Cyklista nadýchal 3,5 promile
Vydáno: So, 08/21/2021 - 10:01
Ve středu 18. srpna 2021 před desátou hodinou večer zastavili policisté v Prostějově kličkujícího cyklistu. Protože jevil známky podnapilosti, vyzvali ho, aby se podrobil dechové zkoušce. Při té 56letý muž nadýchal 3,55 promile.
Opakovaná dechová zkouška ukázala hodnotu jen o něco málo nižší. S naměřenými hodnotami řidič souhlasil. Další jízdu mu policisté zakázali. "Za uvedené přestupkové jednání lze ve správním řízení uložit až padesátitisícovou pokutu," doplnila policejní mluvčí Jiřina Vybíhalová. (red)

Poslat nový komentář