cyklista

Ke zraněnému cyklistovi letěl vrtulník

Foto PČR

V úterý 24. dubna 2018 před šestnáctou hodinou došlo v křižovatce ulic Císařské, Husovy a Salajky v Brodku u Prostějova k dopravní nehodě osobního automobilu s cyklistou.

Čtyřiadvacetiletá řidička Škody Fabie v křižovatce odbočovala vlevo do vedlejší ulice Husovy. Při tom z dosud přesně nezjištěných příčin došlo ke střetu s dvaatřicetiletým cyklistou, jedoucím ulicí Císařskou v opačném směru od obce Drysice. "Při čelním střetu cyklista utrpěl zranění, se kterým byl Leteckou záchrannou službou transportován do Fakultní nemocnice v Olomouci. Ke zranění dalších osob nedošlo," uvedl policejní mluvčí František Kořínek. Výše způsobené hmotné škody byla předběžně vyčíslena na 80 tisíc korun.

Osobní vůz srazil cyklistu. Ten skončil v nemocnici

Foto PČR

Ve čtvrtek 22. března 2018 v 15:20 hodin došlo v křižovatce ulic Dr. Horáka a Bulharské v Prostějově k dopravní nehodě osobního automobilu s cyklistou. Cyklista skončil v nemocnici.

"Dle prvotního šetření jel šestatřicetiletý řidič s automobilem značky Opel ulicí Dr. Horáka a odbočoval doleva do ulice Bulharské směrem k ulici Okružní. Při tom nedal přednost protijedoucímu sedmaosmdesátiletému cyklistovi, který jel po hlavní ulici Bulharské. Při střetu cyklista utrpěl zranění, se kterým byl převezen do prostějovské nemocnice. Ke zranění dalších osob nedošlo," uvedl policejní mluvčí František Kořínek. Výše způsobené hmotné škody byla předběžně vyčíslena na dva tisíce korun. Alkohol u obou řidičů policisté vyloučili provedenými dechovými zkouškami.

Policisté hledají svědky nehody dvou cyklistů v ulici Dolní!

Foto PČR

V pátek 23. února 2018 v 5:40 hodin došlo na cyklostezce v Dolní ulici v Prostějově k dopravní nehodě dvou cyklistů. Oba cyklisté jeli směrem od centra města.

"Dvaašedesátiletý muž měl nedaleko křižovatky s ulicí Leteckou předjet dvě pomaleji jedoucí cyklistky. Jedna z nich, třiapadesátiletá žena, bezprostředně po předjížděcím manévru havarovala. Při pádu na cyklostezku si způsobila zranění, se kterým byla následně transportována do prostějovské nemocnice," informoval policejní mluvčí František Kořínek s tím, že alkohol u obou účastníků dopravní nehody policisté vyloučili provedenými dechovými zkouškami.

Aktualizujeme: Dopravní nehoda s tragickými následky

ilustrační foto

Dnes krátce po sedmnácté hodině přijali policisté oznámení o dopravní nehodě na komunikaci mezi obcemi Babice a Mladějovice. 

"Podle prvotních informací se osobní vozidlo řízené čtyřiadvacetiletým řidičem, které jelo ve směru od Babic na Mladějovice, z prozatím přesně nezjištěných příčin střetlo s dvaapadesátiletým cyklistou, který jel ve stejném směru. Cyklista při nehodě utrpěl vážná zranění, kterým na místě podlehl. Podle prvotních informací jel cyklista na osvětleném jízdním kole. Řidič vozidla nebyl zraněn. Alkohol byl u řidiče vyloučen orientační dechovou zkouškou. U zemřelého byla nařízena soudní pitva.

Cyklista si dal „lajnu“

ilustrační foto PČR

V neděli v dopoledních hodinách zastavila policejní hlídka na ulici Plumlovská v Prostějově třicetiletého muže, který jel na bicyklu ve směru do centra. Orientační test na jiné návykové látky, kterému se cyklista podvolil, vykázal pozitivní hodnotu na amfetamin a metamfetamin. 

Muž souhlasil s výsledkem a vyšetření v nemocnici odmítl. Policistům sdělil, že předchozí den si dal takzvanou „lajnu“ pervitinu. Do cíle musel dojít pěšky, protože další jízdu mu policisté zakázali. "Uvedené přestupkové jednání bude řešit příslušný správní orgán," informovala policejní mluvčí Miluše Zajícová. (red)

Cyklista zavolal na řidiče autobusu: Debile jeden! A rozbil mu zrcátko

ilustrační foto PČR

Ve čtvrtek 24. ledna 2018 přijali policisté před osmnáctou hodinou na lince 158 oznámení o kolizi mezi cyklistou a zpětným zrcátkem autobusu městské hromadné dopravy ve Sportovní ulici v Prostějově. Přestože se oznámení od začátku jevilo jako dopravní nehoda, policisté nakonec zjistili, že o ni nejde.

"Oznamovatelem byl šestapadesátiletý řidič autobusu. Ten policistům sdělil, že zastavil v zastávce, kde nastupovala jedna cestující. Před vyjetím ze zastávky autobus objížděl cyklista, který, když byl na úrovni sedadla řidiče, měl na něho zlostně zavolat „ty debile jeden“ a pravou rukou udeřit do zpětného zrcátka. Tím došlo k rozbití zrcátka s dosud přesně nevyčíslenou škodou. Po tomto incidentu muž ve věku do 40 let, v tmavém kulichu, tmavé bundě a riflových kalhotách ujel neznámo kam. Popis události potvrdila také jedna svědkyně," uvedl policejní mluvčí František Kořínek.

Střet cyklisty s osobním automobilem skončil zraněním

Foto PČR

V pátek 12. ledna 2017 před čtrnáctou hodinou došlo ve Sladkovského ulici v Prostějově k dopravní nehodě osobního automobilu s pětašedesátiletým cyklistou.

"Čtyřiašedesátiletý řidič automobilu značky Fiat se při odbočování na parkoviště ležící mimo komunikaci bokem vozidla střetl s cyklistou, jedoucím po cyklostezce podél komunikace. Při střetu utrpěl cyklista lehké zranění," uvedl policejní mluvčí František Kořínek s tím, že ke zranění dalších osob nedošlo. Výše způsobené hmotné škody byla předběžně vyčíslena na šest tisíc korun. Alkohol u obou řidičů policisté vyloučili provedenými dechovými zkouškami. Příčiny, okolnosti i míra zavinění jsou v současnosti předmětem dalšího policejního šetření. (red)

 

Patnáctiletý cyklista havaroval. Nedržel se řidítek

ilustrační foto

V sobotu 30. prosince 2017 ve 12:25 hodin došlo na cyklostezce z místní části Žešov směrem k centru města Prostějova k havárii patnáctiletého cyklisty.

"Dle provedeného šetření se mladík nevěnoval dostatečně řízení a při jízdě nedržel řídítka. Následkem toho upadl na komunikaci, a protože neměl bezpečnostní přilbu, způsobil si zranění v obličeji. S tím byl poté převezen do prostějovské nemocnice. Ke zranění dalších osob stejně jako ke škodě na majetku nedošlo. Alkohol u mladíka policisté vyloučili provedenou dechovou zkouškou. Pro své jednání je cyklista podezřelý z přestupků podle zákona o silničním provozu", uvedl mluvčí PČR Olomouckého kraje František Kořínek. (red)

 

Další střet cyklisty a osobáku. V Dolní!

Foto PČR

V úterý 28. listopadu 2017 v 16:20 hodin došlo v křižovatce ulic Dolní a Jezdecké v Prostějově k dopravní nehodě osobního automobilu a jízdního kola.

"Devatenáctiletá řidička automobilu značky Opel z Jezdecké ulice na hlavní komunikaci v ulici Dolní vjela v době, kdy tudy ve směru od centra města projížděl sedmadvacetiletý cyklista. Ten po střetu s automobilem upadl na komunikaci a způsobil si zranění. S tím byl následně převezen do prostějovské nemocnice," uvedl policejní mluvčí František Kořínek. Výše způsobené hmotné škody byla vyčíslena na osm tisíc korun. Alkohol u obou účastníků policisté vyloučili provedenými dechovými zkouškami. Příčiny, okolnosti i míra zavinění dopravní nehody jsou nadále předmětem policejního šetření.

Ve Vrahovické se střetlo auto s cyklistkou. Žena skončila v nemocnici

Foto PČR

Včera v 16:15 hodin došlo v křižovatce ulic Svatoplukovy a Vrahovické k dopravní nehodě osobního automobilu a cyklistky. Dvaadvacetiletá řidička s vozidlem značky Citroën se při jízdě Svatoplukovou ulicí směrem k centru z dosud přesně nezjištěných příčin v křižovatce střetla s po hlavní komunikací ve směru k místní části Vrahovice jedoucí sedmatřicetiletou cyklistkou.

"Ke střetu došlo tak, že cyklistka narazila do levého boku automobilu. Po střetu cyklistka upadla na komunikaci, přičemž si způsobila zranění. Následně byla převezena do prostějovské nemocnice," sdělil redakci policejní mluvčí František Kořínek. Výše způsobené hmotné škody na jízdním kole byla předběžně vyčíslena na dva tisíce korun. Na automobilu škoda nevznikla. Alkohol u obou řidiček policisté vyloučili provedenými dechovými zkouškami. "Dosavadním šetřením policisté zjistili, že jízdní kolo bylo vybaveno osvětlením a cyklistka měla nasazenou přilbu.