koncert

Tip na sobotu: Hanácké Woodstock a Bystřické pivní salón

ilustrační foto plakát, foto Střihavka

Nenechte si ujít 8. ročník rockového festivalu Hanácké Woodstock v Zámeckém parku a amfiteátru ve Velké Bystřici. Pořádá ho Velkobystřická kulturní společnost, o.s. a Radio Haná Skyrock. Začíná ve třináct hodin.

Na Zámeckém náměstí (v zóně bez vstupenky) můžete navštívit Bystřické pivní salón, v nabídce bude více jak 24 druhů piv, jídla a pochutiny po celé odpoledne až zhruba do půlnoci. Rockerům mladším třinácti let vstup povolen pouze v doprovodu rodičů a zdarma. 

Zahrají: Wohnout, 5th Avenue Blues (PL), Dark Gambale, Synkopy 61, Kamil Střihavka a Leaders, Distant Bells, Pumpa, Everlasting Dark. (red)

 

Kdo vyhrál volňásky na koncert Lenky Filipové v zámeckém parku v Čechách?

ilustrační foto plakát

Ve čtvrtek 28. června se v zámecké zahradě v Čechách pod Kosířem uskuteční koncert Lenky Filipové. A vy jste s námi mohli soutěžit o dva volné vstupy!

A kdo odpověděl správně na soutěžní otázku a ještě se na něj usmálo štěstí při losování? Šťastnými výherci se stávají Marek Moudrý a Josef Sedlák. Gratulujeme! (red)

Soutěžte o vstupenky na koncert Lenky Filipové. Bleskově!

ilustrační foto plakát

Ve čtvrtek 28. června se v zámecké zahradě v Čechách pod Kosířem uskuteční koncert Lenky Filipové. A vy s námi můžete soutěžit o vstupenky! 

Postačí, když do 27. června do 11:00 hodin zašlete na redakční e-mail redakce@pvnovinky.cz odpověď na otázku, jaké nástroje Lenku doprovodí? Odpověď označte v předmětu LENKA a nezapomeňte připsat své jméno, bydliště a telefon. Pro dva vylosované máme vstupenku.

Svým přihlášením do soutěže dáváte souhlas s užitím vašeho jména, e-mailu, telefonu i adresy k účelům losování a následného vyhlášení soutěže a předáním údajů partnerům akce či předání vstupenek osobně. (red) 

Proměny dnes koncertují v rámci Prostějovského kulturního léta!

ilustrační foto plakát

V úterý 19. 6. 2018 bude sál v Kulturním klubu Duha od 18 hodin opět patřit prostějovskému pěveckému sboru Proměny. Ten zde společně se svými hosty jako již tradičně odstartuje letní prázdniny výběrem toho nejlepšího z folk - rockové hudby. 

"Koncert jsme se rozhodly uspořádat tradičně v druhé polovině června, kdy jsou lidé už naladění na atmosféru hudebních festivalů. Opět přizveme šestičlennou kapelu, zpívat s námi bude Patrik Zatloukal," říká sbormistryně Proměn Lenka Dohnalová.

Americká zpěvačka Anastacia vystoupí v Olomouci! Již v neděli!

ilustrační foto anastacia.com

Popová legenda Anastacia, jejíž výjimečný hlas učinil z písní I'm Outta Love a Left Outside Alone masivní hity po celém světě, vystoupí již 24. června v olomoucké Korunní pevnůstce. 

"Moc se těším, až se vrátím do Evropy, navíc s albem Evolution. Natáčela jsem tuhle desku během turné ke kompilaci Ultimate Collection a už se nemůžu dočkat, až budu nové skladby sdílet s fanoušky na koncertech," komentuje Anastacia nadcházející šňůru. Album Evolution, které vzniklo ve Stockholmu, produkoval Anders Bagge, který v minulosti spolupracoval např. se Céline Dion, Janet Jackson nebo Madonnou. I jeho zásluhou vznikla nahrávka, která Anastaciu vrací k jejím kořenům, kdy bravurně míchala rockové skladby s chytlavými popovými melodiemi a baladami. 

Pozor! Legendy se blíží! Kdo vyhrál volňásky?

ilustrační foto plakát

Bigbíťáci, bigbíťačky - rychle rifle pohledejte, na legendy do Konice pospíchejte. Nenechte si ujít jedinečnou akci, konající se pouze jednou do roka. V pátek 15. června se Legendy vrací do Konice.

Vystoupí skupiny, které již běžně nehrají a znovu se dají dohromady pro tuto zvláštní příležitost. „Těšit se můžete na Marasd, Quercus, Junior - zahraje ve dvou sestavách z roku 1980 - 1984 a 1985 - 1992, Merkur, Demence, Děda Mráz a Gabriela V.G,“ zvou pořadatelé.

V případě nepříznivého počasí jsou připraveny párty stany pro víc než 300 hostů. Zajištěno je bohaté občerstvení.

Koncert začne v zámeckém parku v 18 hodin, dobové oblečení je vítáno. 

Proměny před letní přestávkou zahrají na folkrockovou notu!

ilustrační foto

V úterý 19. 6. 2018 bude sál v Kulturním klubu Duha od 18 hodin opět patřit prostějovskému pěveckému sboru Proměny. Ten zde společně se svými hosty jako již tradičně odstartuje letní prázdniny výběrem toho nejlepšího z folk - rockové hudby. 

"Koncert jsme se rozhodly uspořádat tradičně ve druhé polovině června, kdy jsou lidé už naladění na atmosféru hudebních festivalů. Opět přizveme šestičlennou kapelu, zpívat s námi bude Patrik Zatloukal," říká sbormistryně Proměn Lenka Dohnalová.

Na transparentním účtě pro dětské popáleninové centrum prozatím 29 tisíc korun!

ilustrační foto plakát

V pátek 8. června 2018 ve 20 hodin se konal v Parku Určice Benefiční koncert německé rockové skupiny Gottfried. Tato kapela má za dvacet let existence na svém kontě přes pět stovek koncertů a osm vydaných CD. Její členové se angažují i pro sociální projekty a organizují každoročně v Německu velký Festival ve prospěch znevýhodněných dětí. Za dobu, co tak činí, už pro nemocné děti vybrali přes 100 000 eur. Druhou kapelou, která se dobročinné události účastnila, byla kapela Klementův lazaret. 

"Částka, která se prozatím vybrala, a to jak prostřednictvím transparentního účtu z řad dobrovolníků, tak prodejem vstupenek přímo na akci, se prozatím zastavila na částce 29 tisíc korun. Děkuji všem, kteří byli této události jakkoliv nápomocni a věřím, že se v příštím roce uvidíme s kapelou Gottfried opět, a to při podobné příležitosti", uvedl pro Prostějovské novinky jeden z hlavních organizátorů Lukáš Trávníček.

Koncert Ortelu si nevyžádal zásah policistů

ilustrační foto plakát

V sobotu 9. června 2018 od odpoledne až do nočních hodin proběhlo v okolí Plumlovské přehrady bezpečnostní opatření v souvislosti s konáním koncertu skupiny Ortel.

Koncertu se zúčastnilo přibližně 900 návštěvníků. "V průběhu opatření policisté zjistili pětatřicet dopravních přestupků, z toho pět řidičů pod vlivem alkoholu. Samotný průběh koncertu si nevyžádal žádný zákrok policistů. Jiné narušení veřejného pořádku nebylo zjištěno," uvedl policejní mluvčí František Kořínek. (red)

 

Tip na koncert: Open-air Moravské filharmonie v Olomouci

Foto Jan Andreáš

Vstupenky na velký koncert Moravské filharmonie pod širým nebem, který se uskuteční v pátek 1. června 2018 od devatenácti hodin na Horním náměstí v Olomouci, mohou zájemci zakoupit v Informačním centru na olomoucké radnici.

Cena vstupenky je symbolických padesát korun a k dispozici je dvě stě míst k sezení do vyprodání. Moravská filharmonie zahraje slavné filmové skladby. (red)