Nemastný výkon a neproměňování šancí stál Jestřáby body

Choreo prostějovských fanoušků. Foto:Radim Nemela

Hokejisté LHK Jestřábi Prostějov mohli v duelu s Kolínem rozhodnout o svém postupu do první ligy, jenže zápas, který se odehrál ve skvělé atmosféře, kterou podpořili domácí fanoušci úvodní celostadionovou choreografií, prostějovští dravci nezvládli.

Už po první třetině vedli hostující hokejisté 0:3 a vyhnali brankáře Kociána na střídačku. Ve druhé části sice snížil Frank Kučera, ale Kolín rychle zchladil vzrůstající nápor Hanáku dvěma slepenými góly. Přestože ještě minutu před druhou sirénou snížil Luňák, tak se šancemi Jestřábů na vyrovnání to už vypadalo bledě. Do třetí třetiny nastoupili domácí v brance opět s Kociánem, ale i on inkasoval znovu asi po minutě. I přesto, že domácí ztráceli čtyři branky, tak se tlačili dopředu za podpory svého fanouškovského kotle a povedlo se jim čtyři minuty před koncem snížit na rozdíl dvou gólů. Ovšem, když už se Prostějov nadechoval k závěrečnému drtivému náporu, přišlo vyloučení a přesilovka pro hosty, kterou využili a odvezli si tak z Hané výhru 7:4. Navíc díky prohře Mostu se Sokolovem se snížily bodové rozdíly v tabulce a baráž může být dramatická až do konce.