Zelení v Olomouckém kraji mají nové vedení, zavedli spolupředsednictví

Zelení v Olomouckém kraji mají nové vedení, zavedli spolupředsednictví
Foto Strana zelených

Strana zelených v Olomouckém kraji prošla v sobotu obměnou. V Olomouci se uskutečnila výroční krajská konference, na které došlo k přijetí institutu spolupředsednictví a ke zvolení nového vedení, které krajskou organizaci povede do sněmovních a komunálních voleb.

Po zhodnocení uplynulého roku došlo na konferenci k návrhu na zavedení tzv. spolupředsednictví. Jedná se o model řízení organizace současně dvěma osobami – mužem a ženou. Systém je běžně používaný v západních zelených stranách a do praxe zavádí hodnoty jako je rovnost pohlaví či demokratičtější způsob rozhodování a rozdělení moci do více osob. Delegáti konference nakonec po debatě dali návrhu zelenou.

Dále byla na programu samotná volba Rady krajské organizace, tedy orgánu, který ji mezi konferencemi řídí. Spolupředsedy se stali pedagožka olomouckého Gymnázia Hejčín Hana Vacková a prostějovský předseda, povoláním informatik, Ivo Lužný. Spolu s nimi v nově zvolené radě budou jako místopředsedové působit doktorand politologie Ondřej Plachý, úředník František Kocourek, oba z Olomouce. Sedmičku doplňuje olomoucká sociální pracovnice Dagmar Říhová, jesenický ekolog a zastupitel Tomáš Hradil a směnový mistr Martin Kulatý z Mohelnice.

„Děkujeme delegátům za zvolení, vážíme si jejich důvěry. Jako krajští spolupředsedové se chceme zaměřit na přípravu naší krajské organizace do sněmovních voleb a na co největší úspěch jednotlivých základních organizací v komunálních volbách 2018. Pro Stranu zelených v Olomouckém kraji budeme lépe prezentovat svoji práci a budeme vystupovat ke všem významným krajským tématům,“ uvedli nově zvolení spolupředsedové Hana Vacková a Ivo Lužný, s tím, že chtějí poděkovat bývalým členům rady krajské organizace, jmenovitě Jiřímu Roubíkovi, Editě Hrstkové, Milanu Mátlovi a Tomáši Tužínovi. „Navážeme na to dobré, co bylo uděláno v minulosti,“ shodují se Hana Vacková a Ivo Lužný.

Na konferenci došlo také k volbě revizní komise, kterou dále povede olomoucký advokát Martin Začal. Doplní ji Eva Zatloukalová, učitelka a ekoložka z Prostějova a studentka Antonie Bernadová z Olomouce. Republikovou radu, tedy nejvyšší orgán Strany zelených mezi sjezdy, bude za Olomoucký kraj reprezentovat Milan Mátl, někdejší ombudsman a zakládající člen strany.

(tisková zpráva)

 

Komentáře

UFO strana zelených průhledných koko.ů

Poslat nový komentář