Požár rodinného domu zdolalo sedm jednotek. I vrahovická

Požár rodinného domu zdolalo sedm jednotek. I vrahovická
ilustrační foto
Další fotky: 
Požár rodinného domu zdolalo sedm jednotek. I vrahovická

Sedm jednotek profesionálních i dobrovolných hasičů zasahovalo ve čtvrtek odpoledne v Brodku u Přerova u požáru rodinného domu. Na místě zasahovali profesionální hasiči z Přerova, Olomouce a SŽDC a také jednotky dobrovolných hasičů z Brodku u Přerova, Tovačova, Dubu nad Moravou a Prostějova-Vrahovic.

Po příjezdu na místo a následném průzkumu hasiči zjistili, že hoří celý objekt. Jelikož se jednalo o budovu v řadové zástavbě, úkolem všech zasahujících jednotek bylo dostat oheň co nejrychleji pod kontrolu a zároveň zamezit jeho šíření na přilehlé domy. Hasičům se požár podařilo rychle lokalizovat a současně uchránit sousední stavby. Následně s pomocí termokamery vyhledávali skrytá ohniska hoření, aby je mohli dohasit.

Museli také částečně rozebrat střešní konstrukci. Při požáru se zranili dva lidé, kteří byli předáni do péče zdravotnické záchranné služby. Příčinou požáru bylo zatopení v kamnech, odkud se neuzavřenými dvířky oheň rozšířil do celého objektu. Předběžná škoda činí 300 tisíc korun.

(Zdroj: HZS Olk)

Poslat nový komentář