havárie

Dopravní nehoda zablokovala silnici

Foto PČR

Ve středu v 13:30 hodin došlo na komunikaci mezi obcemi Malé Hradisko a Stínava k dopravní nehodě dvou nákladních automobilů a traktoru s přívěsem. Při dopravní nehodě došlo k lehkému zranění řidiče nákladního automobilu značky Avia. Ke zranění dalších osob nedošlo.

Alkohol u všech řidičů policisté vyloučili provedenými dechovými zkouškami. Přesné příčiny, okolnosti i míra zavinění dopravní nehody jsou předmětem dalšího policejního šetření.

"Z důvodu havárie byla komunikace uzavřená," uvedl policejní mluvčí František Kořínek. (red)

Řidička zřejmě podcenila vliv léků. Narazila na Dobrovského do dvou vozů i lavičky

Foto PČR

V úterý 12. ledna 2019 před polednem došlo v Dobrovského ulici v Prostějově k dopravní nehodě osobního automobilu značky Dacia. Šedesátiletá řidička při couvání najela na chodník, kde narazila do lavičky.

"Poté pokračovala v jízdě a na přilehlém parkovišti narazila do zaparkovaného automobilu značky Hyundai a při opouštění parkoviště do jedoucího nákladního automobilu značky Iveco," uvedl policejní mluvčí František Kořínek s tím, že ke zranění osob při incidentu nedošlo. Výše způsobené hmotné škody byla předběžně vyčíslena na 50 tisíc korun.

S kamionem vyvrátil sloup, pak si dal přestávku a z místa odjel

Foto PČR

V pondělí 28. ledna 2019 před devatenáctou hodinou došlo na parkovišti u čerpací stanice v obci na Němčicku k dopravní nehodě nákladního automobilu s návěsem.

"Dle dosavadního šetření měl osmačtyřicetiletý řidič Volva při parkování zadní částí vozidla částečně vyvrátit sloup veřejného osvětlení. Poté v místě čerpal povinnou devítihodinovou přestávku, po které odjel. Dle svých slov si kontaktu se sloupem nebyl vědom. Poškození sloupu bylo zjištěno dodatečně. Konkrétní řidič byl zjištěn provedeným šetřením policistů," uvedl policejní mluvčí František Kořínek. Výše způsobené škody byla vyčíslena na 10 tisíc korun. Příčiny, okolnosti, míra zavinění i právní kvalifikace dopravní nehody jsou předmětem dalšího policejního šetření. (red)

Osmačtyřicetiletý řidič nadýchal 3,2 promile. Provoz po nehodě obnoven před třetí odpoledne

Foto PČR

Dálnice D46 ve směru na Vyškov byla v souvislosti s ranní nehodou nákladního automobilu v době od 14:12 do 14:44 hodin z důvodu vyprošťování automobilu zcela uzavřena. Vyprošťovací práce byly před třetí ukončeny a provoz v místě byl obnoven.

Za volantem nákladního auta s přívěsem, které ráno havarovalo na D46 u Žešova, byl osmačtyřicetiletý řidič. Ten po nehodě nadýchal 3,2 promile.  

"Ve věci policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření z přečinu ohrožení pod vlivem návykových látek. Za ten řidiči v případě prokázání viny a odsouzení hrozí trest odnětí svobody na šest měsíců až tři léta," dodal policejní mluvčí František Kořínek. (ber)

U Žešova blokuje D46 havárie. Řidič náklaďáku měl v dechu 3,2 promile!

ilustrační foto

Dnes krátce po sedmé hodině ráno došlo na dálnici D46 u Žešova k havárii nákladního vozidla. Vůz skončil v příkopě, část nákladu se vysypala na komunikaci. Odstraňování následků nehody si posléze vyžádalo uzavření obou pruhů ve směru na Vyškov. Řidič vyvázl bez zranění, v dechu mu policisté naměřili 3,2 promile!

"Osmačtyřicetiletý řidič z dosud nezjištěných příčin vjel mimo komunikaci, kde se vozidlo částečně převrátilo na pravý bok. Část nákladu se vysypala a zasahuje do komunikace," sdělil PvNovinkám policejní mluvčí František Kořínek s tím, že v této chvíli je uzavřen jeden jízdní pruh. 

"Náklad se bude překládat, následně se bude vyprošťovat havarované vozidlo. V horizontu cca pěti hodin předpokládáme, že budou uzavřeny oba jízdní pruhy ve směru na Vyškov," doplnil mluvčí.

Venčila psa. Ten způsobil dopravní nehodu

Foto FB

V pátek po sedmnácté hodině řídila jednapadesátiletá řidička vozidlo VW Golf po dálnici D46 směrem z Prostějova na Vyškov. Když míjela 21. kilometr, v blízkosti čerpací stanice jí z pravé strany do jízdního pruhu vběhl pes. Žena již nedokázala střetu zabránit. 

"Policisté zjistili, že pes utekl při venčení jednatřicetileté ženě," uvedl policejní mluvčí Libor Hejtman. U řidičky, která nebyla zraněna, byla provedena orientační dechová zkouška na přítomnost alkoholu s negativním výsledkem. Škoda na vozidle byla odhadnuta na 40 000 korun. "Policisté projednali dopravní nehodu na místě," dodal mluvčí. (red)

Dodávka skončila ve stromě v příkopu

Foto PČR

V úterý 8. ledna 2019 v 7:30 hodin došlo na komunikaci mezi obcemi Hluchov a Bělecký Mlýn k havárii nákladního automobilu značky Iveco. Devětatřicetiletý řidič vozidla nepřizpůsobil rychlost jízdy stavu a povaze vozovky a v levotočivé zatáčce vyjel vpravo mimo komunikaci.

"Tam vozidlo narazilo přední částí do stromu a převrátilo se na pravý bok. Ke zranění osob při havárii nedošlo. Výše způsobené hmotné škody byla předběžně vyčíslena na 151 tisíc korun," informoval policejní mluvčí František Kořínek. Alkohol u řidiče policisté na místě vyloučili provedením dechové zkoušky. Jeho přestupek pak vyřešili uložením pokuty ve výši 2 tisíce korun. Po prohlídce poškození vozidla policisté na místě zadrželi osvědčení o jeho registraci. (red)

 

Po smyku Opel narazil do stromu

Foto PČR

V úterý 8. ledna 2019 po sedmé hodině ranní došlo na komunikaci mezi obcemi Dub nad Moravou a Prostějov k havárii osobního automobilu značky Opel.

"Vozidlo čtyřiadvacetileté řidičky se zřejmě vlivem nepřizpůsobení rychlosti jízdy stavu a povaze vozovky dostalo do smyku. Následkem toho vyjelo vpravo mimo komunikaci, kde čelně narazilo do stromu. Žena při nehodě utrpěla zranění, se kterým byla převezena do fakultní nemocnice v Olomouci. Ke zranění dalších osob nedošlo," popsal nehodu policejní mluvčí František Kořínek.

Policisté řešili dopoledne dvacítku nehod. Kvůli počasí

ilustrační foto HZS

Dnes dopoledne přijali policisté hlášení stran dvou desítek dopravních nehod v celém Olomouckém kraji. Hlavně se jednalo o dopravní nehody osobních vozidel na silnicích druhých a třetích tříd. Řidiči převážně nepřizpůsobili jízdu stavu a povaze pozemní komunikace a povětrnostním podmínkám. Většina nehod se obešla bez zranění, došlo pouze ke hmotným škodám na majetku.

"Po desáté hodině jsme přijali oznámení o dopravní nehodě dvou nákladních vozidel na 301. km dálnice D1 mezi obcemi Hranice a Lipník nad Bečvou ve směru na Olomouc. Komunikace byla dočasně uzavřena. Krátce před půl dvanáctou byl uzavřený úsek zprůjezdněn jedním jízdním pruhem. Podle prvotních informací nedošlo ke zranění osoby. Na dálnici se vytvořila se až sedm kilometrů kolona," uvedl k této havárii policejní mluvčí Libor Hejtman. 

"Apelujeme na řidiče, aby jezdili s maximální opatrností a počítali s delším časovým dojezdem," doplnil Hejtman. (red)

Dopravní nehoda se obešla bez zranění

Foto PČR

Ve středu 2. ledna 2019 po patnácté hodině došlo v křižovatce ulic 5. května, Domamyslické a Jasmínové v Prostějově k dopravní nehodě dvou osobních automobilů.

Třiašedesátiletý řidič Fiatu do křižovatky z vedlejší ulice 5. května proti dopravní značce „Stůj, dej přednost v jízdě!“ vjel v době, kdy tudy po hlavní komunikaci projížděl šestatřicetiletý muž s automobilem Ford. V důsledku toho došlo ke střetu přední části Fordu s levou zadní částí Fiatu. Automobil Fiat byl po střetu odhozen do ulice Jasmínové, kde vylomil a poškodil sloupek s dopravní značkou.