Baletní představení Macbeth připomene shakespearovské výročí

Baletní představení Macbeth připomene shakespearovské výročí
ilustrační foto

Ve středu 5. listopadu v 19 hodin se pódium prostějovského divadla stane dějištěm Festivalu shakespearovských baletů, kterým si Moravské divadlo Olomouc připomíná 450 let od narození geniálního dramatika Williama Shakespeara. Skvělý baletní ansámbl vedený Robertem Baloghem uvede v Prostějově představení Macbeth.

Umělecký šéf baletu Moravského divadla Olomouc Robert Balogh začal o shakespearovském festivalu uvažovat po loňské premiéře inscenace Romeo a Julie. „Při celém představení, kdy jsem byl součástí publika, jsem cítil, jak se diváci ztotožňují s hlavními představiteli dramatu, jak s nimi dýchají, jak prožívají tragédii mladé lásky od prvního jednání až po dojetí se slzami v očích ve finále. Následný aplaus vestoje mě přesvědčily o tom, že má smysl zorganizovat festival, který by během tří slavnostních večerů představil náš shakespearovský repertoár - tedy balety Macbeth, Romeo a Julie a Sen noci svatojánské,“ uvedl Balogh.

Olomoucké publikum zhlédlo tyto balety ve třech po sobě jdoucích dnech (20. - 22. října). Prostějov uvede Macbetha mimo předplatné ve středu 5. listopadu, balet Romeo a Julie je pro předplatitelskou skupina A na programu v pondělí 8. prosince.

„Šéf baletu Balogh chtěl Macbetha odehrát původně na Helfštýně, nakonec si však jako dějiště zvolil divadlo v Prostějově. V jeho rozhodnutí určitě sehrála roli dlouhodobá dobrá spolupráce s naším divadlem, ale i vřelé publikum, které olomouckým tanečníkům již dvakrát aplaudovalo při baletním večeru na nádvoří plumlovského zámku,“ uvedla ředitelka Městského divadla v Prostějově Jana Maršálková.

Vstupenky na mimořádné baletní představení jsou k dispozici v divadelní pokladně, držitelé všech typů abonentek Městského divadla v Prostějově mají padesátiprocentní slevu. (eze)

Poslat nový komentář