Práci v Koze za dvacet tisíc dostane jen motorová myš! Najde se "vítěz"?

Práci v Koze za dvacet tisíc dostane jen motorová myš! Najde se "vítěz"?
Foto ber

Na pondělní pracovním mítinku v naší oblíbené restauraci Koza zůstala celá se sešlo na sedm desítek adeptů. Bonus, práci ve zdejší kuchyni, ale může získat jen ten nejlepší. Tak alespoň předestřel vyhlídku zájemcům o práci pomocné síly v kuchyni zdejší management. Dvacet tisíc korun čistého je na Prostějov víc než slušný výdělek. Dostane ho ale jenom „motorová myš“.

Kdo se ptá na pracovní dobu, je bez šance
„Šanci nemají ti, kdo se ptají na pracovní dobu a dovolenou. Vaše problémy nás nezajímají, stejně jako nikoho nezajímají ty naše. Jediná filozofie, které se držíme, je spokojený zákazník,“ zaznělo na setkání. Už první podmínka odradila několik mladých žen. “Jako samoživitelky nemůžeme pracovat od 6 do 16 hodin, to je pro nás vzhledem ke stáří dětí limitující,“ uvedla osmadvacetiletá Katka. „Mrzí mě to, tuhle práci bych brala všemi deseti,“dodala posmutněle.
Šéfové Kozy jsou ale nekompromisní. „Naše filozofie je spokojený zákazník, tomu podřizujeme všechno. Ten, kdo chce zaměstnání, tady nemá místo. Kdo chce práci a bude ji odvádět dle našich představ, bude patřičně ohodnocen,“ konstatoval opakovaně jeden z nich.

Hledá se „motorová“ myš
Výběrové řízení tak bude mít tři kola. V prvním si všichni, kdo měli zájem, vyzkoušejí jeden den v „kozí“ kuchyni v pozici, o kterou se ucházejí. Výběr deseti nejlepších uchazečů je v rukou šéfkuchaře, který má víc než vysoké nároky. Pracoval mimo jiné na zaoceánské lodi, kde pomocník dokázal za 25 minut oškrabat 25 kilo brambor. Kdo je schopen takového výkonu, je v samozřejmě v Koze vítán.
Desítka nejlepších pak dostane možnost vyzkoušet si práci v Koze po celý týden. Sítem výběru pak vypadnou ti, kdo práci skutečně získají. „Vzhledem k tomu, že hodláme svou činnost rozšiřovat do dalších měst, vyškolený a spolehlivý personál budeme potřebovat. Není vyloučeno, že se na některé adepty obrátíme posléze,“ upozorňuje management.

Závěr pohovoru v Koza zůstala celá je jednoznačný. Hledají motorovou myš, o jejíž existenci v prostějovském regionu víceméně pochybují. PvNovinky naopak věří, že šikovných a spolehlivých lidí, kteří umí vzít za každou práci, je zde dost. Za pár týdnů uvidíme, kdo měl pravdu. (ber)

Komentáře

Zatím co bude nový zaměstnanec dřít,bude osazenstvo firmy jezdit na bruslích a malovat svoje logo na stezky a po únavném dni večer popíjet ve svých oblíbených lokálech s dalšími sedřikůži kamarády. Aneb jak se kozel stal zahradníkem, neboli vymrdávali se mnou, je načase abych já vymrdával s druhými.

a co takhle dodržovat zákoník práce ? ani ne, co ...

Chtěl bych vidět, jak bude formulovaná pracovní smlouva. A kdybych měl na takovou práci buňky, schválně bych tam nastoupil (samozřejmě kdybych prošel sítem) a po skončení zkušební doby bych začal tvrdě vymáhat svá práva, která mi garantuje zákoník práce :-D

Koza si s tímhle vybuduje nenávist zákazníků, ti co vědí jak se chovají k zaměstnancům tam na jídlo určitě nepůjdou .. a propo.. 20 tisic za tuhle buzercootrčinu je opravdu málo... :DDDDDDDDDDDDDDD

Nevim, proc se vsichni ohanite diskriminaci a nespravedlivosti. Podnik, ktery je zavedeny jako ten jejich, jednodusse potrebuje pevne a profesionalni vedeni.Jdou si za tim, co si sami vymysleli a vysnili a dali pouze najevo, ze nehledaji flakace, ktery by sel ve dve domu a kazdou hodinu by mel pauzu na cigaro.. Podminky to jsou slusne, vsak tam pracovat nemusite, nikdo vas nenuti. Ale kdo to odhodlani a pyli ma, tomu bude dobre:) Takze prestante sirit negativni energie, nikdo z toho nic nema, maximalne si uzenete zaludecni vredy:)

Takže Koza bude mít několik týdnů pomocnou sílu, které nebude platit ani korunu. Na lidské hlouposti se nejlíp vydělává.

sedřít kůži z lidí a zahodit.....kdo nemá závazky, tomu je to jedno. Kdo musí uživit rodinu, má smůlu - prostě diskriminace. A jestli uživení rodiny říkají "problém", tak pak je mi jich líto. Ale to už je povrchnost a arogance ze strany vedení...

Sef kuchar mozna dokaze za 25min oskrabat 25kg Brambor. Ja se mohu pochlubyt tim ze mam za 6 hodin 11 hotovich jidel.... vcetne priloh, omacek a masa. A za jednu minutu mam vyhozenou a ozdobenou vegetarianskou pizzu. Varil jsem pro Francouskeho prezidenta petichodove meny. A hostinu pro nasi ceskou vladu. Ale nikdy bych nesel delat pod takovou s prominutim sikanu k sef kuchari jako je u kozi.

Vlk se nažral a koza nezůstala celá. To je nové moto po dnešní pracovním mítinku.

Poslat nový komentář