Pro správné prohlížení webu je nutné povolit javascript.

Szidi Tobias představí Jolanku

Szidi Tobias představí Jolanku
Foto městské divadlo Prostějov

Pokud máte rádi šanson, bude pro vás jasnou volbou návštěva Městského divadla v Prostějově. Na divadelních prknech vystoupí mimořádná slovenská šansoniérka s maďarskými kořeny Szidi Tobias. Koncert nazvaný Jolanka uvede divadlo v pondělí 15. února 2016 v 19 hodin.

„Szidi si na desce obléká písně jako šaty ze šatníku. V každé dokáže být jiná a do každé si doplní nějakou cetku, drobnost, cingrlátko, prostě něco, co najde nebo má po ruce. Szidi miluje příběhy obyčejných lidí a je to z jejich písní cítit. Vybírá si texty, které působí velmi osobně, ale najdeme se v nich všichni. Zpěvačka má na tomto albu několik tváří. Dokáže být něžná i provokující, bláznivá i pokorná, ze všeho nejvíc však upřímná,“napsala kritika o interpretce, která je také výtečnou slovenskou herečkou. Účinkuje v inscenacích Slovenského národného divadla a dalších bratislavských scén  ̶  Divadla Astorka Korzo ’90 a Štúdia L+S.

„Szidi Tobias přivítáme v Prostějově již podruhé. Asi před třemi lety jí publikum aplaudovalo na koncertě uspořádaném po vydání alba Do vetra,“ uvedla ředitelka Městského divadla v Prostějově Jana Maršálková a doplnila, že pro české publikum šansoniérku objevil Michal Horáček, spolupracoval s ní i Petr Hapka.

„Hudbu k poslednímu albu zkomponoval Milan Vyskočáni, jeden text napsal Milan Lasica, ostatní jsou z pera Petera Lipovského. Poprvé si jednu píseň otextovala i sama interpretka Szidi Tobias,“ uzavřela Maršálková. (red)

 

Poslat nový komentář

CAPTCHA
Prosím opište text z obrázku.
Image CAPTCHA
Nezáleží na velikosti písmen
sex hikayeleri escort fethiye fresh hair style top hair style popular hair style