Pro správné prohlížení webu je nutné povolit javascript.

Arcidiecézní muzeum Olomouc hledá dvojníky slavného obrazu

Arcidiecézní muzeum Olomouc hledá dvojníky slavného obrazu
Foto ADM Olomouc

Už jen do 4. září bude v Arcidiecézním muzeu Olomouc vystavený obraz světoznámého španělského manýristy El Greka Klanění pastýřů. Jako pocta před jeho návratem do Metropolitního muzea v New Yorku se uskuteční happening, jehož výsledkem bude živý obraz inspirovaný tímto slavným plátnem. Muzeum umění Olomouc nyní hledá adepty na ztvárnění jednotlivých postav.

Jste podobní některé z postav z Klanění pastýřů? Víte o někom, kdo by mohl být některým z El Grekových pastýřů nebo členem Svaté rodiny? Muzeum umění Olomouc nabízí příležitost „zahrát“ si v živém obrazu a zúčastnit se fotografického happeningu, který se uskuteční v Arcidiecézním muzeu v pondělí 29. srpna. „Podloubí a prostředí na muzejním nádvoří jsou při určitém úhlu pohledu podobné scenérii z El Grekova obrazu. Napadlo nás, že bychom tuto podobnost mohli zaznamenat formou živého obrazu,“ řekl vedoucí edukačního oddělení Marek Šobáň.

Fotografie, kterou pořídí profesionální fotograf, nahradí v expozici originální obraz od 8. do 18. září. „Fotografii necháme vytisknout na plátno ve stejné velikosti jako El Grekův obraz. Takže účastníci happeningu se pak uvidí přímo v galerii,“ vysvětlil Šobáň. Muzeum také účastníkům fotografii vytiskne a poskytne v elektronické podobě. Objeví se i v časopisu Muzeion a na muzejních webových stránkách a sociálních sítích.

Jak se konkurzu na postavy z El Grekova obrazu zúčastnit? Stačí do 22. srpna zaslat portrétní fotografie na email soban@olmuart.cz, nebo se po předchozí domluvě představit osobně (kontaktní osoba: Marek Šobáň, tel. 585 514 174).

El Grekovo Klanění pastýřů do Olomouce zapůjčilo Metropolitní muzeum v New Yorku výměnou za zápůjčku Tizianova obrazu Apollón a Marsyas ze sbírek olomouckého arcibiskupství. Vystavení zhruba metr a půl vysokého obrazu z let 1605 – 1610 je součástí oslav deseti let od otevření Arcidiecézního muzea Olomouc. Při této příležitosti se také dočkala komplexní obměny jeho stálá expozice Ke slávě a chvále. (Zdroj Arcidiecézní muzeum Olomouc)

Poslat nový komentář

CAPTCHA
Prosím opište text z obrázku.
Image CAPTCHA
Nezáleží na velikosti písmen
sex hikayeleri escort fethiye fresh hair style top hair style popular hair style