Ujížděl policistům. Byl namol a v autě bez technické

Ujížděl policistům. Byl namol a v autě bez technické
ilustrační foto

V souvislosti s tergickou dopravní nehodou u Lipové zasahovali policisté ještě jednou. V rámci odklonu dopravy mezi obcemi Buková a Lipová se policisté snažili předepsaným způsobem za použití červené svítilny zastavit vůz. Na dané znamení však řidič nereagoval a pokračoval v jízdně směrem k dopravní nehodě. Policistům se jej podařilo za použití světelného výstražného znamení zastavit až v lesním porostu poblíž Lipové.

Po vyžádání dokladů potřebných k řízení a provozu motorového vozidla vyzvali policisté ujíždějícího řidiče, aby se podrobil dechové zkoušce a orientačnímu testu na přítomnost omamných a psychotropních látek. „Zatímco test na drogy byl negativní, při dechových zkouškách byly řidiči naměřeny hodnoty 1,30 a 1,47 promile alkoholu v dechu. S naměřenými hodnotami řidič souhlasil a k požití alkoholických nápojů před jízdou se policistům doznal," uvedla policejní mluvčí Jiřina Vybíhalová s tím, že muž se podrobil lékařskému vyšetření spojenému s odběrem krve.

Při jeho kontrole policisté dále zjistili, že řidič užil k jízdě vozidlo bez platné technické kontroly. Nezodpovědného řidiče policisté zadrželi. Vedle několika přestupků proti bezpečnosti a plynulosti silničního provozu je nyní důvodně podezřelý také ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky. (red)

Ilustrační foto: PČR

Poslat nový komentář