Bojovali s popelnicemi. A čeká je trest
Bojovali s popelnicemi. A čeká je trest
3. 3. 2023 krátce po půlnoci přijali prostějovští strážníci telefonické oznámení o skupince osob, která rozkopává popelnice na ulici Sladkovského. Strážníci po příjezdu do uvedené lokality spatřili tři muže v prostoru autobusové zastávky, z nichž dva se po zpozorování hlídky dali na útěk.
Po zákonné výzvě se zastavili a setrvali na místě. „Při zjišťování vyšlo najevo, že starší z dvojice, 32 letý muž, rozkopal několik odpadkových košů a převrátil kontejner na odpadky. To strážníkům uvedl třetí člen ze skupinky. Nato mu jeho kamarádi začali nadávat a vyhrožovat mu. Svým jednáním se oba dopustili přestupku proti občanskému soužití,“ informovala komisařka Tereza Greplová. Výpověď čtyřiadvacetiletého (třetího) muže potvrdili i další dva svědci, kteří byli zkontaktováni druhou hlídkou nedaleko a celou událost viděli. Dvaatřicetiletý muž je svým jednáním důvodně podezřelý z přestupků proti majetku, veřejnému pořádku a občanskému soužití. Jednadvacetiletý muž je podezřelý z přestupku proti občanskému soužití. „Celou záležitost projedná příslušný správní orgán,“ doplnila Greplová. (red)


Poslat nový komentář