Pro správné prohlížení webu je nutné povolit javascript.

Řidiči sami dávají chmatákům příležitost

Řidiči sami dávají chmatákům příležitost
ilustrační foto

Roztržitost některých řidičů nezná mezí. Přes neustálá upozornění ignorují fakt, že „příležitost dělá zloděje“ a sami nabízejí chmatákům své cennosti jako na podnose.

Téměř každý týden vyjíždí strážníci k vozidlům, která si řidiči opomněli při odchodu zkontrolovat a řádně zabezpečit. Ani v uplynulém týdnu tomu nebylo jinak, na linku 156 přišlo několik hlášení, na které městská policie reagovala. V prvním případě nahlásil všímavý občan nezajištěný automobil v blízkosti ulice Okružní. Vůz měl otevřené dveře u spolujezdce. Jelikož vozidlo bylo opatřeno pouze převozní značkou nebylo možné zjistit majitele, a proto hlídka, která dorazila na místo, nasadila „botičku“. Dle WIN kódu si strážníci ověřili, že se nejedná o odcizené vozidlo. Majitel se přihlásil až druhý den s tím, že má defekt a vyřizuje si odtah. Botička byla sundána a muž si vůz zabezpečil. U dalšího vozu nechal řidič staženo okénko u spolujezdce. Jelikož se jednalo o majitele pocházejícího z Mostkovic, strážníci vyrozuměli hlídku Policie ČR v Plumlově a ti posléze zkontaktovali majitele. Ten se teprve po jednadvacáté hodině dostavil k automobilu, aby jej zajistil.

Při odchodu od vozu by řidiči rovněž neměli zapomínat, že je třeba pořádně zabrzdit, aby nedošlo k nechtěnému pohybu. U supermarketu v Plumlovské ulici vyjel zaparkovaný automobil samovolně z parkoviště a částečně zablokoval silnici. „Přivolaná hlídka majitele o události vyrozuměla a ten poté učinil nápravu. Měl velké štěstí, že nedošlo ke zranění ani ke škodě na majetku,“ uvedla Jana Adámková z oddělení prevence Městské policie Prostějov.

(red)

Poslat nový komentář

CAPTCHA
Prosím opište text z obrázku.
Image CAPTCHA
Nezáleží na velikosti písmen
sex hikayeleri escort fethiye fresh hair style top hair style popular hair style