Příjemce dávek nepřiznal příjem za sběr kovů. Bude to drahé

Příjemce dávek nepřiznal příjem za sběr kovů. Bude to drahé
ilustrační foto

 

Z přečinu podvod podezírají koničtí policisté dvaapadesátiletého muže z Konice. Tohoto skutku se měl podezřelý dopustit na Úřadu práce České republiky tím, že v době pobírání dávek v hmotné nouzi nepřiznal příjem více než 16 tisíc korun, který utržil ve sběrně surovin za odevzdané barevné kovy a železo.

 

 

To odevzdával v období od září 2018 do února 2019. Protože tuto skutečnost i přes náležité poučení Úřadu práce ČR nenahlásil, došlo k přeplatku na vyplacené dávce v hmotné nouzi ve výši bezmála 9 tisíc korun. Příjemce dávky tento přeplatek na výzvu úřadu nevrátil, a proto byla věc oznámena na policii. Policisté věc šetří pro podezření z přečinu podvod. „Za ten podezřelému v případě prokázání viny a odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na dvě léta," upozornil policejní mluvčí František Kořínek. (red)

Ilustrační foto: MP

 

Komentáře

A z toho stát vyplatí 16 miliard na krachující stavbu elektrárny v Turecku.Česká prý investice.Není to tady Kocourkov?Blázni tady jedou naplno.To jede dál komunismus.Rozkradou se miliardy-tehdy miliony a zavírali se lidi,co si vzali domů homolu cukru z cukrovaru.

Poslat nový komentář