Generálku 1.SK zvládl, výkon však nebyl optimální

Generálku na start jarní části MSFL fotbalisté 1. SK Prostějov zvládli, stále však mají na čem pracovat.

Úvod zápasu zahájili Jurovi svěřenci aktivně. Vytvořili si několik slibných příležitostí, ale projevila se stará známá bolest týmu, neproměňování šancí. Celkově první poločas přinesl řadu nepřesností, proto skončil bez branek.Krátce po změně stran však chyboval jeden z prostějovských stoperů a domácí se ujali vedení zásluhou Novotného. Pak však Prostějov zapnul na vyšší obrátky a trefami Zelenky z vápna a tečovaným pokusem Machálka skóre obrátil ve svůj prospěch. Domácí sice stačili před koncem srovnat Večeřou, minutu před koncem však určil definitivní podobu výsledku zápasu střídající Zatloukal.Trenéři prostějovského celku nebyli s hrou spokojeni a podle nich má do optimálního stavu ještě daleko. Se hrou dopředu sice byli spokojeni, neproměňování šancí a laciné chyby stojí prostějovský mančaft spoustu sil. Zrychlit chce také ještě přechodovou část. Aby tyto neduhy tým odstranil, naplánoval si na středu ještě modelové utkání proti vlastnímu dorostu. V sobotu od 10:15 je pak čeká první mistrovský zápas na půdě třetího Frýdku-Místku.

MFK Vyškov – 1.SK Prostějov 2:3 (0:0)Branky: 58. Novotný, 76. Večeřa – 72. Zelenka, 74. Machálek, 89. Zatloukal.

Sestavy:Vyškov: L. Kollár – Koláček, Hodinář, Schindler, Čoupek (45. Král) – Hradil (55. V. Novotný), Jeřábek, Žoček (75. Sigmund), Kucharčuk (65. Vrána) – M. Lička (45. Baričák), Večeřa. Trenér: Miroslav MachálekProstějov: Bureš – Hloch, Zbožínek, Hunal (80. Mazouch), Krejčíř (65. Fládr) – Hirsch (85. Svozil), Zelenka, Pavlík, Kazár (87. Dostál) – Machálek, Pospíšil (55. Zatloukal). Trenér: František Jura(zkl)