Úspěšná policie: tři zloději barevných kovů dopadeni

Úspěšná policie: tři zloději barevných kovů dopadeni
ilustrační foto

V minulých dnech se policistům z Prostějovska podařilo usvědčit tři muže z krádeže barevných kovů. Jeden z nich má navíc na svědomí trestný čin maření výkonu úředního rozhonutí.

Z trestného činu krádež vloupáním jsou podezřelí dva mladí muži z Prostějovska. Provedeným šetřením prostějovských kriminalistů ve spolupráci s policisty z Němčic nad Hanou byli jako pachatelé zjištěni dva muži (ročníky narození 1989 a 1988). 

"Začátkem dubna letošního roku vnikli po rozstřižení pletiva do objektu mysliveckého zařízení v Němčicích nad Hanou, kde ze střechy skladu materiálu vytrhali a odcizili 60 šablon hliníkové krytiny. Další krytinu pak odciszili po vloupání rozbitým oknemdo skladu. Svým jednáním tehdy způsobili škodu bezmála za 51 tisíc korun," popsala jejich řádění Eva Čeplová, tisková mluvčí Policie ČR.

Mladší z dvojice se dopustil této trestné činnosti přesto, že byl koncem loňského roku odsouzen pro trestný čin krádež. Trestním příkazem samosoudce Okresního soudu v Prostějově byl tento třiadvacetiletý výtečník z Tištína odsouzen k souhrnnému trestu obecně prospěšných prací ve výměře 300 hodin. Navíc měl uložen trest zákazu řízení všech motorových vozidel v trvání 2 let, který evidentně v dubnu tohoto roku porušil. Jezdil Škodou Favorit, auto používal při páchání trestné činnosti na Němčicku. V případě pravomocného odsouzení oběma mužům hrozí až pětiletý trest odnětí svobody.

Včera, ve středu 30. května, zahájili prostějovští kriminalisté trestní stíhání jednatřicetiletého muže jako obviněného ze spáchání trestného činu krádež. "Koncem února letošního roku muž odcizil  v obci Nezamyslice z volně přístupného areálu dvora bývalé mateřské školy pět silnostěnných ocelových mostků o rozměru 200 x 100 cm. Pachatel tehdy způsobil škodu za nejméně 10 tisíc korun. Provedeným šetřením byl jako pachatel zjištěn výše uvedený muž z Prostějovska," uvedla k případu policejní tisková mluvčí. Pachateli hrozí dvouletý trest odnětí svobody.

(red)

Poslat nový komentář