koncert

Na Mou vlast se již nedostanete

ilustrační foto plakát

V pondělí 22. října se v prostějovském divadle uskuteční koncert Moravské filharmonie Olomouc. Je věnován stému výročí založení republiky. Vstupenky již jsou rozdány.

„Cyklus symfonických básní Má vlast  z dob národního obrození k oslavě české státnosti v podání Moravské filharmonie Olomouc bude dirigovat Stanislav Vavřínek,“ uvedla ředitelka divadla Jana Maršálková. Pro zájemce o vstupenky ale nemá dobrou zprávu. " Vstupenky již žádné nejsou. Rozdávaly se 10. října přibližně dvacet minut," dodala ředitelka. 

Koncert pořádá Olomoucký kraj ve spolupráci se Statutárním městem Prostějov. (ber)

Kdo vyhrál volňásky na Alkehol a Walda Gang?

ilustrační foto plakát

Jak PvNovinky informovaly, 5. října budou v Prostějově hostovat hned dvě kapely, Alkehol a Walda Gang. A vy jste s námi soutěžili o vstupenky!

A kdo z vás, jenž jste správně odpověděli na soutěžní otázku, měl zároveň štěstí při losování? Na koncert se zdarma podívají: Josef Kovář z Prostějova, Eva Babiánková z Čelechovic na Hané, Alena Kočí ze Sněhotic a Martin Spurný z Prostějova. Gratulujeme! (red)

Děti ráje fotoaparátem Jany Zaorálkové

Foto Jana Zaorálková

Abba revival, Sagvan Tofi, Martin Dejdar a další herci z muzikálu Děti ráje byli k vidění a slyšení v sobotu 29. září na prostějovském hlavním náměstí. 

Fotografie z jejich vystoupení, ale i následného focení s obyvateli, nám zaslala Jana Zaorálková. Děkujeme. (red)

Benefiční varhanní koncert U Milosrdných

ilustrační foto plakát, Anna Veselá

V sobotu dne 29.9.2018 se od 18 hodin v kostele sv. Jana Nepomuckého "U Milosrdných" v Prostějově uskuteční benefiční varhanní koncert. 

Za královský nástroj tentokrát usednou dva varhaníci. V první části koncertu přednese českou varhanní hudbu Ondřej Mucha, prostějovský varhaník, který se koncertně představil kromě České republiky také na několika mezinárodních varhanních festivalech v zahraničí. V druhé polovině koncertu vystoupí významná česká varhanice a emeritní rektorka Janáčkovy akademie múzických umění v Brně prof. Alena Veselá, která přednese francouzskou barokní varhanní hudbu. Vstupné dobrovolné. Všichni jste srdečně zváni.

(red)

OBRAZEM: NEBE nad Prostějovem fotoaparátem Jany Zaorálkové

Foto Jana Zaorálková

Včera se úderem patnácté hodiny rozezněly Kolářovy sady u hvězdárny tóny písní kapely NEBE. 

Akustický koncert, který do Prostějova přivezlo Hitrádio Orion, trval hodinku a byl zdarma. "Báječně jsem si akci užila, počasí bylo pro akci jako dělané. Zasílám i pár fotografií z akce, aby se i čtenáři mohli alespoň podívat, jaký hezký i vizuální zážitek to byl", napsala do redakčního e-mailu Jana Zaorálková. Děkujeme. (red)

Varhanní koncert z dílny Johanna Sebastiana Bacha

ilustrační foto archiv Ondřej Mucha

V sobotu dne 1.9.2018 se od 18 hodin v kostele sv. Jana Nepomuckého "U Milosrdných" v Prostějově uskuteční varhanní koncert, který budě věnován významnému skladateli Johannu Sebastianu Bachovi (1685 - 1750). 

Na programu zazní jeho poslední velké varhanní dílo "Dogmatické chorály". Účinkuje: Ondřej Mucha. Vstupné dobrovolné. (red)

Tip na sobotu: Hanácké Woodstock a Bystřické pivní salón

ilustrační foto plakát, foto Střihavka

Nenechte si ujít 8. ročník rockového festivalu Hanácké Woodstock v Zámeckém parku a amfiteátru ve Velké Bystřici. Pořádá ho Velkobystřická kulturní společnost, o.s. a Radio Haná Skyrock. Začíná ve třináct hodin.

Na Zámeckém náměstí (v zóně bez vstupenky) můžete navštívit Bystřické pivní salón, v nabídce bude více jak 24 druhů piv, jídla a pochutiny po celé odpoledne až zhruba do půlnoci. Rockerům mladším třinácti let vstup povolen pouze v doprovodu rodičů a zdarma. 

Zahrají: Wohnout, 5th Avenue Blues (PL), Dark Gambale, Synkopy 61, Kamil Střihavka a Leaders, Distant Bells, Pumpa, Everlasting Dark. (red)

 

Kdo vyhrál volňásky na koncert Lenky Filipové v zámeckém parku v Čechách?

ilustrační foto plakát

Ve čtvrtek 28. června se v zámecké zahradě v Čechách pod Kosířem uskuteční koncert Lenky Filipové. A vy jste s námi mohli soutěžit o dva volné vstupy!

A kdo odpověděl správně na soutěžní otázku a ještě se na něj usmálo štěstí při losování? Šťastnými výherci se stávají Marek Moudrý a Josef Sedlák. Gratulujeme! (red)

Soutěžte o vstupenky na koncert Lenky Filipové. Bleskově!

ilustrační foto plakát

Ve čtvrtek 28. června se v zámecké zahradě v Čechách pod Kosířem uskuteční koncert Lenky Filipové. A vy s námi můžete soutěžit o vstupenky! 

Postačí, když do 27. června do 11:00 hodin zašlete na redakční e-mail redakce@pvnovinky.cz odpověď na otázku, jaké nástroje Lenku doprovodí? Odpověď označte v předmětu LENKA a nezapomeňte připsat své jméno, bydliště a telefon. Pro dva vylosované máme vstupenku.

Svým přihlášením do soutěže dáváte souhlas s užitím vašeho jména, e-mailu, telefonu i adresy k účelům losování a následného vyhlášení soutěže a předáním údajů partnerům akce či předání vstupenek osobně. (red) 

Proměny dnes koncertují v rámci Prostějovského kulturního léta!

ilustrační foto plakát

V úterý 19. 6. 2018 bude sál v Kulturním klubu Duha od 18 hodin opět patřit prostějovskému pěveckému sboru Proměny. Ten zde společně se svými hosty jako již tradičně odstartuje letní prázdniny výběrem toho nejlepšího z folk - rockové hudby. 

"Koncert jsme se rozhodly uspořádat tradičně v druhé polovině června, kdy jsou lidé už naladění na atmosféru hudebních festivalů. Opět přizveme šestičlennou kapelu, zpívat s námi bude Patrik Zatloukal," říká sbormistryně Proměn Lenka Dohnalová.