Nominujte osobnost na Cenu Josefa Vavrouška

Nominujte osobnost na Cenu Josefa Vavrouška
ilustrační foto

Již jen dva týdny zbývají do konce nominací na letošní Cenu Josefa Vavrouška, kterou uděluje Nadace Partnerství za konkrétní činy na podporu životního prostředí. Zatím se organizátorům sešlo sedm nominovaných osobností, mezi kterými nechybí například profesor Josef Fanta, propagátor metod péče o les v chráněných územích s důrazem na přirozenou obnovu, nebo Jan Hřebačka, ředitel správy Krkonošského parku. Nominace je možné podávat na internetových stránkách www.cenajosefavavrouska.cz.

Mezi nominovanými je zatím sedm osobností – kromě výše zmíněných jsou to ještě expert na energetiku Edvard Sequens, nadšený ochránce zvířat Pavel Křížek, přírodovědec a malakolog Vojen Ložek, Petr Pakosta, bojovník proti těžbě devastující severní Čechy a spoluzakladatelka brněnské ekologické organizace Lipka, Hana Korvasová.

Loni se laureáty ceny stali manželé Ivana a Jan Jongepierovi za propagaci vědeckých a ochranářských výsledků a popularizaci ekologické výchovy v oblasti Bílých Karpat i v rámci celé ČR.

Nominace na letošní Cenu Josefa Vavrouška může podávat fyzická i právnická osoba. „Přihlašovací proces je velmi jednoduchý a transparentní a probíhá na oficiálních webových stránkách www.cenajosefavavrouska.cz. Nominace je možné podávat do konce dubna,“ tvrdí organizátoři. Přihlášky každoročně hodnotí odborná porota složená z předních odborníků a osobností v environmentální oblasti, včetně manželky Josefa Vavrouška Evy. Slavnostní předání cen proběhne v červnu u příležitosti Světového dne životního prostředí.

Cena Josefa Vavrouška je spjata se jménem předního českého ekologa a zároveň federálního ministra životního prostředí, který před 19 lety, 19. března 1995, společně se svou dcerou Petrou tragicky zahynul pod lavinou. (red)

Poslat nový komentář