peníze

Výběrové řízení na tajemníka bude prostějovský magistrát opakovat

ilustrační foto

Uvolněné místo po tajemníkovi prostějovského magistrátu Lubomíru Balášovi je stále prázdné. Nedávné výběrové řízení sice mělo vítěze, magistrát ovšem výběrové řízení zrušil. Úřad tak nadále řídí právnička Květa Olašáková.

Tiskové oddělení radnice redakci PvNovinek odmítlo sdělit podrobnější informace s tím, že je nejdříve musí vydat Rada města Prostějova. Primátorka Alena Rašková už tak skoupá na slovo nebyla. "Do výběrového řízení se přihlásili tři zájemci. Zvítězila v něm dosavadní vedoucí kanceláře tajemníka Jana Orságová," uvedla pro Prostějovský večerník s tím, že s Orságová nakonec zůstane na původním postu. 

Magistrát tedy výběrové řízení vyhlásí znovu. Post tajemníka by měl být podle primátorky obsazen do konce letošního roku. (ber)  

 

Fotopostřeh: Tak kdo půjde pracovat?

ilustrační foto

Většina z nás je nespokojená s výší své odměny za práci. Jenže nabídky zaměstnavatelů jsou skoro všude na stejné úrovni, takže bychom si moc nepomohli. Ovšem, někdy se najdou výjimky.

Třeba jako tahle. Dělat za 24 tisíc na hodinu, to je sen. Pěkný pro pracující, ale paní personalistce se budou kvůli téhle nabídce ještě hodně dlouho zdát sny škaredé. Já bych se tedy přihlásila, protože lepší práci v ČR asi najdu těžko. A Vy? (ber) 

Město hledá nového pracovníka na sociální odbor!

ilustrační foto archiv PvNovinky.cz

Magistrát města Prostějova vyhlašuje výběrové řízení na pracovní pozici referent/ka sociálních věcí na oddělení sociálně-právní ochrany dětí Odboru sociálních věcí Magistrátu města Prostějova.

Požadavky na pracovní pozici naleznete v oznámení o vyhlášení výběrového řízení, které je uvedeno na https://www.prostejov.eu/cs/aktuality-archiv/informujeme-o-vyhlaseni-vyberoveho-rizeni-2.html.

Termín podání přihlášky je do 23. 8. 2017. (red)

Výběrové řízení na pracovní pozici tajemníka Magistrátu města Prostějova bylo zrušeno

ilustrační foto

Řízení probíhalo ve dnech od 5.6 do 20.6. 2017. Jeho výsledek ale oznámen nebyl, naopak bylo zrušeno.

V pondělí dopoledne PvNovinkám referentka mediální komunikace Magistrátu města Prostějova Anna Kajlíková sdělila, že zatím vedení města neposkytlo o výsledku výběrového řízení žádné informace. „Jakmile je budeme mít k dispozici, ihned zveřejníme a pošleme,“ dodala.

Odpoledne se ale na městském webu objevilo oznámení, že výběrové řízení bylo zrušeno. Místo vysvětlení se nám dostalo odkazu na úřední desku. Na té stojí, že právo kdykoli jej zrušit si zadavatel vymínil už v oznámení o výběrovém řízení.

Hledáte brigádu na září? Podívejte se!

ilustrační foto prádelna

Prostějovská prádelna hledá brigádníka. Šikovnou studentku, která bude mít čas i v měsíci září, či paní v důchodovém věku.

"Jedná se o čtrnáct dní v září, a to v termínu od 4.- 15.9.", upřesňuje prádelna. Zájemci pište na e-mail pkspv@volny.cz nebo volejte 774088556. (red)

Top Security hledá strážné pro Prostějov!

ilustrační foto logo

Firma Top Security hledá zaměstnance na pozici strážný. Místo výkonu práce je v Prostějově v Kralickém háji.

Jde o třísměnný provoz, místo je na vjezdu a výjezdu z areálu, kde je prováděna kontrola vozidel, včetně fotodokumentace. "Uchazeč by měl být fyzicky zdatný a alespoň částečně ovládat práci na PC. Podmínkou je čistý trestní rejstřík, výhodou certifikát strážného. Práce je vhodná i pro ČID," vzkazuje firma. Na oplátku nabízí práci ve stabilní firmě, pravidelný příjem a dobré platové ohodnocení. Nástup je možný od 1.8.2017 Bližší informace získáte u paní Červinkové na tel. 739221355, nebo e-mailu cervinkova@topsecurity.cz. (red)

Prádelna hledá brigádníka na září!

ilustrační foto prádelna

Prostějovská prádelna hledá brigádníka. Šikovnou studentku, která bude mít čas i v měsíci září, či paní v důchodovém věku.

"Jedná se o čtrnáct dní v září, a to v termínu od 4.- 15.9.", upřesňuje prádelna. Zájemci pište na e-mail pkspv@volny.cz (red)

Na radnici hledají zaměstnance!

ilustrační foto

JUDr. Květa Olašáková, pověřená řízením Magistrátu města Prostějova, vyhlašuje výběrové řízení na obsazení pracovního místa na dobu neurčitou referent ochrany přírody a lesnictví Odboru životního prostředí. 

Požadavky na pracovní pozici naleznete na https://www.prostejov.eu/cs/aktuality-archiv/informujeme-o-vyhlaseni-vyberoveho-rizeni-1.html. Termín podání přihlášky je do 25. 7. 2017, nástup srpen 2017. (red)

Celníci hledají posily!

ilustrační foto plakát

Generální ředitelství cel zahajuje výběrové řízení na pozici specialista Skupin operativního nasazení. Zájemci se mohou hlásit do 31. července.

Pozice je určena pro příslušníky AČR, ozbrojené sbory i civilisty. (red)

Pravidla agenturního zaměstnávání budou přísnější

ilustrační foto

Pravidla agenturního zaměstnávání se zpřísní. Agentury budou muset zaplatit půlmilionovou kauci, pokud budou chtít nabízet své služby. Předpokládá to novela zákona o zaměstnanosti, kterou podepsal podle informací Hradu prezident Miloš Zeman. Norma také umožní postih skrytého zajišťování pracovníků.

Za "zastřené zprostředkování zaměstnání", tedy zajišťování pracovních sil bez respektování zákonných podmínek, bude podle předlohy hrozit pokuta až pět milionů korun. Změna má omezit zejména nedodržování zásady srovnatelných mzdových a pracovních podmínek dočasného přidělovaného zaměstnance. Zabránit by měla také obcházení odvodů na sociální a zdravotní pojištění a záloh na daň z příjmu.