Pozor na zbytkový alkohol!, varují policisté

Pozor na zbytkový alkohol!, varují policisté
ilustrační foto PČR

Ve všech třech případech řízení pod vlivem alkoholu zjištěných při dopravně bezpečnostní akci, která se konala v minulých dnech na Prostějovsku, se dle slov řidičů jednalo o tzv. zbytkový alkohol.

Prvním z takto ovlivněných řidičů byl sedmapadesátiletý muž, kontrolovaný v obci Olšany u Prostějova v 5:38 hodin. Jako řidič osobního automobilu Fiat při kontrole nadýchal hodnoty 0,20 a 0,18 ‰ alkoholu v dechu. Se změřenými hodnotami souhlasil a přiznal vypití jednoho dvanáctistupňového piva večer před jízdou.

O šestnáct minut později jiná hlídka v obci Horní Štěpánov zastavila a kontrolovala řidiče dodávky Iveco. Jednačtyřicetiletému muži provedenými dechovými zkouškami změřili hodnoty 0,55 a 0,59 ‰ alkoholu v dechu. Také tento řidič přiznal pivo večer před jízdou. V tomto případě to byly tři jedenáctky vypité do dvaadvacáté hodiny.

V 7:26 hodin pak mezi obcemi Stařechovice a Služín kontrolovali policisté traktor značky Zetor řízený pětačtyřicetiletým řidičem. Ten při kontrole nadýchal 0,52 a 0,54 ‰ alkoholu v dechu. Dle jeho přiznání to byl pozůstatek po pěti až šesti desetistupňových pivech vypitých předešlého dne do 20:00 hodin.

"Všem řidičům policisté zakázali další jízdu a jejich přestupek bude oznámen příslušnému správnímu orgánu. Řidiči dodávky navíc na místě zadrželi řidičský průkaz. Ostatním dvěma řidičský průkaz zatím zůstal. Řidiči Fiatu s ohledem na nízkou změřenou hodnotu ovlivnění a řidiči traktoru protože ho při kontrole nepředložil," informoval policejní mluvčí František Kořínek. (red)

 

Poslat nový komentář