Pro správné prohlížení webu je nutné povolit javascript.

Rozšířením třídění bioodpadů město nakonec ušetří

Rozšířením třídění bioodpadů město nakonec ušetří
ilustrační foto internet

 

Jak jsme vás již informovali, město nakoupí další sběrné nádoby na bioodpad. Investici pokryje z 80 procent dotace, kterou se podařilo získat z Operačního programu životního prostředí. Ta bude ale poskytnuta až po samotné realizaci nákupu a předložení faktury.

Rozšíření systému pro separaci bioodpadů schválila rada města už letos na jaře a se žádostí o dotaci projektu spolufinancovaného Evropskou unií – Fondem soudržnosti a Státním fondem životního prostředí ČR v rámci Operačního programu životního prostředí město uspělo. Město nakoupí 400 bionádob o objemu 140 litrů a 40 kontejnerů na bioodpad o objemu 770 litrů. Předpokládaná výše zakázky je do 600 000 Kč s DPH.

V této souvislosti schválili radní na své schůzi dodatek ke smlouvě o odvozu bioodpadu. „Rozšířením systému separace bioodpadů v Prostějově dojde k navýšení předpokládaného množství biologicky rozložitelného odpadu na 220 tun ročně. Za odvoz sice zaplatíme za rok o 147 tisíc korun více, ale vedle ekologického hlediska zároveň ušetříme za svoz komunálního odpadu. Zatímco odvoz jedné tuny biodpadu stojí včetně daně z přidané hodnoty 2 100 korun, tuna komunálního odpadu vyjde na 2 689 korun," vysvětlil náměstek primátora Jiří Pospíšil.

(jg)

Poslat nový komentář

CAPTCHA
Prosím opište text z obrázku.
Image CAPTCHA
Nezáleží na velikosti písmen
sex hikayeleri escort fethiye fresh hair style top hair style popular hair style