havárie

Havarovaný řidič z ranní nehody pod vlivem drog. Odmítl se podrobit dalšímu vyšetření!

Foto ber

Kolem sedmé hodiny ráno se redaktorka Prostějovských novinek nachomýtla k havárii vozu na Brněnské ulici. Řidič jí sdělil, že byl velmi unavený, že jej přemohl mikrospánek. Nebylo tomu tak!

"Nehoda byla na linku 158 nahlášena v čase 4:45 ráno, a to Městskou policií Prostějov. Řidič neutrpěl žádné zranění. Co se přesně stalo, je předmětem dalšího šetření. Škoda byla předběžně vyčíslena na 135 tisíc korun. Test na alkohol byl negativní, pozitivně ovšem vyšel test na omamné a psychotropní látky. Řidič se následně odmítl podrobit dalšímu lékařskému vyšetření na přítomnost těchto látek", popsala událost Marie Šafářová z Krajského ředitelství Policie Olomouckého kraje.

OBRAZEM: Mikrospánek poslal auto přes střechu. Řidič v šoku odcházel od nehody!

Foto ber

V neděli před sedmou hodinou ráno došlo v Brněnské ulici v Prostějově k nehodě osobního vozu. Jeho řidič podle svých slov za volantem usnul, vůz skončil na střeše. Mladý muž utrpěl pouze velký šok.

"Mám toho za sebou hodně, dva dny jsem nespal. Postihl mě mikrospánek, probral jsem se v okamžiku, kdy auto vyletělo ze silnice," sdělil redakci po nehodě. Z vozu vylezl sám, v šoku se ale vydal od havarovaného auta pryč. "Chytili mě, že utíkám od nehody. To jsem ale neměl v úmyslu," konstatoval. 

"Nemám telefon, asi někde zapadl, takže si nemůžu zavolat odtahovku. Jste první, kdo se zeptal, jestli něco nepotřebuji," poděkoval mladému muži, který u převráceného vozu jako jediný zastavil. (ber)

Oslavovali. Jeden z cyklistů havaroval, druhého lapli policisté

ilustrační foto PČR

Po oslavě jeden cyklista havaroval, druhý o pár minut později pouze nadýchal. Oba měli přes dvě promile a policisté je našli na jednom místě. 

Ve středu krátce před čtrnáctou hodinou policisté na lince tísňového volání obdrželi oznámení o havárii cyklisty v křižovatce komunikací mezi obcemi Bedihošť, Čehovice a Otonovice. "Na místě policisté zjistili zraněného pětatřicetiletého muže. Provedenou dechovou zkouškou mu změřili hodnotu 2,83 ‰ alkoholu v dechu. Cyklista se změřenou hodnotou souhlasil a přiznal vypití jednoho jedenáctistupňového piva a tří velkých odlivek rumu před jízdou. Následně byl k dalšímu ošetření převezen do prostějovské nemocnice," popsal nehodu policejní mluvčí František Kořínek. Ke hmotné škodě nedošlo.

OBRAZEM: Havárie BMW uzavřela dálniční sjezd

Foto PČR

Jak PvNovinky včera informovaly, v pondělí 20. února 2017 krátce po poledni došlo v prostoru sjezdu z dálnice D46 Prostějov centrum (exit 24) k havárii osobního automobilu. Dvaadvacetiletý řidič vozidla značky BMW vlivem vysoké rychlosti v pravotočivé zatáčce nezvládl řízení přejel do protisměru a poté havaroval do levých svodidel. Svodidla automobil prorazil a zastavil se o vzrostlé křoví na hraně několikametrové zdi nad ulicí Průmyslovou.

Při havárii řidič utrpěl zranění, přesto z vozidla vylezl sám. Poté byl převezen k vyšetření do Fakultní nemocnice v Olomouci. Ke zranění dalších osob nedošlo. Výše způsobené hmotné škody byla předběžně vyčíslena na 700 tisíc korun na vozidle a na 300 tisíc korun na komunikaci. Alkohol u řidiče policisté vyloučili provedenou dechovou zkouškou.

Po havárii byl dálniční sjezd z důvodů vyšetřování jejích okolností a odklízení následků v obou směrech uzavřen. Provoz zde byl obnoven v 15:50 hodin.

Pozor! Aktuálně na D46 za Držovicemi směr Olomouc nehoda!

ilustrační foto

Právě nám v redakčním e-mailu přistála jedna velmi důležitá informace. Jeden ze čtenářů upozorňuje na nehodu dvou kamionů na dálnici směr Olomouc.

"Nehoda je za obcí Držovicem směr Olšany u Prostějova, 29. kilometr. Srazily se dva kamiony, začínají se tvořit kolony. Na místě ještě nebyla ani policie, připravte se tedy na zdržení", uvádí čtenář Jaromír. Děkujeme! (red)

V Kralické nehoda, auto viselo na svodidlech!

Foto čtenář

Dnes krátce před třináctou hodinou došlo na exitu 24 dálnice D46 EXIT v Kralické ulici v Prostějově k nehodě osobního vozu. Nechybělo málo a spadl z dálnice na komunikaci v Průmyslové ulici v Prostějově. 

Podle dostupných informací havaroval vůz do svodidel. "Nehoda je v šetření, vůz je již odstraněn," sdělil redakci mluvčí Policie ČR Petr Piňos.  

Na místě zasahovaly složky IZS, průjezd byl omezen. Podle mluvčího záchranky Zdeňka Hošáka byla jedna osoba přepravena na ošetření do nemocnice. Své vyjdáření právě zaslala i PČR ústy svého mluvčího Františka Kořínka: "Dnes krátce po poledni došlo v prostoru sjezdu z dálnice D46 Prostějov centrum (exit 24) k havárii osobního automobilu.

Pejsek sražený v Čechůvkách je po operaci. Řidič ujel a majitel jej nechce

Foto FB Liga na ochranu zvířat Olomouc

Čtrnáctého února byl v Čechůvkách sražen autem pes. Vůz odjel, psík se ale díky hodným lidem ocitl na veterině a následně v olomouckém útulku Ligy na ochranu zvířat. Majitel se o něj zajímal, už ho ale nechce. Pes podstoupul operaci a zotavuje se v útulku.

"Udělalo se rtg vyšetření a na základě toho byla doporučena operace, která byla ihned naplánovaná na 16.2.2017," uvedla vedoucí útulku Hana Dědochová. O den dříve jí volal muž, který se nepředstavil. "Říkal, že je bývalým majitelem psa, že se pes jmenuje Bono a je to kříženec stafbula a čivavy a že jsou mu 2 roky. Dále mé otázky směřovaly na zdravotní stav psíka, neboť na rtg snímku se ukázalo, že psík již před srážkou autem musel kulhat. Bylo mi řečeno, že ano, že pokulhával na zadní nohu a následovalo, že jej nemohl dále vlastnit a tak jej daroval další osobě.

Tři zranění na cestách! Dva cyklisté a chodkyně

Foto PČR

Včera během odpoledne vyjížděli policisté skupiny dopravních nehod ke třem dopravním nehodám v Prostějově, ve kterých byly účastníky dva cyklisti a jeden chodec.

K první došlo po třinácté hodině na Poděbradově náměstí. "Sedmašedesátiletý řidič automobilu značky Škoda při jízdě z ulice Komenského do ulice Palackého dle svých slov přehlédl po hlavní komunikaci od ulice Brněnské stejným směrem jedoucí šestašedesátiletou cyklistku. Žena po střetu s vozidlem upadla na komunikaci a způsobila si zranění na hlavě," popsal první nehodu policejní mluvčí František Kořínek. Alkohol byl u obou účastníků vyloučen provedenými dechovými zkouškami.

Místo dohodnutého vyrovnání škody řidič z místa nehody ujel!

Foto PČR

Ve čtvrtek ve 12:40 hodin poškodil pětačtyřicetiletý řidič kamionu značky Scania návěsem dům v obci Kraličky. Na místě byl ihned kontaktován majitelem domu, se kterým se poté dohodl na zaplacení vzniklé škody částkou 50 euro. S vysvětlením, že pro peníze musí jít do kabiny, měl do vozidla nastoupit a z místa ujet.

Majitel poškozeného domu věc ihned oznámil na policii. Policisté provedeným šetřením kamion i jeho řidiče vypátrali v logistické firmě v Kralickém Háji. Ke zranění osob při dopravní nehodě nedošlo. Výše způsobené hmotné škody byla vyčíslena na 2 tisíce korun. Alkohol u řidiče policisté vyloučili provedenou dechovou zkouškou.

"Řidič kamionu je v současnosti podezřelý z přestupku dle zákona o silničním provozu. Za ujetí z místa dopravní nehody bez prokázání totožnosti včetně údajů o vozidle mu hrozí pokuta v rozmezí 2 500 až 5 tisíc korun," uvedl policejní mluvčí František Kořínek.

Auto srazilo psa. Hledá se majitel!

ilustrační foto

Dnes ráno v Čechůvkách (Prostějov) někdo srazil psa a ujel.  Pokud psa poznáváte, ozvěte se Městské policii Prostějov! 

"Vzali jsme jej domů a předali MP. Ti ho odvezli na veterinu," dodává k fotografii zachránce. (red)