Babičku okradl vnuk. Peníze roztočil s kamarády

Babičku okradl vnuk. Peníze roztočil s kamarády
ilustrační foto

V polovině listopadu 2019 došlo ke krádeži finanční hotovosti 60 tisíc korun ze skříně v bytě domu s pečovatelskou službou v Prostějově. Osmasedmdesátiletá žena jako podezřelého z krádeže označila svého devětadvacetiletého vnuka, který jediný byl u ní na návštěvě a peníze mohl odcizit.

„V rámci provedeného prověřování se podezřelý vnuk k činu přiznal a uvedl, že peníze utratil se svými kamarády. K tomu mělo dojít ihned po činu, kdy s kamarády odjel taxíkem do Olomouce. Tam každému koupil mobilní telefon a dal tisíc korun ke hře na automatech. Zbytek na automatech prohrál sám. V následujících dnech si od kamarádů vyžádal vrácení telefonů a oba skončily v zastavárně. Svého činu podezřelý prý nyní velice lituje a dopustil se ho prý pod vlivem pervitinu,“ popsal případ policejní mluvčí František Kořínek.

Policisté věc šetří pro podezření z přečinu krádež. Za ten podezřelému v případě odsouzení hrozí trest odnětí svobody na jeden rok až pět let. Ve věci je konáno zkrácené přípravní řízení. (red)

Ilustrační foto: pixabay.com

Poslat nový komentář