Koktejl - Prostějov

Starý Prostějov. Školní Zajímavé je, že domy si moc nepamatuji, ale tu "silnici" plnou bláta a kaluží naprosto přesně. (ber)
Tip na výlet. Součástí olomoucké akce Rozkvetlé památky jsou i komentované prohlídky Tento rok jde o Husův sbor, kostel sv. Cyrila a Metoděje v městské části Hejčín a chrám Zvěstování Páně na Dolním náměstí. „Ve všech kostelích je připravená série komentovaných prohlídek s tvůrci jednotlivých aranžmá,“ doplnil Michal Poláček, tiskový mluvčí Výstaviště Flora...
Starý Prostějov. Majáles Pochází z roku 1990 a najdete na ní spoustu zajímavostí, mimo jiné bustu "velkého" Laďu, nebo rakev s ostatky ČSSR. Poznají se tehdejší studenti? (ber)
Starý Prostějov. Zelenina v Kostelecké Už pár let je sídlem zcela jiného sortimentu, i když má povětšinou k ovoci vztah. A změnil název, říká si Skleník. (ber) 
Pamatujete? Háčkovaní "flaškoví" pejsci Měli jsme ji doma dlouho. Byl to dárek a rodiče se nemohli odhodlat ji vyhodit. (ber)  
Pamatujete? Korálky z jeřabin Také jste navlékali malé oranžové plody na nit, abyste si z nich udělali náramek či náhrdelník? (ber)
Starý Prostějov. Školka A. Krále Chodila jsem tam já s bratrem, můj synovec a teď i praneteř. Má novou fasádu, ubyly jesle. Jedno ale zůstává, betonový "hrad", který milují děti napříč generacemi. (ber)
Tip na výlet. Univerzita Palackého v olomoucké Šantovce „Díky našemu zapojení do projektu Šantovka Star(t)s můžeme na netradičním místě představit návštěvníkům centra na tisíc kombinací studijních programů. Ať už jde o mladé lidi, kteří se rozhodují, kam zamíří po maturitě, nebo o ty, kteří by rádi vystudovali vysokou školu při...
Pamatujete? Co Čech, to autoopravář Vyměnit prasklou žárovku, přehodit píchlé kolo za rezervu či nahradit klínový řemen punčochou jsem běžně zvládala i já. Motory skoro všech dostupných vozidel jednoduché jak kafemlejnky a díly za hubičku. A vždycky byl po ruce ochotný soused či kamarád, který s opravou pomohl....
Starý Prostějov. Nemocnice a lékárna U Milosrdných bratří Konvent Milosrdných bratří byl zbudován v letech 1739 – 53, tehdejšími pány města Lichtenštejny, kostel byl postaven v letech 1751 – 55. V přilehlém klášteře bylo po založení zbudováno 18 lůžek pro nemocné, a tak tu vznikla první prostějovská nemocnice, která...