Napadení mezi sousedy skončí pokutou

Napadení mezi sousedy skončí pokutou
ilustrační foto

Dne 30. srpna 2019 před půlnocí přijali prostějovští strážníci prostřednictvím linky 156 telefonické oznámení o napadení muže na chodbě domu nedaleko hlavního vlakového nádraží. Na místo byla vyslána hlídka.

„Strážníci zkontaktovali jednapadesátiletého oznamovatele. Ten uvedl, že se procházel po chodbě a z ničeho nic k němu přišel soused, povalil ho na zem a několikrát ho udeřil do hlavy. Poté odešel do svého bytu. Oznamovatel měl viditelné podlitiny na ruce. Jiné zranění neměl. Lékařské ošetření odmítl. Hlídkou byl zkontaktován i druhý muž (51 let). Ten k incidentu uvedl, že pouze svého souseda okřikl za hlučné chování na chodbě. Fyzické napadení popřel," popsala incident strážník Tereza Greplová.

Strážníci oba muže poučili o předání záležitosti k projednání příslušnému správnímu orgánu. V případě prokázání protiprávního jednání hrozí útočníkovi pokuta do 20 000 Kč. (red)

Ilustrační foto: MP

Komentáře

chtěla bych reagovat na předchozí článek a to o zmínce pokuty útočníkovi v případě prokázání viny. Mého manžela napadl o dvacet let mladší soused, dá se říci bezdůvodně. Přestože byl manžel ošetřen na traumatologii v nemocnici a později u obvodního lékaře, kdy doba pracovní neschopnosti trvala 7 dnů, útočníkovi byla udělena v přestupkovém řízení v Pardubicích pokuta sto korun. To, že mi soused vyhrožoval, že mne shodí se schodů až budu mít dost, neřešila ani přivolaná policie ČR ani zmíněná komise. Tak ten, kdo chce fackovat sousedy na potkání musí do Pardubic.

Poslat nový komentář