1.SK na soustředění dvakrát vyhrál

Dvě vítězství na soustředění v Luhačovicích si připsali fotbalisté 1.SK Prostějov. V prvním duelu porazili svého soupeře z MSFL Spartak Hulín 3:1, o víkendovém duelu pak přestříleli divizní Slavičín 6:2.

První zápas se hrál na těžkém terénu, a tomu odpovídal i bezbrankový poločasový stav. Prostějovský celek, který do utkání nastoupil bez trojice Hunal, Pavlík, Kazár, inkasovali jako první z penalty. Vzápětí však celek Františka Jury srovnal vlastním gólem a v závěrečných minutách, kdy již prostějovský tým měl jasnou převahu, strhl vedení na svoji stranu brankami Pančocháře a Machálka.Druhý zápas sehrál 1.SK proti diviznímu Slavičínu, a zpočátku to byl velmi tvrdý duel. Celek z nižší soutěže se totiž chtěl proti favoritovi vytáhnout a nastoupil s agresivní taktikou. Postupem času však začali odpadat a na jejich kontě začali přibývat obdržené branky. V prvním poločase se trefili Pavlík, Zelenka a Kazár, po změně stran pak Mazouch, Zatloukal a Kazár. Konečné skóre bylo pro Slavičín ještě milosrdné, hráči 1.SK trefili jednou břevno a neproměnili několik samostatných nájezdů.Trenér Jura v obou duelech vystřídal značné množství hráčů, v prvním duelu nastoupilo sedmnáct borců, ve druhém dokonce dvacet. Navíc mohl prostějovský kouč vystřídat hráče na různých postech a vyzkoušel i dalšího dorostence Milana Machálka.Další přípravný duel sehrají fotbalisté Prostějova v neděli na půdě čtrnáctého celku druhé ligy FK Čáslav.

1.SK Prostějov – SK Spartak Hulín 3:1 (0:0)Branky Prostějova: vlastní, Pančochář, T. MachálekSestava Prostějova: Bureš (46. Kofroň) – Krejčíř, Zbožínek, Hloch, Dostál (46. Kocourek) – M. Machálek (46. Hirsch), Mazouch, Zelenka (46. Svozil), Fládr (46. Pančochář) – Machálek, Pospíšil (46. Zatloukal). Trenér František Jura

1.SK Prostějov – FC TVD Slavičín 6:2 (3:1)Branky Prostějova: Pavlík, Zelenka, Hirsch, Mazouch, Zatloukal, KazárSestava Prostějova: Bureš (46. Kofroň) – Hloch, Zbožínek (60. Kocourek), Hunal, Krejčíř (46. Kazár) – Hirsch (60. M.Machálek), Zelenka (46. Svozil), Pavlík (46. Mazouch), Pančochář (60. Rus) – T. Machálek (46. Zatloukal), Pospíšil (46. Fládr). Trenér: František Jura