Policie žádá o pomoc při hledání sexuálního násilníka

Policie žádá o pomoc při hledání sexuálního násilníka
ilustrační foto

V neděli 29. června krátce po 15 hodině došlo k pokusu znásilnění mladistvé dívky na cyklostezce u OC Olomouc City. Dívka se násilníkovi ubránila, ten o pár hodin později napadl jinou ženu. Policisté žádají o pomoc při jeho ztotožnění.

Dívku, jdoucí pěšky od Křelovské ulice k OC Olomouc City, napadl pachatel za koncem zástavby místní části Řepčín. Útoku se ubránila a ke znásilnění nedošlo. Kolem 19.10 hodin však opět násilník zaútočil, tentokrát na asfaltové cestě mezi poli v obci Nedvězí, vedoucí souběžně s R46. "Osmatřicetiletá žena běžela po cestě a potkala muže na jízdním kole tzv. „Ukrajině“ červenooranžové barvy. Ve chvíli, kdy se míjeli, si muž natahoval přes obličej černou látku, pravděpodobně šátek. Následně žena uslyšela ránu, a když se ohlédla, uviděla muže, jak běží k ní. Muž něco vykřikl a žena se před ním dala na útěk a volala o pomoc. Pachatel ji nedoběhl," popsala druhý případ mluvčí olomouckých policistů Marie Štrbáková.

Podle svědkyň se jednalo o muže štíhlé, atletické postavy, vysokého 180 - 185 centimetrů. Mělo jít o bělocha s opálenou pletí ve věku od 25 do 30 let. Měl velmi krátce ostříhané hnědé vlasy a výrazné lícní kosti. "V prvním případě byl oblečen do hnědého trika s krátkým rukávem bez obrázku a tříčtvrtečních kalhot, v barvě šedobílé, maskáčového typu. Triko i kalhoty byly značně seprané a obnošené. Obutý byl do tmavých botasek," sdělila mluvčí. V druhém případě si žena vybavila jen šortky vícebarevné a tričko nezjištěné barvy. Kolem krku útočníka tmavou elastickou látku, zřejmě šátek. Na zádech měl batoh hnědočerné barvy, případně černé sluneční brýle.

"Žádáme zejména ženy, které se setkaly s podobným chováním neznámého muže a věc neoznámily, aby tak dodatečně učinily. Zároveň prosíme ty, kteří muže uvedeného popisu v okolí místa obou útoků viděli nebo mají jakoukoliv informaci vedoucí k jeho vypátrání nebo zjištění totožnosti, aby tyto informace neprodleně oznámili na Policii ČR buď prostřednictvím linky 158, nebo na telefonním čísle 974 766324. Mohou také využít e-mailovou adresu ol.skpv.ook.podatelna@pcr.cz," dodala Marie Štrbáková.

Přestože nedošlo k újmě na zdraví obou napadených žen, vyhodnotili policisté útoky jako závažné a intenzivně pracují na dopadení neznámého útočníka. V případě odsouzení mu za zločin znásilnění ve stadiu pokusu hrozí trest odnětí svobody v rozmezí od dvou do desíti let. (red)

Poslat nový komentář