koncert

Pozor! Legendy se blíží! Kdo vyhrál volňásky?

ilustrační foto plakát

Bigbíťáci, bigbíťačky - rychle rifle pohledejte, na legendy do Konice pospíchejte. Nenechte si ujít jedinečnou akci, konající se pouze jednou do roka. V pátek 15. června se Legendy vrací do Konice.

Vystoupí skupiny, které již běžně nehrají a znovu se dají dohromady pro tuto zvláštní příležitost. „Těšit se můžete na Marasd, Quercus, Junior - zahraje ve dvou sestavách z roku 1980 - 1984 a 1985 - 1992, Merkur, Demence, Děda Mráz a Gabriela V.G,“ zvou pořadatelé.

V případě nepříznivého počasí jsou připraveny párty stany pro víc než 300 hostů. Zajištěno je bohaté občerstvení.

Koncert začne v zámeckém parku v 18 hodin, dobové oblečení je vítáno. 

Proměny před letní přestávkou zahrají na folkrockovou notu!

ilustrační foto

V úterý 19. 6. 2018 bude sál v Kulturním klubu Duha od 18 hodin opět patřit prostějovskému pěveckému sboru Proměny. Ten zde společně se svými hosty jako již tradičně odstartuje letní prázdniny výběrem toho nejlepšího z folk - rockové hudby. 

"Koncert jsme se rozhodly uspořádat tradičně ve druhé polovině června, kdy jsou lidé už naladění na atmosféru hudebních festivalů. Opět přizveme šestičlennou kapelu, zpívat s námi bude Patrik Zatloukal," říká sbormistryně Proměn Lenka Dohnalová.

Na transparentním účtě pro dětské popáleninové centrum prozatím 29 tisíc korun!

ilustrační foto plakát

V pátek 8. června 2018 ve 20 hodin se konal v Parku Určice Benefiční koncert německé rockové skupiny Gottfried. Tato kapela má za dvacet let existence na svém kontě přes pět stovek koncertů a osm vydaných CD. Její členové se angažují i pro sociální projekty a organizují každoročně v Německu velký Festival ve prospěch znevýhodněných dětí. Za dobu, co tak činí, už pro nemocné děti vybrali přes 100 000 eur. Druhou kapelou, která se dobročinné události účastnila, byla kapela Klementův lazaret. 

"Částka, která se prozatím vybrala, a to jak prostřednictvím transparentního účtu z řad dobrovolníků, tak prodejem vstupenek přímo na akci, se prozatím zastavila na částce 29 tisíc korun. Děkuji všem, kteří byli této události jakkoliv nápomocni a věřím, že se v příštím roce uvidíme s kapelou Gottfried opět, a to při podobné příležitosti", uvedl pro Prostějovské novinky jeden z hlavních organizátorů Lukáš Trávníček.

Koncert Ortelu si nevyžádal zásah policistů

ilustrační foto plakát

V sobotu 9. června 2018 od odpoledne až do nočních hodin proběhlo v okolí Plumlovské přehrady bezpečnostní opatření v souvislosti s konáním koncertu skupiny Ortel.

Koncertu se zúčastnilo přibližně 900 návštěvníků. "V průběhu opatření policisté zjistili pětatřicet dopravních přestupků, z toho pět řidičů pod vlivem alkoholu. Samotný průběh koncertu si nevyžádal žádný zákrok policistů. Jiné narušení veřejného pořádku nebylo zjištěno," uvedl policejní mluvčí František Kořínek. (red)

 

Tip na koncert: Open-air Moravské filharmonie v Olomouci

Foto Jan Andreáš

Vstupenky na velký koncert Moravské filharmonie pod širým nebem, který se uskuteční v pátek 1. června 2018 od devatenácti hodin na Horním náměstí v Olomouci, mohou zájemci zakoupit v Informačním centru na olomoucké radnici.

Cena vstupenky je symbolických padesát korun a k dispozici je dvě stě míst k sezení do vyprodání. Moravská filharmonie zahraje slavné filmové skladby. (red)

 

Bigbíťáci pozor! Legendy se vrací do Konice!

ilustrační foto plakát

Bigbíťáci, bigbíťačky rychle rifle pohledejte, na legendy do Konice pospíchejte. Nenechte si ujít jedinečnou akci, konající se pouze jednou do roka. V sobotu 15. června se Legendy vrací do Konice. A vy můžete stále soutěžit o vstupenky! 

Vystoupí skupiny, které již běžně nehrají a znovu se dají dohromady pro tuto zvláštní příležitost. „Těšit se můžete na Marasd, Quercus, Junior - zahraje ve dvou sestavách z roku 1980 - 1984 a 1985 - 1992, Merkur, Demence, Děda Mráz a Gabriela V.G,“  Mersi," zvou pořadatelé. V případě nepříznivého počasí jsou připraveny párty stany pro více než 300 hostů. Připraveno je bohaté občerstvení. 

Který šťastlivec vyhrál volňásky na Chinaski?

ilustrační foto Chinaski

Jak PvNovinky informovaly, v pátek 13. dubna vystoupí v KaSCentru v Prostějově kapela Chinaski. A vy si s námi můžete zasoutěžit o volňásky!

Jedna z nejpopulárnější českých skupin Chinaski vyráží na jarní klubové turné Není nám do pláče v nové sestavě. Základní kapelovou a skladatelskou dvojici, zpěváka Michala Malátného a kytaristu Františka Táborského, doplňují přední čeští a slovenští hráči, které s Malátným a Táborským pojí dlouholetá přátelství a hudební sympatie. Za bicí v nové sestavě usedl jeden z nejlepších českých hráčů Lukáš Pavlík, který dosud koncertoval s Čechomorem, Ewou Farnou nebo Kamilem Střihavkou.

Agentura Hittrade přiveze Ortel

ilustrační foto plakát

Prostějovská agentura Hittrade již řadu let přivádí do našeho regionu zajímavé hudební hvězdy a kapely. V minulosti představila mimo jiné kapely Olympic, Kontrafakt, bratry Nedvědy, kapelu No Name, Michala Davida, Věru Špinarovou a další. Letos jako první představí kapelu Ortel.

Koncert Ortelu se bude konat 9. června na pláži U vrbiček na Plumlovské přehradě. Vstupenky již jsou v předprodeji.

Pokud Ortel není váš šálek čaje, 3. srpna Hittrade nabídne vystoupení skupiny Mirai. (red)

Do Prostějova zavítají Cigánski Diabli!

ilustrační foto plakát

Orchestr známý na koncertních pódiích na pěti kontinentech ve třiceti pěti zemích světa se představí v Prostějově. Cigánski Diabli vystoupí 23. května v 19 hodin v KaSCentru. Nenechte si je ujít! 

Cigánski Diabli je název jedinečného seskupení hudebníků, kteří od roku 1991 dokázali to, co se ve střední Evropě podařilo málokomu. Orchestr Cigánski Diabli není folklorní romské seskupení nadšených amatérů, ale jde o renomovanou skupinu osmi profesionálů, skvělých hudebníků s klasickým školením. Jejich produkci romský naturel vtiskl zvláštní, podmanivou atmosféru a nezapřou svůj temperament. Alba z produkce Cigánských Diablů jsou žádaná a ceněná pro originální aranžmá i perfektní hráčské umění.

Citron & Tublatanka předvedou Souboj rebelů. V dubnu

ilustrační foto

Největší Česko-Slovenské legendy hard and heavy vyrážejí na společné turné "Souboj rebelů 2018 Tour"! To zastaví 7. dubna 2018 v prostějovském KaSCentru.

Slovenská Tublatanka a český Citron baví své fanoušky již více jak 35 let. A to je důvod k pořádné oslavě. Obě kapely společně vyráží na turné jak do Čech, tak na Slovensko. České turné proběhne převážně v dubnu 2018 a zastaví se celkem v jedenácti městech.