Kdo zhlédne Švandovou, Hrušínského a Cardu zdarma?

Kdo zhlédne Švandovou, Hrušínského a Cardu zdarma?
ilustrační foto plakát

Devatenáctého září 2016 od 19 hodin se v Jesenci uskuteční jedinečné divadelní představení. Hru Nebyla to pátá, byla to devátá sehrají pod režisérskou taktovkou Jiřího Menzela Jana Švandová, Rudolf Hrušínský a Josef Carda. S Prostějovskými novinkami jste soutěžili o vstupenky zdarma!

Dramatikovi Aldovi Nicolajovi se v komedii Nebyla to Pátá, byla to Devátá (rozuměj: nikoli Beethovenova "Osudová" symfonie, ale poslední "Devátá" s Ódou na radost), podařilo objevit možnost vskutku originální, ba senzační. Říci jakou, zde nelze, jako se u detektivky nesluší prozradit, že vrahem je zahradník.

Přilepí se na vás vdaná ženská, organizuje vám život a a nakonec rafinovaně plánuje věci, až mrazí v zádech. Ale může to dopadnout i šťastně. A to právě autor moc dobře vymyslel. Komedie je skvělá již svým námětem a dokonalá díky mistrným dialogům. Snad jen, že povážlivé řešení manželského trojúhelníku, kde humor se stává černým, rozhodně není pro diváky návodem po odchodu z divadla k napodobení.

Kdo v této soutěži o kulturní zážitek vyhrál? Mezi šťastlivce patří Dagmar Trnková, Jitka Vlachová, Libuše Ševčíková a Simona Trnková. Gratulujeme! (red)

Poslat nový komentář