Hokejové Jestřábky vyhrály svůj vůbec první zápas! Gratulujeme!

Hokejové Jestřábky vyhrály svůj vůbec první zápas! Gratulujeme!
Foto LHK

V neděli 13. listopadu, a to přesně v poledne, vyjely ke svému historicky prvnímu utkání na Prostějovský led ženy a dívky našeho klubu, LHK Jestřábi Prostějov, proti týmu HLC BULLDOGS BRNO, který je pravidelným účastníkem soutěže ligy žen ČR.

Ženský tým se na zápas poctivě připravoval, i když podmínky pro trénování nejsou na zimním stadionu momentálně ideální. „I když jsou členkami klubu LHK Jestřábi Prostějov, nemají svou vlastní šatnu, kterou by potřebovaly. Nemají vlastní hodiny ledu, které na ně nezbývají, a tak musí trénovat s přípravkou atd. Proto na celé kluziště vyjely ženy poprvé při tomto zápase. Přesto se perfektně nachystaly", říká trenérka Petra Procházková a dodává: „Holky byly před zápasem hodně nervózní, protože nevěděly, co je na ledové ploše při zápase čeká.“

Hned na začátku první třetiny vstřelila první gól zápasu hráčka LHK Jestřábi Prostějov Michaela Rullová, asistenci si připsala Dominika Pospíšilová. Hra byla vyrovnaná a tomu odpovídalo i skóre, kdy druhou branku tohoto hezkého zápasu vstřelila hráčka HLC Bulldogs Brno Michaela Kurtaničová. Hned v zápětí se ale trefila naše Veronika Kalabusová, při asistenci Michaely Rullové. Stav tedy po první třetině vypadal nadějně pro domácí tým 2:1.

Ve druhé třetině „Jestřábky“ navýšily skóre jediným gólem, který v této třetině padl. Vstřelila ho Dominika Pospíšilová bez asistence a po druhé třetině tak vedly 3:1. Na začátku třetí třetiny se opět trefila Domča a opět za asistence Michaely Rullové. Žádný jiný gól už v zápase nepadl, a tak byl konečný stav utkání 4:1. Pro Jestřábky se stal historicky první odehraný zápas zápasem vítězným.

„Musím holky pochválit. Všechny se snažily a bojovaly, jak mohly. Musím vyzvednou všechny hráčky, bojovaly a snažily se o kombinační hru. Dále chci pochválit naši brankářku Veroniku Havránkovou, která velmi dobře zachytala, a nemůžu zapomenout na Dominiku Pospíšilovou, která jako nejmladší hráčka podala neuvěřitelný výkon a nakonec i velice kvalitní týmovou práci, která se tak často v ženských týmech nevidí,“ dodává trenérka Procházková. Není při tom bez zajímavosti, že některé z hráček začaly s hokejem tuto sezonu.

Klub LHK Jestřábi chce ženám pogratulovat k výkonu a také poděkovat fanouškům za podporu. Zároveň zve i nové zájemkyně o tuto krásnou hru do svých řad.

„Již teď se těšíme na další utkání a držíme našim hráčkám palce do dalších zápasů,“ vzkazuje klub. (red)

Poslat nový komentář