Bez placení nakupoval alkohol, voňavky i psí žrádlo

Bez placení nakupoval alkohol, voňavky i psí žrádlo
ilustrační foto

Z přečinu krádež podezírají prostějovští policisté dvaatřicetiletého muže z Prostějovska. Tohoto skutku se měl dopustit nejméně dvěma skutky, kdy se při pohybu po prostějovských prodejnách zmocnil zboží, ukryl ho v oděvu či v batohu a bez zaplacení pronesl přes pokladní zónu.

„V prvním případě tak učinil v pondělí 4. listopadu 2019 v supermarketu v Plumlovské ulici. Tam krátce po sedmnácté hodině přes pokladnu bez zaplacení prošel s pěti lahvemi alkoholu, potravinami, drogistickým zbožím a psí konzervou v celkové hodnotě 2 817 korun," uvedl policejní mluvčí František Kořínek.

Druhého skutku se dopustil v pondělí 16. prosince 2019 před patnáctou hodinou v jiném supermarketu v Plumlovské ulici. V tomto případě se pokusil bez zaplacení odnést tři lahve alkoholu a pět balení sýra v celkové hodnotě 564 korun.

Odcizené věci byly zajištěny a vráceny zpět do prodeje. Uvedeného jednání se měl muž dopustit, přestože byl pro majetkovou trestnou činnost v minulosti již pravomocně potrestán. Policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření z přečinu krádež. Za ten mu s přihlédnutím k uvedené recidivě hrozí trest odnětí svobody na šest měsíců až tři léta.(red)

Ilustrační foto: MP

Poslat nový komentář