soutěž

Regionální soutěž hasičů ve vyprošťování vyhrál Přerov. Koničtí byli pátí

Foto HZS Ol. kraje

Ve středu 6. září 2017 proběhlo v Přerově na náměstí Přerovského povstání regionální kolo soutěže hasičů ve vyprošťování zraněných osob z havarovaných vozidel. Na start závodu se postavilo celkem deset soutěžních týmů z Olomouckého a Zlínského kraje, které změřily síly při deseti simulovaných dopravních nehodách. Vítězem se stali profesionální hasiči z požární stanice Přerov. 

Soutěžní týmy byly čtyřčlenné a složeny z profesionálních hasičů z jednotlivých územních odborů HZS krajů (územní odbor Přerov sestavil dva týmy - z požární stanice v Přerově a z požární stanice v Hranicích).

Na zámku Plumlov bude hrát POINT. Soutěžte bleskově o vstupenky!

ilustrační foto

Máte rádi představení prostějovského divadla Point? Pak v pátek večer vyrazte na zámek v Plumlově! Point tam uvede hru Finding Amerika: Gangsteři z našeho oddílu. A vy si s námi můžete zasoutěžit o dvě vstupenky! 

Muzikálový příběh dvou kluků, kteří touží po dobrodružství a hledají poklad amerického gangstera Lanzy Ručky, který zmizel kdesi v Chicagu, se odehrává v době socialistických spartakiád, modrých košil a rudých šátků. Zavede však diváka i do tajných barů chicagského podsvětí počátku minulého století. 

Příběh vznikl v hlavě Aleše Procházky, muziku dodal Arnold Prokop a Martina Hurikán Seibertová. Představení začne v 19 hodin.

Kdo získal rodinné vstupné na Sovinec na Hodokvas rytíře Kobylky?

ilustrační foto hrad Sovinec

Tradiční, historicko-řemeslná akce pro celou rodinu se již po čtyřiadvacáté uskuteční o víkendu 12. a 13. srpna. Nabídne kvalitní celodenního program a ukázky zručnosti starodávných řemeslníků. S Prostějovskými novinkami jste soutěžili o rodinné vstupné!

Po oba dny budou k vidění nejvýznamnější a nejvyhledávanější české šermířské a divadelní skupiny. Z Prahy zavítá Artus Thor, která na Sovinec přijíždí poprvé představit mnoha cenami ověnčený šermířský příběh Ve znamení tygřice a premiéru šermířské pověsti Lapka pana krále. Divadelní a šemířská společnost Grál přiváží oblíbené šermířské programy postavené na humoru a komunikaci s dětským divákem. Můžeme se těšit i na legendární Turnajíček. Kejklířské divadlo Slávka Nečunájeva přjveze z jižních Čech poprvé. Představí malý kousek velkého žonglérského umění.

Kdo vyhrál balíčky pivních alko a nealko mixů z Litovle?

ilustrační foto Litovel

Nemusíte jezdit zrovna k moři nebo na přeplněná koupaliště, abyste se o prázdninách osvěžili. Ovocný pivní mix navodí letní atmosféru a naladí vás na pohodovou vlnu zábavy s vašimi přáteli. 

Ochucená piva zaznamenala v České republice v posledních letech skutečný boom, jsou totiž tím pravým pro horké letní dny. Vyznačují se většinou nižším obsahem alkoholu, ale zároveň si zachovávají hořkou chuť piva doplněnou příměsí například citrusových plodů. 

Pivovar Litovel vyrábí Černý Citron, ležák s chutí citronu, Litovel Pomelo, míchaný nápoj z piva s příchutí pomela a Litovel Červený Pomeranč, rovněž míchaný nápoj z piva s příchutí červeného pomeranče, který voní a chutná po tropických citrusových plodech.

Na Plumlov přijde Karel I. z Lichtenštejna. Soutěžte o vstupenky!

ilustrační foto plakát

Víkend plný šermu nabídne v sobotu a v neděli 12. a 13. srpna zámek Plumlov. Spolu s panem Karlem I. z Lichtenštejna se ho zúčastnit můžete i vy. Soutěžte o vstupenky! 

Po celé dva dny, v době od 10 do 18 hodin, vám lukostřelci, rytíři a šermíři skupin Taurus, Kirri, Tartas a Alternus předvedou svá umění, do katovny vás nechá nahlédnout skupina Ordál. "Těšit se můžete na příjezd panstva, sokolníky, prohlídky zámku, stánky a řadu dalších překvapení," zve za zámek Kateřina Jenešová.

Letní Flora se blíží! Soutěžte o vstupenky!

ilustrační foto Flora.cz

Jak PvNovinky informovaly, ve dnech 17. až  20. srpna se na Výstavišti Flora Olomouc, a. s. koná letní etapa mezinárodní květinové výstavy a zahradnického veletrhu. 

Hlavní květinová expozice ponese motta Setkání v Rajské zahradě a Léčivá síla stromů a připravuje se ve spolupráci se Sdružením pěstitelů a zpracovatelů léčivých, aromatických a kořeninových rostlin a Svazem školkařů ČR. Návštěvníci se mohou těšit i na bohatý odborný doprovodný program s přednáškami a poradnou, chybět nebude ani soutěž o nejlépe řešenou expozici a floristická soutěž.

Vychutnejte si léto s pivními mixy z Litovle a soutěžte o ně!

ilustrační foto

Nemusíte jezdit zrovna k moři nebo na přeplněná koupaliště, abyste se o prázdninách osvěžili. Ovocný pivní mix navodí letní atmosféru a naladí vás na pohodovou vlnu zábavy s vašimi přáteli.A vy si s námi a Pivovarem Litovel můžete zasoutěžit o balíčky pivních alko a nealko mixů!

Ochucená piva zaznamenala v České republice v posledních letech skutečný boom, jsou totiž tím pravým pro horké letní dny. Vyznačují se většinou nižším obsahem alkoholu, ale zároveň si zachovávají hořkou chuť piva doplněnou příměsí například citrusových plodů.

Pivovar Litovel vyrábí Černý Citron, ležák s chutí citronu, Litovel Pomelo, míchaný nápoj z piva s příchutí pomela a Litovel Červený Pomeranč, rovněž míchaný nápoj z piva s příchutí červeného pomeranče, který voní a chutná po tropických citrusových plodech.

Kdo změní image v soutěži s kadeřnicí Renatou?

Foto ber

V měsíci červnu jsme zveřejnili rozhovor s prostějovskou kadeřnicí Renatou Martinkovou Vávrovou. Několik dní naté jsme vám dali možnost zasoutěžit si s Prostějovskými novinkami o vlasovou proměnu v jejím studiu.

Soutěžících žen se sešla celá řada, vítězkou může být pouze jediná. Stala se jí Ivana Kolečkářová. Srdečně gratulujeme! (red)

Soutěžte o proměnu! S kadeřnicí Renatou!

Foto ber, archiv RMV

Před několika dny jsme zveřejnili rozhovor s prostějovskou kadeřnicí Renatou Martinkovou Vávrovou. Dnes vám přinášíme možnost zasoutěžit si s námi o vlasovou proměnu v jejím studiu.

Postačí, když do 10. července odpovíte na redakční e-mail redakce@pvnovinky.cz na otázku, jaké oleje jsou vhodné pro letní péči o vlasy? Nápovědu naleznete buď na webu PvNovinek, na https://www.facebook.com/renata.martinkova.vavrova/?fref=ts, nebo na http://pozitky.webnode.cz/. Odpověď označte v předmětu KADEŘNICE. Proměnu získá jedna ze správných odpovědí. Pokud chcete změnit svůj vzhled, neváhejte! A nezapomeňte se podepsat! (ber)

Prostějovské děti v Praze bodovaly. V Mladém zahrádkáři

Foto: ČZS - Na fotografii zleva Dominik Zajíček, Petr Daška a Justýna Hýžďalová

V polovině června se uskutečnilo v Praze celostátní kolo soutěže Mladý zahrádkář. Okres Prostějov vzorně reprezentovali Petr Daška ze ZŠ Prostějov, ul. Majakovského, který se umístil v silné konkurenci na 2. místě v kategorii mladší žáci. V kategorii starších žáků Dominik Zajíček ze ZŠ v Brodku u Konice získal 7. místo a Justýna Hýžďalová ze ZŠ Prostějov, Majakovského ul. 9. místo.

„Účastníci poměřovali své znalosti v určování rostlinného materiálu a ve znalostech pěstování rostlin ve třech věkových kategoriích - mladší žáci, starší žáci a středoškoláci. V rámci doprovodného programu si všichni prohlédli některé pamětihodnosti Prahy, navštívili botanickou zahradu při uvedené škole a užili si plavbu parníkem po Vltavě,“ uvedla Vlasta Ambrožová z Českého zahrádkářského svazu.