Série pokračuje, jede se do Vsetína

Jestřábům stačilo málo k tomu, aby ukončili čtvrtfinálovou skupinu play-off a postoupili do semifinále. Ale i toto malé škobrtnutí vedlo k tomu, že Vsetín vyhrál na ledě LHK 0:1 a v pátek mohou doma sérii vyrovnat.

Do první třetiny vlétli hosté v plné síle. Prvních pár minut uzavřeli Jestřáby v jejich třetině a nepustili je ke slovu. Pak se ale karta obrátila a do tempa se dostali domácí. V tuto chvíli se hrál v Prostějově krásný hokej, který dlouho nepamatuji. Nejprve z obrovského tlaku málem vytěžil gól Smejkal, který ale v poslední chvíli než puk přešel přes brankovou čáru, klec posunul a rozhodčí hru přerušil. Další velkou šanci měl Čuřík s Osinou. Ani jeden z nich ale netrefil prázdnou branku. Hosté, kteří nestíhali drtivé tempo Jestřábů, byli neustále nuceni faulovat. Další přesilovka ale už nebyla tak drtivá jako ta první. Byť domácí stále krásně kombinovali, do vetší šance už se nedostali. Nevyužité šance z úvodu třetiny mrzeli Jestřábi v 15. minutě. Po zbytečném Dosedělově faulu se dostali hráči Vsetína do tlaku, ze kterého vytěžili první a jediný gól zápasu. Daniel Vaněk dostal zpoza branky přesnou přihrávku a protlačil puk pod Sedlářovým betonem do branky.

Místo aby se v druhé třetině vrhli Jestřábi do útoku a vyrovnali krok, začali velmi opatrně. Byť hráli velmi dobře, díky dobré obraně hostujícího celku a neuvěřitelným zákrokům Plška nedokázali vyvinout větší nápor. V polovině druhé třetiny mohl změnit skóre Stejskal s Žajglou. První jmenovaný ale svou dorážkou těsně minul branku. Díky špatnému střídání se zahráli hosté v závěru třetiny přesilovku 5 na 3. Ale ani této výhody nevyužili k navýšení skóre.

I třetí třetina byla herně velmi pohledná. Ke štěstí domácích ale chyběla vstřelená branka. Tolik spálených šanci, jako se povedlo Jestřábům v dnešním zápase, se jen tak nevidí. Nastřelené tyčky, minuté prázdné branky, to byla nedílná součást dnešního zápasu. A i díky tomuto "prokletí Plaškovi branky se hráčům prostějovského LHK nepovedlo využít závěrečný tlak v 6 hráčích a skóre se tak již nezměnilo. LHK Jestřábi Prostějov – HC Vsetín 0:1.

LHK Jestřábi Prostějov: Sedlář (Musil) - Kumstát, Doseděl, Osina, Kolibár, Peštuka, Paška, Tomiga, Finkes - Stejskal, Duba, Smejkal, Mikšovský, Černý, Žajgla, Čuřík, Šebek, Ševčík, Střáněl, Meidl, Berčák.

VHK Vsetín: Plšek (Hromada) - Farda, Heš, Spitzer, Hrčka, Pelc, Hoďa, Žabčík, Mečiar, Zúbek, Vaněk, Sprušil, Vítek, Hruška O., Hruška P., Holík, Bessonov, Kajaba, Dědek, Hambálek, Tesařík.