soutěž

Soutěžte o pryskyřicový šperk!

ilustrační foto

Před časem PvNovinky zveřejnily povídání s mladou ženou, která se věnuje výrobě pryskyřicových šperků. Barunka nám udělala speciální moravské náušnice, o které si můžete zasoutěžit.

Postačí, když do 9. června zašlete na redakční e-mail redakce@pvnovinky.cz odpověď na otázku, v jakém projektu se Bára angažuje? Odpověď v předmětu označte PRYSKYŘICE. A nezapomeňte se podepsat celým jménem! (ber)

 

Legendy se vrací! Soutěžte o volné vstupenky!

ilustrační foto plakát

Bigbíťáci, bigbíťačky, rychle rifle pohledejte, na legendy do Konice pospíchejte! Nenechte si ujít jedinečnou akci, konající se pouze jednou do roka. V sobotu 17. června se Legendy vrací do Konice. Soutěžte s námi o vstupenky!

Vystoupí skupiny, které již běžně nehrají a znovu se dají dohromady pro tuto zvláštní příležitost. „Těšit se můžete na Kreyson, Marasd, Junior, Black Sabbat Dio Tribute, AC/DC- Revival Back in Black, Quercus, Mersi," zvou pořadatelé.

V případě nepříznivého počasí jsou připraveny párty stany pro víc než 300 hostů. Zajištěno je bohaté občerstvení.

Koncert začne v zámeckém parku v osmnáct hodin, dobové oblečení je vítáno.

Hledá se nejsilnější muž široko daleko! Jste to právě vy?

Foto plakát

Snad nejznámějším prostějovským silákem je legendární Stanislav Pukl. I jeho kousky můžete vidět v sobotu 27. května od 14 hodin v Dobromilicích. Koná se tam totiž soutěž O nejsilnějšího muže. Přihlásit se může každý!

Čeká vás přenášení předmětů, převracení pneumatik, zvedání trámů, ale také dobrá zábava, lahůdky z grilu či vychlazené pivo.

Do soutěže samotné se můžete hlásit do 27. května na telefonním čísle 608 412 138. Pořadatelem akcí je obec, místní Sokolové a Stanislav Pukl, který je zároveň rozhodčím. (red)

Startují registrace soutěže Firma roku a Živnostník roku

ilustrační foto soutěž Firma roku

Neskutečné množství podnikatelských, ale i životních příběhů a především ukázka píle, odhodlanosti a touhy po úspěchu, to už neodmyslitelně patří k podnikatelským soutěžím Vodafone Firma roku a Česká spořitelna Živnostník roku 2017. Právě v těchto dnech startují registrace, které budou probíhat do 30. června 2017. Jednoduchá cesta, jak ukázat svůj potenciál a propagovat vlastní podnikání je pro všechny firmy a živnostníky otevřena.

Do soutěže se mohou přihlásit malé a střední firmy působící v České republice s nejméně dvouletou účetní historií a s obratem do 1,5 miliardy korun a živnostníci, kteří jsou minimálně jeden rok vlastníky platného živnostenského listu nebo jiného oprávnění k podnikání dle právních předpisů. V roce 2016 tak učinilo rekordních 6 716 podnikatelů a živnostníků.

OBRAZEM: Miss záložka má své vítěze!

Foto ber

Přesně 199 záložek se sešlo v prostějovském knihkupectví Kosmas na náměstí TGM v Prostějově v rámci soutěže o nejhezčí knižní záložku pro malé i velké čtenáře.

Záložky musely být vyzdobeny tak, aby byly nejkrásnější ze všech záložek na světě.  Dnes se z bezmála dvou set papírových originálů vybíraly ty vítězné. Porota ve složení Barbora Prágerová, ředitelka kina Metro70, Milada Sokolová, předsedkyně Okrašlovacího spolku města Prostějova a Klára Pánková z Knihkupectví Kosmas, neměla lehkou úlohu. Nakonec se jí podařilo z prací dětí ze škol a školek prostějovského regionu, speciální školy a dokonce čtyř dospělých tvůrců vybrat ty nejlepší.

Zámek Plumlov zve na Rekviem za rytíře! Již o víkendu!

Foto zámek Plumlov

Ve dnech 15. až 17. dubna se na zámku Plumlov uskuteční Rekviem za rytíře. Historická akce nabídne celodenní programy!

Těšit se můžete na bitvu s ukázkou taktiky střelby, kejklířské pohádky akrobata a žongléra Slávka, sokolnické ukázky výcviku a příletů dravých ptáků.

„Vystupovat budou po všechny tři dny od 9:15 do 17:30 hodin Elitní mušketýrský regiment RAPTUS, Kejklířská a divadelní společnost KOMEDIANTI a skupina šermu VALMONT,“ zvou Špinavci, kteří letošní akci přesunuli na Plumlov ze Sovince. 

 

Denní program v sobotu a v neděli:

09:55   O veliké řepě pohádka pro nejmladší

10:10   Sokolnické přílety dravých ptáků Sokolníci

Znáte NEJ zdravotní sestřičku? Přihlaste ji do soutěže!

ilustrační foto soutěž

Zahájení už v pořadí osmého ročníku Batist Nejsestřička 2017 oficiálně vyhlásil ředitel soutěže David Novotný v pražském Divadle Perštýn.

Soutěž, ve které nejde ani o věk, ani o fyzickou krásu, má za cíl vybrat nejlepší zdravotní sestru z pohledu odborného a lidského. Tento projekt je prezentací náročné práce sestřiček, o které se často říká, že je posláním. Záměrem je vyzdvihnout jejich podstatnou úlohu ve zdravotnictví, profesionalitu a chování nejen k pacientům a vyjádřit jim touto akcí poděkování. 

Mňága jede!

Foto čtenář

Ještě máte čas vyrazit! Od deváté hodiny se v klubu Apollo13 rozjel úžasný nářez! Kapela Mňága a Žďorp předvádí to nejlepší, co vytvořili!

"Zasílám pár fotografií, omluvte kvalitu, bohužel nemám lepší foťák", napsal k zaslaným fotografiím jeden ze čtenářů Prostějovských novinek, který se jako jeden ze čtyř vylosovaných zúčastnil této hudební akce zdarma. (red)

Kdo vyhrál volňásky na sobotní koncert Mňága a Ždorp?

ilustrační foto Apollo 13

Mňága a Žďorp je česká hudební skupina zastupující žánr alternativní rock. V prostějovském klubu Apollo13 vystoupí v sobotu 18. března od 20 hodin. S Prostějovskými novinkami jste soutěži o volné vstupenky! 

Kapela, pocházející z Valašského Meziříčí (přesněji odtud pochází zakládající jádro skupiny), se formovala již od roku 1983. Často se měnilo složení kapely. Zpočátku vystupovala pod názvem Slepé střevo, členové Mňágy současně působili i v jiných kapelách (Velký plytkoš, Happyend). Tyto kapely však zanikají a od roku 1987 se již hovoří jen o skupině Mňága a Žďorp.  

Kdo vyhrál v soutěži s restaurací U bílého koníčka?

ilustrační foto

Před několika dny byla v Prostějově znovu otevřena restaurace U bílého koníčka, kterou najdete v Žižkově náměstí. S Prostějovskými novinkami a restaurací jste soutěžili o zajímavé ceny!

Před několika dny tři ze stovky soutěžících byli vylosováni a svoji výhru, multipack piva Litovel a dárek, si v restauraci U bílého koníčka vyzvedli. Nyní jsme soutěžili o další dvě, a to stejné ceny. Na koho se usmálo štěstí? Výherci se stávají Jan Svačina a Lukáš Chytil. Gratulujeme! (red)