havárie

Od nehody ujel!

ilustrační foto

Včera, ve středu 18. října v odpoledních hodinách couval řidič s osobním vozidlem značky Škoda v obci Určice v křižovatce místní komunikace a hlavní silnice. Narazil do jiného auta, od nehody ale ujel. 

"V důsledku nepozornosti narazil do přední části vozidla Škoda Fabia, jehož řidič zastavil před křižovatkou z důvodu situace, která vznikla v silničním provozu. Řidič škodovky začal z místa ujíždět a poškozený ho chvíli pronásledoval, ale nepodařilo se mu podezřelého zastavit. Škoda na jeho vozidle byla předběžně vyčíslena na 5 000 Kč," popsala událost ní mluvčí Miluše Zajícová s tím, že nehoda je nadále v šetření policistů z dopravního inspektorátu. (red)

 

Ranní bouračka. Cyklista nedal na Kralické přednost Octavii

ilustrační foto PČR

Dnes krátce po šesté hodině ráno došlo v křižovatce ulic U Spalovny a Kralická ke střetu osobního vozu s cyklistou. Muž skončil v nemocnici.

"Jel jsem zrovna z práce, už jsem jen viděl oktávku s rozbitým kolem a odjíždějící sanitu," popsal redakci situaci jeden ze zaměstnanců nedaleké firmy.

Podle policejní mluvčí Miluše Zajícové dle prvotních informací nedal cyklista pravděpodobně přednost v jízdě osobnímu vozidlu. "Zraněný cyklista byl převezen na ošetření do nemocnice, alkohol byl u obou účastníků negativní," dodala mluvčí s tím, že předběžná škoda je vyčíslena na 28 tisíc korun. (ber)

 

 

Sražený cyklista na Petrském měl v dechu 0,7 promile

ilustrační foto PČR

V pondělí dvacet minut před pátou hodinou odpolední jel na jízdním kole v Prostějově po cyklostezce přilehlé k ulici Sádky šedesátiletý cyklista. Měl v úmyslu přejet ulici Újezd a pokračovat v jízdě na Petrské náměstí. Silnici začal přejíždět po přechodu pro chodce a přitom ale přehlédl osobní vozidlo.

"Tím došlo ke střetu a zranění cyklisty, který byl z místa převezen sanitkou do místní nemocnice. Dechovou zkouškou bylo požití alkoholu vyloučeno u řidiče vozidla, cyklista nadýchal 0,68 promile. Druhá dechová zkouška nebyla u něho provedena, protože byl převezen do nemocnice, kde mu byl za tímto účelem odebrán biologický materiál," uvedla policejní mluvčí Miluše Zajícová. Na vozidle byla škoda vyčíslena na 20 000 Kč na bicyklu vyčíslena prozatím nebyla. Míra zavinění je předmětem dalšího šetření. (red)

 

Bouralo se. Těžce

Foto PČR

V pondělí v dopoledních hodinách se stala vážná dopravní nehoda v katastru obce Tovačov. Řidič nákladního vozidla značky Volvo vyjížděl na hlavní silnici z polní cesty a pravděpodobně přehlédl zprava přijíždějící sanitní VW Transportér jedoucí ve směru od Hrubčic na Tovačov. Došlo ke střetu mezi oběma vozidly, řidič dodávky skončil s těžkým zraněním v nemocnici. O chvíli později narazil do tahače cyklista. I on skončil v nemocnici.

Po nárazu byla sanitka odhozena do silničního příkopu ve směru své jízdy. Při nehodě byl zraněn řidič transportéru, který byl se zraněními převezen do přerovské nemocnice. Dechová zkouška u obou řidičů byla negativní. V souvislosti s touto událostí byly zahájeny úkony trestního řízení pro trestný čin těžké ublížení na zdraví z nedbalosti. Škoda byla na vozidlech vyčíslena na 180 000 Kč. "O hodinu a půl později jel ve stejném směru od Hrubčic na Tovačov cyklista a na rovném úseku silnice se nevěnoval řízení.

Pozor! U Olšan na D46 ve směru na Prostějov nehoda!

ilustrační foto

Pokud se chystáte z Olomouce do Prostějova, vyberte již od Olomouce jinou trasu, než po D46. U Olšan se stala dopravní nehoda, průjezdný je pouze jeden jízdní pruh.

"U Olšan došlo ke střetu vozidla ŘSD s osobním vozidlem, nehoda je v šetření. Je ovlivněna průjezdnost dálnice, průjezdný je pouze jeden jízdní pruh", uvedla redakci Prostějovských novinek policejní mluvčí Marie Šafářová. (red)

Po nehodě v Tylovce usnul. V autě

Foto PČR

V sobotu 14. října 2017 dvě hodiny po půlnoci došlo v Tylově ulici v Prostějově k dopravní nehodě. Devětadvacetiletý řidič automobilu značky Citroën při parkování z dosud přesně nezjištěných příčin narazil do zaparkovaného automobilu značky Audi. V autě usnul. 

Ke zranění osob při dopravní nehodě nedošlo. Výše způsobené hmotné škody na vozidlech byla předběžně vyčíslena na dvacet tisíc korun. "V ranních hodinách majitelka Audi zjistila poškození vozidla a na místo přivolala policisty. Ti na místě zajistili také řidiče Citroënu. Ten se ke způsobené dopravní nehodě přiznal. Provedenou dechovou zkouškou u něho policisté v osm hodin ráno změřili hodnotu 0,7 ‰ alkoholu v dechu.

Při předjíždění se střetl s jiným vozidlem!

Foto PČR

Ve čtvrtek krátce po třinácté hodině došlo na silnici II. třídy ve Vícově, směrem od Plumlova na Stínavu, k dopravní nehodě dvou osobních vozidel. Ke zranění naštěstí nedošlo.

Osobní vozidlo Landrover řídil 69letý řidič a osobní vozidlo Hyundai 67letý řidič. "Z prvotního šetření vyplývá, že k nehodě mělo dojít v okamžiku, kdy řidič vozidla Landrover měl v mírném stoupání začít předjíždět před ním jedoucí vozidla a vozidlo Hyndai, jedoucí před ním, mělo odbočovat vlevo na místní komunikaci," popsala nehodu policejní mluvčí Irena Urbánková. Alkohol byl u obou účastníků nehody na místě vyloučen orientačními dechovými zkouškami, ke zranění osob nedošlo. Předběžně byla celková hmotná škoda vyčíslena na 60 000 korun.

Čelní střet vozidel si vyžádal zranění

Foto PČR

V pátek 13. 10. 2017 krátce před šestou hodinou ráno došlo na ulici Kojetínské v Prostějově k dopravní nehodě dvou osobních vozidel. Zraněny byly dvě ženy.

"Z prvotního šetření vyplývá, že osobní vozidlo Ford Mondeo, které řídil 48letý řidič, jelo po uvedené ulici směrem na Bedihošť, mělo z prozatím přesně nezjištěných příčin přejet do protisměru, kde se čelně střetlo s protijedoucím vozidlem Citroën, které řídila 24letá řidička a společně s ní na předním sedadle cestovala 45letá spolujezdkyně. Při dopravní nehodě došlo ke zranění obou žen z vozidla Citroën," popsala nehodu policejní mluvčí Irena Urbánková. Alkohol byl u obou účastníků nehody vyloučen orientačními dechovými zkouškami.

Tragická nehoda. Vůz narazil do stromu, řidič zemřel

Foto PČR

Dnes krátce po jedenácté hodině došlo na silnici mezi obcemi Bludov a Postřelmov k tragické dopravní nehodě. Devětašedesátiletý řidič narazil do stromu. Na místě zemřel.

Řidič s osobním automobilem značky Fiat na rovném úseku komunikace ve směru jízdy od obce Bludov z dosud nezjištěných příčin vyjel vpravo mimo komunikaci, kde narazil do stromu. Řidič na místě zemřel," uvedl policejní mluvčí František Kořínek.

Ke zranění dalších osob nedošlo. Výše způsobené hmotné škody byla předběžně vyčíslena na 30 tisíc korun. Po dobu šetření na místě a odstraňování následků nehody, byl provoz komunikace v obou směrech uzavřen. K plnému obnovení zprovoznění komunikace došlo v 13:26 hodin.

Mikrospánek poslal vozidlo do školy

Foto PČR

V pátek v 11:35 hodin došlo v obci Krumsín k dopravní nehodě osobního automobilu značky Škoda. Dle slov třiapadesátiletého řidiče vlivem mikrospánku vyjel vpravo mimo komunikaci, kde následně narazil do sloupu veřejného osvětlení a poté do budovy místní základní školy.

"Ke zranění osob při dopravní nehodě nedošlo," uvedl policejní mluvčí František Kořínek. Výše způsobené hmotné škody byla předběžně vyčíslena na 140 tisíc korun. Alkohol u řidiče policisté vyloučili provedenou dechovou zkouškou. Jeho přestupek na místě vyřešili uložením blokové pokuty ve výši dva tisíce korun.

Po prohlídce technického stavu na místě zadrželi osvědčení o registraci vozidla. (red)