Chvilková nepozornost skončila havárií tří vozidel

Chvilková nepozornost skončila havárií tří vozidel
ilustrační foto
Další fotky: 
Chvilková nepozornost skončila havárií tří vozidel
Chvilková nepozornost skončila havárií tří vozidel

V úterý 22. října 2019 po patnácté hodině došlo v Brněnské ulici v Prostějově k dopravní nehodě tří vozidel.

Dle prvotního šetření se měl šestapadesátiletý řidič nákladního Iveca na chvíli podívat do zpětného zrcátka. Tato chvíle stačila k tomu, aby nestihl včas zareagovat na před ním zpomalující osobní automobil Citroën a zezadu do něho narazil. Citroën byl nárazem odhozen do protisměru, kde se čelně střetl s protijedoucí Škodou Felicií. Po střetu osobních vozidel byl Citroën dále odhozen vlevo mimo komunikaci. Tam narazil do oplocení zahradnictví.

„Při dopravní nehodě byla zraněna devětatřicetiletá řidička Felicie, která byla z místa převezena do prostějovské nemocnice," uvedl policejní mluvčí František Kořínek s tím, že ke zranění dalších osob nedošlo. Výše způsobené hmotné škody byla předběžně vyčíslena na 90 tisíc korun. Alkohol u všech tří řidičů přivolaní policisté vyloučili provedenými dechovými zkouškami.

Přesné příčiny, okolnosti i míra zavinění dopravní nehody jsou předmětem dalšího policejního šetření. Po dobu šetření a odklízení následků dopravní nehody byla komunikace v místě uzavřena a doprava byla vedena po objízdných trasách. Plně zprůjezdněna byla před sedmnáctou hodinou.

Po kontrole poškození vozidel policisté na místě zadrželi osvědčení o registraci vozidla Citroën.(red)

Foto: PČR

Poslat nový komentář