havárie

Nehoda na Olomoucké si vyžádala čtyři zraněné!

ilustrační foto PČR

V sobotu krátce před osmnáctou hodinou došlo v křižovatce Olomoucká, E. Valenty a V. Outraty ke střetu dvou osobních vozidel. Nehoda si vyžádala čtyři lehká zranění.

"Komunikace byla kvůli vyšetřování a odstraňování následků nehody uzavřena zhruba do devatenácti hodin. Doprava byla vedena po náhradních trasách," doplnil informaci policejní mluvčí František Kořínek. 

Míra zavinění stejně jako příčiny střetu jsou v šetření. (ber)

 

Řidička podcenila stav silnice. Vůz skončil ve sloupu

Foto PČR

Ve středu 5. prosince 2018 před pátou hodinou ranní došlo na komunikaci v obci Hvozd k dopravní nehodě osobního automobilu. Pětatřicetiletá řidička Citroënu Berlingo nepřizpůsobila rychlost jízdy stavu a povaze vozovky.

"V důsledku toho se vozidlo dostalo do smyku a neovladatelné narazilo do sloupu veřejného osvětlení vlevo mimo komunikaci. Ke zranění osob při havárii nedošlo," informoval policejní mluvčí František Kořínek. Výše způsobené hmotné škody byla předběžně vyčíslená na 25 tisíc korun. Alkohol u řidičky policisté na místě vyloučili provedenými dechovými zkouškami. Její přestupek vyřešili uložením pokuty. (red)

Řidička srazila cyklistu. Odvezla ho do nemocnice

Foto PČR

V úterý 4. prosince 2018 před šestou hodinou ráno došlo v křižovatce na okraji obce Víceměřice k dopravní nehodě osobního automobilu s jízdním kolem.

"Dle dosavadního šetření šestadvacetiletá řidička Opelu při jízdě z centra Víceměřic k obci Nezamyslice z dosud přesně nezjištěných příčin nedala přednost od Nezamyslic po hlavní komunikaci jedoucímu osmapadesátiletému cyklistovi. Při následném střetu cyklista utrpěl zranění, se kterým ho řidička Opelu ihned převezla do prostějovské nemocnice. Poté věc oznámila policistům," popsal nehodu policejní mluvčí František Kořínek. Ke zranění dalších osob nedošlo. Výše způsobené hmotné škody byla předběžně vyčíslena na dva tisíce korun.

Nehoda u Kralic. Na ujetém sněhu

Foto PČR

Sedmačtyřicetiletá řidička v sobotu dopoledne havarovala s osobním vozidlem Opel Astra na silnici mezi obcemi Kralice na Hané a Prostějovem. 

"Žena nepřizpůsobila rychlost vozidla stavu a povaze vozovky, na které se v dané době nacházel ujetý sníh, a s vozidlem dostala smyk. Najela vpravo mimo komunikaci, kde poškodila pravý směrový sloupek. Alkohol u řidičky byl negativní. Při nehodě nebyl nikdo zraněn. Vznikla pouze škoda na majetku v předběžné výši 11 000 korun. Policisté ženě na místě uložili pokutu v příkazním řízení", popsal událost Libor Hejtman. (red)

Způsobit škodu a ujet. Nový trend na Prostějovsku?!

Foto PČR

Ve středu 28. listopadu 2018 přijali policisté skupiny dopravních nehod hned dvě oznámení o pravděpodobných dopravních nehodách a ujetí viníků z místa.

K první z nich došlo v době od 6:15 do 7:15 hodin na parkovišti u základní školy na Jakubském náměstí v Kostelci na Hané. Zde neznámý řidič pravděpodobně neúmyslně svým vozidlem poškodil pravý bok zaparkovaného automobilu značky Citroën. Jeho majitelce tím způsobil škodu předběžně vyčíslenou na 10 tisíc korun.

Ke druhé obdobné nehodě došlo v době od 6:15 do 13:00 hodin na dvoře domu ve Svatoplukově ulici v Prostějově. Poškozeným vozidlem v tomto případě je automobil značky Chrysler a předběžně vyčíslená škoda je 20 tisíc korun.

Avie smetla motorkáře

Foto PČR

Ve středu 28. listopadu 2018 ve 13:00 hodin došlo v křižovatce ulic Prostějovské a U Lázní v Kralicích na Hané k dopravní nehodě nákladního automobilu Avia s malým motocyklem.

"Dle dosavadního šetření pětatřicetiletý řidič Avie zřejmě nedal přednost po hlavní komunikaci jedoucímu pětašedesátiletému motocyklistovi. Ten po střetu s nákladním vozidlem upadl na komunikaci. Při tom utrpěl zranění, se kterým byl převezen do prostějovské nemocnice. Ke zranění dalších osob nedošlo," uvedl policejní mluvčí František Kořínek. Výše způsobené hmotné škody byla předběžně vyčíslena na 50 tisíc korun. Alkohol u obou řidičů policisté vyloučili provedením dechových zkoušek.

Přesné příčiny a okolnosti dopravní nehody jsou předmětem dalšího policejního šetření. (red)

Po střetu dvou osobních aut zemřel muž

Foto PČR

Dnes krátce po půl deváté ráno došlo na komunikaci mezi Chomoutovem a Pňovicemi k vážné dopravní nehodě. Z prozatím přesně nezjištěných příčin se zde střetla dvě osobní vozidla. Řidič jednoho z nich na místě zemřel. 

"V obou cestovali pouze řidiči. Při nehodě, bohužel, jeden z řidičů zemřel, druhý utrpěl zranění," uvedla policejní mluvčí Irena Urbánková. 

Před přechodem nedobrzdil

Foto PČR

V pátek 23. listopadu 2018 po čtrnácté hodině došlo v Olomoucké ulici v Prostějově k dopravní nehodě osobního a dodávkového automobilu. Pětatřicetiletý řidič dodávky Citroën při jízdě směrem od centra města musel před přechodem pro chodce náhle zabrzdit, aby umožnil bezpečný přechod komunikace chodci.

Na tuto situaci však již nedokázal zareagovat jednadvacetiletý řidič osobního automobilu Dacia, jedoucí ve stejném směru a zezadu do Citroënu narazil. Při tom došlo ke zranění řidiče dodávky. Ke zranění dalších osob nedošlo. Výše způsobené hmotné škody byla předběžně vyčíslena na 25 tisíc korun. Alkohol byl u obou řidičů vyloučen provedenými dechovými zkouškami. "Přesné příčiny, okolnosti i míra zavinění dopravní nehody jsou předmětem dalšího policejního šetření," uvedl policejní mluvčí František Kořínek. (red)

Pozor! Na Olomoucké směr TESCO nehoda! Policie odklání dopravu!

Foto čtenář Alena R.

Do redakčního e-mailu dorazila zpráva o nehodě, která se stala před necelou půl hodinou na ulici Olomoucká v Prostějově, a to ve směru od centra na Olomouc.

"Policie odklání ve směru od centra dopravu na ulici Barákova, směrem od nákupního centra je směr volně průjezdný", napsala k zaslaným fotografiím čtenářka Alena.

Vzhledem k pátečnímu odpoledni je možné, že se v nájezdu zpět na ulici Olomoucká budou tvořit kolony. (red)

Mladý řidič bavoráka nezvládl

Foto PČR

V úterý 20. listopadu 2018 krátce po deváté hodině dopoledne došlo v ulici Za Humny v Kostelci na Hané k havárii osobního automobilu typu BMW 330 D. Osmnáctiletý řidič při průjezdu pravotočivou zatáčkou nepřizpůsobil rychlost jízdy dopravní situaci a svým schopnostem, vyjel vlevo mimo komunikaci a postupně narazil do dvou garáží. 

Výše způsobené škody na garážích a automobilu byla předběžně vyčíslena na pětašedesát tisíc korun. Alkohol u řidiče policisté na místě vyloučili provedenou dechovou zkouškou. Jeho přestupek pak vyřešili uložením pokuty ve výši dva tisíce korun. Po prohlídce poškození automobilu na místě zadrželi osvědčení o jeho registraci. "Ke zranění osob při nehodě nedošlo," doplnil informaci policejní mluvčí František Kořínek. (red)