nehoda

Prase po střetu s autobusem uhynulo

Foto PČR

V úterý 11. června ve 4:30 hodin došlo na komunikaci mezi obcemi Prostějovičky a Alojzov ke střetu autobusu značky Iveco s lesní zvěří. Divoké prase autobusu z levé strany do cesty vběhlo náhle, takže se čtyřiačtyřicetileté řidičce střetu již nepodařilo zabránit.

Po střetu s levým předním rohem autobusu prase na místě uhynulo. Ke zranění osob nedošlo. Výše způsobené hmotné škody byla předběžně vyčíslena na 55 tisíc korun. Alkohol u řidičky policisté na místě vyloučili provedenou dechovou zkouškou. "Uhynulé zvíře si na místě převzal člen místního mysliveckého sdružení," doplnil informace policejní mluvčí František Kořínek. (red)

Žák autoškoly boural. Napálil do Hondy

Foto PČR

Ve středu 12. června 2019 před dvacátou hodinou došlo u křižovatky ulic Šafaříkovy a Havlíčkovy v Prostějově k dopravní nehodě vozidla autoškoly.

"Pětadvacetiletý žák autoškoly s vozidlem značky Renault při jízdě z ulice Šafaříkovy do ulice Havlíčkovy nezvládl řízení a narazil do osobního automobilu značky Honda, které bylo zaparkované v Havlíčkově ulici u pravé krajnice," uvedl policejní mluvčí František Kořínek s tím, že ke zranění osob při dopravní nehodě nedošlo. Výše způsobené hmotné škody byla předběžně vyčíslena na 10 tisíc korun. Alkohol u žáka i instruktora autoškoly policisté na místě vyloučili provedenými dechovými zkouškami. Řidič vozidla je nyní podezřelý z přestupku podle zákona o silničním provozu.

Nehoda autobusu s prostějovskými dětmi. Policisté ji šetří pro ohrožení z nedbalosti!

Foto HZS Ol. kraje

Na dálnici D35 u Litovle v úterý kolem patnácté hodiny narazil autobus do odstaveného kamionu. V autobusu cestovalo osmadvacet lidí z toho pětadvacet dětí. Při nehodě se vážně zranil řidič autobusu, dalších devatenáct osob skončilo v nemocnici. Šlo o malé prostějovské fotbalisty, kteří jeli na zápas do Šumperka. Policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu obecné ohrožení z nedbalosti.

Veškeré příčiny, okolnosti a souvislosti, za kterých k dopravní nehodě došlo, jakož i míru zavinění obou řidičů kriminalisté nadále prověřují.

Opilý cyklista srazil tříletého chlapce. A ujel

ilustrační foto ZZS

V pondělí 10. června 2019 v 16:25 hodin došlo na cyklostezce v ulici Velká Dlážka v Přerově k dopravní nehodě cyklisty a chodce. Cyklista jedoucí na elektrokole z dosud přesně nezjištěných příčin nezvládl řízení a přejel do levé části komunikace, která je vyhrazena chodcům. Tam se střetl s tříletým chlapcem. 

"Cyklista při nehodě upadl na komunikaci, ale poté vstal a z místa odjel. Chlapec při nehodě utrpěl zranění, se kterým byl převezen do přerovské nemocnice," informoval policejní mluvčí František Kořínek. Výše způsobené hmotné škody byla předběžně vyčíslena na 500 korun.

Aktualizujeme: Autobus s prostějovskými fotbalovými dětmi narazil na dálnici do kamionu!

Foto HZS

Na dálnici D35 u Litovle se v úterý kolem patnácté hodiny srazil autobus s nákladním autem. V autobusu cestovalo 29 lidí z toho 25 dětí. Při nehodě se vážně zranil řidič autobusu, dalších 19 osob skončilo v nemocnici. Šlo o malé prostějovské fotbalisty.

Nehoda se stala ve směru z Olomouce na Mohelnici na 253. kilometru. Jak PvNovinkám potvrdila mluvčí policie Jiřina Vybíhalová, jedná se o děti z prostějovského fotbalového klubu ve věku kolem deseti let.  

Autobus s malými prostějovskými fotbalisty havaroval u Litovle

ilustrační foto

Na dálnici D35 u Litovle se dnes kolem patnácté hodiny srazil autobus s nákladním autem. V autobusu cestovalo asi pětadvacet dětí, při nehodě se vážně zranil řidič autobusu. Podle informací PvNovinek jde o malé prostějovské fotbalisty.  

Nehoda se stala ve směru z Olomouce na Mohelnici na 253. kilometru. Jak PvNovinkám potvrdila mluvčí policie Jiřina Vybíhalová, jedná se o děti z prostějovského fotbalového klubu ve věku kolem deseti let.  

Nehoda se stala poté, co řidič autobusu narazil zezadu do kamionu. "Řidič zůstal v autobuse zaklíněn, vyprostili jsme ho a předali záchranné službě. Vrtulníkem byl převezen do nemocnice", uvedl mluvčí hasičů Zdeněk Hošák. 

Tranzit srazil ve Svatoplukově ulici devítiletou dívku. Ta skončila v nemocnici

ilustrační foto

Včera odpoledne, krátce po tři čtvrtě na tři, došlo ve Svatoplukově ulici v Prostějově ke střetu dodávky s malou dívkou. Ta skončila v nemocnici, naštěstí jen s lehkým zraněním.

"Řidič Fordu Tranzit jel po Svatoplukově ulici ve směru k nádraží. V místě křížení s náměstím Spojenců mu mezi vozidly, stojícími v protisměru, vběhla do cesty devítiletá dívka. Došlo ke střetu, ze kterého vyšla s lehkým zraněním," sdělil PvNovinkám policejní mluvčí František Kořínek s tím, že dívka sice přebíhala po přechodu, řidič si jí ale mezi vozy nevšiml.  

Třicetiletý řidič se podrobil dechové zkoušce, která byla negativní. "Příčiny a míru zavinění dále šetříme," doplnil Kořínek. (ber) 

Nezabrzděný automobil se rozjel. Zastavil ho až strom

Foto PČR

V pondělí 3. června 2019 po šestnácté hodině zaparkoval třicetiletý muž dodávku značky Volkswagen u základní školy v Dukelské ulici v Plumlově a odešel. Protože vozidlo nedostatečně zabrzdil, došlo k jeho samovolnému rozjetí z kopce.

"Vozidlo směrem dozadu přejelo křižovatku s ulicí Rudé armády a v ulici Podzámčí levou zadní částí bočně narazilo do domu, o který se zastavilo. Při samovolné jízdě došlo také k vyvrácení dopravní značky," uvedl policejní mluvčí František Kořínek s tím, že ke zranění osob při dopravní nehodě nedošlo. Výše způsobené hmotné škody na automobilu byla předběžně vyčíslena na 100 tisíc korun. Alkohol u řidiče po jeho příchodu na místo policisté vyloučili provedenou dechovou zkouškou. Jeho přestupek pak vyřešili uložením pokuty na místě. (red)

V křižovatce u Smržic se střetlo auto s vlakem. Opět!

ilustrační foto čtenářka

V křižovatce Tiché, Kostelecké a Smržické se dnes odpoledne opět bouralo. Krátce po šestnácté hodině se zde střetlo osobní auto s vlakem.

"Žena v osobním vozidle Citroen jela ve směru od Smržic. Za železničním přejezdem u komunikace na Kostelec zastavila, nevšimla si ale, že vůz nestojí v dostatečné vzdálenosti od trati. Do zadní části auta vzápětí narazil osobní vlak, který jel ve směru na Prostějov," popsal PvNovinkám nehodu policejní mluvčí František Kořínek. 

Nehoda se podle prvotních informací obešla bez zranění, škoda na obou vozidlech byla předběžně vyčíslena na 100 tisíc korun. "Alkohol byl u účastníků na místě vyloučen dechovou zkouškou," dodal mluvčí.

V Plumlovské havarovala vozidla. Obě řídili policisté!

ilustrační foto PČR

Dnes před polednem došlo v Plumlovské ulici v Prostějově ke střetu dvou vozidel. Obě patří Policii ČR. Podle prvotních informací se srážka obešla bez zranění, potvrdil PvNovinkám policejní mluvčí František Kořínek. 

Ke střetu civilního a služebního vozu podle něj došlo ze zatím přesně nezjištěných příčin. "Dva policisté byli převezeni k preventivními vyšetření do nemocnice," dodal Kořínek. 

Okolnosti a míru zavinění policisté šetří. Dosud nebyla ani stanovena výše způsobené škody. Ani jeden z vozů ale podle svědků nebyl schopen odjet po vlastní ose.

"Ti pomalovaní jeli na majáky směrem z města. Auta jim uhýbala a jedno to nestihlo," popsala redakci událost jedna ze svědkyň. (ber)