Kvitová u soudu. Pištěla jsem, říká

Kvitová u soudu. Pištěla jsem, říká
ilustrační foto

Tenistka Petra Kvitová dnes ráno asi hodinu vypovídala o svém napadení u brněnského soudu. Tenistka se nechtěla opět vidět s obžalovaným Radimem Žondrou, který ji měl přepadnout v jejím prostějovském bytě. Výslech byl proto proveden prostřednictvím mikrofonu z vedlejší místnosti. Soud pokračuje.

„Byla jsem v prostějovském bytě, kolem půl deváté zazvonil zvonek. Nějaký mužský hlas tam řekl, jestli jsem doma, řekl, že jde na revizi kotle. Pustila jsem ho do domu, pustila jsem ho bzučákem, ještě jsem mu šla naproti. Řekla jsem mu, že kotel nemám, tak se podivil, ale prý kontroluje i horkou vodu. Když vešel do bytu, tak mi řekl, že to tam mám pěkný,“ vypověděla Kvitová. „Chtěl po mně, abych pustila teplou vodu, tak jsem se otočila a v tu chvíli jsem měla nůž na krku. Popadla jsem ho, chytila jsem ho, v ruce jsem měla telefon. V tu chvíli jsem levou ruku dala na čepel. Já jsem spadla, křičela jsem, všude bylo spoustu krve,“ vylíčila tenistka.

„Jak jsem viděla tu krev, tak jsem se ptala, co chce. On říkal, že potřebuje čas, a já na to, že čas nemám, že potřebuju do nemocnice. Pak jsem se ho zeptala, jestli chce peníze, a on mi řekl, že jo. Měla jsem deset tisíc, vytáhla jsem je z kabelky, dala jsem mu je a on odešel. Pak jsem volala na záchranku a policii,“ popsala Kvitová.

Jak uvedla, zranění v tu chvíli vůbec necítila. „Upadla jsem, pištěla jsem, on mi říkal, že mi nechtěl ublížit. Přivezli mě do nemocnice, měla jsem pořezaných všech pět prstů, včetně nervů na dvou prstech. Rehabilitace byla dlouhá. Po 3 - 4 měsících jsem mohla chytit raketu a první zápas jsem odehrála po pěti měsících,“ uvedla tenistka.

Žondra u soudu znovu odmítl, že by měl s útokem cokoli společného. Soud dále pokračuje. (ber)

Poslat nový komentář