havárie

Tragická sobota. Na silnicích zemřelo devět lidí

ilustrační foto ZZS

Jako zatím nejtragičtější den v letošním roce policejní statistiky uvedly sobotu 24. června. V důsledku nehod zemřeli dva lidé v Pardubickém a Libereckém kraji, jednu oběť si vyžádaly nehody v Karlovarském, Plzeňském, Ústeckém, Královéhradeckém a Olomouckém.

"Sedmadvacetiletého chodce srazila v noci na D46 u Olšan dodávka. Muž na místě zemřel," potvrdila informaci mluvčí policie Irena Urbánková.

Z hlediska měsíců byl letos zatím nejtragičtější květen se dvaačtyřiceti usmrcenými. Červen však tuto statistiku přepíše. Podle dostupných policejních statistik na silnicích zahynulo už 49 lidí. Nejméně lidí zemřelo v únoru - 28. (ber)

 

Nehoda v Martinákově ulici. Řidič byl opilý!

ilustrační foto Týdeník policie

V pátek 23. června krátce před dvaadvacátou hodinou došlo v ulici Martinákově v Prostějově k dopravní nehodě osobního vozidla BMW. Vůz postupně narazil do domu, značky a sloupu. Řidič byl opilý.

"Z prvotního šetření vyplývá, že 36letý řidič vozidla, který jel ve směru od ulice Olomoucké, po najetí do levotočivé zatáčky z prozatím přesně nezjištěných příčin vyjel vpravo, mimo komunikaci, kde pravou stranou narazil do domu. Po nárazu jel částečně po chodníku, kde narazil do dopravní značky a poté čelně do sloupu veřejného osvětlení. Policisté u něj provedli orientační dechovou zkoušku, která byla pozitivní, a naměřili mu kolem 1,4 ‰ alkoholu v dechu.

Při nehodě se zranili tři lidé

ilustrační foto ZZS

V sobotu kolem půl čtvrté v noci došlo na komunikaci ve směru z Bělotína na Nejdek k dopravní nehodě osobního vozidla s tříčlennou osádkou. Osobní vůz sjel do příkopu a narazil do vodárenského domku.

"Z prvotního šetření vyplývá, že osobní vozidlo z prozatím přesně nezjištěných příčin sjelo do příkopu a narazilo do vodárenského domku. Při nehodě došlo ke zranění tříčlenné osádky," uvedla policejní mluvčí Irena Urbánková. Přesné příčiny nehody, její okolnosti a souvislosti, stejně jako to, kdo vozidlo řídil, jsou v šetření policistů. U všech zraněných byl ke zjištění, zda byli nebo nebyli pod vlivem alkoholu, nařízen odběr krve v nemocnici. Celková škoda byla předběžně vyčíslena na 100 000 korun. (red)

Smrt na dálnici D46 u Olšan u Prostějova

ilustrační foto

Dnes kolem půl druhé v noci došlo na komunikaci D46, ve směru z Prostějova na Olomouc, na čtyřiatřicátém kilometru, k tragické dopravní nehodě. 

Došlo zde ke střetu osobního vozidla s chodcem - mladým mužem, který se pohyboval v uvedeném úseku. Na následky střetu zemřel. Alkohol byl u řidiče vyloučen orientační dechovou zkouškou. Přesné příčiny nehody, její souvislosti a okolnosti jsou v šetření policistů. Po dobu šetření nehody byla komunikace v místě nehody uzavřena a byl prováděn odklon dopravy ve směru na Olšany", uvedla Irena Urbánková, mluvčí PČR Olomuckého kraje. (red)

Octavie narazila do stromu. Čelně

Foto PČR

Ve čtvrtek krátce po šestnácté hodině došlo na komunikaci III/5709, ve směru na Hněvotín, k dopravní nehodě osobního vozidla Škoda Octavia. Řidič utrpěl zranění. 

"Z prvotního šetření vyplývá, že 53letý řidič, který cestoval ve vozidle sám, měl z prozatím přesně nezjištěných příčin dostat s vozidlem smyk, vyjel mimo komunikaci a čelně narazil do stromu," uvedla policejní mluvčí Irena Urbánková. Při nehodě došlo k jeho zranění. Policisté u něj provedli orientační dechovou zkoušku, která byla negativní. Celková hmotná škoda byla předběžně vyčíslena na 30 000 korun. Přesně příčiny nehody, její okolnosti a souvislosti jsou v šetření. (red)

 

Za volantem jej stihla zdravotní zdravotní indispozice

Foto PČR

Velké včerejší horko působilo i na 51letého řidiče, který se "proboural" prostějovskými ulicemi. Lékař potvrdil, že chování muže bylo ovlivněno náhlou zdravotní indispozicí.

Ve čtvrtek krátce před sedmnáctou hodinou zjistila hlídka policistů dopravního inspektorátu v ulici Vápenice v Prostějově jedoucí poškozený osobní automobil značky Seat. Policisté vozidlo začali pronásledovat a pokusili se ho zastavit. To se jim pomocí výstražného zařízení podařilo až v ulici U Stadionu. Chování jednapadesátiletého řidiče při kontrole v policistech vzbudilo podezření z ovlivnění zakázanými látkami. Provedená dechová zkouška na alkohol i test na přítomnost jiných návykových látek však byly negativní.

K dopravní nehodě došlo na parkovišti

Foto PČR

Včera před jedenáctou hodinou došlo na parkovišti v Konečné ulici v Držovicích k dopravní nehodě dvou osobních automobilů.

Při dopravní nehodě došlo ke střetu zadní části automobilu značky Opel s pravým bokem automobilu značky Škoda. K nehodě došlo tak, když řidič s vozidlem Opel couval z parkovacího místa a druhé vozidlo kolem projíždělo. Ke zranění osob při dopravní nehodě nedošlo. Výše způsobené hmotné škody na vozidlech byla předběžně vyčíslena na 50 tisíc korun. Alkohol policisté na místě vyloučili provedenými dechovými zkouškami. "Řidiči se na místě nebyli schopni dohodnout na míře zavinění, proto je věc nadále v šetření policistů skupiny dopravních nehod," uvedl policejní mluvčí František Kořínek.

OBRAZEM: Shořený kamion na D46 u Držovic

Foto Jitka N.

Jak jsme vás již informovali, v blízkosti obce Držovice na dálnici D46 ve směru na Prostějov od Olomouce hořel kamion. Vytvořila se dlouhá kolona, téměř ke sjezdu u Olšan.

Následky nehody hasiči odstraňují. (red)

Dálnice stojí! Na vině je hořící kamion u Držovic!

Foto čtenář

Na dálnici D46 u Držovic ve směru Olomouc - Prostějov - Vyškov se zdržíte. Na vině je hořící kamion. Nehoda se stala mezi 28. - 26.9 kilometrem dálnice D46.

Hasiči stále likvidují následky požáru, neprůjezdný je pravý jízdní pruh. "Velké množství osobních vozů i kamionů uvízlo na dálnici, další přijíždějící vozy Policie ČR odklání u Olšan ve směru Prostějov - stará cesta", napsala k zaslaným fotografiím čtenářka Petra. (red)

Ošklivě vyhlížející nehoda! V autobuse zraněno 24 cestujících

Foto HZS Ol. kraje, PČR

Jak PvNovinky informovaly, na D35 ve směru od Mohelnice na Olomouc havaroval dnes ráno autobus. Zraněno bylo 24 lidí.

"Podle prvotních informací autobus z prozatím přesně nezjištěných příčin vyjel mimo komunikaci do příkopu, kde narazil do stromu. V autobuse cestovalo 48 osob, 24 z nich bylo při havárii zraněno. Alkohol byl u řidiče na místě vyloučen orientační dechovou zkouškou," uvedla po poledni mluvčí policie Irena Urbánková.

Dálnice D35, ve směru od Mohelnice na Olomouc, od sjezdu Nasobůrky po nájezd Unčovice, byla uzavřena a policisté prováděli odklon dopravy.