Po hodech bývá obyčejně půst. Haná Prostějov – FC Hněvotín 2:4 (1:3)

Foto Haná Prostějov

V 7. kole 1.B třídy skupiny B olomouckého KFS přivítali Hanáci hráče Hněvotína. Hanáci nastoupili v silně kombinované obranné čtveřici a přesto v 7. minutě šli do vedení.

Míč se dostal k volnému Dospivovi a ten i přes gólmana otevřel skóre zápasu – 1:0. Hosté zahrozili v 18. minutě, když jejich první střelu brankář Marák vyrazil a druhá trefila břevno. Ve 23. minutě však střela Matěje Holuba skončila u tyče domácí branky – 1:1. Po půlhodině hry přihrál Krupička Typnerovi, který našel volného Dospivu, jehož střelu gólman Darda vyrazil a obránce hostí „uklidil“ míč na roh. Ve 39. minutě si hosté po rychlém útoku přihráli ve vápně domácích a Jiří Šulc střelou k tyči otočil skóre zápasu – 1:2! A aby to nebylo málo, tak před koncem poločasu faulovali domácí ve vápně a nařízenou penaltu „exolomoučák“ Michal Kovář bezpečně proměnil – 1:3.

Druhý poločas se hrál nahoru dolů, ale oba týmy spíše šance neproměňovaly. V 58. minutě svitla domácím naděje, když Typnerův centr z rohu prodloužil hlavou Hladký a Jakub Novák také hlavou snížil na 2:3. Hanáci se ale dlouho neradovali, neboť Vyroubal o tři minuty později zakončil útok hostí střelou na 2:4.

V příštím kole v neděli 25. 9. 2022 v 15.30 hodin hrají Hanáci u lídra soutěže ve Slatinicích.

Hodnocení trenéra Hané Prostějov Daniela Koláře: „V dnešním zápase si soupeř vypracoval více příležitostí než my a zaslouženě vyhrál. Děkuji všem hráčům, kteří dnes nastoupili a bojovali až do konce.“

Branky: 7. Dospiva, 58. Jakub Novák – 23. Matěj Holub, 39. Šulc, 44. Kovář (pen.), 61. Vyroubal, ŽK: Vyroubal (Hněvotín) Rozhodčí: Valouch – Sedláček, Slota   Diváků: 20

Sestavy. Haná Prostějov: Marák – Jančiar, Trnavský, Cibulec, Jiří Novák – Bartoš (85. Skokan) – Hladký, Krupička, Typner, Jakub Novák – Dospiva    Trenér: Daniel Kolář

FC Hněvotín: Darda – Cohl, Juřen, Sova, Kravčík – Marek, Kovář, Jakub Holub, Vyroubal – Jiří Šulc (46. Jan Šulc), Matěj Holub   Trenér: Michal Barčík  (Text a foto Oldřich Lošťák, Haná Prostějov)