bomba

Anonym nahlásil bombu ve škole. Evakuovány byly stovky dětí

Foto PČR

Dnes v ranních hodinách olomoučtí policisté přijali oznámení olomouckých strážníků. Ty kontaktovala prostřednictvím e-mailu neznámá osoba s tím, že dnešního dne v odpoledních hodinách by mělo dojít k výbuchu bomby v základní škole na ulici 8. května v Olomouci. Policisté ihned přijali potřebná opatření.

"V průběhu dopoledne proběhla evakuace dětí a zaměstnanců školy. Bylo evakuováno celkem 303 dětí mateřské základní a mateřské školy a 23 zaměstnanců. Na místo byl přivolán policejní psovod se speciálně vycvičeným psem na vyhledávání nástražně výbušných systémů, který provedl prohlídku budovy. Do opatření tak byli nasazeni policisté pořádkové policie, policejní psovod se speciálně vycvičeným psem na vyhledávání nástražně výbušných systémů, policisté dopravního inspektorátu a také strážníci Městské policie Olomouc," uvedla policejní mluvčí Iren Urbánková.

V budově Vrchního soudu byla nahlášena bomba

ilustrační foto PČR

Policie od rána evakuovala lidi z budovy Vrchního soudu v Olomouc. Anonym nahlásil, že je tam uložena bomba. Přes centrum Olomouce nejezdily do dvanácté hodiny tramvaje. 

Soud měl dnes rozhodnout v kauze metanol. Obžalovaní jsou zatím v budově, jednání dnes ale zřejmě podle mluvčího soudu nebude. Předpokládá, že zaměstnanci se vrátí do budovy kolem poledne, až ji policie prohledá.

Bombu v bance UniCredit nahlásila v září žena!

Foto ber

22. září vyklidil prostějovskou pobočku babky UniCredit na náměstí TGM anonymní telefonát. Tehdy neznámý pachatel oznámil, že se v objektu nachází bomba. Policistům se povedlo autora zprávy najít. Je jím osmapadesátiletá žena z Hulína, která má na svědomí hned tři oznámení.

Potvrzuji, že jsme v budově zasahovali z důvodu nahlášení nástražného výbušného systému. Ten ale v objektu nalezen nebyl," sdělil tehdy redakci policejní mluvčí František Kořínek. 

"Žena zavolala ze skrytého telefonního čísla do UniCredit banky v Kroměříži a tvrdila, že na pobočkách v Kroměříži, Prostějově a Přerově je uložena bomba," uvedla kroměřížská policejní mluvčí Simona Kyšnerová s tím, že pachatelka uvedla, že volala jen tak pro legraci. Za podezření z šíření poplašné zprávy jí nyní hrozí až tři roky vězení. (ber)

Policisty vyslala do banky bomba!

Foto ber

Jak PvNovinky informovaly, v objektu UniCredit bank na prostějovském hlavním náměstí zasahovali dnes dopoledne policisté. Důvodem bylo nahlášení nástražného výbušného systému. Ten ale v objektu nenalezli.

"Potvrzuji, že jsme v budově zasahovali z důvodu nahlášení nástražného výbušného systému. Ten ale v objekt nalezen nebyl," sdělil redakci policejní mluvčí František Kořínek.  Ze stejného důvodu byla dnes evakuována základní škola na ulici 8. května v Olomouci. Policisté zasahovali i v Přerově, kde před jedenáctou hodinou dopolední přijali oznámení o uložení nástražného výbušného systému v pobočce banky.

Policisté prověřovali nález podezřelého kufříku na ulici Bulharská

ilustrační foto

V pondělí 19. června 2017 před jednadvacátou hodinou oznámil jednačtyřicetiletý muž nález podezřelého kufříku za trafikou v Bulharské ulici v Prostějově.

"Policisté věc nepodcenili a na místo přivolali pyrotechnika. Z preventivních důvodů byla nařízena evakuace jednoho vchodu přilehlého panelového domu. Celkem bylo evakuováno 7 osob. Po otevření kufříku se ukázalo, že je prázdný," uvedl policejní mluvčí František Kořínek s tím, že na zákroku se podíleli také strážníci městské policie, hasiči a záchranná služba. Evakuace osob byla ukončena krátce po dvaadvacáté hodině. 

(red)

Za vyhrůžkami bombovým útokem byl nešťastný člověk

ilustrační foto

Jak PvNovinky informovaly, jeseničtí policisté přijali v neděli 22. ledna v ranních hodinách oznámení o uložení šesti bomb v lyžařském středisku. Policie evakuovala na tři stovky osob, bomby ale nenašla. Za to našla autora volání.

Na služební telefon jeden z provozovatelů přijal SMS zprávy ve znění: "Ve vasem je 6 bomb" a "Ze tam jsou atentatnici". "Policisté společně s kolegy z dalších složek IZS provedli evakuaci nejméně 260 osob z ubytovacích zařízení a sjezdovek. Po důkladné prohlídce celého areálu, včetně několika kilometrů sjezdovek a objektů, které se v areálu nacházejí, policisté žádný nástražný výbušný systém nenalezli. Ve stejné době, kdy probíhala prohlídka areálu, kriminalisté začali pátrat po anonymovi. Ve velmi krátké době se jim podařilo ustanovit osobu stojící za tímto oznámením.

Aktualizace k anonymnímu oznámení o uložení bomb v lyžařském areálu

ilustrační foto znak

V dopoledních hodinách jsme vás informovali, že v lyžařském středisku v Ostružné v Jeseníkách byla na základě anonymního telefonátu nahlášena bomba. Policie vydala další informace.

Prohlídky areálu byla ve 14:00 hodin ukončena. Evakuováno bylo kolem 300 osob. Důkladnou prohlídkou celého areálu, včetně několika kilometrů sjezdovek a objektů, které se v areálu nacházejí, nebyl žádný nástražný výbušný systém nalezen.

Anonymní oznámení o uložení bomb v lyžařském areálu v Ostružné!

ilustrační foto

Dnes krátce po osmé hodině ráno přijali policisté anonymní oznámení o uložení blíže nespecifikovaného počtu bomb na blíže nezjištěném místě v lyžařském areálu v Ostružné na Jesenicku. 

"Na místo bylo vysláno okamžitě několik policejních hlídek. Celý areál byl zajištěn a policisté ve spolupráci s hasičským záchranným sborem provádí evakuaci osob. Na místo bylo přivoláno také několik policejní psovodů se speciálně vycvičenými psy na vyhledávání výbušnin, kteří provedou prohlídku areálu", popsala událost Irena Urbánková, mluvčí PČR Olomouckého kraje. Policisté po volajícím pátrají. (red)

 

AKTUALIZOVÁNO: Hrozba bombou zastavila vlaky u Olomouce

ilustrační foto

 

Anonymní hrozba bombou ve vlacích společností Regio Jet a Leo Expres komplikuje dopravu v kraji.

V osm ráno kdosi zavolal, že za 180 minut vybuchne bomba ve vlaku jedné ze dvou soukromých železničních společností, které obstarávají dopravu mezi Prahou a Ostravou. Jde o společnosti Regio Jet a Leo Expres. Některé vlaky těchto společností ani nevyjely. Ostatní prohledává Policie ČR. V odpoledních hodinách byl nalezen v jednom z vlaků v Olomouci podezřelý předmět a policie nedaleko olomouckého nádraží provedla jeho další pyrotechnickou prohlídku. Po určitou dobu byl provoz kolem olomouckého nádraží dokonce úplně zastaven.

Aktualizujeme: V Konici vyhrožovali bombou. Pachatel byl dopaden

ilustrační foto

V pondělí krátce před osmou hodinou ranní přijali policisté na tísňové lince 112 anonymní oznámení o uložení nástražného výbušného systému ve třech budovách Městského úřadu Konice. Anonymní oznamovatel oznámil, že k výbuchu má dojít týž den do devíti hodin. Bomba nevybuchla, devětadvacetiletého muže z Konicka čeká trest.

Na místo byly ihned vyslány hlídky Policie ČR i Městské policie Konice, dvě vozidla Hasičského záchranného sboru - příslušníci SDH Přemyslovice a SDH Hvozd. "Z objektů a přilehlých prodejen bylo evakuováno celkem 66 osob. Při následné prohlídce i za využití psa vycvičeného na hledání výbušnin nebyl žádný nástražný výbušný systém nalezen. Běžný provoz úřadu a prodejen byl obnoven v jedenáct hodin. Při zásahu nedošlo ke zranění osob ani ke škodě na majetku," sdělil policejní mluvčí Ftantišek Kořínek.