Pro správné prohlížení webu je nutné povolit javascript.

Nemocniční sebevrah se znovu ozval. Chce se zabít daleko od lidí

Nemocniční sebevrah se znovu ozval. Chce se zabít daleko od lidí
ilustrační foto

I nadále trvají v olomoucké fakultní nemocnici policejní opatření kvůli sobotním e-mailům údajného sebevraha. Policie střeží urgentní příjem, kde si chtěl anonym vzít život. Z noci na pondělí však zaslal do nemocnice další vzkaz, ve kterém změnil své vyjádření. Svůj čin hodlá udělat jinde, beze svědků a ohrožení jiných lidí.

Fakultní nemocnice dostala v sobotu nejprve tři e-maily, ve kterých neznámý člověk informoval, že hodlá spáchat sebevraždu v prostorách nemocnice, aby mohly být jeho orgány po smrti využity k transplantaci. Nemocnice kontaktovala policii, musela také přeorganizovat péči v ambulantních prostorách u urgentního příjmu, kde mělo podle informací z e-mailů v sobotu v podvečer k sebevraždě dojít. Posílila také interní bezpečnostní službu.

„V noci na dnešek jsme dostali další e-mail, ve kterém je uvedeno, že pisatel hodlá svůj čin uskutečnit daleko od civilizace a že nechce ohrozit nikoho dalšího. Opět jsme samozřejmě tuto zprávu předali policii. Po dohodě s ní zatím zůstávají bezpečnostní opatření v platnosti," uvedl v pondělí mluvčí nemocnice Egon Havrlant.

Urgentní příjem, kde podle původních e-mailů chtěl pisatel svůj čin údajně uskutečnit, střeží policie od sobotního odpoledne. Policisté se k případu nechtějí příliš vyjadřovat. Mluvčí Irena Urbánková v pondělí pouze vzkázala, že na něm stále pracují.

Podle ČTK případ policie nevyšetřuje pro spáchání žádného trestného činu. Nejde tak například ani o šíření poplašné zprávy. (ber, čtk)

 

Poslat nový komentář

CAPTCHA
Prosím opište text z obrázku.
Image CAPTCHA
Nezáleží na velikosti písmen
sex hikayeleri escort fethiye fresh hair style top hair style popular hair style