Pro správné prohlížení webu je nutné povolit javascript.

Návrat k Josefkolu 2012 prostřednictvím fotografií

Muzeum kočárů navštívil i prezidentský manželský pár.
Muzeum kočárů navštívil i prezidentský manželský pár.

 

Mozaika z Josefkolu 2012 – tak nazvali autoři ze Spolku Prostějovských fotografů výstavu, která je v současné době instalovaná v nově otevřeném depozitáři Muzea kočárů v Čechách pod Kosířem. Výběr ze stovek snímků, které vznikly v průběhu celé dvoudenní akce Josefkol 2012 připravili Josef Franc, Dušan Věženský a Karel Zvěřina.

Hledáčkem svých fotoaparátů zachytili prostějovští fotografové dvoudenní dění v zámeckém parku v Čechách pod Kosířem, v Muzeu kočárů, v Hasičském muzeu i všude tam, kde se něco kolem festivalu řemesel dělo. Výstava, která zdobí nově otevřený depozitář se smutečním kočárem největším a nejzdobnějším svého druhu v České republice, bude přístupná až do konce turistické sezóny, to je do konce října, a je jen první vlaštovkou v zachycení tak rozsáhlé nadregionální akce, jakou Josefkol bezesporu je. Z celé akce vznikne stejně jako v loňském roce také videozáznam i další dokumenty, které budou postupně předkládány veřejnosti.

Jednou z nejbližších příležitostí, kdy je možné si výstavu prohlédnout, je mimo jiné i unikátní koncert Štěpána Raka, Jana Matěje Raka a Alfréda Strejčka, který se uskuteční v novém depozitáři Muzea kočárů v Čechách pod Kosířem v sobotu 6. října od 19.00 hodina. Je však nutno pro velký zájem závazně objednat vstupenky předem, více informací na webových stránkách Muzea kočárů.

(jap)

Poslat nový komentář

CAPTCHA
Prosím opište text z obrázku.
Image CAPTCHA
Nezáleží na velikosti písmen
sex hikayeleri escort fethiye fresh hair style top hair style popular hair style