havárie

Aktualizujeme: Nákladní Mercedes vjel do aut u Mechaniky!

Foto PČR

Jak PvNovinky informovaly, dnes ve 4:30 hodin došlo na sjezdu z dálnice D46 Prostějov-střed ve směru od Vyškova k havárii nákladního automobilu Mercedes-Benz.

"Čtyřicetiletý řidič dle svých slov zřejmě vlivem mikrospánku nezvládl řízení a po sjetí z dálnice vyjel vpravo mimo komunikaci. Tam postupně narazil do dopravní značky, oplocení areálu prodejce nových vozů a sedmadvaceti zaparkovaných automobilů. Po projetí celým areálem opět prorazil oplocením a zastavil vně areálu," popsal nehodu policejní mluvčí František Kořínek s tím, že výše způsobené hmotné škody byla předběžně vyčíslena na 7 milionů korun na poškozených vozidlech, na 1 milion korun na kamionu a na 600 tisíc korun na zařízení areálu.

Zraněného řidiče museli z auta vystříhat hasiči

ilustrační foto

Zaklíněnou osobu z havarovaného auta museli dnes po poledni vyprostit šternberští hasiči u Krákořic, místní části Šternberka. Se speciálními vyprošťovacími nůžkami museli hasiči odstřihnout sloupky dveří, aby mohli odklopit střechu a odstranit dveře u řidiče.         

 

„Zraněnou osobu poté vyprostili z vozu. Následně asistovali zdravotnické záchranné službě při transportu pacienta. Místo nehody protipožárně zabezpečili a předali Policii ČR," popsala mluvčí hasičů Lucie Balážová. (red)

Senior přehlédl Peugeot stojící u krajnice. Skončil v nemocnici!

Foto PČR

Ve čtvrtek 31. října 2019 před desátou hodinou dopoledne došlo na komunikaci mezi obcemi Bedihošť a Čehovice k dopravní nehodě dvou osobních vozidel. Dle prvotního šetření osmasedmdesátiletý řidič Škody Felicie přehlédl u krajnice stojící osobní automobil Peugeot. S tím tam na chvíli zastavil pětatřicetiletý řidič, aby si mohl vyřídit telefonní hovor.

"Z uvedených příčin došlo ke střetu pravé přední části Felicie s levou zadní částí Peugeotu a jeho odhození do příkopu. Felicie po nehodě zastavila na komunikaci. Řidič Felicie při střetu utrpěl zranění, se kterým byl převezen do prostějovské nemocnice. Ke zranění dalších osob nedošlo," uvedl policejní mluvčí František Kořínek s tím, že výše způsobené hmotné škody byla předběžně vyčíslena na 110 tisíc korun. Alkohol u obou řidičů policisté na místě vyloučili provedenými dechovými zkouškami.

Superb se rozpáral o zemědělský stroj

Foto PČR

V neděli 13. října 2019 před devatenáctou hodinou došlo na komunikaci mezi obcemi Domamyslice a Smržice (tzv. Tichá) k dopravní nehodě Škody Superb se zemědělským strojem.

"Osobní automobil jedoucí od Domamyslic při vyhýbání se protijedoucímu traktoru Massey Fergusson zachytil levým předním blatníkem za k traktoru připojený pracovní stroj (kompaktor na přípravu půdy před setím). Při tom došlo k poškození automobilu i stroje a následnému vyjetí automobilu vlevo mimo komunikaci," uvedl pro PvNovinky policejní mluvčí František Kořínek s tím, že při dopravní nehodě řidič automobilu utrpěl zranění, se kterým byl převezen do prostějovské nemocnice. Ke zranění dalších osob nedošlo.

Řidiči pozor! D35 od Mohelnice na Olomouc blokují dvě dopravní nehody!

ilustrační foto

V souvislosti se dvěma dopravními nehodami, které se staly na dálnici D35, a to ve směru od Mohelnice na Olomouc, je dálnice neprůjezdná, tvoří se kolony a policisté provádí odklon dopravy na 253. kilometru dálnice D35, přes exit na Unčovice.

První nehoda se stala krátce před devátou ranní na 254. kilometru dálnice D35, ve směru od Mohelnice na Olomouc. Nákladní vozidlo mělo z prozatím přesně nezjištěných příčin narazit do šipky, která označovala odstavené vozidlo na D35. Podle prvotních informací při nehodě nedošlo ke zranění osob. Příčiny nehody a její okolnosti, stejně jako výše vzniklé škody, jsou v šetření.

Passat vyletěl z dálnice. Pět zraněných!

ilustrační foto

V pátek 16. srpna 2019 v 16:40 hodin došlo na 16,6 kilometru dálnice D46 ve směru od Vyškova k havárii osobního automobilu typu Volkswagen Passat. Šestadvacetiletý řidič při jízdě v levém jízdním pruhu z dosud přesně nezjištěných příčin dostal s vozidlem smyk. V důsledku toho vozidlo vyjelo vpravo mimo komunikaci, kde se otočilo a zadní částí narazilo do stromu.

"Při dopravní nehodě došlo k lehkým zraněním tří dospělých osob a dvou dětí. Šestadvacetiletá žena byla letecky transportována do Fakultní nemocnice v Olomouci. Ostatní zranění byli převezeni do prostějovské nemocnice," uvedl policejní mluvčí František Kořínek.

Výše způsobené hmotné škody byla předběžně vyčíslena na 70 tisíc korun. Alkohol u řidiče policisté na místě vyloučili provedenou dechovou zkouškou. Přesné příčiny, okolnosti i míra zavinění dopravní nehody jsou předmětem dalšího policejního šetření. (red)

Ranní střet autobusu s cyklistou. Ten skončil v nemocnici

Foto čtenář

Dnes ráno došlo v Anenské ulici v Prostějově ke střetu autobusu a cyklisty. Ten skončil v nemocnici.

"Třiaosmdesátiletý cyklista nedal přednost v jízdě autobusu a došlo ke střetu. Po něm senior upadl na komunikaci a zranil se. Byl převezen do nemocnice na ošetření, naštěstí zranění nebyla nijak vážná," sdělila PvNovinkám tisková mluvčí PČR Miluše Zajícová. Požití alkoholu bylo vyloučeno provedenou dechovou zkouškou. "Nehoda je nadále v šetření," doplnila mluvčí. (ber)

Pozor! Vážná nehoda ve Stařechovicích!

ilustrační foto HZS

Dnes v 9,15 byla na operační středisko PČR Prostějov nahlášena nehoda osobního vozu. Ten havaroval ve Stařechovicích. 

"V této chvíli  mohu pouze sdělit, že při nehodě se zranili dva lidé. Probíhají záchranné a vyprošťovací práce, je uzavřen jeden jízdní pruh. Na místě je i vrtulník letecké záchranné služby," sdělila redakci policejní mluvčí Tereza Neubauerová. 

Další informace zjišťujeme. (ber)

 

Čtyři zranění a škoda přes půl milionu. Kvůli přednosti v jízdě!

Foto PČR

Ve středu 3. července 2019 po poledni došlo v křižovatce v centru obce Výšovice k dopravní nehodě dvou osobních automobilů. Střetl se Ford s Volkswagenem.

"Jednadvacetiletý řidič automobilu značky Ford do křižovatky od obce Vranovice-Kelčice k obci Bedihošť proti dopravní značce “Dej přednost v jízdě“ vjel v době, kdy tudy po hlavní komunikaci ve směru na Prostějov řídila dvaadvacetiletá řidička osobní automobil značky Volkswagen. V důsledku nedání přednosti řidičem Fordu došlo ke střetu přední částí Volkswagenu s bokem Fordu. Po nárazu se automobil Ford převrátil přes střechu a dopadl zpět na kola na chodník pro chodce vlevo mimo komunikaci.

Příčinu nehody autobusu s mladými fotbalisty policie stále šetří

Foto HZS

Jak PvNovinky informovaly, na D35 ve směru od Mohelnice na Olomouc, havaroval 19. června ráno autobus. Zraněno bylo 24 lidí.

„Podle prvotních informací autobus z prozatím přesně nezjištěných příčin vyjel mimo komunikaci do příkopu, kde narazil do stromu. V autobuse cestovalo 48 osob, 24 z nich bylo při havárii zraněno. Alkohol byl u řidiče na místě vyloučen orientační dechovou zkouškou," uvedla po poledni mluvčí policie Irena Urbánková.