Hanáci odjeli z Moravského Berouna s prázdnou. Moravský Beroun – Haná Prostějov 5:3 (3:2)

Foto Oldřich Lošťák

V 1. kole 1.B tř. sk. B olomouckého KFS zajížděli Hanáci do Moravského Berouna. Už ve 2. minutě domácí hráči zahrozili a Malinovský střelou k tyči otevřel skóre zápasu – 1:0. V následující minutě prošel obranným valem domácích Gábor, ale jeho střelu mířící do branky vykopl domácí bek. V 11. minutě střelou vedle gólmana zvýšil Lacman na 2:0. A ve 13. minutě to bylo už 3:0!

Mužátko zblízka prudkou střelou zaskočil domácí obranu. V 19. minutě dostal hostující Hladký míč do běhu po křídle a jeho dlouhý centr skončil v síti domácí branky 3:1. Ve 22. minutě se dostal do šance opět hostující Gábor, ale zblízka přestřelil domácí branku. Ve 32. minutě se hosté dočkali proměněné šance, když míč napálený Krupičkou se odrazil před Hladkého a ten jej dopravil za záda brankáře Venery - 3:2. Ve druhém poločase pokračovali Hanáci v bojovném výkonu a v 51. minutě se jim podařilo Jakubem Novákem vyrovnat na 3:3. Poté kvalita hry mírně klesla. V 83. minutě odpískal hlavní arbitr přísnou penaltu a domácí šli opět po střele Mužátka do vedení – 4:3. Hráči Hané vrhli v závěru všechny své síly do útoku ve snaze vyrovnat, ale byli to domácí, kteří v poslední minutě vstřelili i pátý gól. Hosté tak „dojeli“ na trestuhodné neproměňování vyložených šancí. Příští sobotu 13. 8. 2022 v 17 hodin přivítají Hanáci tým Zvole. Přijďte je povzbudit!

Hodnocení trenéra Hané PV Daniela Koláře: „Začátek dnešního zápasu byl pro nás jako ze zlého snu. Každý balon, který se dostal k naší bráně, jsme domácím připravili k zakončení a za pár minut tak prohrávali 0:3. Poté jsme se vzpamatovali a do konce prvního poločasu se z obou stran hrál na tuto soutěž výborný útočný fotbal, kdy my jsme byli lepší a vytvořili si mnohem víc jasných gólových šancí, ze kterých se nám bohužel podařilo proměnit pouze dvě. Ve druhém poločase jsme pokračovali v dobrém výkonu a zaslouženě vyrovnali. Poté hra z obou stran upadla do průměru a čekalo se na chybu toho druhého. Tu nakonec udělal rozhodčí, když sporný střet na hranici pokutového území ocenil penaltou pro domácí. Poslední gól jsme již dostali v poslední vteřině do prázdné branky. Škoda.“

Sestavy:

Haná Prostějov: Marák - Světlík, Trnavský, Martin Kolář (61. Dospiva) – Hladký, Krupička, Kaprál, Jakub Novák – Gábor, Cibulec

Trenér: Daniel Kolář

Moravský Beroun: Venera – Pohanka, Šlížek, Zálešák, Kraus (59. Vlček) – Baláž (72. Kašpar), Hrdlička, Mužátko, Kúřil (46. Hlaváč), Malinovský (90. Vraněšic), Lacman

Trenér: Josef Varga

Branky: 13., 83. a 94. Mužátko, 2. Malinovský, 11. Lacman - 19. a 32. Hladký, 51. Jakub Novák

Rozhodčí: Ondráček - Štěpán, Konvička

ŽK: Malinovský, Mužátko, Baláž – Krupička, Čermák