Pro správné prohlížení webu je nutné povolit javascript.

Městu se podařilo odvrátit hrozbu vrácení patnáctimilionové dotace

Městu se podařilo odvrátit hrozbu vrácení patnáctimilionové dotace
ilustrační foto

Jak PvNovinky informovaly, městu Prostějov hrozila ztráta patnáctimilionové dotace a obvinění z podvodu kvůli využíváni budovy školy na Husově náměstí. Ministerstvo vydalo konečné stanovisko. Zákon porušen nebyl. Do objektu se nastěhují noví uživatelé.

„Pověřil jsem náměstkyni Hemerkovou, aby zahájila nová jednání s ministerstvem financí. Účastnila se jednání v Praze a město podalo žádost o rozšíření uživatelů budovy o základní školu Kollárova a prostějovskou knihovnu,“ konstatoval už před časem primátor Miroslav Pišťák. Jeho náměstkyně Ivana Hemerková pak na otázku, zda v objektu musí být kvůli dotaci střední škola, odpověděla jednoznačně: “Takto striktně to nemusí být vysvětleno.“

V současné době už magistrát stanovisko ministerstva zná. “V pondělí jsme dostali svolení, že pravé křídlo objektu může využívat ZŠ a MŠ Kollárova a městská knihovna. Škola zde bude mimo jiné provozovat doplňkové programy, knihovna objekt využije pro konání besed a podobně,“ nastínila Hemerková. Využití budovy již v únoru schválilo zastupitelstvo.

Dotace v řádu 15 miliónů byla podmíněna desetiletou udržitelností. Ministerstvo financí, po ukončení akreditace výukového programu zlínské univerzity, povolilo výjimku v podobě částečného pronájmu jinému subjektu, a to nejprve střední škole Art Econ, nyní Reálnému gymnáziu. Samotná Univerzita měla smlouvu do konce roku 2014, učebny však fakticky dva roky nevyužívala. (ber)

Poslat nový komentář

CAPTCHA
Prosím opište text z obrázku.
Image CAPTCHA
Nezáleží na velikosti písmen
sex hikayeleri escort fethiye fresh hair style top hair style popular hair style