Po dálnici od Prostějova se Volkswagen Up řítil v protisměru. Hledají ho policisté

Po dálnici od Prostějova se Volkswagen Up řítil v protisměru. Hledají ho policisté
Foto PČR

Se žádostí o pomoc a spolupráci se obracejí na širokou veřejnost policisté z dálničního oddělení Kocourovec. Pátrají po vozidle a jeho řidiči či řidičce, které ve čtvrtek 1. července 2021 jelo po dálnici D 46 v protisměru.

První oznámení o jízdě po dálnici v protisměru přijala tísňová linka 158 v 7:44 hodin a následovalo několik dalších. Operační středisko na místo okamžitě vyslalo dostupné hlídky. Řidiči jedoucí po D 46 ve směru od Prostějova na Olomouc vůz zaznamenali mezi sjezdem na Olšany u Prostějova a čerpací stanicí „Na Babě“.

Jeden z nich dal policistům k dispozici záznam z palubní kamery. Z něj je patrné, že se jedná o vozidlo Volkswagen Up, bílé barvy, s cizí blíže nezjištěnou registrační značkou. Vůz sjel z dálnice ještě před příjezdem hlídek a odjel neznámo kam.

"Policisté proto žádají ostatní svědky této události, aby se přihlásili přímo na dálničním oddělení Kocourovec, popřípadě na lince 158. S ustanovením vozidla a jeho řidiče by mohly pomoci také další záznamy z palubních kamer projíždějících vozidel," doplnila policejní mluvčí Marie Šafářová. (red)

Poslat nový komentář