cyklista

Střet cyklisty s osobním automobilem skončil zraněním

Foto PČR

V pátek 12. ledna 2017 před čtrnáctou hodinou došlo ve Sladkovského ulici v Prostějově k dopravní nehodě osobního automobilu s pětašedesátiletým cyklistou.

"Čtyřiašedesátiletý řidič automobilu značky Fiat se při odbočování na parkoviště ležící mimo komunikaci bokem vozidla střetl s cyklistou, jedoucím po cyklostezce podél komunikace. Při střetu utrpěl cyklista lehké zranění," uvedl policejní mluvčí František Kořínek s tím, že ke zranění dalších osob nedošlo. Výše způsobené hmotné škody byla předběžně vyčíslena na šest tisíc korun. Alkohol u obou řidičů policisté vyloučili provedenými dechovými zkouškami. Příčiny, okolnosti i míra zavinění jsou v současnosti předmětem dalšího policejního šetření. (red)

 

Patnáctiletý cyklista havaroval. Nedržel se řidítek

ilustrační foto

V sobotu 30. prosince 2017 ve 12:25 hodin došlo na cyklostezce z místní části Žešov směrem k centru města Prostějova k havárii patnáctiletého cyklisty.

"Dle provedeného šetření se mladík nevěnoval dostatečně řízení a při jízdě nedržel řídítka. Následkem toho upadl na komunikaci, a protože neměl bezpečnostní přilbu, způsobil si zranění v obličeji. S tím byl poté převezen do prostějovské nemocnice. Ke zranění dalších osob stejně jako ke škodě na majetku nedošlo. Alkohol u mladíka policisté vyloučili provedenou dechovou zkouškou. Pro své jednání je cyklista podezřelý z přestupků podle zákona o silničním provozu", uvedl mluvčí PČR Olomouckého kraje František Kořínek. (red)

 

Další střet cyklisty a osobáku. V Dolní!

Foto PČR

V úterý 28. listopadu 2017 v 16:20 hodin došlo v křižovatce ulic Dolní a Jezdecké v Prostějově k dopravní nehodě osobního automobilu a jízdního kola.

"Devatenáctiletá řidička automobilu značky Opel z Jezdecké ulice na hlavní komunikaci v ulici Dolní vjela v době, kdy tudy ve směru od centra města projížděl sedmadvacetiletý cyklista. Ten po střetu s automobilem upadl na komunikaci a způsobil si zranění. S tím byl následně převezen do prostějovské nemocnice," uvedl policejní mluvčí František Kořínek. Výše způsobené hmotné škody byla vyčíslena na osm tisíc korun. Alkohol u obou účastníků policisté vyloučili provedenými dechovými zkouškami. Příčiny, okolnosti i míra zavinění dopravní nehody jsou nadále předmětem policejního šetření.

Ve Vrahovické se střetlo auto s cyklistkou. Žena skončila v nemocnici

Foto PČR

Včera v 16:15 hodin došlo v křižovatce ulic Svatoplukovy a Vrahovické k dopravní nehodě osobního automobilu a cyklistky. Dvaadvacetiletá řidička s vozidlem značky Citroën se při jízdě Svatoplukovou ulicí směrem k centru z dosud přesně nezjištěných příčin v křižovatce střetla s po hlavní komunikací ve směru k místní části Vrahovice jedoucí sedmatřicetiletou cyklistkou.

"Ke střetu došlo tak, že cyklistka narazila do levého boku automobilu. Po střetu cyklistka upadla na komunikaci, přičemž si způsobila zranění. Následně byla převezena do prostějovské nemocnice," sdělil redakci policejní mluvčí František Kořínek. Výše způsobené hmotné škody na jízdním kole byla předběžně vyčíslena na dva tisíce korun. Na automobilu škoda nevznikla. Alkohol u obou řidiček policisté vyloučili provedenými dechovými zkouškami. "Dosavadním šetřením policisté zjistili, že jízdní kolo bylo vybaveno osvětlením a cyklistka měla nasazenou přilbu.

Olomouckou zablokoval střet cyklistky s autem

Foto PČR

Dnes krátce před desátou hodinou došlo v Olomoucké ulici v Prostějově ke střetu osobního vozu s cyklistkou. Ta skončila v nemocnici.

"Devatenáctiletá řidička osobního automobilu Škoda se při vyjíždění z místa mimo komunikaci střetla s po hlavní komunikaci jedoucí cyklistkou. Ta po střetu upadla na komunikaci. Při dopravní nehodě cyklistka utrpěla lehké zranění, se kterým byla převezena do prostějovské nemocnice," uvedl policejní mluvčí František Kořínek pro PvNovinky. Výše způsobené hmotné škody byla předběžně vyčíslena na jeden tisíc korun. Alkohol u obou řidiček policisté vyloučili provedenými dechovými zkouškami.

Ranní bouračka. Cyklista nedal na Kralické přednost Octavii

ilustrační foto PČR

Dnes krátce po šesté hodině ráno došlo v křižovatce ulic U Spalovny a Kralická ke střetu osobního vozu s cyklistou. Muž skončil v nemocnici.

"Jel jsem zrovna z práce, už jsem jen viděl oktávku s rozbitým kolem a odjíždějící sanitu," popsal redakci situaci jeden ze zaměstnanců nedaleké firmy.

Podle policejní mluvčí Miluše Zajícové dle prvotních informací nedal cyklista pravděpodobně přednost v jízdě osobnímu vozidlu. "Zraněný cyklista byl převezen na ošetření do nemocnice, alkohol byl u obou účastníků negativní," dodala mluvčí s tím, že předběžná škoda je vyčíslena na 28 tisíc korun. (ber)

 

 

Jeden cyklista nadýchal téměř 4 promile, druhý opilý havaroval

ilustrační foto PČR

Dnes krátce po půlnoci v Žeranovské ulici v Prostějově kontrolovali policisté šestadvacetiletého cyklistu, který na sebe upozornil vrávoravým stylem jízdy za aktivního využívání celé šíře vozovky. Provedenou dechovou zkouškou policisté u muže změřili hodnotu 3,97 ‰ alkoholu v dechu. Muž se k požití alkoholu před jízdou hrdě přiznal.

"O poznání menší štěstí měl sedmadvacetiletý cyklista, který o pět hodin dříve pod vlivem alkoholu řízení nezvládl a narazil do automobilu zaparkovaného v Anglické ulici v Prostějově. Tomu policisté změřili hodnotu 1,7 ‰ alkoholu v dechu. Také tento cyklista se k požití alkoholu přiznal. Ke zranění osob při dopravní nehodě nedošlo. Výše způsobené hmotné škody na vozidle byla předběžně vyčíslena na 1 tisíc korun," uvedl policejní mluvčí František Kořínek.

Nehoda vždy dvou cyklistů. V Netušilově ulici i na Plumlovské přehradě

Foto PČR

Ve čtvrtek 3. srpna 2017 krátce před dvacátou hodinou došlo na přejezdu pro cyklisty v Netušilově ulici v Prostějově k dopravní nehodě dvou cyklistů. Ze způsobení dopravní nehody je podezřelý osmatřicetiletý muž, který měl při jízdě směrem do ulice Sádky z dosud nezjištěných příčin čelně narazit do protijedoucí sedmapadesátileté ženy.

"Po střetu oba cyklisté upadli na komunikaci. Při dopravní nehodě utrpěla žena lehké zranění, se kterým byla převezena do prostějovské nemocnice. Ke hmotné škodě při nehodě nedošlo. Alkohol u ženy policisté vyloučili provedenou dechovou zkouškou. U muže pak změřili hodnotu 2,43 ‰ alkoholu v dechu. Ten se změřenou hodnotou souhlasil a přiznal, že kolem poledne téhož dne vypil dva litry bílého vína. Vzhledem ke změřené hodnotě alkoholu v dechu policisté muži další jízdu zakázali", popsal první nehodu mluvčí PČR Olomouckoho kraje František Kořínek.

Při pádu se těžce zranil cyklista! Na místě zemřel

ilustrační foto ZZS Olomouckého kraje

K tragické havárii vyjížděli v sobotu ve 21 hodin policisté z prostějovského dopravního inspektorátu. Pětapadesátiletý muž po pádu z jízdního kola na místě zemřel. 

"Muž jel na jízdním kole v Drahanech ve směru na Otinoves. Po sjezdu táhlého klesání a projetí pravotočivé zatáčky nezvládl řízení a před jedním z místních domů upadl na vozovku a těžce si poranil hlavu. Osádka záchranné služby se ho na místě snažila oživit, ale veškeré pokusy byly marné a muž na místě svým zraněním podlehl," popsala tragedii policejní mluvčí Miluše Zajícová. U zemřelého byla nařízena soudní pitva, která vyvrátí nebo potvrdí možné požití alkoholu před jízdou. Cizí zavinění nebo účast na havárii byla vyloučena.

Mladý cyklista bez přilby měl při nehodě štěstí

Foto PČR

Včera po devatenácté hodině došlo v obci Myslejovice k dopravní nehodě cyklisty a osobního automobilu. Obešla se bez zranění, a to i přes to, že třináctiletý cyklista neměl na hlavě bezpečnostní přilbu.

"Šestatřicetiletá řidička při jízdě obcí zastavila před nepřehlednou křižovatkou, aby dala přednost vozidlům, která by mohla do křižovatky přijet zprava. Do již stojícího automobilu poté narazil třináctiletý cyklista, který do křižovatky přijel právě z pravé ulice. Po střetu s vozidlem došlo k pádu cyklisty. Při dopravní nehodě nedošlo ke zranění osob, přestože cyklista na hlavě neměl povinnou přilbu," popsal nehodu policejní mluvčí František Kořínek. Výše způsobené hmotné škody na vozidle byla předběžně vyčíslena na třicet tisíc korun. K jiné škodě nedošlo.