nehoda

Zapaloval si cigaretu a sjel ze silnice

Foto PČR

V sobotu 13. dubna 2019 v 21:00 hodin řídil čtyřiačtyřicetiletý řidič automobil značky Renault od obce Konice k obci Štarnov. Při jízdě se plně nevěnoval řízení a dle svých slov si zapaloval cigaretu. V důsledku toho nezvládl řízení a s vozidlem vyjel vpravo mimo komunikaci.

"Tam vozidlo zničilo směrový sloupek, narazilo do betonem zpevněného břehu, porazilo sloupek dopravního zrcadla a převrátilo se na levý bok. Řidič při nehodě utrpěl zranění, se kterým byl převezen do Fakultní nemocnice v Olomouci. Ke zranění dalších osob nedošlo," uvedl policejní mluvčí František Kořínek s tím, že výše způsobené hmotné škody byla předběžně vyčíslena na 64 tisíc korun. Alkohol u řidiče policisté vyloučili provedenou dechovou zkouškou. Přesné příčiny, okolnosti i míra zavinění dopravní nehody jsou předmětem dalšího policejního šetření.

Sezóna motorkářům začíná. Havárií u Kostelce

Foto PČR

S přicházejícím jarem se také bude doplňovat skladba účastníků silničního provozu. Zejména motorkáři by si po zimě měli připomenout, že v provozu jsou přehlédnutelnější a zranitelnější, než když řídili automobily. Tomu by pak měli přizpůsobit i styl své jízdy a dbát potřebné opatrnosti.

Té zřejmě úplně nedbal osmapadesátiletý motocyklista, který v neděli 7. dubna 2019 před patnáctou hodinou na stroji značky Suzuki havaroval při jízdě z Kostelce na Hané do Prostějova. Dle svých slov nepřizpůsobil rychlost jízdy stavu a povaze vozovky a tak při prudkém brzdění před železničním přejezdem došlo k podklouznutí předního kola motocyklu a jeho pádu na komunikaci. Po pádu na komunikaci motocykl setrvačností pokračoval přes železniční přejezd.

Usnul a zastavil se až o strom

Foto PČR

V sobotu 30. března 2019 po čtvrté hodině ráno řídil třiačtyřicetiletý řidič osobní automobil typu Škoda Octavia na komunikaci z obce Vícov k obci Ohrozim. Dle svých slov zřejmě vlivem mikrospánku ztratil nad vozidlem kontrolu, a to vyjelo vlevo mimo komunikaci.

"Tam po projetí příkopem čelně narazilo do stromu, o který se zastavilo," uvedl policejní mluvčí František Kořínek s tím, že ke zranění osob při dopravní nehodě nedošlo. Výše způsobené hmotné škody byla předběžně vyčíslena na jedenáct tisíc korun. Alkohol u řidiče policisté na místě vyloučili provedenou dechovou zkouškou. Jeho přestupek – nevěnování se plně řízení – vyřešili na místě uložením pokuty. (red)

 

Za uzavřením dálnice D46 stál defekt kola

Foto PČR

Včera ráno krátce před devátou hodinou jsme přijali oznámení o dopravní nehodě nákladního vozidla na 36,5 km dálnice D46 ve směru z Prostějova na Olomouc. Nákladní souprava po nehodě zcela zablokovala oba jízdní pruhy.

V místě nehody byl odbočovací pruh na Nedvězí, kterým řidiči mohli nehodu objet a vrátit se zpět na 37 km na D46. "Policisté na místě zjistili, že řidič nákladní jízdní soupravy jel v pravém jízdním pruhu a během jízdy došlo k roztržení pravé zadní pneumatiky na návěsu. Řidič se lekl, začal prudce brzdit, strhl řízení vpravo, narazil do svodidel a způsobil dopravní nehodu," uvedl policejní mluvčí Libor Hejtman. 

Peugeot skončil na střeše

Foto PČR

V pondělí 25. března 2019 v 10:25 hodin došlo na komunikaci mezi obcemi Plumlov a Mostkovice k havárii osobního automobilu značky Peugeot.

"Dvacetiletá řidička při jízdě pravotočivou zatáčkou ve směru od Plumlova nezvládla řízení a s vozidlem vyjela vpravo mimo komunikaci. Tam se automobil převrátil na střechu a v této pozici se zastavil," uvedl policejní mluvčí František Kořínek s tím, že ke zranění osob při dopravní nehodě nedošlo. Výše způsobené hmotné škody byla předběžně vyčíslena na dvacet tisíc korun. Alkohol u řidičky policisté na místě vyloučili provedenou dechovou zkouškou. Po prohlídce poškození vozidla zadrželi osvědčení o jeho registraci. Přestupek řidičky pak na místě vyřešili uložením pokuty. (red)

Na kolejích zemřeli dva lidé!

ilustrační foto pozary.cz

K tragické události došlo v sobotu 23. března krátce před polednem na železniční trati u Pivína. Po střetu s vlakem zde zemřeli dva lidé.

"Okolnosti události jsou předmětem dalšího šetření," uvedla pro PvNovinky krátce po třinácté hodině policejní mluvčí Marie Šafářová. 

"Provoz je zastaven a je zajištěna náhradní autobusová doprava v úseku Nezamyslice - Pivín a zpět. Zastávka Doloplazy nelze náhradní autobusovou dopravou obsloužit, autobus bude zastavovat na autobusové zastávce Doloplazy obecní úřad," uvádí České dráhy s tím, že provoz by mohl být obnoven kolem 14 hodiny. (ber)

 

Přehlédl červenou a Opel poslal do zdi domu

ilustrační foto

Ve čtvrtek 21. března 2019 po desáté hodině došlo v křižovatce ulic Olomoucké, V. Outraty a E. Valenty v Prostějově k dopravní nehodě dvou osobních automobilů.

Dvaatřicetiletý řidič automobilu značky Audi jel Olomouckou ulicí ve směru od centra města. V uvedené křižovatce řízené semafory dle svých slov přehlédl signál s červeným světlem „Stůj“ a chtěl křižovatkou rovně projet. Ve stejném čase však do křižovatky z ulice E. Valenty do ulice V. Outraty proti signálu se zeleným světlem „Volno“ vjel dvaatřicetiletý řidič s automobilem značky Opel. Došlo ke střetu vozidel, kterým byl Opel odmrštěn vlevo mimo komunikaci, kde přejel chodník pro chodce a zastavil o stěnu domu. Vozidlo Audi zastavilo na chodníku pro chodce.

Řidič usnul a rozbil Volkswagen o strom

Foto PČR

Ve středu 20. března 2019 v 16:30 hodin došlo mezi obcemi Žďárná a Protivanov k havárii osobního automobilu. Volkswagen Golf narazil do stromu.

"Dle tvrzení devětadvacetiletého řidiče měl vlivem mikrospánku ztratit vládu nad vozidlem a to následkem toho vyjelo vlevo mimo komunikaci. Tam čelně narazilo do vzrostlého stromu, o který se zastavilo. Řidič při dopravní nehodě utrpěl zranění, se kterým byl letecky transportován do Fakultní nemocnice v Olomouci. Ke zranění dalších osob nedošlo," uvedl policejní mluvčí František Kořínek. Výše způsobené hmotné škody byla předběžně vyčíslena na 30 tisíc korun. Alkohol u řidiče policisté na místě vyloučili provedenou dechovou zkouškou.

Seniorka si zkrátila cestu. Vešla do cesty motorkáři

Foto PČR

V neděli 17. března 2019 po dvacáté hodině došlo v Brněnské ulici v Prostějově, u křižovatky s ulicí Krokovou, k dopravní nehodě motocyklu značky Jawa s chodcem. Osmašedesátiletá žena se psem na vodítku komunikaci přecházela v místě nedaleko přechodu pro chodce v době, kdy tudy projížděl osobní automobil a motocykl.

"Dle dosavadního šetření šestačtyřicetiletá řidička automobilu jedoucího v pravém odbočovacím pruhu před chodkyní ještě včas zastavila. To se však již nepodařilo dvacetiletému motocyklistovi. Ten jel v levém odbočovacím pruhu a chodkyni skrytou za vozidlem jedoucím ve vedlejším pruhu neviděl. Žena tak měla vstoupit přímo do jízdy nic netušícímu řidiči a ten již střetu zabránit nedokázal. Při dopravní nehodě chodkyně utrpěla zranění, se kterým byla převezena do prostějovské nemocnice," sdělil na dotaz PvNovinek policejní mluvčí František Kořínek. Ke zranění dalších osob nedošlo.

Nehoda seniorovi neprojde, z místa nehody ujel

Foto PČR

V úterý 12. března 2019 po desáté hodině došlo na parkovišti ve Wolkerově ulici v Prostějově k havárii osobního automobilu Škoda Fabie. Řidič Fabie při couvání z parkovacího místa nezvládl řízení a zadní částí automobilu narazil do boku zaparkovaného Volkswagenu. Z místa havárie vzápětí ujel.

"Poté na místě nesetrval, ani neučinil žádné opatření ke kontaktování řidiče poškozeného vozidla a z místa ujel. Policisté dopravního inspektorátu však provedeným šetřením totožnost řidiče zjistili. Jednaosmdesátiletý muž v obci na Prostějovsku nejdříve zapíral, ale poté se pod tíhou důkazů přiznal," uvedl policejní mluvčí František Kořínek.

Ke zranění osob při dopravní nehodě nedošlo. Výše způsobené hmotné škody byla předběžně vyčíslena na 10 tisíc korun. Alkohol u řidiče policisté vyloučili provedenou dechovou zkouškou.