koncert

Chinaski dorazí do Prostějova v obměněné sestavě. Předkapelu hledají mezi místními skupinami!

Foto, Roman Helcl press promotion

Zažít večer v roli hudební hvězdy - tedy zahrát si před narvaným sálem a vidět zákulisí slavné kapely. Takový zážitek umožní jedné mladé a neznámé skupině nebo umělci kapela Chinaski na svém koncertě v Prostějově. Hudebníci kolem zpěváka Michala Malátného se rozhodli, že na aktuálním klubovém turné nebudou mít jednu předkapelu, ale naopak nechají v každém městě zahrát místní hudebníky, které si sami vyberou. Termín koncertu ve Společenském domě je pátek 13. dubna. Vstupenky jsou k dostání v síti TicketLIVE. Kapely se mohou hlásit do 5. března. 

Jedna z nejpopulárnější českých skupin Chinaski vyráží na jarní klubové turné Není nám do pláče v nové sestavě. Základní kapelovou a skladatelskou dvojici, zpěváka Michala Malátného a kytaristu Františka Táborského, doplňují přední čeští a slovenští hráči, které s Malátným a Táborským pojí dlouholetá přátelství a hudební sympatie. Za bicí v nové sestavě usedl jeden z nejlepších českých hráčů Lukáš Pavlík, který dosud koncertoval s Čechomorem, Ewou Farnou nebo Kamilem Střihavkou.

Monkey Business vyráží na turné. Budou i v sousední Olomouci!

ilustrační foto plakát

Maximum Power! Monkey Business vyráží na klubovou koncertní šňůru 2018. Silné písně, silné výpovědi, silné emoce. Silné hlasy, silné struny, silné paličky, silné a šikovné prsty tancující po klávesách. Silná světla, silné zesilovače, silné reprobedny. 

V olomouckém Sklubu vystoupí 29. března od osmnácti hodin. 

"Přijedeme k vám po silnici v silných autech. V novém roce pro vás zahrajeme několik zbrusu nových silných písní z připravovaného nového alba, které je před dokončením a vyjde již velmi brzy. Těšte se, bude to síla," vzkazuje kapela. (red)

Schola Cantorum zve na benefiční koncert

ilustrační foto

Schola Cantorum Prostějov spolu se svými hosty - Pěveckým sdružením Magnificat Brno se sólisty a brněnským katedrálním orchestrem si vás dovolují pozvat v neděli 14. ledna 2018 v 16 hodin do kostela Povýšení Svatého Kříže na V. hudební ohlédnutí za vánoční dobou.

"Na programu budou oblíbené skladby našeho sboru a známá vánoční mše Jakuba Jana Ryby „Hej, mistře“ pro sóla, sbor a orchestr za řízení Mgr. Petra Kolaře. Čistý výtěžek koncertu bude věnován na generální opravu varhan v kostele Povýšení Svatého Kříže. Neváhejte prodlužit si vánoční dobu návštěvou toho koncertu," zve Schola Cantorum Prostějov. (red)

 

Agentura HitTrade přiveze Ortel i Mirai

ilustrační foto

Prostějovská agentura HitTrade již řadu let přivádí do našeho regionu zajímavé hudební hvězdy. V minulosti představila mimo jiné kapely Olympic, Kontrafakt, bratry Nedvědy, kapelu No Name, Michala Davida, Věru Špinarovou a další. Letos tomu nebude jinak.

Devátého června chytá agentura koncert kapely Ortel, třetího srpna pak vystoupení skupina Mirai. Do plánu zahrnula ale i tři tradiční akce. Třiadvacátého června se na Plumlovské přehradě na pláži U Vrbiček už po jedenácté setkají revivalové kapely na akci „Legendy se vrací“. Čtrnáctého července bude pláž rovněž po jedenácté patřit Rock Memory Of. Na něm to rozjedou rock bandy KEKS, QUERCUS, KONTAKT, PLUS a atd.

V Prostějově vystoupí Dagmar Pecková, Hradišťan a Spirituál kvintet. Společně

ilustrační foto

Dagmar Pecková, Hradišťan a Spirituál kvintet. Mimořádné spojení tří výrazných pilířů české hudební scény. Na pódiu vystoupí nejen samostatně, ale spojí své síly také ve společných skladbách, a to napříč hudebními žánry. Koncerty jsou pouze tři, a to 6.4. v Ostravě, 7.4. ve Zlíně a 28.4.2018 v Prostějově.

Kromě stále žádaných a osvědčených hitů uslyšíte také zcela nové úpravy, které si účinkující připravili speciálně pro tyto koncerty, takže se můžete těšit třeba i na světové premiéry…

Nenechte si ujít tuto mimořádnou kulturní událost a včas si objednejte lístky. Prodej na ticketstream.cz. (ber)

 

Citron & Tublatanka předvedou Souboj rebelů!

ilustrační foto plakát

Největší Česko-Slovenské legendy hard and heavy vyrážejí na společné turné "Souboj rebelů 2018 Tour"! To zastaví 7. dubna 2017 v prostějovském KaSCentru. 

Slovenská Tublatanka a český Citron baví své fanoušky již více jak pětatřicet let! A to je důvod k pořádné oslavě! Obě kapely společně vyráží na turné jak do Čech, tak na Slovensko. České turné proběhne převážně v dubnu 2018 a zastaví se celkem v jedenácti městech. Tublatanka na něj chystá “Best of program” k pětatřicetiletému výročí a Citron chystá program “30 let Radegast a Best of Rebelie rebelů”. A co více? Dočkáte se společného finále obou legend, kde ve zcela nové písni, kterou skládá Maťo Ďurinda, uslyšíte všechny hlasy: Láďu, Tanju a Maťa!

Americká popová diva Anastacia vystoupí v Olomouci!

ilustrační foto anastacia.com

Na Korunní pevnůstce v Olomouci se 23. června představí americká popová diva Anastacia. Lístky už jsou v prodeji.

Popovou legendu Anastacii proslavil výjimečný hlas který učinil z písní I'm Outta Love a Left Outside Alone masivní hity po celém světě. "Moc se těším, až se vrátím do Evropy, navíc s novým albem Evolution. Už se nemůžu dočkat, až budu nové skladby sdílet s fanoušky na koncertech," řekla zpěvačka. Album Evolution, které vzniklo ve Stockholmu, produkoval Anders Bagge, který v minulosti spolupracoval například s Céline Dion, Janet Jackson nebo Madonnou.

Soutěžte o vstupenky na koncert Hůlky a Březinové!

ilustrační foto plakát

Tanečník, choreograf, spisovatel, herec, moderátor a především prostějovský rodák a patriot Jiří Zbořil se domů vrací pravidelně, často se schází se svojí bývalou učitelkou Evou Suchánkovou. Tentokrát přijede před vánoci a přiveze s sebou hned dva hosty. Zajímavé trio bude k vidění, a hlavně slyšení, 16. prosince v Kostelci na Hané. A vy s námi můžete zasoutěžit o vstupenky!

Koncert nazvaný Splněná přání představí publiku zpěváci Daniel Hůlka a Marcela Březinová, celý program bude moderovat právě Jirka. V jeho průběhu návštěvníky čeká i soutěž o zajímavé ceny. A pokud se na koncert chcete podívat zdarma, postačí, když do 14. prosince zašlete na redakční e-mail redakce@pvnovinky.cz odpověď na otázku, za kterou prostějovskou divadelní legendou se Jirka Zbořil pravidelně vrací? Odpověď označte v předmětu ZBOŘIL. Pro dva vylosované máme vstupenky pro dvě osoby. (ber)

Tarja Turunen v Olomouci! Desátého a jedenáctého prosince!

ilustrační foto plakát

Rocková, operní a metalová zpěvačka Tarja Turunen v prosinci vystoupí v Olomouci spolu s Moravskou filharmonií Olomouc! Nenechte si ujít jedinečné vystoupení první zpěvačky Nightwish, která je již řadu let z různými projekty na úspěšně sólo kariéře. Tarja vystoupí 10. a 11. prosince v Olomouci. A bude mít i autogramiádu.

V Česku jsme již měli možnost ji vidět s rockovou show nebo také s projektem Beauty and the Beat za doprovodu filharmonie ze Zlína. Nyní přijíždí s novou vánočním show doprovázenou symfonickým orchestrem. Zhlédnout tento neopakovatelný koncert a užít si přímo božský hudební zážitek máte možnost 10. a 11. prosince v Olomouci, Výstaviště Flora – Pavilon A. Tarju můžete vidět naživo i v sobotu 9. prosince, kdy bude mít v době od 10,30 do 11,30 hodin autogramiádu v Šantovce. (ber)

Adventní koncert Daniela Juna již v neděli!

ilustrační foto plakát

Prostějovský klavírista Daniel Jun si ke spolupráci na adventním Hudebním večeru s videoprojekcí přizval violistu Jiřího Kabáta. Na koncertě, který se uskuteční 3. prosince v 19 hodin v sále Českobratrské církve evangelické U Kalicha v Prostějově, představí svůj nový program.

"Program bude průřezem stylových období od baroka až po současnost, řada skladeb bude také inspirována jazzem. Zazní tedy skladby např. od G. F. Händela, W. A. Mozarta, S. Prokofjeva, G. Gershwina či Jiřího Kabáta," vysvětlil Daniel.  

Koncert bude navíc obohacen o uměleckou video-projekci z dílny prostějovské grafičky Veroniky Zacharové k nové skladbě Jiřího Kabáta, Meditaci nad chorálem Salve Regina. Jako host se představí také Martin "Tugi" Pivoňka, který bude při několika skladbách hrát na perkuse.