidiče vyloučeno provedenými testy.

Nezvládla řízení a poslala auto ze srázu!

Foto PČR

Dne 19. ledna 2017 krátce před devátou hodinou dopoledne došlo na silnici vedoucí z obce Zdětín k místní části Bělecký Mlýn k havárii osobního automobilu značky Škoda. Pětačtyřicetiletá řidička skončila v nemocnici.

"Řidička nepřizpůsobila rychlost jízdy povaze a stavu komunikace a v levotočivé zatáčce na zledovatělé vrstvě sněhu vyjela vpravo mimo silnici, kde se s vozidlem otočila na pravý bok. Při havárii utrpěla řidička zranění, se kterým byla převezena do prostějovské nemocnice. Ke zranění dalších osob nedošlo," uvedla policejní mluvčí Miluše Zajícová. Výše způsobené hmotné škody byla předběžně vyčíslena na 20 000 Kč. Alkohol byl u řidičky vyloučen provedenou dechovou zkouškou. Přestupek řidičky policisté vyřešili na místě uložením blokové pokuty ve výši 500 korun. (red)

 

Nevěnoval se řízení. SUV skončilo na boku

Foto PČR

Ve středu v deset hodin došlo na silniční komunikaci z obce Prostějovičky do obce Alojzov k havárii osobního automobilu značky Honda.

"Čtyřiatřicetiletý řidič se plně nevěnoval řízení a při jízdě na rovném úseku vyjel vpravo mimo komunikaci. Zde porazil dřevěný sloup telefonního vedení s betonovou patkou. Po střetu se sloupem se vozidlo převrátilo a zastavilo se mimo komunikaci na levém boku," popsal nehodu policejní mluvčí František Kořínek s tím, že ke zranění osob při havárii nedošlo. Výše způsobené hmotné škody byla předběžně vyčíslena na 65 tisíc korun. Alkohol byl u řidiče vyloučen provedenou dechovou zkouškou. Přestupek řidiče policisté vyřešili na místě uložením blokové pokuty ve výši 500 korun. (red)

Řidič zemřel po střetu s nákladním vozem

Foto HZS

Vážná dopravní nehoda na silnici mezi obcemi Bukovice a Mlýnický Dvůr byla oznámena na operační středisko HZS Olomouckého kraje v úterý 17. ledna 2017 v 11:38 hodin. 

Na místo vyjeli profesionální hasiči ze Zábřehu, k události byly povolány také jednotky hasičů z Pardubického kraje. "Hasiči po příjezdu zjistili, že při nehodě se střetlo osobní a nákladní vozidlo. V osobním vozidle zůstal zaklíněný řidič, hasiči ho pomocí hydraulického vyprošťovacího zařízení vyprostili. Řidič při nehodě utrpěl zranění, kterým na místě podlehl," informovala mluvčí hasičů Vladimíra Hacsiková. (red)

U Vrbátek došlo k další nehodě. Opět se zraněním

Foto PČR

V pátek 13. ledna 2017 ve 13:40 hodin došlo v křižovatce mezi obcemi Vrbátky, Kralice na Hané, Prostějov a Dub nad Moravou k dopravní nehodě dvou osobních automobilů. Skončila zraněním dvou lidí.

"Sedmačtyřicetiletý řidič automobilu značky Fiat do křižovatky proti dopravní značce „Stůj, dej přednost v jízdě!“ od obce Vrbátky vjel v době, kdy tudy po hlavní komunikaci od obce Prostějov řídil jednapadesátiletý muž automobil značky Škoda. Došlo ke střetu vozidel, po kterém vozidlo Fiat zůstalo stát na vozovce. Vozidlo Škoda bylo odhozeno vpravo mimo komunikaci, kde poškodilo mramorový pomník a svislou dopravní značku. Poté pokračovalo na pole, kde se zastavilo," popsal nehodu policejní mluvčí František Kořínek s tím, že došlo ke zranění řidiče a spolujezdkyně z vozidla Škoda.

OBRAZEM: Řidič neuhlídal rozměry kamionu

Foto PČR

V pondělí v devět hodin došlo v křižovatce ulic Kojetínské a Rovné v Prostějově k havárii nákladního automobilu do světla sloupu veřejného osvětlení. Jeho řidič podcenil rozměry vozu.

"Třiatřicetiletý řidič při odbočování do ulice Rovné věnoval pozornost levé straně vozidla a nepostřehl, že pravá strana návěsu vyjela vpravo mimo komunikaci, kde porazila sloup veřejného osvětlení. Ke zranění osob při havárii nedošlo. Výše způsobené hmotné škody byla předběžně vyčíslena na dvaatřicet tisíc korun," popsal nehodu policejní mluvčí František Kořínek s tím, že alkohol u řidiče vyloučila provedená dechová zkouška. Přestupek řidiče vyřešili policisté na místě uložením blokové pokuty. (red)

 

Viník ujel od dopravní nehody. Patříte mezi svědky? Pomozte!

Foto PČR

V dosud přesně nezjištěné době od pátku 13. do soboty 14. ledna 2017 došlo v ulici Emila Králíka v Prostějově k dopravní nehodě. Dosud nezjištěný řidič s nezjištěným vozidlem poškodil zde zaparkovaný nákladní automobil typu Renault Master a od nehody ujel.

Výše způsobené hmotné škody byla vyčíslena na třicet tisíc korun. "Po jeho totožnosti pátrají policisté skupiny dopravních nehod, kteří od případných svědků nehody přivítají jakoukoliv informaci, která povede k jejímu objasnění a dopadení viníka. Případní svědci se mohou přihlásit osobně v sídle dopravního inspektorátu v Havlíčkově ulici 16b v Prostějově, případně na telefonní čísla 974 781 251, nebo 725 861 968. Za pomoc při pátrání děkujeme," vzkazuje policejní mluvčí František Kořínek. (red)

 

Devatenáctiletý řidič nezvládl jízdu Určickou. Narazil do stromu a skončil v plotě

Foto PČR

V neděli 15. ledna 2017 krátce po osmnácté hodině došlo v Určické ulici v Prostějově k havárii automobilu značka Kia. Devatenáctiletý řidič vyvázl bez zranění.

"Řidič při jízdě směrem od centra města z dosud přesně nezjištěných příčin v pravotočivé zatáčce s vozidlem dostal smyk. Následkem toho vozidlo přejelo do protisměru a poté vlevo mimo komunikaci, kde narazilo do stromu. Od stromu se vozidlo odrazilo zpět, přejelo vozovku a sjelo vpravo mimo komunikaci, kde poškodilo oplocení zahrady a zastavilo," uvedl policejní mluvčí František Kořínek. Výše způsobené hmotné škody na vozidle, stromu a oplocení byla předběžně vyčíslena na 46 tisíc korun. Alkohol byl u řidiče vyloučen provedenou dechovou zkouškou.

Vážná dopravní nehoda dvou osobních automobilů

Foto HZS

V pátek 13. ledna v 15:59 byla oznámena na operační středisko HZS Olomouckého kraje dopravní nehoda dvou vozidel na silnici I/55 u obce Krčmaň (okres Olomouc) s nutností vyproštění zraněných osob z havarovaných vozidel.

Na místo dopravní nehody vyjely profesionální jednotky ze stanice Přerov a Olomouc společně s jednotkou sboru dobrovolných hasičů obce Dub nad Moravou. "Průzkumem místa nehody bylo zjištěno, že došlo k čelnímu střetu dvou osobních automobilů s nutností vyproštění dvou zraněných osob z jednoho z havarovaných vozidel. Jednotky na místě události provedly zajištění místa nehody, protipožární opatření a začaly pomocí hydraulických vyprošťovacích nástrojů s vyproštěním osob z vozidla. Poté pomocí sorbentu zlikvidovaly únik provozních kapalin.

Lekla se protijedoucího auta. Skončila v plotě

Foto PČR

Ve čtvrtek  po šesté hodině ranní došlo na komunikaci v katastru města Konice k havárii osobního automobilu do příkopu. Šestatřicetiletá řidička naštěstí vyvázla bez zranění.

"Řidička se při jízdě od obce Křemenec dle svých slov zalekla protijedoucího automobilu a strhla řízení vlevo. Následně s vozidlem vyjela do příkopu vlevo mimo komunikaci, kde narazila do dřevěného oplocení," popsal nehodu policejní mlvčí František Kořínek. Ke zranění osob při havárii nedošlo. Výše způsobené hmotné škody na vozidle a dřevěném zábradlí byla předběžně vyčíslena na 26 tisíc korun. Alkohol byl u řidičky vyloučen provedenou dechovou zkouškou. Přestupek řidičky policisté vyřešili na místě uložením blokové pokuty. (red)