Anonym nahlásil bombu ve škole. Evakuovány byly stovky dětí

Anonym nahlásil bombu ve škole. Evakuovány byly stovky dětí
Foto PČR

Dnes v ranních hodinách olomoučtí policisté přijali oznámení olomouckých strážníků. Ty kontaktovala prostřednictvím e-mailu neznámá osoba s tím, že dnešního dne v odpoledních hodinách by mělo dojít k výbuchu bomby v základní škole na ulici 8. května v Olomouci. Policisté ihned přijali potřebná opatření.

"V průběhu dopoledne proběhla evakuace dětí a zaměstnanců školy. Bylo evakuováno celkem 303 dětí mateřské základní a mateřské školy a 23 zaměstnanců. Na místo byl přivolán policejní psovod se speciálně vycvičeným psem na vyhledávání nástražně výbušných systémů, který provedl prohlídku budovy. Do opatření tak byli nasazeni policisté pořádkové policie, policejní psovod se speciálně vycvičeným psem na vyhledávání nástražně výbušných systémů, policisté dopravního inspektorátu a také strážníci Městské policie Olomouc," uvedla policejní mluvčí Iren Urbánková. V průběhu prohlídky budovy byla doprava v místě zastavena, a to jak pro městskou hromadnou dopravu, osobní vozidla, tak i pro pěší. Provedenou prohlídkou nebylo žádný nástražně výbušný systém nalezen. Zhruba ve 13:45 hodin bylo opatření ukončeno a provoz byl zcela obnoven.  

"Policisté na případu pracují a po neznámém pisateli pátrají. V dané věci budou zahájeny úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu šíření poplašné zprávy," doplnila mluvčí. (red)

Poslat nový komentář