Za uplynulý týden vyjížděly hlídky městské policie k devíti krádežím
Vydáno: So, 03/07/2020 - 15:58
Všechny se udály v prostějovských supermarketech. Sedmkrát spáchali protiprávní jednání dospělé osoby. Ve dvou případech se jednalo o osoby mladší patnáct let. Ty byly předány svým zákonným zástupcům.
U všech případů nedošlo k poškození odcizeného zboží, a proto bylo vráceno zpět do prodeje. V jednom případě si ukradený sortiment odkoupil pachatel drobné krádeže. Celkem bylo odcizeno zboží v hodnotě 2 307 Kč.
„Dva přestupky vyřešili strážníci uložením pokuty příkazem na místě v souhrnné výši 1 000,-Kč. Ostatní protiprávní jednání byla zadokumentována a oznámena příslušnému správnímu orgánu k projednání. Ten za takové počínání může uložit pokutu do 50 000,-Kč," doplnil strážník Petr Zapletal. (red)
Ilustrační foto: MP

Poslat nový komentář