Tři krádeže v jediném obchodě

Tři krádeže v jediném obchodě
ilustrační foto MP

Tři krádeže v jediném obchodě

 Během čtyřiadvaceti hodin ve dnech 12 a 13. 11. 2023 řešili prostějovští  strážníci tři nahlášené drobné krádeže v jednom obchodě. 

V prvním případě se protiprávního jednání dopustil dvaatřicetiletý muž, který si v regálu obchodního domu nedaleko hlavního vlakového nádraží vybral tři konzervy tuňáka, se kterými se pokusil projít přes pokladní zónu bez zaplacení. Jeho úmysl neunikl bystré ostraze, která ho zadržela a přivolala strážníky. 

Do stejného supermarketu vyjížděli strážníci za půl hodiny znovu. Tentokrát byl při krádeži přistižen pětatřicetiletý muž. I on se pokusil odcizit konzervy s tuňákem. Ani v tomto případě se mu to nepovedlo a za pokladnami byl zadržen ostrahou. 

Třetí případ byl na linku 156 nahlášen v dopoledních hodinách následující den. Devětatřicetiletá žena se pokusila odejít z obchodu bez zaplacení dvou deodorantů. I ona narazila na bystré oko pracovníka ostrahy. 

"Ve všech případech bylo odcizené zboží pachatelům odebráno a vráceno zpět do prodeje. Celková škoda byla vyčíslena na 526 Kč. Své protiprávní jednání budou všichni tři pachatelé vysvětlovat u příslušného správního orgánu, kde byly všechny tři záležitosti předány pro podezření na spáchání přestupku proti majetku," doplnila komisařka Terez Greplová. (red)

Poslat nový komentář