havárie

Od nehody ujela, záhy ji vypátrali

Foto PČR

Ve středu před dvacátou hodinou došlo na parkovišti v nákupní zóně v Konečné ulici v Držovicích k dopravní nehodě dvou osobních automobilů. Dosavadním šetřením bylo zjištěno, že osmapadesátiletá řidička osobního automobilu značky Opel při couvání z parkovacího místa narazila do zaparkovaného automobilu značky Škoda. Poté měla z vozidla vystoupit a po prohlédnutí poškození vozidel opět nastoupit a z místa odjet.

Přivolaní policisté na základě výpovědi svědků události zjistili totožnost řidičky a ještě téhož dne ji i vozidlo vypátrali. Při podání vysvětlení se žena k vině na dopravní nehodě přiznala a uvedla, že na místě pro řidiče poškozeného vozidla zanechala své kontaktní údaje. "To se však dosavadním šetřením zatím nepotvrdilo. Nyní je podezřelá ze spáchání přestupku podle zákona o silničním provozu. Za ujetí z místa dopravní nehody jí ve správním řízení hrozí pokuta od 2 500 do 5 tisíc korun," uvedl policejní mluvčí František Kořínek.

Srazily se dva osobáky. Čtyři zranění, z toho dvě děti

Foto PČR

V úterý před šestnáctou hodinou došlo v obci Rakůvka k dopravní nehodě dvou osobních automobilů. Zraněni při ní byli čtyři lidé,  toho dvě děti.

Pětadvacetiletá řidička vozidla značky Peugeot vyjížděla z místa ležícího mimo pozemní komunikaci na hlavní silnici v době, kdy tudy osmadvacetiletý řidič řídil osobní automobil značky Hyundai. Řidič Hyundaie na vyjíždějící Peugeot reagoval prudkým brzděním, střetu se mu však již zabránit nepodařilo. Vozidlo Hyundai bylo následkem brzdění uvedeno do smyku a přední částí narazilo do levé přední části automobilu Peugeot. "Při dopravní nehodě došlo ke zranění řidičky Peugeotu a tří spolujezdců z druhého vozidla, z nichž byly dvě děti.

Opilý muž nezvládl své kolo!

Foto PČR

V pondělí před dvaadvacátou hodinou došlo v křižovatce mezi obcemi Němčice nad Hanou, Měrovice nad Hanou a Hruška k havárii osmatřicetiletého cyklisty. Muž z dosud přesně nezjištěných příčin nezvládl jízdu a z jízdního kola upadl na komunikaci, kde ho nalezl projíždějící řidič.

Při pádu muž utrpěl zranění, se kterým byl k ošetření převezen do prostějovské nemocnice. Ke vzniku hmotné škody nedošlo. Cyklista jevil známky ovlivnění alkoholem, ale vzhledem k silné podnapilosti nebyl na místě schopen provést dechovou zkoušku. Odborné lékařské vyšetření ke zjištění ovlivnění pak odmítl. Dalším proviněním proti ustanovení zákona o silničním provozu, které ještě zvýšilo nebezpečnost mužova jednání, je nevyhovující technický stav jeho jízdního kola.

Vážná dopravní nehoda. Jednoho ze zraněných museli vyprošťovat hasiči

ilustrační foto

Krátce po půl páté odpoledne v pátek 21. dubna přijala policejní tísňová linka informaci o nehodě tří vozidel nedaleko Mohelnice. Nehoda se stala mezi Mohelnicí a Stavenicí, u odbočky na Třeštinu.

"Při střetu se zranilo pět osob, jedna z nich byla s vážným zraněním letecky transportována do Fakultní nemocnice v Olomouci. Příčinou dopravní nehody bylo patrně nedání přednosti v jízdě. Okolnosti nehody, přesná příčina i míra zavinění jsou předmětem dalšího šetření", uvedla policejní mluvčí Olomouckého kraje Marie Šafářová. 

Rychlost a mokrá silnice poslala auto do pole

Foto PČR

V pondělí  před patnáctou hodinou řídil jednadvacetiletý řidič osobní automobil značky Mazda od obce Vícov k obci Ohrozim. Při projíždění pravotočivou zatáčkou nepřizpůsobil rychlost jízdy stavu a povaze vozovky a na mokrém povrchu dostal smyk. Vůz vyjel mimo silnici, přetočil se přes střechu a skončil v poli.

Řidič automobilu nebyl zjevně zraněn, přesto se nechal preventivně ošetřit v prostějovské nemocnici. Ke zranění dalších osob nedošlo. Výše způsobené hmotné škody byla předběžně vyčíslena na 30 tisíc korun. Alkohol byl u řidiče vyloučen provedenou dechovou zkouškou. "Přestupek řidiče policisté vyřešili na místě uložením blokové pokuty. Po prohlídce poškození automobilu policisté na místě zadrželi osvědčení o jeho registraci," konstatoval policejní mluvčí František Kořínek. (red) 

Dvě tragédie za jedinou noc. Jednoho muže usmrtil vlak, dalšího zranil autobus

ilustrační foto pohrebnictvi.cz

Během pozdních hodin v úterý 18. dubna zasahovaly posádky ZZS Olomouckého kraje v Olomouci u dvou vážných událostí. V ulici Na Zákopě usmrtil staršího muže projíždějící vlak, na Hněvotínské ulici pak o několik minut později vážně zranil druhého muže autobus.

"V prvním případě k události také dorazila jednotka profesionálních hasičů, ta zde našla velmi vážně zraněného staršího muže a zahájila oživovací pokusy. Pacient utrpěl velmi vážná poranění postihující více části těla a i přes navazující rozšířenou resuscitaci a snahu zdravotníků o záchranu života na místě po několika minutách zemřel," uvedl mluvčí záchranky Zdeněk Hošák. Podle policejní mluvčí Ireny Urbánkové došlo ke střetu projíždějícího nákladního vlaku se starším mužem, pohybujícím se v kolejišti.

Motorkář to na Okružní napálil do auta. Skončil v nemocnici

Ilustrační foto PČR

V pátek odpoledne jel na motocyklu značky Yamaha 38letý muž po  Okružní ulici v Prostějově. Nepřizpůsobil rychlost hustotě provozu, skončil na zemi a narazil do auta. Muž má vysloven zákaz řízení všech motorových vozidel až do srpna roku 2019.

Nehoda se stala v době, kdy zprava z ulice Lidická najíždělo do křižovatky osobní auto značky Volvo. Motocyklista nezvládl řízení, upadl na silnici a tělem narazil do uvedeného vozidla. Došlo ke střetu a hmotné škodě na vozidlech ve výši 30 000 Kč. Motorkář byl z místa nehody převezen na ošetření do nemocnice. "V současné době je podezřelý z trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání s tříletou trestní sazbou odnětí svobody," uvedla policejní mluvčí Miluše Zajícová s tím, že dechová zkouška na alkohol byla u obou negativní. (red) 

Řidiči, pozor, nehoda v Okružní ulici!

ilustrační foto znak

Ke střetu osobního automobilu s motorkou došlo krátce po půl čtvrté v křižovatce ulic Lidická a Okružní v Prostějově.

Probíhá vyšetřování nehody, provoz je omezen. Při nehodě došlo ke zranění. (red)

Včerejší havárie na Plumlovské? Starší řidička přehlédla kolonu vozidel

Foto PČR

Ve středu před devátou hodinou dopoledne došlo v Plumlovské ulici v Prostějově k dopravní nehodě dvou osobních automobilů. Sedmasedmdesátiletá řidička přehlédla kolonu vozidel.

"Během šetření dopravní nehody policisté zjistili, že sedmasedmdesátiletá řidička automobilu značky Renault při jízdě od obce Mostkovice přehlédla kolonu vozidel před okružní křižovatkou u nákupní zóny a zezadu narazila do vozidla značky Kia. Při dopravní nehodě došlo u řidičky Renaultu ke zranění, se kterým byla převezena do prostějovské nemocnice. Ke zranění dalších osob nedošlo," uvedl policejní mluvčí František Kořínek. Výše způsobené hmotné škody na vozidlech byla předběžně vyčíslena na 50 tisíc korun. Alkohol byl u řidiček obou vozidel vyloučen provedenými dechovými zkouškami.

Řidiči pozor, v Plumlovské je nehoda!

Foto čtenář

Ke střetu dvou osobních vozidel došlo krátce před devátou hodinou v Plumlovské ulici u kruhového objezdu.

Nehoda se obešla bez zranění, dávejte ale pozor. (red)