havárie

Na dálnici hořel náklaďák

Foto HZS Ol. kraje

Pět jednotek z řad profesionálních a dobrovolných hasičů se postupně podílelo na likvidaci následků dopravní nehody a požáru nákladního vozidla na rychlostní komunikaci D1 úseku 310. kilometr, poblíž sjezdu na Bělotín.

"Informaci o požáru po dopravní nehodě převzalo operační středisko HZS Olomouckého kraje krátce před druhou hodinou odpolední v sobotu 19. srpna 2017 s upřesněním proražených betonových středových svodidel a demolici nákladního tahače, požár se velmi rychle rozšiřoval," uvedl mluvčí hasičů Zdeněk Hošák. Hasičům se velmi rychle podařilo nebezpečnému počínání plamenů zabránit. V podstatě se jednalo o menší požár v motorové části, nedošlo k zahoření vnitřních prostor kabiny a rovněž byla uchráněna cisterna, ta v době dopravní nehody byla zcela prázdná.

Při nehodě v Lidické se zranili tři lidé!

Foto HZS Ol. kraje

Posádky dvou zásahových vozidel z požární stanice v Prostějově se v pátek 18. srpna 2017 zasahovaly u dopravní nehody dvou osobních vozidel, při které došlo ke zranění tří osob, jedno z vozidel po střetu zůstalo převrácené na střeše. 

"Informaci o dopravní nehodě v křižovatce ulic Dobrovského x Lidická přijala linka tísňové pomoci HZS Olomouckého kraje krátce po sedmnácté hodině. Mezi zraněnými byly dvě dospělé osoby a jedno dítě. Hasiči na místě v první fázi asistovali zdravotnické záchranné službě při ošetřování osob, rovněž provedli nutná bezpečnostní opatření a zajištění uniklých provozních kapalin", popsal nešťastnou událost Zdeněk Hošák, mluvčí HZS Olomouckého kraje. (red)

Špatně připevněný Hyundai způsobil škodu za 360 tisíc

Foto PČR

V úterý krátce před půl desátou dopoledne jel devětatřicetiletý řidič s osobním vozidlem Land Rover Discovery s přípojným vozíkem, na kterém přepravoval vozidlo Hyundai Genesis, po dálnici D46 ve směru od Prostějova na Vyškov. Vůz dostal smyk a Hyundai z vozíku spadl.  

"V prostoru 9,5 km vlivem špatného zajištění nákladu a překročení nejvyšší povolené rychlosti jízdní soupravy dostalo tažné vozidlo smyk. Souprava se rozpojila a přípojný vozík pokračoval dál v jízdě v pravém pomalém jízdním pruhu, kde zezadu narazil do před ním jedoucího návěsu nákladního vozidla Volvo. Přepravované vozidlo Hyundai z vozíku spadlo a zůstalo stát na kolech v přilehlém příkopu," popsala nehodu policejní mluvčí Miluše Zajícová. Ke zranění osob naštěstí nedošlo. Zkouška na alkohol byla u obou řidičů vyloučena provedenou dechovou zkouškou.

Policisté hledají svědky nehody. Viník ujel

Foto PČR

Policisté dopravního inspektorátu Olomouc se obrací na širokou veřejnost se žádostí o pomoc při pátrání po řidiči a vozidle dodávkového typu, a to v souvislosti s dopravní nehodou, ke které došlo v úterý 1. srpna v 9:45 hod na silnici III/44419, mezi obcemi Haukvice a Dlouhá Loučka.

"Z dosavadního šetření vyplývá, že dosud neustanovený řidič nezjištěné dodávky bílé barvy s nezjištěnou registrační značkou, který jel po vedlejší komunikaci od obce Paseka ve směru na obec Dlouhá Loučka, nedal na tříramenné křižovatce přednost v jízdě osobnímu vozidlu Hyundai. To přijíždělo na uvedenou křižovatku po hlavní komunikaci, ve směru od obce Haukvice na Dlouhou Loučku. Následkem toho došlo k bočnímu střetu mezi vozidly.

Trefil Corsu a ujel

Foto PČR

V pondělí v odpoledních hodinách došlo v Prostějově k dopravní nehodě mezi dvěma osobními vozy. Viník nehody ujel. 

"Po silnici D46 ve směru od Olomouce na ulici Kralická x sjezd z D46 jel prozatím nezjištěný řidič s vozidlem, který při najíždění na ulici Kralická nedal přednost v jízdě, i když mu to ukládalo dopravní značení, vozidlu Opel Corsa jedoucímu po ulici Kralické směrem k ulici Kojetínská. Došlo ke střetu přední části vozidla poškozeného s druhým vozidlem. Řidič druhého vozidla z místa ujel," popsala nehodu policejní mluvčí Miluše Zajícová. Na opelu vznikla předběžně škoda 30 000 Kč. Dechová zkouška na alkohol i provedený test na jiné návykové látky měly negativní výsledek.

Vůz skončil ve stromě. Řidička zřejmě usnula

ilustrační foto PČR

V pátek 11. srpna havarovala devatenáctiletá žena u obce Rakůvka. Narazila čelně do strom

V odpoledních hodinách jela s vozem zn. Suzuki Swift ve směru od obce Bohuslavice na obec Rakůvka. "Při projíždění mírnou zatáčkou se plně nevěnovala řízení, zřejmě vlivem mikrospánku, vyjela mimo silnici a čelně narazila do stromu," uvedla policejní mluvčí Tereza Neubauerová s tím, že řidička při nárazu utrpěla zranění. Na vozidle vznikla škoda za 35.000 Kč. (red)

 

Nehoda na ulici Kralická

Foto HZS Ol. kraje

U dvou dopravních nehod, které se staly téměř současně, zasahovali v pátek 11. srpna 2017 odpoledne hasiči v Olomouckém kraji. První se stala v Prostějově, druhá v Mladějovicích. 

"Nehoda v Prostějově na ulici Kralická byla oznámena na operační středisko HZS Olomouckého kraje v 16:25 hodin. Na místo vyjeli profesionální hasiči z Prostějova a Olomouce a dobrovolní hasiči z Prostějova - Vrahovic. Hasiči po příjezdu zjistili, že při nehodě se střetla tři vozidla (dvě osobní a jedno nákladní). Hasiči zajistili vozidla proti vzniku požáru a zasypali sorbentem uniklé provozní kapaliny na silnici v délce asi 120 metrů. Hasiči dále spolupracovali s Policií ČR a městkou policií.

Cyklistka se při havárii zranila. Naštěstí jen lehce

ilustrační foto PČR

Ve středu v podvečer najela 81letá cyklistka v Prostějově do projíždějícího auta. Žena skončila v nemocnici, naštěstí jen s lehčím zraněním.

"Seniorka jela v Prostějově po ulici Jezdecká, která je označena jako vedlejší. Na křižovatce s ulicí Dolní nerespektovala dopravní značku, která jí ukládala dát přednost v jízdě vozidlům jedoucím po hlavní silnici. Najela do křižovatky a bočně se střetla s osobním autem Škoda Octavia, které řídil 21letý mladík ve směru od ulice Šárka," popsala nehodu policejní mluvčí Miluše Zajícová s tím, že cyklistka byla naštěstí jen lehce zraněna. Dechová zkouška byla u obou účastníků nehody negativní. Škoda byla předběžně vyčíslena na 20 100 Kč.

Nedobrzdil. Škoda je 600 tisíc

Foto PČR

Ve čtvrtek ráno jel 41letý řidič cizí státní příslušnosti s nákladní soupravou po dálnici D46 ve směru od Vyškova na Olomouc. Nedodržel bezpečnou vzdálenost a nestihl dobrzdit za nákladním autem, které jelo před ním a narazil do něj.

"Řidič předního vozu musel přibrzdit z důvodu silničního provozu v místě zúžení. Vlivem těchto okolností došlo ke střetu mezi zadní a přední částí obou vozidel," vysvětlila policejní mluvčí Miluše Zajícová. Provedená dechová zkouška na alkohol byla u řidičů negativní. Ke zranění naštěstí nedošlo. "Na vozidlech byla škoda předběžně vyčíslena na 600 000 Kč. Viníkovi nehody byla uložena bloková pokuta," dodala mluvčí. (red)

 

Na silnicích Prostějovska zemřeli v prvním pololetí dva lidé

ilustrační foto PČR

Jak ukázala policejní statistika, počet úmrtí v důsledku dopravních nehod se v prvním pololetí roku 2017 zvýšil. Letos skončily tragicky dvě nehody, v loňském roce nezemřel v prvních šest měsících na silnicích nikdo.

První nehoda se stala 3. května před patnáctou hodinou U Mostkovic. Dodávka se zde střetla s chodcem. Osmatřicetiletý muž zemřel na místě. Druhá nehoda se stala o více jak měsíc později, 24. června na D46 u Olšan. „Došlo zde ke střetu osobního vozidla s chodcem - mladým mužem, který na následky střetu zemřel,“ uvedla tehdy policejní mluvčí Irena Urbánková.