Orli deklasovali bratislavský Inter

Utkání 18. kola základní části Mattoni NBL  mělo mezinárodní nádech. Postavilo proti domácímu Prostějovu družstvo Interu Bratislava. Orli si v sobotním utkání na svém soupeři zchladili žáhu po neúspěchu v evropském poháru.

BK Prostějov - Inter Bratislava 99 : 60 (34:12, 56:31, 77:46)

Sestava a střelba BK Prostějov:

Peterson 18, Gadri-Nicholson 16, Slezák 14, Smith 14, Eitutavičius 9, Prášil 9, Bratčenkov 8, Švrdlík 7, Bohačík 2, Pandula 2, Pelikán. Trenér : Zbyněk Choleva

střelba 3b: 21/10 : 23/4, střelba 2b: 54/30 : 40/15, TH: 17/9 : 26/18, doskoky: 50:33, chyby: 19:18

Orli vsadili na moment překvapení a hned v úvodu první čtvrtiny nasázeli do koše hostí ze Slovenska jednadvacet bodů za sebou. Hráči Interu byli tak zaskočeni, že první úspěšný koš se jim podařilo zaznamenat až po víc než pěti minutách hry. Po hektickém úvodu Orli zvolnili tempo a hra se postupně vyrovnala, i když se hosté zdaleka nedokázali přiblížit drtivému rozdílu skóre. To  v průběhu hry narůstalo až na třídesítkový rozdíl a zdálo se, že Prostějov opět docílí stovkové hranice. Nakonec zůstal pouhý bodík pod ní, zato se však pořádně protáhli všichni hráči z lavičky.

Už v pondělí 19. prosince čeká Orly další extraligový duel. Na odvetu se Svitavami se zcela jistě dobře připraví, aby soupeři vrátili porážku z prvního kola. Utkání začíná v 18 hodin v hale Sportcentra.