Poškození kamerového systému způsobili zaměstnanci firmy. Kvůli šmírování

Poškození kamerového systému způsobili zaměstnanci firmy. Kvůli šmírování
ilustrační foto

Dne 9. dubna 2018 PvNovinky informovaly o případu poškození kamerového systému v areálu zemědělského družstva v obci na Prostějovsku. Tehdy neznámý pachatel poškodil kamerový systém monitorující areál a způsobil škodu ve výši 17 tisíc korun. Pachateli byli zaměstnnci.

Policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření z přečinu poškození cizí věci. Za ten pachateli v případě dopadení a odsouzení kromě povinnosti nahrazení způsobené škody hrozí také trest odnětí svobody až na jeden rok. „Provedeným šetřením se policistům obvodního oddělení Prostějov 2 jako podezřelé podařilo ustanovit dva zaměstnance družstva ve věku 37 a 42 let. Muži se poté k činu přiznali. Jako motiv uvedli, že se jim nelíbilo, že kamery snímají prostory chodby u denní šatny a je tak zaznamenáno, kdo a jak dlouho pobývá v šatně. Při následné neodborné manipulaci s kabely pak došlo k poškození pěti kamer, rekordéru, pevného disku a připojovacích konektorů. Výše způsobené škody byla vyčíslena na 16 490 korun. Tuto škodu se podezřelí zavázali uhradit," konstatoval policejní mluvčí František Kořínek. Ve věci je konáno zkrácené přípravné řízení. V případě odsouzení podezřelým za přečin poškození cizí věci hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok. (red)

Foto: PČR

Komentáře

Všechny firmy v Prostějově šmírují zaměstnance a některé i na záchodě! Děkuji nechci, už jsem tady skončil a odstěhoval se tady z toho PRDELÁKOVA!!

Poslat nový komentář