banka

Policisty vyslala do banky bomba!

Foto ber

Jak PvNovinky informovaly, v objektu UniCredit bank na prostějovském hlavním náměstí zasahovali dnes dopoledne policisté. Důvodem bylo nahlášení nástražného výbušného systému. Ten ale v objektu nenalezli.

"Potvrzuji, že jsme v budově zasahovali z důvodu nahlášení nástražného výbušného systému. Ten ale v objekt nalezen nebyl," sdělil redakci policejní mluvčí František Kořínek.  Ze stejného důvodu byla dnes evakuována základní škola na ulici 8. května v Olomouci. Policisté zasahovali i v Přerově, kde před jedenáctou hodinou dopolední přijali oznámení o uložení nástražného výbušného systému v pobočce banky.

Pozor, Komerční banka se stěhuje!

Foto ber

V pátek ve třináct hodin skončila oficiální provoz pobočka Komerční banky ve Svatoplukově ulici v Prostějově. Pobočka se stěhuje na Plumlovskou ulici.

Od devátého listopadu je otevřena nová pobočka v OC Pasáž v Plumlovské ulici 4126 v Prostějově. "V pasáži bude umístěn bankomat," upozorňuje banka. (ber)

Co vám v Prostějově chybí? Zapíchněte virtuální špendlík!

ilustrační foto hledaseobchod.cz

 

Rozhodněte sami, jaký podnik vznikne právě u vás. Hodilo by se vám řeznictví, autoservis nebo třeba pekárna? Čím lepší nápad a čím více hlasů, tím spíš vaše přání vyslyší některý z podnikatelů. Československá obchodní banka jim s rozjezdem pomůže.

Zúčastněte se a přispějte svým podnětem! Projekt Hledá se obchod dává lidem příležitost přidat do ulic jejich měst obchody, které jim tam v současnosti chybí. Jak to tedy funguje? Do interaktivní mapy České republiky na www.hledaseobchod.cz mohou lidé zapichovat virtuální špendlíky. Ty znamenají jednotlivé typy obchodů a služeb, které by si lidé v konkrétním místě přáli mít. Podněty budou sloužit firmám a živnostníkům jako indicie, zda by měli v daném místě naději na úspěch.

Pozor, banka Era se přesouvá

ilustrační foto

 

Od 20. dubna najdou klienti pobočku společnosti Era o kousek dál. Z Dukelské brány 3 se přesouvá do sídla ČSOB.

Pobočka bude od tohoto data působit na adrese Dukelská brána 5, kde v sídle její mateřské společnosti ČSOB probíhá úprava prostor. (ber)

Anketu o nejabsurdnější poplatek vyhrála platba za elektronický výpis z účtu!

ilustrační foto bankovnipoplatky.com

 

Přes 23 a půl tisíc bankovních klientů v ČR a na Slovensku rozhodlo. Poplatek za výpis z účtu zaslaný elektronickou cestou je nejabsurdnější bankovní poplatek pro rok 2014. Stal se tak vítězem jubiljního desátého ročníku ankety, kterou pořádá server www.bankovnipoplatky.com.

Druhý skončil poplatek za změnu v trvalém příkazu zadanou přes internetové bankovnictví, dostal 21 procent hlasů, třetí poplatek za autorizační SMS zprávu. "Poplatek za výpis zasílaný elektronicky už postupně mizí ze sazebníků bank, tudíž je symbolické, že jubilejní desátý nejabsurdnější bankovní poplatek bude takový, se kterými se za chvíli vůbec nepotkáme.

UniCredit banka varuje!

ilustrační foto

 

V poslední době se množí výstrahy bank. Nejedná se jen o internetové podvody, jak ukazuje včerejší varování UniCredit bank. · 

"V případě, že vám bankomat nevydá celou požadovanou sumu bez zobrazení upozornění na displeji bankomatu, doporučujeme od bankomatu neodejít a zavolat policii. V tomto případě je podezření, že podavač bankovek byl upravený za účelem zadržení hotovosti neoprávněnou osobou," upozorňuje na svých stránkách banka. (red) 

Chcete peníze domů? Banka vám je doručí

ilustrační foto

 

Novou službu nabízí Poštovní spořitelna, donášku hotovosti až do domu. V rámci spolupráce spořitelny s Českou poštou si její klienti od května mohou nechat peníze přinést až domů.  Maximální částka je stanovena na 20 tisíc korun. 

Podle výkonné ředitelky Poštovní spořitelny Vlasty Dolanské je služba určena především lidem, kteří mají z různých důvodů horší přístup k výběru hotovosti z bankomatu nebo na přepážce. Pro seniory a zdravotně postižené klienty bude donáška hotovosti jednou v měsíci zdarma.